12 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

12 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sahtecilik suçları ağır cezalık olmaktan çıktı Yeni ceza yasalarıyla ilgili olarak milletvekilleri tarafından verilen değişiklik önerilerinin bir bölümü Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi.
Yargıtay’a göre düşünce suçunu düzenleyen 312. madde değişmemiş Düşünce özgürlüğüyle ilgili peş peşe verdiği iki farklı kararda çelişkiye düşen Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Milli Gazete yazarı..
Oksijeni ağaçlar değil deniz yosunu üretiyor Atmosferde bulunan oksijenin yüzde 75’ini ağaçların değil, denizlerdeki yosun türü bitkilerin ürettiği, bu sebeple tatilini deniz kıyısında geçire..
‘Yasaklanan kanallara ulaşımda sorun yoktu’ Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Fatih Karaca, "hesabını veremeyecekleri hiçbir icraatları olmadığını" söyledi.
Çalıntı telefonlar kullanım dışı bırakılacak Çalıntı cep telefonları bundan böyle kullanılamayacak. AK Parti Muğla Milletvekili Seyfi Terzibaşıoğlu’nun cep telefonlarında kapkaç, hırsızlık ve..
'Uydu anteni alırken CE işaretine dikkat edin' Telekomünikasyon Kurulu'nun kaçak uydu antenlerini toplatacağını açıklaması sektörde kargaşaya yol açtı.
Çinliler ihaleye giremedi THY battaniyeyi Türk firmalardan alacak Türk Hava Yolları'nın (THY), 168 bin battaniye ihtiyacının karşılanması amacıyla açtığı ihaleyi, CNT Endüstri Ürünleri Dış Ti..
Doğalgaz ithalat lisansı alan firmadan depolama taahhüdü isteniyor Doğalgaz tüketiminin hızla artmasına karşın Türkiye, acil durumlarda ihtiyacı karşılamak için gerekli yeraltı depolama sorun..
Yasa Meclis’ten geçti, rüzgâr ve güneşten de enerji üretilebilecek Su, rüzgâr, jeotermal gibi yerli kaynaklardan elektrik üretimine imkan veren tasarının yasalaşması ile enerji sektöründe yen..
’Krueger gelsin 350 YTL ile Çorum’da yaşasın’ Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, Uluslararası Para Fonu (IMF) Birinci Başkan Yardımcısı Anne Krueger’in, Türkiye’de asgari ücretin yüksek olduğ..
Asgarî ücret fazla değil, sigorta ve vergi için yapılan kesintiler yüksek Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Tuğrul Kudatgobilik, Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkan Ya..
Türkiye dünya rekabet liginde 48'inciliğe yükseldi İsviçre'nin önde gelen araştırma kurumlarından International Institute for Management Development'ın ‘Dünya Rekabet Gücü 2005' raporu, son b..
Kârını katlayan TEB Fransız ortağıyla hızlı büyüyecek Dünyanın en büyük altıncı bankası BNP Paribas ile TEB Mali Yatırımlar'ın yarı yarıya ortaklığı olan orta ölçekli Türk Ekonomi Bankası, bu..
‘Başbakan’ın ABD ziyareti ilişkileri ileriye götürecek’ Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, Türk-Amerikan ilişkilerinin, Başbakan Recep Tayyi..
Sahte sigaraya hologramlı çözüm Tekel, hem insan sağlığını tehdit eden hem de Hazine ve üretici firmaların büyük gelir kaybına yol açan sahte ve kaçak sigaraya karşı harekete geçti.
Bazı gıda şirketleri pazarda tutunmak için zararına satış yapmayı göze alıyor Gıda sektöründe son yıllarda artan rekabet, pazara giren yeni firmaların agresif fiyat uygulamalarına sahne oluyo..
İstanbul’a Şampiyonlar Ligi bereketi, oteller doldu Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, 25 Mayıs 2005 tarihinde İstanbul’da yapılacak Avrup..
Türkiye, turizmde dünya devi İspanya’yı korkutmaya başladı Turizm şirketi Magic Life’ın üst yöneticisi (CEO) Dr. Andreas Karsten, Türkiye’nin mevcut turizm altyapısı ve doğal kaynaklarıyla İ..
Rolling Stones, dünyayı gezecek "Rock’ın dinozorları’’ olarak bilinen Rolling Stones, Manhattan’da verdikleri konserle yeni bir albüm çıkaracaklarını duyurdu.
Kuklalar büyüledi İstanbul’da bir hafta sürecek kukla şovu, önceki akşam Ses Tiyatrosu’ndaki açılış töreniyle başladı. 18 Mayıs’ta sona erecek 8. İstanbul Uluslararası Ülker Kukla Festivali’n..
Müzikli yaz akşamlarına az kaldı İstanbul’da müzik dolu yaz akşamları için geri sayım başladı. İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın bu yıl 33.’sünü gerçekleştireceği ‘Uluslararası İstanbul Müzik F..
Mevleviliği UNESCO koruyacak Tac Mahal, Divriği Ulu Camii, İsviçre Alpleri ve Kapadokya gibi değerleri Dünya Mirası Listesi’ne alan Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü UNESCO, ..
Silahlı gaspçılar TEM otoyolunda araba çaldı Avcılar’da meydana gelen gasp olayında silahlı iki kişi Murat Uslu’yu yolda durdurarak kullandığı Mercedes marka otomobili gasp etti.
Ümraniye’de aracıyla kamyona çarpan doktor öldü Ümraniye’de meydana gelen trafik kazasında bir doktor hayatını kaybetti. Yetkililerden alınan bilgiye göre, 38 yaşındaki Dr. Mehmet Ersoy Çelik..
1 günlük askerlik yapacak olan özürlü gençlere kına yakıldı İstanbul Özürlüler Merkezi (İSÖM), "1 günlük askerlik’’ programına katılacak 50 özürlü için, kına gecesi düzenledi.
İstanbul-Şile doğalgaz hattının temeli atıldı Şile doğalgaz hattının temeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından atıldı. Topbaş, törendeki konuşmasında, Şile’de bu y..
İDO, Şehir Hatları’ndan alınan gemilerin modernizasyonuna başladı İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO), Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nden devraldığı yolcu vapurlarını yeniliyor. Şehir Hatları..
Sakarya, Kayseri maçına Nevşehir'de hazırlanacak Sakaryaspor, deplasmanda yapacağı Kayserispor maçının hazırlıklarını sürdürmek üzere Nevşehir'e gitti.
Kırkpınar başpehlivanı 13,5 milyar lira ile ödüllendirilecek Edirne Belediye Başkanlığı’nca 20-26 Haziran tarihlerinde düzenlenecek 644. Tarihî Kırkpınar Güreşleri’nde dereceye girecek pehliv..
Kocaelispor’un Süper Lig umudu devam ediyor Kocaelispor Basın Sözcüsü Cengiz Kavan, Süper Lig'e yükselme umutlarının devam ettiğini, kalan maçları kazanarak, rakiplerinin puan kaybetmesini be..
Bursa’nın spor kulüpleri bu yıl da başarıya hasret kaldı Türkiye’nin 4. büyük kenti olan Bursa, sporda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da hayal kırıklığı yaşıyor. Sezona yeniden Birinci Süper Fu..
Bağcılar’da el arabasına kurulan bomba patladı Bağcılar’da bir iş merkezi önüne bırakılan seyyar hurdacı arabasında, bomba patladı.
Nüfus memurlarının eylemi vatandaş engeline takıldı Kadıköy Nüfus Müdürlüğü çalışanlarının zamanlamasını iyi yapamadıkları basın açıklaması, vatandaş engeline takıldı.
Kurulduğundan beri zarar eden Beltur, 2006’da kâra geçecek Kurulduğundan bu yana her yıl zarar eden Büyük İstanbul Turizm ve Sağlık Yatırımları İşletme ve Ticaret Anonim Şirketi (Beltur) ilk ..
Vakıflar, kira barışı ile ‘komik’ kiraları normal seviyelere çıkardı Vakıflar Genel Müdürlüğü, mülkiyetinde bulunan binlerce han, çarşı ve dükkanda kiracı olarak bulunan mükelleflerle ‘kira b..
Ereğli’de 58 kişi giyim ve kaynakçılık öğrendi Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen kaynakçılık ve giyim kurslarını başarı ile tamamlayanlara sertifikaları ..
Otobüsü yağmalamaya kalkan saldırganlar mahkemeye çıkarıldı Bursa’da, belediye çöp kamyonu ile yolcu otobüsü arasında meydana gelen trafik kazası sonrası, ellerindeki bıçak ve sopalarla görev..
Karasu ve Bandırma’da eğitim için kermes açıldı Sakarya’nın Karasu ilçesinde; Adalet, Kalkınma, Eğitim, Kültür, Bilimsel Araştırma, Geliştirme Vakfı, fakir öğrenciler yararına yeni belediye b..
Hendek de büyükşehir sınırlarına dahil edildi Hendek Belediyesi, Adapazarı Büyükşehir Belediyesi sınırları içine alındı.
Sakarya’da 7 bin aile yıkım kararı olan binalarda oturuyor 31 Aralık 2004 tarihine kadar güçlendirilmesi yapılmayan orta hasarlı binalar hakkında yıkım kararı olmasına rağmen, gidecek yeri ol..
BUGİAD üyesi işadamları New York’ta temaslarda bulundu Bursa Aktif Genç İşadamları Derneği’ne (BUGİAD) mensup 25 işadamı inceleme ve temaslarda bulunmak üzere New York’a geldi.
Anaokulu öğrencileri oynadı, anneler seyretti Gebze Özel Çırağan İlköğretim Okulu, Anneler Günü dolayısıyla özel bir program tertipledi. Okulun anasınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan pro..
Bursagaz, tesisatları internetten onaylayacak 5 yıl içinde Bursa’nın tamamını doğalgaza kavuşturmak için çalışmalarını hızlandıran Bursagaz, sunduğu hizmetlerle hem hizmet kalitesini yükseltm..
Doğum tarihindeki sıfırı gören resmî kurumlar işlem yapmıyor Doğum tarihinin ay ve gün kısmında 00.00yazan Ümit Bilgiç, sıkıntı yaşadı.
‘Turkbook’ projesi ile öğrenciler defter-kitap taşımaktan kurtulacak Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Özel Yıldırım İzmirlioğlu İlköğretim Okulu öğrencisi Yasin Atagün’ün ‘Eğitim’de Bilişim ve İ..
Light gıdalar gerçekten light mı? Uzmanlar, light ürünlerin normal ürünlerden çok farkı olmadığını söylüyor.
Kanarya'ya Demirlek, Aslan'a Yıldırım Birinci Süper Futbol Ligi'nde 32. hafta karşılaşmalarını yönetecek hakemler açıklandı. Lider F.bahçe'nin Ankaragücü ile yapacağı puan mücadelesinde Bülen..
'Trabzonspor olsaydı o stat dolardı' Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, ligde önlerinde kalan 3 haftada Galatasaray'ı yakalamak için uğraşacaklarını söyledi. Dün akşam oynanan finalin ..
Erzik: Küfürü futboldan silmeliyiz UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, dün akşam oynanan G.Saray-Bahçe kupa finalinde UEFA görevlileriyle birlikte olduğunu belirterek, "Küfürler hariç genel olarak or..
'Akıllı toplar' 2006'da sahada Son olarak Chelsea'nin, topun gol çizgisini geçmediği bir pozisyonda Şampiyonlar Ligi finalini kaçırmasının ardından yeniden gündeme gelen çipli topların, gelec..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9