15 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

15 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Personel fazla, bakanlıkta yer yok Sanayi Bakanı Ali Coşkun, CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu’nun kamu personeline ilişkin soru önergesine verdiği yanıtta, memur fazlasından yakınarak..
Glazer, Manchester United’da 74.81’de Hafta içinde Manchester United’daki hisselerini yüzde 70’e çıkararak tüm dikkatleri üzerine çeken ABD’li işadamı Malcolm Glazer, önceki gün düzenlediği y..
Ericsson: Türklere yetişmeye çalışıyoruz Ericsson’un Başkanı Carl Henric Svanberg, ‘Türkiye’deki Mobility World’de çalışan arkadaşlar, Ericsson’un en iyileri. Dünyadaki diğer birimlerimiz, İs..
Çin’e karşı ABD’den gelen ‘kota’ zaferi Türk tekstilcilerinin girişimiyle AB ve DTÖ gündemine taşınan Çin’e karşı mücadele ABD’de yankı buldu. Bush yönetimi, ithalattaki artışa bakarak 3 kate..
İsim benzerliği 1.5 trilyona patladı Tarım Bakanlığı’nın ‘sahte balcılar’ listesinde ‘Gaziantep Binbirçiçek’in yer alması, Orbal A.Ş.’ye ait gerçek Binbirçiçek’e 5 günde 1.5 trilyon lira zara..
Sapmaz Ailesi: 21 milyon dolar bize yetmez Akbank’ın kurucu hissedarlarından olan Ahmet Sapmaz’ın çocukları ve torunları, Akbank’ın kurucu hisseler için açıkladığı 403 bin 248 YTL fiyatı düşü..
Fransa: Özür dileriz bize de uçmayın Hollanda’nın Onur Air’e koyduğu yasak kararına Almanya’nın ardından İsviçre ve Fransa da ‘özür dileyerek’ uyacağını açıkladı. Onur Air Yönetim Kurulu Başk..
Bir yıllık dış gezi harcırahı 1 trilyon Başbakanlık Müsteşarı bağımsız kurullar dahil tüm kamu kuruluşlarına ‘dış gezi harcaması uyarısı’ yaparken, başta Başbakan Tayyip Erdoğan olmak üzere B..
Laura Bush ve kızlarının saçları Türklere emanet ABD Başkanı George W. Bush’un eşi Laura Bush ve ikiz kızları Jenna ile Barbara, 5 aydır saçlarını Türk kuaför Nuri Yurt ve ekibine yaptırıyor...
Kırcali’de Naim Simoljen’de Halil birinci sırada Bulgaristan'da demokrasiye geçişten sonra ülkeyi yöneten hükümetlerden umduklarını bulamayan Bulgar vatandaşları Olimpiyat şampiyonu haltercil..
Bush’a av tüfeği Cheney’e tablo 2004 yılında ABD Başkanı George W.Bush ile Yardımcısı Cheney’e verilen pahalı hediyelerin listesi açıklandı. Bush’a çifte, bisiklet, olta, kovboy şapkası gibi ..
Saddam hapiste anılarını yazıyor ‘Açılmayan Kale’, ‘Zebibe ve Kral’ gibi romanları bulunan Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in cezaevinde anılarını kaleme almaya karar verdiği bildirildi.
C-17’ler haziranda geliyor İncirlik Üssü’nün ABD ve İngiltere tarafından daha geniş kapsamlı kullanılmasına olanak tanıyan kararnameye göre, ABD kuvvetlerine ait dev kargo uçakları C-17’ler H..
Prens babalığı kabul etti mi Monaco Prensi 2’nci Albert’in evlilik dışı ilişkiden doğduğu ileri sürülen bir buçuk yaşındaki Alexandre’nin babası olduğunu kabul ettiği iddia edildi.
NATO için önemliydi Hikmet’i özleyeceğiz NATO Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer, Afganistan’da NATO Temsilcisi olarak görev yapan Hikmet Çetin’e övgüler yağdırdı ve ‘NATO’da çok önemli iş..
‘Cezayir meselesini tarihçilere bırakalım’ Türkiye’nin, sözde ‘Ermeni soykırımı’nı tanımasını isteyen ve hatta Sosyalistlerin bunu AB müzakeleri için şart koştuğu Fransa, konu kendisinin Ceza..
Halk da ayaklandı Andican kentinde patlak veren Ekremi tarikatı isyanı, halk ayaklanmasına dönüştü. Karasu kasabasında da sokağa dökülen halk, ‘Kerimov, halka iş ver, halkını öldürme’ diye sl..
Polislikten atıldılar gasp çetesi kurdular İkisi açığa alınan, biri meslekten atılan, biri ise emekli olan 4 eski polis çete kurup, bazı işadamlarının milyarlarca lirası gasp ettiler. İstanbu..
Uzanlar’ın köpekleri ‘polis’ eğitimi alacak Uzan Ailesi’nin geçen yıl TMSF tarafından el koyulan Göcek’teki Zeytin Adası’nda yaşayan 2.5 yaşındaki Belçika kurdu Aramis ile Dartanyan’ın 2.5 ay..
‘Gazeteci’nin daktilosu ve kalemi ODTÜ müzesinde Hürriyet Gazetesi’nin, 1990 yılında bir suikasta kurban giden eski genel yayın yönetmeni Çetin Emeç’in daktilosu ve kalemi, eşi Bilge Emeç tar..
Semra Hanım’dan bilgisayar uyarısı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, eğitimci eşi Semra Sezer’den, anne ve babalara, televizyon ve bilgisayar uyarısı geldi. Semra Hanım, dün Özel Tevfik Fi..
Meslek lisesi mezununa iş kurma kredisi Mesleki eğitimi ayağa kaldırmak için atağa geçen Milli Eğitim Bakanlığı, meslek liselilere ‘ekonomik paket’ hazırladı. Paket, uygulanmasına bu yıl başı..
Önce Aliyev’le Koçaryan’la belki Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yarın Varşova’da başlayacak olan 3. Avrupa Konseyi Zirvesi sırasında Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan ile görüşmesi beklen..
Vurgun demokratikleşti DYP Lideri Mehmet Ağar, partisinin 8. olağan kongresinde AKP hükümetini, yolsuzluğu ‘demokratikleştirip’ yaymakla suçladı. Ağar, ‘Kimsenin kimseye diyecek sözü olmasın ..
3 yıl hapsi isteniyor Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu (TTK) Başkanı Prof. Dr. Ziya Selçuk hakkında, Ankara 26’ncı Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 3 yıla kadar hapis istemiyle dava a..
AİHM için telaş yok Adalet Bakanı Cemil Çiçek, AİHM’nin Öcalan’ın yeniden yargılanmasına ilişkin kararı konusunda telaş edecek bir durum olmadığını söyledi. 9 terörist öldürüldü Türkiye ..
Memleketi mezbahaya mı çevireceğiz Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın idam kararı TBMM’nden geçtikten sonra Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay, ‘Bu iş yanlış oldu. Millet Meclisi Başkanı iş..
'Gazimağusa Limanı yasadışı' Kıbrıs Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos, KKTC'nin Gazimağusa Limanı'nın yasadışı olduğunu iddia etti.
Arınç: AİHM'nin kararı Türkiye'ye karşı Meclis Başkanı Bülent Arınç, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Abdullah Öcalan'la ilgili verdiği kararı ” Bunu Türkiye Cumhuriyeti devletine kar..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9