11 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

11 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
OPEC'ten rekor üretim Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC), mayıs ayında günlük üretimi 30.3 milyon varille son 25 yılın en yüksek düzeyine çıkardı. OPEC Başkanı ve Kuveyt Petrol Bakanı Şe..
Para transferi yapana takip Maliye Bakanlığı bünyesindeki hesap uzmanları, bankalar ve özel finans kurumlarında belli tutarın üzerinde işlemi olanlar ile bunlarla iş yapan kişi ve kuruluşları..
'Sektörde ürünler artıyor' Avrupa ülkelerinde uzun yıllardır yüksek oranlarda seyreden sigortalanma oranının, Avrupa Birliği (AB) uyum sürecinde ülkemizde de yavaş bir hızlanmayla da olsa yak..
Yabancı eylülü bekleyecek TMSF'nin (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu) elindeki medya kuruluşlarının yabancılara satışında en başa dönüldü. Hükümet, medyada yabancı sermayeye sınırsız hisse sahi..
'Vatandaşın tercihi ev ve araba' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'piyasalardaki hareketsizliği' vatandaşın tercihini ev ve arabadan yana yapmasına bağladı. Başbakan Erdoğan, Türk parasının değ..
BTC'ye petrol pompalanıyor 25 Mayıs'ta Bakü'de yapılacak törenle ilk petrolün pompalanmaya başlanacağı BP'nin operatörlüğünü yaptığı Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattının Sangaçal'daki ana pompa i..
Merkez: Kredi konuta gitti Merkez Bankası, yıl sonu enflasyon hedefi üzerinde tehdit görmüyor ama temkinli iyimserlik paralelinde orta vadede ihtiyatlı olunması gerektiği konusundaki tavrını ..
IMF bugün toplanacak IMF İcra Direktörleri Kurulu bugün, Türkiye için toplanacak. IMF İcra Direktörleri Kurulu'nun bugün, akşam saatlerinde Washington'da yapılacak toplantısında, '10 milyar d..
Rum temsilci BM yolunda Rum lider Papadopulos, gönülsüz de olsa yeni bir çözüm sürecine yanaşıyor. Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarını 'şişirilmiş' bulan Papadopulos, yeni sürecin öngörüşmeler..
Mülkler için ilk tutuklamalar Rumlardan kalan mülkte restoran işleten Hüseyin Çağıner'e açılan davanın ilk duruşması yapılırken, Rum Yönetimi Çağıner ve iki Türk ile adadaki Britanyalı bir em..
Caferi Ankara'ya geliyor Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin oğlu Kubat Talabani, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın babasına gönderdiği bir mektupla 'federal Irak'ı resmen desteklediğini iddia ed..
Iraklı hanımlar beyzbolu sevdi Saddam'ın, 'ABD emperyalizminin sembolü' sayıp yasakladığı beyzbolun yumuşak versiyonu 'softbol'a ilgi arttı. Futbol akademisinde eğitilen altı kadın, tutucular..
Lizbon'da AB için destek Portekiz'e üç günlük resmi ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, dün Lizbon'da meslektaşı Jorge Sampaio ile görüştü. Jorenimos Manastırı'nda Portekiz'in..
ABD'ye ziyaret tarihi: 8 Haziran Başbakan Erdoğan, 8-12 Haziran tarihlerindeki Amerika ziyaretinde Başkan Bush ile bir araya geleceğini açıkladı.
MGK Sekreteri ilk kez İsrail'de Türkiye-İsrail ilişkilerinde yeniden canlanma yaşanıyor. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 1-2 Mayıs'taki ziyaretinin ardından MGK Genel Sekreteri Yiğit Alpogan, 17 M..
Baf'ta gümrük toplantısı var Kıbrıs Rum Kesimi, 12-13 Mayıs'ta düzenlenecek AB Üyesi Ülkeler ve Türkiye 72. Gümrük Genel Müdürleri toplantısına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
Mısırlı parti AKP'ye hayran Mısır'da siyasi hayata katılmaya hazırlanan Reform, Adalet ve Kalkınma Partisi lideri Halid Zaferan, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın AKP'sini örnek aldıklarını söyledi.
İran ilk kez denizaltı üretti Nükleer programı nedeniyle ABD ve İsrail'in baskısı altında olan İran, ilk yerli denizaltı üretimine başladığını açıkladı. Savunma Bakanlığı Sözcüsü Muhammed İma..
Rafsancani yeniden aday İran'da 17 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için başvurular dün başlarken, eski Cumhurbaşkanı Ali Ekber Haşimi Rafsancani de resmen aday oldu.
Riga'da hatalı anayasa metni Daha önce AB Anayasası için ocakta yapılacak oylamayı çeviri hataları nedeniyle erteleyen Letonya Parlamentosu, aynı metni hatalı da olsa mayıs sonuna dek oylamay..
Gürcistan'da Bush'a ilan-ı aşk Anketlere göre pek çok ülkenin gözünde en sevilmeyen lider olan ABD Başkanı George W. Bush, Gürcistan ziyaretinde dünyanın başka bir yerinde kolay kolay göremey..
Bush Kafkas dansıyla coştu First lady Laura Bush'un gece dokuzda yatıp kendisini umutsuz ev kadını gibi hissetirdiğinden yakındığı ABD Başkanı George W. Bush, önceki gece Tiflis'te eşinin arz..
Rusya ile büyük Avrupa'ya doğru Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, önceki gün 2. Dünya Savaşı'ndan zaferle çıkışın 60. yıldömünü törenlerinde dünya liderlerini ağırlamasının ardından, dün A..
Afganistan popçu için yasta Ünlü Afgan pop şarkıcısı Nasrat Parsa, Kanada turnesinin son ayağı olan Vancouver'daki konserinin ardından feci şekilde dövüldükten sonra kaldırıldığı hastanede ha..
ABD'ye Kuran protestosu ABD askerlerinin Guantanamo Üssü'nde, Kuran-ı Kerim'i tuvalete attıkları yönünde çıkan haberler, Afganistan'daki öğrencileri ayağa kaldırdı.
Siyasetin zirvesi mışıl mışıl... Danıştay'dan, kuruluşunun 137. yıldönümünde 'Bize danışan yok' yakınması geldi. Danıştay Başkanı Ender Çetinkaya, "Danıştay adı, danışmaktan geliyor. Ancak uz..
Komisyon cinayet yerinde TBMM Araştırma Komisyonu üyeleri, dün eski SHP milletvekili Erol Güngör'ün oğlu Mustafa Güngör'ün öldürüldüğü Meclis Lojmanları'nda bulunan evinde incelemelerde bulun..
Basının itirazları TCK'ya girmiyor Yeni TCK'da izinsiz okul açana ceza indiriminden vazgeçildi. Basına ceza getiren maddelere itirazlar dikkate alınmadı.
İktidardan bir fire daha AKP'de kan kaybı devam ediyor. Çankırı Milletvekili İsmail Ericekli, AKP'den istifa etti. Ericekli'nin DYP'ye katılacağı öğrenildi.
İstanbul'da sınır kavgası AKP'li Esenyurt Belediyesi'nin, çevresindeki bazı yerleşim yerlerinin kendisine bağlanması talebiyle yaptığı başvuru, bölge halkını isyan ettirdi.
Kızkulesi'ne çıkış yok! Brezilya'nın Sao Paulo kentinden başlattıkları 'Dünya Kadın Yürüyüşü'nü Türkiye'de sürdüren ve aralarında KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın eşi Oya Talat'ın da b..
THY çalışanına bomba ihbarı için gözaltı Türk Hava Yolları (THY) çalışanları N.S ve C.S, asılsız bomba ihbarı gerekçesiyle gözaltına alındı. Önceki akşam 155 Polis İmdat'ı arayan bir erkek, A..
Yeni Galata kapalı Yeni Galata Köprüsü, bu gece 24.00-06.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacak. Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Atölyeler Müdürlüğü'nün Yeni Galata Köprüsü'n..
Avrupa sert uyardı Önce yargılama talebi AİHM Büyük Dairesi'nin yasadışı PKK lideri Öcalan'a dair kararının yaratacağı sorunların provası, PKK'lı Güneş'in davasında yaşandı. AİHM'nin kararla..
'Kabul edilebilir karar' beklentisi Dışişleri Bakanı Gül: "AİHM kararının, Türk halkınca kabul edilebilir olmasını ümit ediyorum. Öcalan 100 kez yargılansa aynı cezayı alır." CHP lideri Bayk..
Düşünce açıklamak hâlâ suç Mahkemeleri bağlıyor Yazar Eygi'nin türbanla ilgili yazısı nedeniyle 20 ay hapis almasını onaylayan Yargıtay Ceza Genel Kurulu, kararın gerekçesinde düşünce özgürl..
Orgeneral Büyükanıt: İlk hedefimiz terör Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, "Terörle mücadele konusunda son derece ciddi ve kararlıyız" dedi. Büyükanıt, 2. ..
ODTÜ'de 'yurtsever' çatışması Türkiye Komünist Partisi (TKP) ile PKK'ya yakınlığıyla bilinen Bağımsız Gençlik Hareketi (BAGEH) arasındaki 'yurtsever gerginliği', dün çatışmaya dönüştü.
Politikacıya 'yalancı' demek hakaret değil Yargıtay, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'e, 10 bin yoksul öğrencinin özel okullarda okutulması projesi konusunda 'Takiye yapıyor, yalan söylüyor'..
'Eski valiler yalnızca şarap içmiş' Tekirdağ Valisi Ahmet Özyurt, derslik açığı konusunda eski yöneticileri eleştirirken, "İçmişler şarabı gitmişler. Tekirdağ'a hiçbir şey yapmamışla..
Acı bilirkişi raporu Diyarbakır'da, sekiz yaşındaki çocukları trafik kazasında ölen aile, 4 bin 500 YTL tazminat isteyince acı bir 'bilgi'yle karşılaştı. İlk bilirkişi raporu: "Çocuk büyütme ..
'Reklam tıp onuruna ters' Tıpçılar İzmir'de erken doğum sırasında ölen yedizlerin basına gösterilmesinin kabul edilecek bir tarafı olmadığını söyledi. Uzmanlar Hipokrat'tan beri uygulanan has..
Gürbüz ihraç edilecek Başbakan Tayyip Erdoğan, ölü yediz ceninlerin konulduğu masa önünde basın toplantısı yapan AKP İzmir İl Başkan Yardımcısı Dr. Özer Gürbüz'ün AKP'den istifası istemiyle D..
Akşit: RTÜK yanlış yaptı Devlet Bakanı Güldal Akşit, Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) Digitürk üzerinden erotik yayın yapan şifreli kanallar ile ilgili kararını değerlendirirken, &q..
Şeyh Galip'in yuvası yıkıldı Beyoğlu'nda Şeyh Galip'in bir süre yaşadığı ev, apartman inşa edilmek üzere yıkıldı. Şehri İstanbul Derneği suç duyurusunda bulunurken, arsanın sahibi Nihat Çolak..
Doktora yine 'mecburiyet' Sözleşmeli Personel Yasası'ndan umduğunu bulamayan AKP hükümeti, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne hekim gönderebilmek için daha önce kaldırdığı mecburi hizmete d..
Neşter'cilere 'çete'den beraat SSK yolsuzluğu, Turkcell ve Telekom gibi önemli bazı davaların seyrini etkilemek için girişimlerde bulunmakla suçlanan işadamı ve avukatlar hakkında açılan Neşt..
Karaman TCDD'de Ankara Bölge İdare Mahkemesi, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ın görevden alınmasına ilişkin kararın yürütmesini durdurdu. Karaman, görevden alınmasına ilişkin Başbakanlık ..
Tokcan'a 21 yıl hapis istemi İşadamı Ali Galip Çalık'ı 'Çeçenistan için yardım topluyoruz' diye tehdit edip 2 milyon dolar istediği öne sürülen, aralarında Avrasya Feribotu'nu kaçıran Muhamme..
'Sonunuz Eken gibi olur' Özel Kuvvetler Komutanlığı Oğulbey Kışlası inşaatında devletin 118.6 milyon YTL zarara uğratıldığı gerekçesiyle açılan davada, sanıklardan Albay İsa Kul, sanık müteah..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9