12 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

12 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Alanya'da belgesel mevsimi Alanya Belgesel Film Günleri'nin dördüncüsü bugün başlıyor. Alanya Sinema, Kültür, Sanat ve Tanıtım Derneği ile Belgesel Sinemacılar Birliği'nin düzenlediği etkinli..
Altıya bir kala Olimpiyat Stadı'nda Türkiye Kupası'nda mutlu sona ulaşan taraf Galatasaray oldu. Olimpiyat Stadı'nda dün oynanan final maçında Süper Lig lideri Fenerbahçe'yi 5-1 mağlup eden S..
Derbim o kadar boştu ki!.. Dev maç için her iki ekibin taraftarlarına da 25'er bin kişilik yer ayrılırken, ulaşılan bilet satış rakamları hayal kırıklığı yarattı. Gişeler 19.00 itibarıyla kap..
Potada favorilerin günü Türkiye Basketbol Ligi play-off çeyrek final maçları sürprizsiz bir şekilde sürüyor. Efes Pilsen'le birlikte seriye 1-0 önde başlayan Ülkerspor da rakibine maç vermede..
Gençler hem finale, hem Peru'ya 23. Avrupa 17 Yaşaltı B Gençler Futbol Şampiyonası'nda Türkiye, Hırvatistan'ı 3-1 yenerek adını finale yazdırdı. Ay-Yıldızlılar böylece 15 Eylül-2 Ekim tarihle..
Futbolda dünya turu... Plaj Futbolu Dünya Şampiyonası tüm hızıyla devam ediyor. A Grubu'nun liderini belirleyecek maçta Brezilya, İspanya'yı 4-1 mağlup etti. Büyük ilgi toplayan maçta Brezily..
Heat ve Spurs kaldığı yerden NBA play off'larına Doğu ve Batı Konferanslarında oynanan iki maçla devam edilirken Miami Heat, Washington Wizards'ı 108-102, San Antonio Spurs de Seattle Superso..
IMF ile yeni stand-by tamam IMF İcra Direktörleri Kurulu Türkiye ile üç yıllık yeni stand-by anlaşmasını onayladı. Karar Türkiye'ye 10 milyar dolarlık yeni finansman imkânı sağladı.
Babacan: Kapıları açalım Devlet Bakanı Ali Babacan, bankacılık sektörüne dışarıdan taze sermaye girişinin şart olduğunu vurgularken, "Biz bu kapıyı kapatırsak ekonomimiz önüne büyük ..
Çin reforma hazır Çin'e "Yuanın değerini artırın" baskıları sürerken, Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Wu Şiaoling, "Döviz reformuna teknik olarak hazırız, faka..
Paribas'ın 'rüzgârı' bile yetti Avro bölgesinin en büyük, dünyanın ise altıncı büyük bankası BNP Paribas ile geçtiğimiz şubat ayında yarı yarıya ortak olan TEB Mali Yatırımlar'ın amiral gemis..
Gülerek vedalaştılar BM Kalkınma Programı Başkanlığı nedeniyle milletvekilliğini bırakan Derviş, Meclis'e ve CHP'ye veda etti. CHP lideri Baykal'ın yüzü, Derviş'in partiye katıldığı gündeki ..
Türkiye'nin rekabet gücü arttı İsviçre'nin önde gelen araştırma kurumlarından International Institute for Management Development'ın (IMD) 'Dünya Rekabet Gücü 2005' raporu, bir yılda Türkiye'n..
TMSF yeni yasayı beklemeyecek Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, el koydukları televizyon kuruluşlarını Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Yasası'nda yapılacak değişi..
'Kaçağın faturası batık banka kadar' TBMM Akaryakıt Kaçakçılığı Araştırma Komisyonu Başkanı Vahit Kiler, "Son 10 yılda Türkiye'de yapılan akaryakıt kaçakçılığı, 1990-2000 yılları ara..
'Alo'da CE dönemi AB tarafından ürünlerin 'güvenli' olduğunu belirtmek üzere kullanılan 'CE' işaretinin Türkiye'deki haberleşme cihazlarında bulundurulması zorunluluğu dünden itibaren başladı..
'Cep'e talep sürecek Denetim, vergi, danışmanlık ve kurumsal finansman alanında faaliyet gösteren Deloitte, telekomünikasyon, medya ve teknoloji sektörlerinde 2005 yılı öngörülerini açıkladı.
Sahte sigaraya karşı hologram Tekel, hem insan sağlığını tehdit eden hem de Hazine ve üretici firmaların büyük gelir kaybına yol açan sahte ve kaçak sigaraya karşı harekete geçti.
Turizmde işler iyi Uzun yıllar Almanya pazarına bağımlı kalan, bu pazarda oluşabilecek en küçük olumsuzlukta, krize giren Antalya turizmi, yeni pazarlara yöneliyor.
Taşımacılıkta yeni dönem Adana'da özel halk otobüsleri, akıllı kart sistemine geçti. Kent Kart Ege Elektronik Sanayi ve Adana Özel Halk Otobüsleri arasında yapılan anlaşma ile proje faaliyete..
Tamek 50 yaşında Tamek Genel Müdürü Dr. İrfan Demiryol, bu yıl üretim ve satışları en az yüzde 10 artırarak, cirolarını toplam 80 milyon dolara çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı.
İsrail'i şoke eden sağlık skandalı İsrail, devlet hastanelerinde yasadışı deneysel tıp araştırmaları yürütüldüğünün ortaya çıktığı skandalı konuşuyor.
Washington'da saldırı paniği 11 Eylül saldırılarının yarattığı korkunun izlerini hâlâ silemeyen ABD, dün akşam küçük bir uçağın Washington'daki yasak hava sahasına girmesiyle heyecanlı dakika..
Portekiz'den tam destek Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ilişkileri pekiştirmek için gittiği Portekiz'de Türkiye'nin AB'ye üyelik kararlılığını vurgularken, görüştüğü Portekiz liderleri de s..
Belgrad'da ilk hedef AB, ileri! AB'nin geçen ay istikrar-ortaklık müzakerelerine başlanması yönünde karar aldığı Sırbistan, AB'yle bütünleşme sürecini ciddiye alıyor.
Hacıyatmaz Çelebi Yeni Irak siyasetinin en hacıyatmaz kişiliklerinden biri olan Ahmed Çelebi, her türlü badireyi atlatmasını biliyor.
Latinler ile Araplar el ele Bush yöneteimi karşıtı dalganın giderek büyüdüğü Latin Amerika ülkelerinin liderleri, Washington'un nüfuzunu kırmak ve yeni bir küresel ittifak kurma amacıyla Arap..
Irak'ta kanlı gün: 72 ölü Irak'ta hükümetin kurulmasının üzerinden iki hafta geçmeden saldırılarda ölenlerin sayısı 400'ü aşarken, El-Anbar bölgesinde ABD güçlerinin sıkıştırdığı direnişçiler..
Rehn'le Kıbrıs ve AB mesaisi Balkanlar'da barış arayışlarının ele alındığı Güneydoğu Avrupa Ülkeleri İşbirliği toplantısına katılan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, AB ve Kıbrıs mesaisi yaptı.
'KKTC'li, Rum kimliği almasın' Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, KKTC vatandaşlarının Rum vatandaşı olmamaları gerektiğini belirterek, "Bu vatandaşlık ne boyutlara gitti bunu görüyorsun..
Paris'te Türkiye karşıtı makale Fransa'nın Le Figaro gazetesinde, 29 Mayıs'ta referanduma konacak AB Anayasası'na destek verirken Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkan bir makale yayımlandı.
Larnaka'dan uçak seferi Kıbrıs Rum Kesimi'nde yayımlanan Fileleftheros gazetesi, Güney Kıbrıs Rum Havayolları'nın Atina'daki yan şirketi Hellas Jet'in İstanbul'a sefer başlattığını yazdı.
Rumsfeld'in Türkiye ilgisi Kurduğu anlamsız cümleler yüzünden 2003'te 'Yılın Çam Devireni' ödülüne layık görülen ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, Türkiye hakkında kitaplara da ilgi duyan....
Rehine eylemi barışçıl bitti Paskalya dolayısıyla düne ertelenen 1 Mayıs gösterileri Yunanistan'da hayatı felç etmekle kalmadı, Atina Teknik Üniversitesi'nde bir rehin alma olayının gölgesind..
Türk askerine iyi ağırlama Yunanistan Kara Kuvvetleri'nin özür mektubu ile kapanan Atina'daki askeri okulda Türk bayrağına yapılan saygısızlıktan 24 gün sonra Türk Deniz Harp Okulu öğrenciler..
Celalabadlılar yatışmıyor ABD'nin Guantanamo Üssü'nde sorgu memurlarının Kuran'ı tuvalete attığı haberleri üzerine Afganistan'ın Celalabad kentinde başlayan gösteriler dün şiddete döküldü.
'Modern köle toplumuyuz' Uluslararası Çalışma Örgütü'nün raporu, dünyada 12.3 milyon insanın zorla çalıştırıldığını ortaya koydu.
Özgürlükler laiklikte biter Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Eygi'yi mahkûm ederken, "Temel değer laiklik için özgürlük kısıtlanabilir" dedi. Kararda, yeni TCK'da 312'ye denk düş..
AKP: Öcalan işi yargının konusu AKP'li Fırat, "AİHM'nin kararı aleyhte olursa, partimiz değil, ülkemizin aleyhine olacak. Yeniden yargılama kararı konusunda söz yargınındır"..
Büyükanıt: Biz tarafız Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, AİHM'nin bugün açıklanması beklenen Abdullah Öcalan kararı için, "Biz tarafız" dedi.
Uygulanmazsa siyasi baskı yapılabilir Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Abdullah Öcalan'la ilgili nihai kararını bugün açıklıyor. Mahkemenin Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin (AİHS) ih..
Bumin: Fırtına şimdi başlıyor Anayasa Mahkemesi'nin 43. kuruluş yıldönümndeki konuşmasında yaptığı 'laiklik uyarısı' uzun süre kamuoyunda tartışılan Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin, Y..
AİHM kararları için eylem planı Avrupa Konseyi'nin 16-17 Mayıs günlerinde gerçekleştireceği Varşova Zirvesi'nde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) işleyişi ve etkinliğinin artırılmasın..
Kızdıran oylama Yenilenebilir Enerji Kanunu görüşmelerinde verilen önergeye, bir grup AKP'li CHP ile birlikte kabul oyu verdi.
'AKP'den kaçış var' CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, kendi milletvekillerini bile ikna edemeyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Ulusa Sesleniş' gibi 'gruba sesleniş' konuşmaları yaptığını ö..
'Cep'te 10 YTL tartışması Çalıntı cep telefonlarını 'çalışamaz' hale getirip cep hırsızlığına darbe vurmayı hedefleyen yasa teklifi, TBMM Bayındırlık Komisyonu'nda kabul edildi.
Üniversitede iki ayıp Gerekçe: Siyasallaştırma Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü, Başbakan Erdoğan'ı protesto ederek temel atma törenine katılmadı. Erdoğan'ı İzzet Baysal Vakfı'nın ç..
Bayar, DYP'den dün istifa etti Kongreye giden DYP'de iki fire: Mehmet Ali Bayar ve Reha Çamuroğlu istifa etti. Bayar, "Siyasete girerken yalan söylememe sözünü vermiştim" de..
Savunmaya kısıtlama kaldı CHP'li üyelerin karşı çıkmasına rağmen, avukatlara sınırlama getiren madde, AKP'li üyelerin oylarıyla kabul edildi.
Başbakan'a sürekli gözlük Başbakan Tayyip Erdoğan, sürekli gözlük takmaya hazırlanıyor. Erdoğan, önceki akşam göz doktoru Prof. Emin Özmert'in Kavaklıdere'deki muayenehanesine giderek, rutin ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9