10 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

10 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
‘Kazalar, insanlar eğitilerek önlenebilir’ 7-15 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Trafik Haftası'nın açılışı nedeniyle İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah..
Bir şişe içki, hayatında güzel olan her şeyi alıp götürdü Kemal Döğen 42 yaşında bir görme özürlü. Kadıköy Kaymakamlığı'nın kimsesizler için tuttuğu Bağdat Oteli sakinlerinden. 1996'da içtiği..
Beşiktaş İDO iskelesindeki büfelerin temeli söküldü İstanbul Büyükşehir Belediyesi yıkım ekipleri tarafından geçen cumartesi günü yıkılan Beşiktaş İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) iskelesi yan..
Unutulan çanta vapurda bomba paniği yaşattı Eminönü'nde, bir yolcu vapurunda unutulan şüpheli çanta, bomba paniği yaşanmasına sebep oldu. İskeleye demirli vapura yolcu alınmazken, bomba uzman..
Kumburgaz'daki cinayetin zanlısı Bursa'da yakalandı Kumburgaz’da genç bir kızın kaybolduğu evde yapılan araştırmada, eşyaların yanı sıra kan izleriyle kafatası kemik parçaları bulunması üzeri..
Dünya kadınları Türkiye’de buluşuyor İlki 2000 yılında yapılan ve beş yılda bir gerçekleştirilen Dünya Kadın Yürüyüşü’nün Türkiye ayağı bugün başlıyor. Yürüyüş kapsamında İstanbul’da iki gün ..
Küçükçekmece semaları uçurtmalarla renklendi Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen ‘2. Geleneksel Uçur Beni Uçurtmam Şenliği’ anne ve çocukların yanı sıra çok sayıda davetlinin katılı..
Atatürk ilkelerini hatırlatmak için Samsun’a yürüyecek Medyada sık sık gerçekleştirdiği yürüyüşlerle gündeme gelen Savaş Altay’ın hedefinde bu kez Samsun var.
Raylı sisteme 70 milyon YTL’lik ek ödenek aktarıldı İstanbul Büyükşehir Belediyesi, inşaat halindeki raylı sistem projelerinin tamamlanması amacıyla İETT Genel Müdürlüğü’ne 70 milyon YTL tuta..
İlköğretim öğrencileri hormona savaş açtı Hormonlu gıda üretimine dikkat çekmek isteyen Moda İlköğretim Okulu öğrencileri, hormonlu üretim sonucu şekli değişmiş meyve ve sebze maketleriyle yü..
"Beyoğlu" konulu resim yarışması sonuçlandı Doğançay Müzesi’nin düzenlediği "Beyoğlu" konulu resim yarışması sonuçlandı. Beyoğlu İlçe ilköğretim okullarının katıldığı yarışmada on iki öğrenci..
Rahmi Koç Müzesi’nde nostalji günleri başlıyor Rahmi M. Koç Müzesi, yaz ayları boyunca her hafta sonu yapılacak olan "Liman 2 ile Nostaljik Haliç Gezileri" ve "Hareket Günleri" etkinliklerin..
Kızıl Meydan’da tarihî buluşma Dünya liderlerini Moskova’da buluşturan Rusya’nın ‘Zafer Günü’ kutlamalarında Başbakan Tayyip Erdoğan ile Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan tokalaştı.
Erdoğan: Kıbrıs’ta yeni süreç başlıyor ABD Başkanı George W. Bush ile yapacağı görüşmenin haziran ayının ilk 15 günü içinde gerçekleşeceğini söyleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ziyaretind..
Gürcistan’da Bush’a coşkulu karşılama ABD Başkanı George Bush, ülkesindeki Rus üsleri konusundaki ihtilaf nedeniyle Moskova’daki ‘Zafer Günü’ törenlerine katılmayan Gürcistan lideri Mihail Sa..
Avrupa Günü’nde AB’ye referandum uyarısı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, ‘9 Mayıs Avrupa Günü’ nedeniyle Avrupa Birliği ülkelerinin büyükelçilerine verdiği öğle yemeğinde AB Anayasası’nın halk..
Ermeni iddiasını yasalaştıran Paris, Cezayir’de arşive sarıldı Cezayir Devlet Başkanı Abdülaziz Buteflika, 8 Mayıs 1945’teki Setif katliamının 60. yıldönümünde Fransa’ya, "sorumluluğunuzu ka..
Ermeniler, Belçika Senatosu’na başvurdu Ermeni "soykırımını" reddedenlere hapis ve para cezası öngören Belçika kanun tasarısını daha da ağırlaştırmak için Senato'ya başvuru yapıldı. Tasarının..
Amerikan kuvvetleri, hükümete destek için direnişçi avı başlattı Irak’taki Amerikan kuvvetleri yeni hükümetin belirlenmesinin ardından artan saldırılardan sonra geniş bir direnişçi avı başlat..
Yapı Kredi’nin satışı tamam Koç bankacılıkta ilk üçe girdi Yapı ve Kredi Bankası'nın Çukurova Grubu ve TMSF'nin elindeki toplam yüzde 57,42 oranındaki hissesinin Koç Holding ile İtalyan Unicr..
İtalyanlar Avea’da sermaye artırıyor Türk Telekom’u rakiplerine kaptırmak istemeyen Telecom Italia Mobile, ihale öncesinde Avea’daki ortaklarını ikna etti. ● TIM’den Ankara’ya yaz..
Telekom’a talip 5 şirket ihale için ek süre verilmesini istedi Özelleştirme programının en önemli şirketlerinden biri olan Türk Telekom ihalesi için sekiz talipli yatırımcı grubundan beşi ‘fi..
Motorinde yüzde 1,8 indirim Motorinin rafineri çıkış fiyatı, bugünden geçerli olmak üzere indirildi. İndirimin pompa fiyatlarına, yüzde 1,8 oranında yansıması bekleniyor.
‘2005 sonundan itibaren işsizlik azalmaya başlayacak’ Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, hükümetin en büyük hizmetinin işsizlik sorununu çözmek olacağını belirterek, "Göreceksiniz Türkiye’de bu se..
Ahsen Unakıtan: Kariyerimi eşimin aşkına feda ettim Fatih Koleji öğrencileri tarafından yılın annesi seçilen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan, annelerin tüm sevgilerini çocu..
Akaryakıt kaçakçılığını denetleyecek tekneye yakıt bulundu Akaryakıtı olmadığı için yaklaşık 5 aydır kaçakçılık operasyonlarına çıkamayan Gümrük Müdürlüğü’nün sürat teknesine 15 bin YTL ödene..
ABD, Çin’in para değerinin artırılmasında ısrarlı ABD yönetimi, dolara karşı sabitlediği para birimi yuanı revalüe etmesi (değerini artırma) için Çin üzerindeki baskısını artırmaya hazırlanıy..
ABD’de iki enerji devi birleşiyor ABD’li enerji devi Duke Energy, aynı sektörde faaliyet gösteren Cinergy şirketini 9 milyar dolara satın alıyor.
Devlet ödül törenlerinde tasarrufa gidince plaket üreticileri zorda kaldı Devlet tarafından ödüllendirilen ve taltif edilenlere getirilen örtülü sınırlama plaket üreticilerini zor durumda bı..
Etibank Fosfat Fabrikası’na İtalyanlar talip Mardin’in Mazıdağı ilçesinde atıl durumdaki Etibank Fosfat Fabrikası tesislerine İtalyan firması Schlumuerger talip oldu.
İran, Turkcell ile anlaşmayı onayladı İran gazeteleri, İran yasama denetim organının ülkenin ikinci cep telefonu lisansının, GSM operatörü Turkcell önderliğindeki konsorsiyum tarafından işlet..
Basın Konseyi, ombudsmanlara yaptığı çağrıyı yeniledi Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, Basın Konseyi’ni suçlayanların Konsey’e bile bile haksızlık yaptıklarını savundu.
‘Medyadaki kıyamet senaryoları safsatadan ibaret’ Bazı basın yayın kuruluşlarının son günlerde vermeye başladığı ‘kehanet ve kıyamet’ haberleri din görevlilerinin tepkisini çekti.
İşçilerinin birikmiş maaşını ödemek için soygun yapmışlar İstanbul Çağlayan'da bir faktoring şirketine ait 1 milyon 60 bin YTL'nin (1 trilyon 60 milyar lira) gasp edilmesinin ardında batık k..
Eken, Endüstri Holding soruşturmasında sanık sıfatıyla ifade verdi Susurluk davası hükümlüsü eski MİT görevlisi emekli Yarbay Korkut Eken, adının karıştığı Endüstri Holding soruşturması kapsa..
Cezaevlerinde 19 Mayıs'ta açık görüş Tutuklu ve hükümlüler, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla açık görüş yapacak.
Gureba Hastanesi vakfa iade ediliyor Fakirlerin tedavisi için Sultan Abdülmecid döneminde kurulan Bezm-i Âlem Vakıf Gureba Hastanesi, 5 yıldır sürdürdüğü mücadelesini kazandı.
Zaman’a ‘Vakıf’ ödülü Vakıflar Haftası, Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç ile çok sayıda davetlinin katıldığı törenle Milli Kütüphane Konferans Salonu’nda kut..
AK Parti, teşhirci doktor hakkında inceleme başlattı AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Sadullah Ergin, hastanesinin reklamı için 7 ölü cenini basına göstererek kamuoyunun tepkisini çeken Dr...
7 yıl önce yediz ceninleri anneye bile göstermemişler İzmir’de 1998 yılında yediz bebeklere hamile kalan Fatma Yıldırım 6,5 aylıkken kaybettiği çocuklarının kendisine dahi gösterilmediğini sö..
İktidar ile muhalefet TCK’da uzlaşamıyor Ceza yasalarındaki yasakçı düzenlemelere basın ve sivil toplum kuruluşlarının tepkisi sürerken, yasayı birlikte çıkaran AK Parti ve CHP milletvekiller..
CHP, laiklik için ağır hapsi savundu Yeni Türk Ceza Kanunu'ndaki (TCK) değişiklik çalışmaları yine laiklik tartışmasına takıldı. TCK'daki yasakçı düzenlemelerin değiştirilmesini isteyen CHP'l..
‘Gazetecilere hapis cezası kaldırılsın’ Sivil toplum kuruluşları TCK’da yeterli iyileştirmelerin yapılmamasına tepkilerini yükseltiyor.
Yolu olmayan köye siyasetçinin girmesi yasak Erzurum'un Çat ilçesine bağlı Çimenözü köyüne siyasetçilerin girmesi yasak. Köy Muhtarı Arif Orhan, hizmet getirilmediği gerekçesiyle ihtiyar heye..
Kırgızistan’da tutuklu bulunan iki gencin tek isteği ‘adil yargılanma’ Şanlıurfalı Mehmet Türkmenoğlu ve Adıyamanlı Asım Kılınç, üniversite eğitimi için Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’e gitti..
Zilin çaldığını kokudan anlayacaklar Özel Fatih Eğitim Kurumları’nın bu sene 4.’sünü düzenlediği Sosyal Bilimler Olimpiyatı’nda, ‘Biz de özürlü olabiliriz’ konulu çalışma, proje dalında birin..
İstanbul’da bahar Erzurum’da lapa lapa kar Dört mevsimin aynı anda yaşandığı Türkiye’nin batı bölgelerinde vatandaşlar baharın tadını çıkarırken, doğuda ise mayıs ayında yağan kar şaşkınlığa..
Köyü istila eden çekirgeler çayırları kuruttu Denizli’nin Buldan ilçesine bağlı Sarımahmut Yaylası’nda üç yıl önce başlayan çekirge istilası, her geçen yıl artarak devam ediyor.
‘Minik Hasan’ı ablasının kök hücresi kurtaracak ‘Minik Hasan’ı ablasının kök hücresi kurtaracak
Mantar aramaya giden çocuklardan birinin cesedi bulundu Kayseri’nin Develi ilçesine bağlı Bakardağı köyü Künye mezrasındaki evlerinden mantar aramak için ayrılan iki çocuktan biri 4 gün sonr..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10