11 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

11 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Mahalle sakinleri baz istasyonuna karşı eylem yaptı Zonguldak’ın Kozlu beldesinde bir grup vatandaş, kurulan baz istasyonunun sağlıklarını tehdit ettiği gerekçesiyle eylem yaptı.
Sahillere yapılacak büfeler tek tip olacak Şehir Hatları terminallerini yenileyen Büyükşehir Belediyesi, buralardaki büfelerin de şehre yakışır projelerle yeniden inşa edileceğini duyurdu. İs..
Belediye, dünya motosiklet şampiyonasına evsahipliği yapacak Büyükşehir Belediyesi, dünyanın en çok izlenen 5 dev spor organizasyonundan biri olan Moto GP’nin İstanbul’da gerçekleştirilecek T..
Postacılar ‘yıpranma zammı’ için eylem yaptı Çalışma şartlarının ağırlığı ve karşılaştıkları zorluklar sebebiyle, yıpranma zammı isteyen PTT çalışanları, isteklerini Çalışma ve Sosyal Güvenli..
‘Filli boya’ milli sarayları 3 yıl ücretsiz boyayacak Milli Saraylar Daire Başkanlığı, "Filli Boya’’ ile 3 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı.
Taksilere hologram takılma süresi uzatıldı İstanbul’da, taksilere hologram takılması için tanınan sürenin 11 Haziran 2005 tarihine kadar uzatıldığı bildirildi.
Karaköy Güllüoğlu, yabancı öğrencileri misafir etti Karaköy Güllüoğlu; Japonya, Almanya, Finlandiya, Estonya, İspanya, Avusturya gibi 13 ülkeden gelen 21 öğrenciyi ağırladı.
MÜSİAD üyeleri ‘I. GAP İş ve Yatırım Forumu’na katılacak Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) üyeleri, 14-15 Mayıs tarihleri arasında Şanlıurfa Harran Üniversitesi’nde düzenlenec..
Zonguldaklı hakemler Papila’ya destek verdi Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Zonguldak Şubesi, geçen haftalarda Trabzonspor-Fenerbahçe maçının ardından eleştiril..
‘Satranç için hazırlanacak altyapı ile birçok değer ortaya çıkacak’ Her yıl geleneksel olarak Kütahya Belediyesi tarafından düzenlenen Evliya Çelebi Satranç Turnuvası’nın 10’uncusu başladı.
"Bağlamanın Efendileri" ayakta alkışlandı Türk halk müziğini dünyaya tanıtmak için Türkiye’de ve yurtdışında yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Erdal Erzincan’ın kurduğu ‘Bağlama ..
Belediyenin engelliler için düzenlediği yaz kampları başlıyor Büyükşehir Belediyesi İstanbul Özürlüler Merkezi (İSÖM), bu yıl on birinci kez özürlüleri Florya’daki yaz kampında bir araya geti..
İş garantisi ile harçlık var, kursiyer yok Türkiye’de insanların işsizlikten yakındıkları bir dönemde açılan iş garantili, cep harçlıklı meslek edindirme kursuna ilgi azlığı yetkilileri şaşkı..
Belediye otobüsü, kola yüklü kamyonu devirdi Beyoğlu’nda, belediyeye ait yolcu otobüsüyle kola yüklü bir kamyonun çarpışması sonucu bir kişi yaralandı.
Narkotik operasyonunda 21 kişi gözaltına alındı İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Narkotik polisi; Avcılar, Fatih, Kadıköy, Beyoğlu, Gaziosmanpa..
Bush’tan Gürcistan’da Kadife devrim mitingi Eski Sovyetler toprağında kadife devrimler zincirinin ilk başladığı Gürcistan, dün tarihî bir ziyarete tanıklık etti.
Amerikalı diplomat: 50 yıl geçti; yeni bir kahve içmemiz lazım Amerikalı diplomat John Kunstadter, Türk-Amerikan ilişkileri konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Çözüme mesafe koyan Rumlar tutuklamayla gerilimi tırmandırıyor Kıbrıs Rum yönetimi, uzlaşmaz tavrına bir yenisini ekledi. Rum yönetimi, ilk kez "Rum mallarını" kullanan 3 Türk hakkında tut..
Balkan zirvesinde Kosova mutabakatı Romanya’nın başkenti Bükreş’te bir araya gelen Balkan ülkeleri dışişleri bakanları, bölgede işbirliği konularının yanı sıra Kosova’nın statüsüyle ilgili b..
Fransa’da ‘evet’ yükselirken Türkiye tartışması geriliyor 29 Mayıs’ta yapılacak olan kritik AB Anayasası referandumu öncesi bütün Avrupa’nın tedirginlikle izlediği Fransa’da anayasa taraftarl..
ABD çıkarması başlıyor; Bush-Erdoğan zirvesi 8 Haziran’da Hükümetin, bozulan ilişkileri onarmak için ABD’ye yapacağı çıkarma ay sonunda başlıyor. TBMM Başkanı Bülent Arınç'la başlayacak olan ..
Elektronik postaları anında ‘cep’e ileten sistem devrede Dünyada yaygın olarak kullanılan mobil iletişim platformlarından biri olan BlackBerry hizmeti, Türkiye’de de GSM/GPRS şebekesi üzerind..
‘Avea’da sermaye artırımı özelleştirmeyi etkiler’ Türk Telekom ihalesi için geri sayım sürerken, Telecom Italia Mobile’ın (TIM) Avea’da sermaye artırımına gitmesi farklı yorumlara yol açtı.
Telekom ihalesi ertelendi Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Türk Telekom özelleştirmesinde 31 Mayıs olan son teklif verme tarihinin yatırımcıların talepleri dikkate alınarak 24 Haziran’a kadar..
Star TV yabancıya satılamayacak Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun elindeki varlıkların ve şirketlerin satışını kolaylaştırmak için çıkartılan, ancak vet..
Erdemir bu ay ihaleye çıkıyor İhale şartnamesi üzerinde hazırlık çalışmaları sürdürülen demir-çelik devi Erdemir’in toplam yüzde 52,36 oranındaki hissesinin blok satışı için bu ay içinde ihal..
Kredi kartı ile yapılan alışverişe şifre geliyor Türkiye'de kredi kartı işlemlerinde sahtecilik, dünya ortalamasının altında olmasına karşın son 1-2 yılda arttı. Kredi kartı sayısı 27,7 milyo..
Tansaş’la 6 dünya devi ilgileniyor Doğuş Grubu'na ait gıda perakende şirketi Tansaş'ın Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, ortaklık, işbirliği ve hisse satışı için görüşülenler arasında yerli ..
Uzanlar’ın Princess’i yabancıya satıldı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) Hakan Uzan’a ait M/Y Princess isimli lüks yatını, yabancı bir bankanın üst düzey bir yöneticisi 1 milyon 690 ..
Türkiye’de satışlar düştü otomotivci ihracatla güldü Ocak-nisan dönemine ait otomotiv sanayii ve iç pazar verileri açıklandı. Yılın ilk dört ayında geçen yılın aynı dönemine ait verilerle kıy..
Faiz indiren Merkez Bankası: Enflasyon hedefi tutar Ekonomideki son gelişmeleri değerlendiren Merkez Bankası, bu yıl beşinci kez faiz indirimi kararı aldı. Gecelik ve haftalık faiz oranları y..
Bakan Tüzmen: Odalar Birliği arka bahçemiz değil, aile çay bahçemiz Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun, ‘Kimsenin arka bahçesi de..
Nemada 6. taksit başvuruları başlıyor Haziranda yapılması beklenen Tasarrufu Teşvik Hesabı 6. taksit nema ödemeleri için toplu başvurular, bugünden itibaren Ziraat Bankası’na yapılacak.
Yerli enerjinin önünü açacak yasa Meclis’ten geçti Rüzgar, güneş ve jeotermal gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının elektrik enerjisi üretimi amaçlı kullanılmasına ilişkin tasarı, TBMM Gene..
Tuz Gölü’nden yarım milyar dolar gelir elde ediliyor Tuz Gölü’nün altın madeninden farksız olduğunu ortaya koyuldu. Her geçen gün kirletilen Tuz Gölü’nün Türk ekonomisine yılda 425 milyon dol..
Valizden çıkan timsahların bakımı sorun oldu Libya’dan kaçak yollarla Türkiye’ye getirilirken Atatürk Hava Limanı’nda yakalanan ve Darıca Boğaziçi Hayvanat Bahçesi’nde koruma altına alınan ya..
Yatağan Termik’in filtre sorunu devam ediyor Muğla’nın Yatağan ilçesindeki termik santralın baca gazı arıtma sistemiyle ilgili sorunlar çözülemedi. Filtre yapımını yarım bırakan Alman firmas..
Üniversite mezunlarının polis olması ‘ağır şart’a bağlandı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün üniversite mezunu 10 bin polis alımında aradığı şartlar belli oldu. Oldukça ağır şartlar getiren emniyet..
Mason üstadının oğlu Demirel ile ilgili belge açıklayacak Adalet Partisi'ne genel başkan adayı olduğu 1960'lı yıllarda Süleyman Demirel'e ‘Mason değildir’ yazısı veren Hür ve Kabul Edilmiş Ma..
34 yıla mahkûm olan Ali Balkaner’den hakime sitem Yurtbank davasında 34,5 yıl hapis ve 69 trilyon lira para cezasına çarptırılan bankanın eski sahibi Ali Avni Balkaner, Back to Back krediler..
Özmen’in avukatı albayı uyarmış: Sonunuz Korkut Eken gibi olur Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK) davasında müteahhit Ali Osman Özmen'in avukatı Mustafa Bir'in, soruşturma sırasında hakedişleri..
NATO belgeleri tercüme edilirken sadece ‘din işleri subaylığı’ atlandı Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) Kıbrıs Barış Harekatı’ndan bu yana din işleri subayı kadrosuna atama yapılmıyor. Emekl..
Erivan’dan sürgün edilen Türkler Iğdır’da yaşıyor Birinci Dünya Savaşı’nın ardından Ermenistan’ın başkenti Erivan’dan sürgün edilen ve nüfus cüzdanlarında doğum yeri ‘Erivan’ yazan Türklerden..
CHP'li Hakkı Ülkü dokunulmazlık için başını kürsüye vurdu CHP İzmir Milletvekili Hakkı Ülkü, tüm başvurularına karşın dokunulmazlığının kaldırılmamasına tepki göstermek amacıyla Meclis Genel ..
Gül: AİHM’nin kararı kabul edilebilir olmalı Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) terör örgütü başı Abdullah Öcalan hakkındaki kara..
TCK’da basının istekleri yerine geldi sivil toplumun kaygıları giderilmedi Yeni Türk Ceza Kanunu’nun bazı maddelerinde değişiklik öngören teklifler Meclis Adalet Alt Komisyonu’nda kabul edild..
THK, artık turistlere hizmet verecek Türkiye’de havadan zirai mücadeleyi ilk başlatan Türk Hava Kurumu (THK), bu alanı terk ederek kendine yeni alanlar seçti. THK’nin 8 yıl önce başlattığı ha..
‘Her yıl 300 sivil pilota ihtiyaç var’ Türk Hava Kurumu (THK) Genel Sekreteri emekli Hava Pilot Tuğgeneral Mustafa Fırat, sivil havacılık sektöründeki gelişime paralel pilot ihtiyacının had s..
Neşter Davası sanıkları ‘çete’den beraat etti Bazı davaların yargı sürecini etkileme girişimleri ile ilgili olarak açılan ‘Neşter-2’ Davası’nda, ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurma ve örgüte yardı..
TCDD Müdürü Karaman görevine iade edildi Ankara Bölge İdare Mahkemesi, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ın görevden alınmasına ilişkin kararın yürütmesini durdurdu.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9