14 Mayıs 2005 Cumartesi Günü Haberleri

14 Mayıs 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Onur Air: Avrupa’da hakkımızı ararız Onur Air Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Cankut Bagana, Hollanda ve Almanya’nın bir ay süreyle firmalarının uçuşlarını durdurmasının planlanmış bir..
Doğan Grubu’ndan Hazine’ye 5.4 katrilyon vergi katkısı Doğan Grubu’nun 2004 yılında Hazine’ye sağladığı katkı toplam 5.4 katrilyon liralı (5.4 milyar YTL) buldu. Bu rakam döviz bazında 3.8 mi..
Pascal Lamy DTÖ Başkanı oluyor Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) başkanlığı için yarışı, Avrupa Komisyonu’nun ticaretten sorumlu eski üyesi Fransız Pascal Lamy’nin kazanması kesinleşti.
Tara, Yüce Divan’da tanık oldu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanları Cumhur Ersümer ve Zeki Çakan’ın, Yüce Divan’da yargılandıkları davanın dünkü duruşmasında, dönemin TEAŞ Genel Müdürü Ömer Es..
Bizi yarıştırın, 1 milyar dolara okul sorunu bitsin Gima’yı son anda Migros yerine Carrefoursa’ya 132 milyon dolara satıp dikkati çeken Fiba Holding’in patronu ‘dolar milyarderi’ Hüsnü Özyeği..
IMF: Gelin asgari ücreti tartışalım IMF Türkiye Temsilcisi Hugh Bredenkamp, ‘Asgari ücret hangi ölçüde şirketlerin sıkıntılarını körüklüyor, buna bakmak lazım. Asgari ücreti tartışmak gerekiy..
Manchester’ı ABD’li Glazer aldı, bakan, ‘budala’ dedi ABD’li işadamı Malcolm Glazer’in Manchester United’ın yüzde 70’ini alması İngiltere’de tepkiyle karşılandı. İngiliz Spor Bakanı Richard C..
Batık banka patronlarına ‘verginizi ödeyin’ tasarısı Hükümetin Meclis’e gönderdiği yasa tasarısı ile, batık bankaların Fon’a devrinden önceki vergi borçları, TMSF’den değil bu bankaların eski..
Size şampiyonluk yakışır U17 Milli Takımımız bugün Hollanda ile Avrupa şampiyonluğu için karşılaşıyor. Maçı 20.00'den itibaren Eurosport'tan naklen. İtalya'da düzenlenen 17 Yaş Altı Milli Tak..
5-1 bereket getirdi Sarı-kırmızılı kulüp, 5-1'lik Fenerbahçe galibiyetinin keyfini ürün satışlarıyla da sürüyor. "Tesadüfün böylesi" tişörtü bu furyanın son halkası. Galatasaray, Fenerbahçe'y..
Kartal bitirdi Beşiktaş, Tuborg'u İzmir'de de yendi ve seride 3-0 öne geçip, yarı finale çıktı... Varda&El Amin ikilisi yine Kartal'ı taşıdı. Beşiktaş, Tuborg Pilsener'i 85-78 yenerek seride ..
Filede kötü başladık Milli Takım Dünya Şampiyonası Avrupa Grup Eleme ilk maçında Bulgaristan'a yenildi... İkinci rakip Romanya. Filede Milli Takımı, 2006 yılında yapılacak Dünya Erkekler Şamp..
Kara mizah! MHP İl Başkanı, bir internet sitesindeki haber için Toroğlu'na dava açtı. D.Bakır'da dün bin kişi yürüdü. Toroğlu, davaya konu olan "D.Bakır haritadan silinmeli" şeklindeki sözler..
Defansa da star Fenerbahçe, Milan'ın Hollandalı yıldızı Jaap Stam'ı renklerine bağlamak için harekete geçti. Yönetim, bu transfer için kesenin ağzını açmaya hazır... . F.Bahçe sezonun bitimin..
Malcolm United Malcolm Glazer, Manchester United'daki hisselerinin oranını % 71.8'e çıkardı. Dünyanın önde gelen iş adamları, Championship Manager adlı futbol oyununu gerçek hayata taşıdılar...
İlk teklif Le Guen'e Teknik direktör arayışına giren Fenerbahçe ilk görüşmeyi Lyon'dan sezon sonunda ayrılacak olan Le Guen'le yaptı. Alman basını da Mönchengladbach-Daum flörtünü duyurdu. Tü..
AB için gereken her adım atılacak İngiltere'de yayımlanan The Economist dergisi, Erdoğan ile yapılan söyleşi ve yoruma yer verdi. Economist, Türkiye'de yükselen milliyetçi tepkilerin AB'ye ka..
Gözaltı süresi 48 saat Meclis Adalet Alt Komisyonu, haziranda yürürlüğe girecek Ceza Muhakemesi Kanunu'nda (CMK) değişiklik yapan teklifi kabul etti. Teklif ile birlikte gözaltı süresi 48 saa..
Arınç: Soğukkanlı olalım TBMM Başkanı Bülent Arınç, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Abdullah Öcalan ile ilgili aldığı karar için, "soğukkanlı olma" çağrısı yaptı. Avustralya gezisin..
Bakanlar Komitesi karar veremez Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM Sözcüsü Emma Hellyer, Türk medyasında bazı yanlış anlamalar olduğunu belirterek, "Bakanlar Komitesi yeni bir karar almaz. ..
Dünya basını: Ankara Öcalan sınavına giriyor AİHM'nin Abdullah Öcalan'ın adil yargılanmadığı yolundaki kararı dünya basınında büyük yankı buldu. Kararın Türkiye için "sınav" olduğunu yazan ga..
Yıldız Hemşire'den protesto Şehit Aileleri Dernekleri, AİHM'nin Abdullah Öcalan ile ilgili kararını dün çeşitli illerde protesto ettiler. İmralı'daki duruşmalarda kamuoyunun yakından tanıdığı..
Dinler parkı gerginliği Dinler Parkı'nın temeli bugün Başbakan Erdoğan tarafından atılıyor. Müslümanlık, Hıristiyanlık ve Museviliği anlatan figürleri içeren projeye ildeki MHP, Türk Dünyası,..
Doğru Yol'da büyük gün DYP 8. Olağan Büyük Kongresi, bugün Ankara'da toplanacak. Genel Başkan Mehmet Ağar'ın tek aday olarak girmesi beklenen kongreye, eski genel başkanlar da davet edildi. 9..
Soykırım resti Erdoğan, "Ben de sizi soykırımla suçlarım" diyerek Ermeni tasarısını kabul eden ülkelere uyarı yaptı. Başbakan Tayyip Erdoğan, Macaristan'da düzenlediği basın toplantısında Erm..
Milyarder kanguru tazminatı istedi Avustralya’nın en zengin adamı ve ünlü kumarbazı Kerry Packer, uçağına çarpan kangurunun verdiği 308 bin dolarlık hasar yüzünden belediye ile kavgaya tutuşt..
Yıldırım hızıyla aziz Vatikan'ın Sen Pietro Meydanı’nda 13 Mayıs 1981’de Papa 2.Jean Paul’ü vuran Mehmet Ali Ağca’nın, daha sonra cezaevinde Katolik Dünyası’nın lideri ile baş başa görüşmesi,..
Komşudan vekillik teklifi Bulgaristan Türkleri, Türkiye’den girdiği iki seçimi kazanamayan Naim Süleymanoğlu’na doğum yeri Kırcali’den milletvekilliği adaylığı önerdi. Cep herkülü, ‘Soydaşlar..
KKTC’de ‘Alo Rum celbi’ hattı açılıyor KKTC’de halk arasında paniğe yol açan Rum mahkeme celpleri ve tutuklama emirleri ile ilgili olarak 3 haneli ‘Alo celp geldi’ hattı kuruluyor. Doğrudan p..
Macar liderden ‘Küçük Mehmet’i bulun’ ricası Macaristan Başbakanı Ferenc Gyurcsany, başkent Budapeşte’de konuk ettiği Başbakan Tayyip Erdoğan’dan, Türk babası tarafından ülkesinden Türkiye’ye..
Takkeli isyan Kırgızistan’da Askar Akayev iktidarının bir günde devrilmesinden sonra şoka uğrayan İslam Kerimov yönetiminin Özbekistan’da benzer bir devrimi önlemek için aldığı sert tedbirler..
ABD'den Çin'e tekstil kotası Amerika Birleşik Devletleri Çin'den ithal edilen bazı tekstil ürünlerine yeniden kota uygulamasına başlayacağını duyurdu.
Özbekistan'da isyan bastırıldı: 53 ölü Özbekistan'ın Andican kentinde önceki gece başlayan ve dün gün boyu devam eden isyanın güvenlik güçleri tarafından bastırıldığı bildirildi. Özbek hüküme..
Bakan Akşit ayağını burktu Devlet Bakanı Güldal Akşit, dün İstanbul’da Üsküdar Paşakapısı Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nu ziyareti sırasında ayağını burktu. İstanbul Sanayi Odası Vakfı’nın ..
Korsan otoparkçılar caddeleri işgal etti Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında dün Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen kutlama programına katılan İstanbul Emniyet Müdürü Ce..
Kız öğrencinin şüpheli ölümü Adana’nın Yumurtalık İlçesi Meryem Öztürk Lisesi 2’nci sınıf öğrencisi Filiz Kıllı, 19 Mayıs kutlamalarının provası sırasında kendini iyi hissetmediğini söyleyere..
Ruhani liderleri kongreye çağırdı DYP, 8. Olağan Büyük Kongresi için yaklaşık 1.5 trilyon lirayı gözden çıkardı. Genel Başkan Mehmet Ağar’ın tek aday olarak katıldığı kongresi, bugün ve yarın..
İrticacı öğrenciye çifte af Hükümet, öğretim üyesi yetiştirilmek üzere devlet bursuyla gönderildikleri yurtdışında, Türkiye Cumhuriyeti aleyhine çalıştıkları tespit edildiği için YÖK’ün geri ..
Atatürk neden diktatör değil Genelkurmay'ın Harp Akademileri’ndeki uluslararası sempozyumda konuşan ‘Atatürk’ün Biyografisi’ eserinin İngiliz yazarı Dr. Andrew Mango, TSK, Atatürk ve Kemalizm..
2007’ye kadar Taner olsun Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Şenkal Atasagun’un 5 Mayıs’ta bağlı olduğu Başbakanlık’a erken emeklilik dilekçesini vermesinin ardından, Başbakan Recep T..
Sağlar’ın evlatlık davası reddedildi Eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar, eşi Serap Sağlar’ın ilk evliliğinden olan 23 yaşındaki kızı Gerçek Büyükağaoğlu’nu nüfusuna geçirmek için Ankara’da açtığ..
Düşük bele ceza gelmez Düşük bel pantolon giymenin, yeni TCK’daki teşhircilik suçuna girdiği yorumu gerçek çıkmadı. TCK’nin mimarlarından Doç. Dr. Sözüer, ‘Düşük bel pantolon veya mini giyenl..
Rahatlatan 3 unsur Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Öcalan kararında Türkiye’nin elini güçlendiren 3 önemli unsur bulunuyor. Özellikle Öcalan’ın, 90 mahkûm gibi yeniden yargılanmasına ‘zama..
Toprakta biber kurutulmasına engel olun Sadece açıkta satılanlar değil, ambalajlı ürünlerde de aflatoksini yok edemeyen bakanlık, "Firmalar bizi isim açıklamaya zorluyor" diyor. Türkiye, afla..
İş Bankası'nın üç aylık kârı 204 milyon YTL oldu İş Bankası'nın 2005 yılının ilk çeyreğindeki brüt kârı 690 milyon YTL, vergi ve diğer karşılıklar için ayrılan 486 milyon YTL sonrasında net k..
'Rifat Bey'in işi asıl şimdi zor' İTO'NUN çiçeği burnunda başkanı Murat Yalçıntaş, Rifat Hisarcıklıoğlu'na destek verdi. Yalçıntaş, "Başarılıydı ki yeniden seçildi. Artık kendisiyle yarışacak..
Keşke babam hisselerini satmasaydı Akbank'ın kurucularından Vitalis Eskinazi'nin oğlu, hisse geri alım haberini üzüntüyle karşıladı ve ekledi: Babam 45 sene önce sattı keşke satmasaydı. Akban..
1.500 kişi Arat'ın yolunu gözlüyor Arat Tekstil'in sermayesinin üçte ikisini kaybettiği gerekçesiyle İMKB'de tahtası kapatıldı. Şirket hisseleri de İMKB endekslerinden çıkarıldı. Arat Tekstil..
İstanbul'da beş yıldızlı en az 25 otele ihtiyaç var Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Varlıer, artan turizm faaliyetleri nedeniyle İstanbul'daki beş yıldızlı otellerin yatak kapasitesinin ..
Eğitime bir milyar dolar harcansa sorun kalmaz Bugüne kadar yaklaşık 50 milyon doları hayır işlerine harcadığını belirten Hüsnü Özyeğin, "1 milyar dolar harcansa eğitimde sorun kalmaz" dedi. ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8