11 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

11 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tansaş: Peşimizde 6 yabancı var, aklınızı geniş tutun Tansaş Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, 6 yabancı yatırımcı ile görüşmelerin devam ettiğini belirterek, ’Bir ortaklık, satış veya satış..
Rifat Bey sıkıntıdan konuştu TOBB bizim aile çay bahçemiz Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun, ‘Bizi arka bahçe olarak görenler var’ sözlerini, karşısında muhal..
120 şirketi elinden uçtu Bankacılığa veda eden Mehmet Emin Karamehmet, Pamukbank ile başlayan süreçte pekçok sektörden de çıkmak zorunda kaldı. 5 yıl öncesine kadar 165 şirketli cirosu 5.6 mi..
Fiyat istikrarı sağlanmadı güven ortamını koruyalım Merkez Bankası, güven ortamı korunduğu takdirde enflasyondaki geçici dalgalanmaların bekleyişleri bozmayacağını ve ana eğilimin düşüş yönün..
Bush’la randevu 8 Haziran’da Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti kesinleşti. 7 Haziran’da Washington’a gidecek olan Erdoğan, 8 Haziran’da ABD Başkanı George Bush ile biraraya gelecek.
Ata uçağı ‘Ana’ oluyor Başbakan Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla alınan yeni uçağın adının ‘Ana’ olması kararlaştırıldı. İç düzenlemesi değiştirilen Airbus A-319 tipi uçak hafta sonu İstanbul’a ..
Basının istekleri ‘TAVSİYE’ oldu TBMM Adalet Alt Komisyonu, TCK’da değişiklik içeren yasa teklifi üzerindeki çalışmalarını tamamladı. AKP, tarikat okulları açanlara verilecek cezanın indirilm..
Siyasal baskı uyarısı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ‘yönetenlerin yetkilerini kullanırken, kurumların görev alanı üzerinde siyasi baskı şeklinde algılanabilecek yaklaşımlardan kaçınmasını..
Trabzon’da cinayete öfke Trabzon’da, dün de bir cinayete öfke, mahalleyi linç alanına çevirdi. 3 hafta önce Boztepe Mahallesi Muhtarı Coşkun Karaağaçlı’yı öldüren İbrahim Pırasoğlu’nun annesi..
Sigara için çareyi AİHM’de arıyor Adana Barosu’na üye 30 yıllık avukat Muzaffer Kaya, sigara dumanı yüzünden sağlığının tehlikeye girdiği gerekçesiyle başlattığı hukuk mücadelesinde sonuç ala..
Yeniden yargılamak Türkiye’yi kırar döker AİHM’nin yarın açıklayacağı Apo kararının otomatik olarak uygulanmayabileceğini belirten Baykal, hükümetin Bakanlar Komitesi’nde yeniden yargılamayı ..
Aklanmak için ‘baş’ vurdu CHP İzmir Milletvekili Hakkı Ülkü, tüm başvurularına karşın dokunulmazlığının kaldırılmamasına, TBMM Genel Kurulu’nda tepki gösterdi ve konuşma kürsüsüne başını vurd..
AKP’den ayrıldı DYP’ye gidiyor AKP Çankırı Milletvekili İsmail Ericekli, partisinden istifa etti. Ericekli’nin DYP kongresinde bu partiye katılacağı belirtildi.
Cinayet evinde bağırarak inceleme TBMM Araştırma Komisyonu üyeleri, eski SHP milletvekili Erol Güngör’ün oğlu Mustafa Güngör’ün öldürüldüğü Meclis lojmanlarındaki evinde incelemelerde bulundu..
Eski bakanları da Bahçeli’ye karşı AKP’ye alternatif oluşturamadıkları gerekçesiyle eleştirilen muhalefet partilerinden CHP’den sonra, bu kez de MHP’de ‘parti içi muhalefet’ hareketi başladı.
İstihbarat paylaşımı için Tel Aviv yolcusu Türkiye’den İsrail’e son dönemde yapılan üst düzey ziyaretlere önümüzdeki hafta bir yenisi daha eklenecek. Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Genel Sekrete..
Çocuk öldü masraf bitti tazminata gerek kalmadı Diyarbakır’ın Bismil İlçesi’nde yolcu otobüsünün çarpması sonucu ölen sekiz yaşındaki Meki Ayaz’ın ailesinin açtığı tazminat davası, bilirkişi ..
Neşter-2 kesmedi Yargılama süreci devam ederken, bazı davaların hakimlerine baskı yaparak yargı sürecini etkileme girişimleri ile ilgili olarak açılan ‘Neşter-2’ davasında, ‘çıkar amaçlı suç ..
Laiklik, saldırıya karşı korumasız bırakılamaz Danıştay Başkanı Çetinkaya, laik cumhuriyetin her türlü akım ve saldırıya karşı korunarak, sahipsiz bırakılmaması gerektiğini söyledi. Danıştay ..
Sigara dumanına sprey sıkınca öldü Banyoda sigara içen 14 yaşındaki genç kız, sigaranın kokusunu bastırmak için havaya kumaş spreyi sıkınca hayatını kaybetti. Bir hafta yoğun bakımda kalan He..
Gay karşıtı gay belediye başkanı ABD’nin Spokane kenti belediye başkanı James West’in evinde kullandığı devlete ait bilgisayarlarla gay web sitelerine girdiğini itiraf etmesi üzerine yetkilil..
PKK, Türkiye’ye dönüyor ABD’de yayımlanan Washington Post gazetesi, Türkiye’de PKK’nın geri dönüşüne ilişkin işaretler bulunduğunu öne sürdü. Siirt’in Pervari İlçesi mahreci ve Karl Vick imza..
Rumlar 4 tutuklama emri çıkardı KKTC’de ‘Con Aziz’ adıyla tanınan işadamı Aziz Kent, İngiliz emlakçı Mark Unwin ve diğer iki kişi hakkında Avrupa çapında tutuklama emri çıkaran Rumlar, önümüz..
Genelev açacağım diyen bile var İranlılar cumhurbaşkanı olabilmek umuduyla İçişleri Bakanlığı’na kayıt yaptırmak için seferber oldu. Mehdi olduğunu iddia edenden, ‘genelevleri açacağım’ diyen..
Rock yıldızı gibi Gürcistan’ı ziyaret eden ilk ABD Başkanı olan George Bush, başkent Tiflis’teki ‘Özgürlük’ Meydanı’nda yaklaşık 150 bin Gürcü tarafından bir rock yıldızı gibi karşılandı. ABD..
Gençlik coştu Ünlü DJ'ler çaldı, Nil Karaibrahimgil söyledi, eğlence doruğa çıktı. 10 bin üniversiteli yeri göğü salladı
Öğrenciler uzaya çıktı EGE Serbest Bölgesi'ndeki Uzay Kampı 2'nci Ulusal Uzay Kampı Haftası'na ev sahipliği yapıyor. 73 ilden başarılı 146 öğrenci ve 73 öğretmen ağırlanıyor. Konuklar uzay ar..
Modacı küçükler alkışı haketti ÖZEL Karşıyaka Başarı İlköğretim Okulu öğrencileri yıl boyunca kıyafet tasarladı. Modacı çocukların giysileri Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastaları Yardım Vak..
İçkiler iki ünlü güzelin elinden BAYRAKLI Turan'daki eğlence merkezi Rain, yarın açılacak. İzmir gece hayatına yeni soluk getirecek olan Rain'in ilk gün sürprizi megastar Tarkan'ın baldızı DJ..
Egemenlik yürüyüşü İZMİR'DE 14 Mayıs Cumartesi günü Ulusal Egemenlik Yürüyüşü yapılacak. Kortej saat 11.00'de Lozan Meydanı'ndan hareket edecek, Alsancak Garı güzergahından Cumhuriyet Meydanı..
Liselilerin iletişim günleri KARŞIYAKA Anadolu İletişim Meslek Lisesi'nin "iletişim günleri" 15 Mayıs'ta başlıyor. Etkinlik günleri boyunca panel, sergi, bilgi yarışması, konser düzenlenecek...
Kurtuluş anısına İZMİR'İN işgalinde gazeteci Hasan Tahsin tarafından sıkılan ilk kurşun anısına şenlik yapılacak. 16 Mayıs Pazartesi günü İlkkurşun Lisesi'nde 8'inci kez düzenlenecek etkinlik..
Ünlü yazardan keçi konferansı EGE Üniversitesi (EÜ) Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü, Süt Keçiciliği Ulusal Kongresi düzenleyecek. Ünlü yazar Fikret Otyam da katılacak. Otyam, 25 Mayıs Çarşam..
ANAVATAN İzmir'de Rıza Kargın dönemi ANAVATAN Partisi İzmir İl Başkanlığı'na vekaleten Rıza Kargın getirildi. Genel Merkez'in, Yunus Yunusoğlu'nun Merkez Karar Yönetim Kurulu'na seçilmesi ned..
Gurbetten geldi şifaya kavuştu Zahit Biçer, yaşadığı Avustralya'da iyileşemedi. Son bir umutla İzmir'e geldi kardeşinin karaciğerinden alınan parça nakledildi ve tekrar yaşama bağlandı10 yıl ..
İlk kez tatil yaptılar MANİSA Erkek Yetiştirme Yurdu'ndan 40 çocuk Marmaris'e götürüldü. Manisa Valisi Orhan Işın'ın eşi Aysel Işın'ın da eşlik ettiği küçükler Anemon Otel'de rüya gibi 3 gün ..
Hükümete son çağrı Yeni TCK'nın basın özgürlüğünü kısıtlayan maddeleri İzmir'de masaya yatırıldı. İktidara, "Bu aynı zamanda okurun özgürlüğünü de kısıtlıyor. Düzeltin" denildiİş takibi tartı..
Şimdilik kurtuldu Konak'taki yol krizini çözmek için 50 gün daha süre kazanıldıMavi Körfez'e yeşil gerdanlık
Engelleri kaldırın Engelliler Haftası etkinlikleri Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan törenle başladı. Atatürk Anıtı'na çelenk kondu, İstiklal Marşı okundu, saygı duruşunda bulunuldu. Aşık Veysel..
19 MAYIS'TA PARİS TURU Kredi kartına tek ödemede % 5 indirim EFT veya Havaleye % 10 indirim Tüm kartlara 12 ay'a varan taksit imkanı Rezervasyon için 0212 478 04..
Trafik Haftası, kaza sergisi ile başladı ‘Uluslararası Karayolu Trafik Güvenliği Haftası’ yurdun çeşitli yerlerinde düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor.
Vakıflar Bursa Bölge Müdürlüğü, 49 ecdat yadigârını restore edecek 22. Vakıf Haftası kutlamaları çerçevesinde Tayyare Kültür Merkezi’nde ‘vakıf’ toplantısı düzenlendi. Burada konuşan Bursa Va..
Malzeme belediyeden, işçilik vatandaştan Bursa'nın merkez Yıldırım Belediyesi ile vatandaşlar el ele vererek, ilçenin tüm mahallelerindeki kaldırımları yenilemeye başladı. Bu çerçevede, malze..
Sevgi Çiçeği öğrencilerinden Ankara’ya çıkartma Bilecik Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu, Ankara’ya çıkartma yaptı. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile görüşen okul öğretmen ve öğrenciler..
Çorlulu öğrenci, ‘Avrupa Birliği’ konulu yazısı ile Türkiye 2’ncisi seçildi Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Anadolu Lisesi öğrencisi Gürcan Paracıklı, hazırladığı AB (Avrupa Birliği) konulu kompozis..
İnegöl’de hastanenin bilgisayarlarını çaldılar Bursa’nın İnegöl İlçesi Devlet Hastanesi’nin satın alma işlemlerinde kullanılan iki adet bilgisayarı, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çal..
Soğan ve domates ambarı Karacabey, üretimi bırakıyor Üreticinin masrafını çıkaramaması yüzünden bir zamanlar 40 bin dekarlık alanda yapılan soğan üretimi, bu yıl 3 bin dekara düştü. Domates ..
Hıdrellez Şenliği’nde halk, gönlünce eğlendi Bahar Bayramı Hıdrellez, Bursa'nın Gürsu ilçesinde belediye tarafından düzenlenen "Hıdrellez Şenliği"yle kutlandı. Ericek köyünde gerçekleştirilen..
Kırklareli'nde at arabası yerine mini kamyonet Kırklareli'nde çevre kirliliğine ve trafik kazalarına sebep olan at arabalarının yerine dört tekerlekli mini kamyonetlerin kullanılması tasarlan..
Gece yarısı kasaptan 30 milyar liralık et çalındı Adapazarı’nda gece yarısı bir kasap dükkanına giren hırsızlar 1,5 ton eti alarak kaçtı. Başka bir olayda da hırsızlık için bir eve giren iki ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9