10 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

10 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
BEBEK İÇİN OTO KOLTUĞU TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
Yıldız Savaşları Spielberg’i ağlattı Dünyanın en ünlü yönetmenlerinden Steven Spielberg, yine kendisi kadar ünlü meslektaşı George Lucas’ın ‘Star Wars’ (Yıldız Savaşları) dizisinin son filmin..
Kapkaççıların kurbanı oldum Dört yıl önce yaşanan olay yüzünden bir yıl hapse mahkum edilen Ankaralı Turgut, yaşananları basın danışmanları aracılığıyla açıkladı: ‘Balkonda oturmuş dışarıyı s..
Bebek geliyor Amerikalı aktris Jennifer Garner’ın (33), aktör sevgilisi Ben Affleck’ten (32) hamile olduğu bildirildi. Amerikan gazetelerinde çıkan haberlere göre Garner, kasım ayında doğum y..
Hiç bu kadar mutlu olmadım Almanya’nın ZDF kanalında yayınlanan ‘Wetten das...’ (İddiaya var mısın?) adlı şov programının Antalya’daki çekimlerine katılmak için Türkiye’ye gelen Shakira, Göce..
Eski dostlar düşman oldu Bir zamanlar yakın dost olan Nuri Sesigüzel ile İbrahim Tatlıses’in arası açıldı. Tatlıses’e sitem eden Sesigüzel, ünlü türkücünün üç albümlük sözleşme imzalamalarına..
İşte kavgaya sebep olan o el hareketi Yıldız Tilbe’nin önceki günkü ‘Alişan bana el hareketi yaptı’ açıklamasına, Alişan’dan yanıt geldi: ‘Öyle bir şey yok. Hayatımda kimseye el hareketi yapm..
Suç dünyasına Erdoğan yorumu ‘Vizontele’ ve Vizontele Tuuba’ filmlerini Van’ın Gevaş ilçesinde çeken Yılmaz Erdoğan, İstanbul’daki ilk filmi için kolları sıvadı. ‘Organize İşler’ adlı projeni..
Ziyaretçi bekliyorlar California Devlet Üniversitesi Hayvan Bakımı ve Tedavisi Organizyonu tarafından yetiştirilen baykuşgillerin bir çeşidi olan 10 puhu kuşu, yan yana konmuş ziyaretçi bekli..
AÇEV’den cinsel sağlık eğitimi Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Avrupa Birliği’nin finansörlüğünde Adana’da uygulamaya koyacağı projeyle, elverişsiz koşullarda yaşayan anne ve babalara cinsell..
Depresyonun geni bulundu Londra’da en yaygın mental hastalıklarl ilgili bir araştırmada, kritik beyin devrelerini zayıflatıp depresyona yol açan bir gen bulundu. Beyin sinyallerinin taşınması..
Bebeklere dekoder Japon uzmanlar, ebeveynleri çoğu zaman çaresiz bırakan bebek seslerini deşifre etmeye hazırlanıyor. 3 yıl önce köpek havlamalarının ne anlama geldiğini çözen ‘Bowlingual’ ci..
Düzenli kırmızı üzüm yemek kanseri yeniyor ABD’de Illinois Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, düzenli olarak kırmızı üzüm yemenin kanser oluşumunu engellediğini ortaya çıkardı. Araştırma..
GM ve Toyota'dan ‘melez oto’ işbirliği ABD’li General Motors (GM) ve Japon rakibi Toyota, hibrid (melez motorlu) araçlar alanındaki deneyimlerini birleştirerek, işbirliğine gitmeye hazırlanıy..
Mermerciler şirket kuruyor İstanbul Maden ve Metal İharacatçı Birlikleri’nin (İMMİB) organizasyonuyla Orlando’daki Coverings (Kaplama) 2005 Fuarına katılan Türk mermerciler bu pazarda ve önem..
Yolsuzluk kontrolünde altlardayız Dünya Bankası’nın 6 yönetişim kriterine göre yaptığı endekse göre yolsuzluk kontrolü açısından 2002 yılında 116’ncı olan Türkiye, az da olsa iyileşmeyle 2004..
32’sinde 500 milyon dolar buldu Türkiye’nin en soğuk ve en fakir ilçelerinden biri olan Çaldıran’dan 1985’te Antalya’ya lise okumak için giden Fettah Tamince, Antalya’da turiste halı satarak ..
Sanayide üretim endeksinde rekor Türkiye, martta sanayi üretim rekoru kırdı. Üretim, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5.5 oranında artarken, üretim hacmini gösteren aylık sanayi üretim endek..
BDDK ve TMSF bastırdı Yapı Kredi artık Koç’un BDDK ve TMSF’nin ‘Bu iş uzadı’ uyarılarının hemen ardından YKB’nin satışı tamamlandı. UniCredito ile Koç Grubu’nun yüzde 50’şer ortak olduğu Koç ..
Telekom’da 8 yatırımcının 5’i ‘süre uzatın’ dedi Türk Telekom’un özelleştirilmesi için açılan ihalede son teklif verme süresi olan 31 Mayıs’a yaklaşılırken, ihaleye katılacak 8 firmadan 5’i s..
Başkomutan, Hillary’ye hazırlık mı ABD’de, 2008 başkanlık seçimleri için eski First Lady ve Senatör Hillary Clinton’ın adı gündemden düşmezken, ABC televizyonu bomba gibi bir diziyi ekranlara..
Papadopulos savaş suçlusu Kıbrıs Rum yönetimi ile KKTC arasında, Rumların gönderdiği mahkeme celpleri ile başlayan sözlü kavgaya Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın ardından, göreve yeni başlay..
Irak’ta kabine ‘federal’ yemin etti Irak’ta ‘federal’ yapının vurgulanmasını isteyen Kürtlerin talebi üzerine yemin değiştirildi, bakanlar ikinci kez yemin edip göreve başladı. Yemin, Planlam..
İrineos İstanbul’a geliyor Fener Rum Patriği Bartholomeos, bir süredir Kudüs’ü sarsan Yahudilere arsa satışı skandalına el atarak Kudüs Patriği İrineos’u istişarelerde bulunmak üzere İstanbul..
Başkan, First Lady’ye gece çok geç yatarak mesaj verdi Başkan George W. Bush, kendisinin erkenden yatıp uyduğunu ifşa eden First Lady Laura’ya inat, dün gece Gürcistan’ın Başkenti Tiflis’te y..
Blair’in partisinde isyan İngiltere’de beş gün önce yapılan genel seçimlerden zaferle çıkan İşçi Partisi içinde patlak veren liderlik krizi zirveye ulaştı. Parti içinde, üçüncü kez seçimleri ..
Belçika'da dil kavgası 25 AB ülkesinin başkenti sayılan Brüksel bölgesi, nüfusunu oluşturan Flamanlar ile Valonlar arasında müthiş bir dil savaşına sahne oluyor. Belçika Hükümeti’nin düşmesi ..
Soykırım sitemi Başbakan Erdoğan, Moskova’da Rusya Devlet Başkanı Putin’e Rusya Parlamentosu alt kanadı Duma’nın sözde Ermeni soykırımı kararıyla ilgili Türkiye’nin hassasiyetini hatırlattı. ..
Su içerek hayatta kaldım Kayseri’nin Develi İlçesi’ne bağlı Bakırdağı Köyü’nde mantar toplarken kaybolan ve Adana’nın Feke İlçesi’ne bağlı Gedikli Köyü’nde dün bulunan 6 yaşındaki Mikail Bozd..
Uzlaşma mesajı verecek DYP, hafta sonunda yapacağı 8’inci Olağan Büyük Kongre öncesinde tanıtım atağını ‘Birbirimizi dinlemekten başka yol yok’ mesajıyla sürdürüyor. Bir ay önce DYP Lideri Me..
Ambulansta travestiyle yakalanan şoför atıldı Bakırköy Belediyesi’ne ait ambulansta ‘Zeliha’ takma adlı travesti Barış Keser ile birlikte yakalanan şoför Ramazan Kahraman, dün Bakırköy Beledi..
Erzurum’da kar, Kağızman’da hortum Balkanlar üzerinden gelen kötü hava koşulları, mayıs ayında Erzurum kent merkezinde yoğun kar yağışına neden oldu. Yer yer tipi şeklinde olan ve yarım saat ..
Boşanırken istifa edene nafaka yok Kocası ile boşanma davası sürerken işinden istifa eden kadının nafaka istemini Yargıtay reddetti. Mahkeme, kadının nafaka alabilmek için işini bıraktığı kan..
Aşk gözyaşları Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan, Özel Avcılar Fatih Koleji öğrencilerince ‘Yılın Annesi’ seçildi. Dünkü ödül törenini el ele izleyen Unakıtanlar, birbirlerin..
Bu yıl 2 bin yeni polis alınacak İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, 10 bin yeni polis memuru alınmasını öngören Emniyet Teşkilatı Kanunu’nda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun kapsamında, bu..
Liselilere göre en iyi gazete Hürriyet İstek Vakfı Özel Atanur Oğuz Okulları öğrencileri arasında yapılan anket sonucunda düzenlenen Yılın En İyileri Ödül Töreni’nde Hürriyet’e ‘En İyi Günlük..
Yeni TCK mafyaya yarıyor Eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, ‘Çıkar Amaçlı Suç Örgütleriyle Mücadele Kanunu’nun Yeni TCK’da yer almadığını belirterek, ‘Suçları izlemekte, takip etmekte ve ce..
Jinekoloğa gasp bıçağı İzmir Karşıyaka’da Hüseyin Gülen adlı işçi kendisine borç vermeyen eşinin doktoru jinekolog Atila Orhan’ı kalbinden bıçaklayarak öldürdü.
3 Alman yaya geçidinde ezildi Alanya’da otomobiliyle hız yapan Hakan Er’in çarparak ezdiği 3 Alman turistin, Türkiye’deki trafik düzenini kendi ülkelerindeki trafik düzeni gibi sanmalarının k..
MHP’de Bahçeli’yi devirme operasyonu MHP’de Genel Başkan Devlet Bahçeli’yi devirme operasyonu başlatıldı. Aralarında bazı eski bakanların da bulunduğu muhalefet hareketi ‘asgari müşterekte’ b..
Suçlamalar ‘bile bile’ haksızlık Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, Basın Konseyi’ni suçlayanların bile bile haksızlık yaptıklarını söyledi.
AKP, muhalefetin süresini kısıyor AKP Erzurum Milletvekili Mustafa Nuri Akbulut, vekillerin TBMM Genel Kurulu’nda konuşma sürelerinin kısaltılması için içtüzükte değişiklik yapılmasını öngöre..
Vekillikten istifa etti BM Kalkınma Programı Başkanlığı’na seçilen CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş, milletvekilliğinden istifa ettiğine dair dilekçeyi dün TBMM Başkanlığı’na verdi.
Erdoğan ile Koçaryan Varşova’da buluşacak Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Avrupa Günü nedeniyle dün öğle yemeği verdiği AB üyesi ülkelerin büyükelçilerine Başbakan Tayyip Erdoğan ile Ermenista..
Avrupa’da 2’den fazla embriyona izin yok Anne adayı Sibel Deniz’in kanama sonucu yedizlerini kaybetmesi ve İzmir Central Hospital’ın bu olayı reklam amacıyla kullanması, kamuoyunda yankı bulm..
Ruhsatsız evimi değiştireceğim CNN Türk’ün ‘5N 1K’ programını hazırlayıp sunan Cüneyt Özdemir, Başbakan Erdoğan’ın 24 saatini ekrana getirdi. Gün boyunca, dinlediği radyodan tuttuğu günlüğüne..
İstanbul'dan sonra şimdi de Çeşme'de İSTANBUL'UN ünlü eğlence mekanlarından Fame, şimdi Çeşme'de. İşletmeci Tolga Çinkitaş, Grand Ontur Otel'de açacağı mekanın hazırlıklarının tüm hızıyla sür..
Şampiyonlar huzurunuzda EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü Geleneksel Dans ve Tiyatro Topluluğu, İzmirlilerle buluşuyor. Tam 3 kez dünya şampiyonu olan topluluk,..
ANAP'a yeni bina İZMİR Ödemiş'te ANAP, yeni ilçe merkezi açtı. Törene, ANAP MKYK üyesi Yunus Yunusoğlu, Teşkilat Başkanı Hikmet Tekcan, İl Başkanı Yardımcıları Eli Corsini, Yakın Karahan, il ..
Hayatın geri vitesi yok İZMİR'DE Trafik Haftası nedeniyle polis yayalara uyarıcı broşür dağıttı, dövizler astı. Trafik Şube Müdürü Tamer Dönmez, İzmir'deki ölümlü kazaların yüzde 43'üne yayal..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10