15 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

15 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Roche'a kartel soruşturması Rekabet Kurumu geçen yıl Türkiye'nin gündemine Neorecormon adlı ilaçta devlete uyguladığı yüksek fiyat politikasıyla gündeme gelen ve yöneticileri gözaltına alını..
Or-Ahayim atağa kalkıyor Balat Or-Ahayim Hastanesi, Yapı Kredi Sigorta, Axa Oyak ve İsviçre Sigorta ile anlaşma yaparak kapılarını özel sağlık sigortası poliçesi sahiplerine açtı.
Gülsüm hanım Etik Kurulu üyesi Şişecam'ın Ev Eşyası Grup Başkanı ve İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu üyesi Gülsüm Azeri, Kamu Görevlileri Etik Kurulu üyeliğine atandı.
Dion yenilikleri anlatacak Jim Dion, Yürekli Eğitim ve Danışmanlık tarafından 31 Mayıs'ta düzenlenecek 'Retail Power 2005-Perakendede Kazandıran Yönetim' eğitiminde perakende yöneticileriyle ..
Foster's iddialı girdi Anadolu Efes, Avustralya'nın ünlü birası Foster's'ı kendi üretim tecrübesi ve garantisiyle Türkiye'ye getirdi. 1888 yılında Avustralya'nın Melbourne kentinde üretilmeye..
KAGİDER'de yeni yönetim işbaşında Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER ) 2. Olağan Genel Kurul Toplantısında yeni yönetim seçildi. Genel kurulda Meltem Kurtsan (Kurtsan Şirketler Grubu) yenide..
GAP Akdeniz'e bağlanıyor Başbakan Tayyip Erdoğan, yanı başımızda Ortadoğu gibi hızla büyüyen bir pazar bulunduğunu ve Türkiye'nin bu geniş coğrafyanın merkezinde yer aldığını söyleyerek &..
Erdemir satışına iptal davası açıldı Erdemir'in yüzde 46.2'lik payın blok satışına ilişkin özelleştirme ihalesi açılmasına yönelik hazırlıklar sürerken, ihalenin dayanağını oluşturan Özelleşt..
Onur'a iki yasak daha Almanya ile Hollanda'dan sonra Fransa ve İsviçre de Onur Air'e uçuş yasağı koydu. Belçika denetimin artırılacağını duyurdu. Ulaştırma Bakanı Yıldırım: Yarın Hollanda'da ..
Yıldırım'dan 'Tavrımız farklı olur' uyarısı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Onur Air'e bazı Avrupa ülkelerinin koyduğu uçuş yasağının teknik konulardan kaynaklandığına inandıklarını, bir ba..
'Hak etmeden para alıyorlar' Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, 2.4 milyona ulaşan kamu personelinin bir kısmının yeteneklerine uygun olmayan işlerde istihdam edildiğini, dolayısıyla çalışt..
Antalya'da bekleyen yok Avrupa'da dört ülkenin uçuş yasağı getirdiği Onur Air'in, Antalya'dan Hollanda, Almanya ve İsviçre'ye gidecek 2 bin 500 yolcusu, başka uçaklara aktarıldı.
Özbekistan'da bilanço meçhul Özbekistan'da önceki gün başlayan isyan sürüyor. Andican'daki eylemciler dün yine sokaklara döküldü. Ölü sayısının 500 olduğu iddia edildi. Andican'ı kuşatan aske..
Fergana Vadisi kaynıyor Orta Asya'nın en sorunlu bölgesi olarak tanınan ve Özbekistan, Kırgızistan, Tacikistan tarafından paylaşılan Fergana Vadisi, marttaki Kırgızistan devrimi sonrası Özbek..
Ankara ve Brüksel Kerimov'u uyardı Rusya'yla ekonomik bütünleşme anlaşması imzalamış, ABD'ye ise 11 Eylül sonrası hava üslerini kullandırmış Özbekistan'daki gelişmeleri bölge güçleri endişeyl..
Uygur işkadını yine kıskaçta Çin'in Doğu Türkistan'da Uygur halkına uyguladığı baskı politikalarının ardı arkası kesilmezken, Pekin'in ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'in mart ayındaki z..
Ege'nin faturası 40 milyar avro Yunanistan'ın Elefterotipia gazetesi, Ege'de 30 yıldır Türkiye'yle gerginliğin Atina'ya maliyetini hesapladı. 1974'ten beri Yunan ordusunun harcamalarını 100 m..
İran'da aday gani İran'da 17 Haziran'daki cumhurbaşkanlığı seçiminin son başvuru gününde renkli adaylar geçit yaptı.
DÜNYA HALİ Hapisteki devrik Irak lideri, hayatının her dönemini anlatacağı biyografisini yazmaya başladı. Saddam, 1979 sonrası İran'ın yayılmacı emellerine karşı büyük güçlerin kendisini kull..
'Retçiler'den barış festivali Kendilerine 'antimilitaristler' diyen bir grup dün İzmir'de giydikleri ilginç kıyafetlerle '15 Mayıs Dünya Vicdani Retçiler Günü'nü kutladı. Vicdani retçiler, yı..
'Nükleer' dış tehdit Türkiye'nin iç ve dış tehditlerinin değerlendirildiği Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nin ayrıntıları belirlendi. Hazirandaki MGK toplantısına gelecek taslakta, iç tehdit ..
Talim Terbiye mahkemelik Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Ziya Selçuk ve altı yönetici hakkında görevi kötüye kullandıkları gerekçesiyle üç yıl hapis istemiyle dava açıldı.
Tunceli'de dokuz PKK'lı öldürüldü Bölgede beş gündür süren operasyonlarda önceki gece Ovacık ilçesi Yaylagünü Köyü Toptaş mevkiinde bir grup PKK'lı ile sıcak temas sağlandı.
Polis aracına bombalı saldırı Doğubeyazıt'ta polis aracına bomba atıp silahlı saldırıda bulunarak üç polis memurunu yaralayan saldırganlar kayıplara karıştı. Uluyol Polis Merkezi önünde öncek..
DYP, Ağar'la yola devam... DYP'nin olağan kongresinde tek aday Mehmet Ağar, 1081 delegeden 1071'inin oyuyla yine genel başkan seçildi. Ağar konuşması sırasında fenalaştı.
Mustafa Güngör okurken vurulmuş Eski SHP Milletvekili Erol Güngör'ün oğlu Mustafa Güngör'ün öldürülmesiyle ilgili olarak kurulan TBMM Araştırma Komisyonu'na, Güngör'ün otopsisini yapan doktor..
'Kürt kimliği kabul edilmeli' Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) Genel Başkanı Murat Karayalçın, Mersin, Trabzon ve Sakarya'da bir süre önce yaşanan olayların, siyasetteki değişimden kaynakla..
CHP'deki uyanık kim? Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, anamuhalefet partisi CHP'ye, 'Uyuyorlar' diye taş attı!
'DGM vaktinde kapanmalıydı' Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Türkiye'nin yasaları zamanında değiştiremediği için büyük bedeller ödediğini belirterek, "Anayasa zamanında değiştirilebilseydi..
Semra Sezer uyardı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in eşi Semra Sezer, dün, Tevfik Fikret Okulları'nın düzenlediği 'Eğitimde Oyun Sempozyumu'nun açılışına katıldı.
İncirlik'te kuşku var CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Türk liman, havaalanı, tesis ve üslerinin BM kararları çerçevesinde müttefiklerce kullanımına ilişkin hükümet kararnamesinde İnci..
Öğretmen adalet istiyor Eğitim-Sen üyeleri, sendikaları hakkında açılan kapatma davasını protesto etti. Bir grup sendika üyesi dün öğlen saatlerinde, ellerinde fenerler ve...
KESK: Gölge düşürmeyiz KESK Genel Başkanı Sami Evren, "KESK'in Genel Kurulu'na düşürülmek istenen gölgeyi kabul etmeyeceklerini söyledi. Sami Evren, KESK Genel Kurulu'nda salona bay..
Bir hayata tutunuş öyküsü Durumu öğrendiğinde... 32 yaşındaki Saide Kazık, Türkiye'deki 271 bin otistikten birinin annesi. Oğlunun hastalığını 1.5 yaşında fark etmiş. Pedagog, "Çocu..
Galata'da tasarım fuarı Türkiye'nin ilk tasarım haftası, 'Istanbul Design Week 2005' 13-20 Eylül 2005 tarihleri arasında genç yetenekleri, profesyonelleri, üretici firmaları ve tasarımcıları ..
Mucize kurtuluş Anamur'da beşinci kattan düşen 13 yaşındaki Seda Gültekin, mucize eseri yaralı kurtuldu. İlköğretim öğrencisi Gültekin, Önder Sitesi'ndeki beş katlı binanın çatı katında arkad..
Kaçırılan kadın için operasyon Kozan ilçesinde yaklaşık beş ay önce kaçırılarak zorla alıkonulduğu öne sürülen genç bir kadın, jandarmanın düzenlediği operasyonla kurtarıldı.
Sayısal Lota'da altı bilen yok Sayısal Loto çekilişinde 6 bilen çıkmadı, 1 milyon 26 bin 609 YTL 42 YKr ikramiye gelecek haftaya devretti. 5 bilen 349 kişi bin 620 YTL 25'er YKr, 4 bilen 19 b..
Bush'ların saçı Türk'e emanet Washington Post, Laura Bush ile kızları Jenna ile Barbara'nın saçlarını dört Türk kuaföre yaptırdığını ortaya çıkardı. 'Toka' kuaför salonunun sahibi Nuri Yurt, ..
'Kâinat'ta iki Türk yarışacak Tayland'da yapılan Kâinat Güzeli yarışmasına katılan güzellerden Aslı Bayram, dün Bangkok'ta geleneksel Tayland dansı gösterisini izledi. Bu yıl kâinat güzelliği..
Almanların gözü bugün Aspendos'ta Almanya, İsviçre ve Avusturya'nın en çok izlenen televizyon kanallarından ZDF'de canlı olarak yayımlanan, 'Weten Das..?' (Bahse Var mısın?) Türkiye için büyü..
Kasa soymak için idman Mart ve nisan aylarında Adana'da gerçekleşen sekiz kasa hırsızlığı olayı sonrası toplanan delilleri değerlendiren polis, bu olayların tümünde benzer yöntemler kullanıld..
Aksu: Hırsızlık yüzde 8 azaldı! İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, hırsızlıktların 2004 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 8 azaldığını söyledi, bunu hırsızlıktan cezaevinde bulunanların sayı..
'Kanser'de umut artıyor Modern tedavi teknikleri sayesinde, son 15 yıl içinde göğüs kanserinden ölüm oranının ciddi biçimde düştüğü ortaya çıktı. Araştırmacılar, ilaçlar ve...
Al sana macera Yusufeli ilçesi Irmakyanı köylüleri, köy baraj suyu altında kalacak diye köprü yapılmayınca, altı yıl önce kendilerine asma köprü yaptı.
Tüketici genetiğe duyarlı Türk tüketici, genetiği değiştirilmiş organizmalara (GDO) sıcak bakmıyor. Uluslararası Araştırma Şirketi GfK Türkiye bürosunun, yedi bölge ve 20 ilde, 15 yaş üstü 13..
Emekliler de meydana indi Emekliler 10 yıl sonra meydana indi. DİSK'e bağlı Emekli-Sen ile çeşitli sendikalardan bir grup, Kadıköy'de toplanıp İskele Meydanı'na yürüdü.
'Maden ocağı çok ilkel' Kütahya'nın Gediz ilçesinde, 21 Nisan 2004'te 18 madencinin hayatını kaybettiği grizu faciasının ardından tartışmalar sürüyor. Türkiye Maden İşçileri Sendikası Gediz ..
Bu köy her gün sallanıyor İl merkezine 18 km. uzaklıktaki 750 nüfuslu Karahacılı Köyü yakınında altı yıldır faaliyet gösteren üç taş ocağında dinamitle yapılan çalışmalar, her gün köylülere a..
Emniyette akıl almaz cinayet İki grup arasında çıkan alacak-verecek kavgasında silahlar konuştu. Erzurum Emniyeti'ne götürülen 28 yaşındaki Nevzat Coşkun, burada da tartıştığı 26 yaşındaki Eb..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9