13 Mayıs 2005 Cuma Günü Haberleri

13 Mayıs 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tokat'ta 4.9 büyüklüğünde deprem 4.7 ve 4.9 büyüklüğündeki depremler yüzünden halk günü sokaklarda geçirdiCongo'nun eserleri açık artırmada
'Çocuk hakları ihlal ediliyor' Türkiye Baroları Çocuk Hakları Merkez ve Komisyonları, yeni TCK'nın, çocuk haklarını tamamen ihlal ettiğini, çocuklar için sadece ceza ve benzeri yaptırımlar ön..
Sezer, şarabıyla ünlü Porto'da Portekiz'de bulunan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, önceki gün Portekiz Başbakanı Jose Socrates ile Lizbon'un dışında bulunan Sintra'da Milli Saray'ı ziyaret ..
Mumcu ve Bayar dirsek temasında DYP'den istifa eden Bayar, Mumcu'yla görüştü. Bayar, ANAP'a katılmayacağını söylediErdoğan'dan türban mesajı
Derviş'e 'anlamlı' takdim Zaman yazarlarıyla görüşen Baykal, odaya Derviş girince, "Gel Kemal, seni, sevdiğin gazetenin yöneticileriyle tanıştırayım' dediMHP'de muhalifler hareketlendi
'Başbakan'ın üslubu yanlış, rektör hatalı' Rektörler, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü'nün Başbakan'ın katıldığı temel atma törenine katılmamasını eleştirirken, Erdoğan'ın olaya yaklaş..
Öcalan, artık 46 Avrupa ülkesinin ortak sorunu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin dünkü kararıyla birlikte terörist Abdullah Öcalan'ın yeniden yargılanıp yargılanmaması gerektiği bütün Avrupa..
Her kafadan ses çıkmasın Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin: Ben (Macaristan'daki) Başbakan'a vekâlet ediyorum. Konuşma yetkisini Adalet Bakanı Cemil Çiçek'e verdim. Her kafadan ses çıkması..
'Yargıyı bekleyeceğiz' Erdoğan: Türk yargısı gereken kararı verir. Sezer: Yeniden yargılama istenirse mahkeme bunu reddederNe istediler ne aldılar?
İngiliz eşeklerinin çalışma hakları var İngiltere’nin Blackpool kentindeki 200 kadar eşeğe çalışma hakları getirildi. Yazın sıcağında sırtlarında turistleri taşıyan eşeklerin çalışma hakları ..
Nikotin karanlıkta görmeyi engelliyor İsveç’te Malmö Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, sigaradaki nikotinin göz retinasındaki kan dolaşımını olumsuz etkileyerek gözün karanlıkta görme y..
Roman vatandaşlar bu otobüsü sevdi Hürriyet, CNN Türk ve Çağdaş Eğitim Vakfı işbirliği, İstanbul Valiliği’nin de katkılarıyla süren ‘Aile İçi Şiddete Son’ kampanyası gezici eğitim otobüsü, Ka..
İnsan sütü ağır geldi Myanmar’da bir kadının emzirdiği iki Bengal kaplanı yavrusu, insan sütünü sindiremedi ve aşırı sıcağın da etkisiyle susuzluktan öldü.Asya ülkelerinden Myanmar’ın başkent..
'Yeniden yargılama uygulanamaz' Cumhurbaşkanı Sezer, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Abdullah Öcalan'a ilişkin yeniden yargılama kararının, “Yürürlükte olan mevzuat gereği” uyg..
IMF’ye, ‘paranın hepsini istemem’ deme planı Türkiye, tarihinde ilk kez IMF ile imzaladığı bir stand-by anlaşmasında, kendisine ayrılan kaynağın tamamını kullanmayabileceğini bildirdi. IMF’de..
Elindeki Akbank hissesi 35 milyon dolar Akbank kurucu hisselerini satın alma işleminde en büyük kurucu hissedarı işadamı Kadir Has ve ailesine toplam 150 adet hisse için 60 milyon 487 bin YTL..
Yabancı sermayeye sınır, şahsi görüşüm Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, yabancı sermayenin Türk bankacılık sektörüne girişinde yüzed 20 sınır konulmasına ilişkin değerlendirmesinin kendi..
Yasa çıksın 1.5 milyar doları öderiz Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Hazine’ye yapacakları 1.5 milyar dolarlık ödemenin gecikmesinin, ‘biri global olmak üzere’ iki..
TRT: Haziranda maaş ödeyemeyecek durumdayız TBMM KİT Komisyonu üyelerinin sorularını yanıtlayan TRT Genel Müdürü Şenol Demiröz, ‘Mesai bittiğinde Genel Müdürlük binasından 3 bin 700 personel ..
Kalekalıp’a ‘havadan’ 600 milyon dolar Savunma sanayii şirketlerinden Kalekalıp, ‘Müşterek Taarruz Uçağı’ Projesi’ndeki başarısıyla uluslararası sivil havacılık sanayicilerinin ilgi odağı old..
Kurt sürüsü gibi gücümüzü birleştirelim Moğol Eğitim Kültür ve Turizm Bakanı ve Türk Moğol KEK Eşbaşkanı Punsak Tsagaan’ın davetlisi olarak Orhun anıtlarını ziyaret eden Devlet Bakanı Kürşad ..
Tofaş’tan Türkiye’de yeni otomobil geliştirme sinyali Tofaş CEO’su Diego Avesani, AR-GE konusunda çalışmaları artırdıklarını belirterek, ‘Orta vadede Türkiye’de yeni bir otomobil geliştirebil..
Zor olan üretmek değil, pazarda tutunmak DYH’nin Çorum’da düzenlenen ‘Anadolu’daki Avrupa’ toplantılarında konuşan Çorum Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Erdem Çenesiz, ‘Önceden yal..
Artık geriye dönülmez şekilde değişiyoruz Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, ‘Geçmişte fiyat istikrarı bilinmeyen kavramdı, sürdürülebilir büyüme de bilinmeyen bir kavram. Fiyat isti..
İki kez Kuran’a el bastı şimdi padişahlık kuruyor Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Balduk, geçen dönem çok yakın çalıştığı Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ‘TOBB’da padişahl..
Kör korsandan sanal saldırı Danimarkalı gözleri görmeyen bir bilgisayar korsanı, ülkenin en büyük şirketlerinin telefon santrallarına sanal saldırı düzenledi.
İki ülkeden AB Anayasası’na onay Avusturya ve Slovakya’dan bir gün sonra Almanya ve Yunanistan da Avrupa Anayasası’na onay verdi.
Cezayir’den Fransa’ya özür tepkisi Cezayir Senatosu Başkanı Amar Bakhouche, Fransa’nın 8 Mayıs 1954’teki Cezayirli katliamı nedeniyle özür dilemesini istedi ve ‘Ermeni soykırımı iddiaları yer..
Erdoğan’dan sözde soykırım resti Başbakan Tayyip Erdoğan, parlamentolarından sözde Ermeni soykırımı kararları geçiren ülkelere ‘soykırım resti’ çekerek karşılık verdi.
Rum şiparişleri ambargo deldi ‘Yunan gemisi Gazimağusa’ya yanaştı, KKTC’ye ambargoyu deldi’ diye ortalığı ayağa kaldıran ve ‘iki yıl önce KKTC’ye uğradı’ diye Ukraynalı kaptanı tutuklayan Rum..
Bush bisikletle gezerken Washington’da önceki gün yaşanan uçak paniği sırasında Beyaz Saray ve diğer yönetim binalarından toplam 15 bin kişi tahliye edilirken, bisiklet turunda olan Başkan Ge..
Saddam’ın verdiği rüşvetin belgesini yayınladılar Fransa’nın eski İçişleri Bakanı Charles Pasqua ve Irak savaşına muhalif İngiliz milletvekili George Galloway, Saddam’dan rüşvet almakla suçla..
Kuran’a küfür protestosu Kabil’e sıçradı Afganistan’ın, Celalabad kentinde, Guantanamo üssündeki ABD’li sorgu görevlisi askerlerin Kuran-ı Kerim’e hakaret ettikleri haberlerinin ardından önce..
Basına AKP’den ‘sıfır’ tolerans Yeni TCK’da basın özgürlüğünü kısıtlayan hükümlerin değiştirilmesi için Basın Konseyi’nin yaptığı 6 önerinin tümü AKP’lilerin oylarıyla reddedildi.
Sultanahmet’te F1 heyecanı Türkiye Formula-1 Grand Prix’i öncesi, Sultanahmet Meydanı’nda muhteşem bir gösteri var. 15 Mayıs Pazar günü saat 14.30’da F1’in lider takımı Renault, lider pilotu ..
Meslek liseliye askerlik indirimi görüşmeden sonra Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, dün Hürriyet’in manşetine taşıdığı özel açıklamalarında yer alan, meslek liselilere askerlik süresi indir..
Kaçakçılık Dairesi Başkanı Avcı’nın yerine Hayal geliyor Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Dairesi Başkanı Hanefi Avcı, görevden alınıyor. AKP Hükümeti döneminde Kaçakçılı..
AKP’den istifasını geri aldı, DYP şokta Çankırı Milletvekili İsmail Ericekli, AKP’den istifası kararından vazgeçti. AKP Grup Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Ericekli, Genel Başkan Ta..
Külotlar cinayeti örtbas girişimidir TBMM Lojmanları’nda 1991’de öldürülen Mustafa Güngör’ün babası, eski SHP İzmir Milletvekili Erol Güngör, cinayetin işlendiği evde önceki gün 4 adet kadın ..
Tepkim hükümetin bize bakışına Başbakan Tayyip Erdoğan’ın önceki gün Bolu’da Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (AİBÜ) katıldığı temel atma törenine, Ankara’da işi olduğu gerekçesiyle gelmey..
MİT’e içerden atama Başbakan Erdoğan’la ilişkisinde sıkıntı yaşadığı için emekliliğini isteyen MİT Müsteşarı Atasagun’un yerine, en kıdemli yardımcısı Emre Taner vekalet edecek. Onay makamı o..
Bir bu eksikti AİHM, teröristbaşı Öcalan’ın yargılandığı duruşmaların bir bölümüne askeri yargıcın katılmasını, 6’ya karşı 11 oyla ‘ihlal’ olarak gördü. Mahkeme, savunma hakkının kısıtlandığı..
Büyükşehir meclisi çoğaldı İZMİR Büyükşehir Belediye Meclisi üye sayısı 142'den 180'e çıktı. Daha önce 10 üyeye karşı Büyükşehir'e bir üye gönderebilen ilçe belediye meclisleri artık iki üye ..
Yollara neşter Konak Belediyesi kent içinde trafik sıkışıklığına neden olan güzergahları rahatlatmaya başladı. Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, Eskiizmir'i Yeşilyurt'a bağlayan ve yoğun araç..
Her şey güzel olacak TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Cahit Çetin, 28 bin ortakları için geleceğin aydınlık olduğunu söyledi. Çetin, yeni gidilen yapılanmayla, daha da başarılı çalı..
Sen bir meleksin KORDON Rotary Kulübü, E.Ü Hastanesi'nde görevli Necla Ceyhan'ı yılın hemşiresi seçti. Özverili çalışmasıyla takdir toplayan, meslektaşlarına da örnek gesterilen "beyaz melek"..
Hayallerinde Çeşme var İZMİR'DE sık sık tanıtım yapıp defile sunan Vatan Şaşmaz, Nefise Karatay, Meral Kaplan ve Azeri manken Nigar Talibova, bu yaz tatil cenneti Çeşme'den ev almayı düşünüyo..
Mucit askerler Maltepe Askeri Lisesi'nde okuyan iki öğrenci ilginç bir proje geliştirdi. Eski asker postallarından koku giderici aktif karbon maddesi elde ettiEfe rakı sunar
Vatan görevi engel tanımaz MANİSA Merkez ve ilçelerinde, askerlik çağına gelmiş özürlüler, 1'nci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda bir günlüğüne de olsa silah altına alındılar. Bedensel ..
...Ve grev kararı asıldı İZMİR Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İZELMAN ile Genel-İş Sendikası arasında sürdürülen ve 5 bin 500 işçiyi kapsayan toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamayı..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9