10 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

10 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çağlayan'dan 'Olmayan Varolan' bir hikâye! Özellikle videolarıyla son birkaç yıldır çağdaş sanat dünyasının saygın isimleri arasında kendine yer edinen tasarımcı Hüseyin Çağlayan, 51. Venedik..
Hoşgörünün kitabı çıktı 2004 yılı Hans Christian Andersen Ödülü sahibi Max Velthuijs'in 'Kurbağa ve Yabancı' isimli yeni kitabı 15 Avrupa ülkesinde birden basıldı.
İnternette oyun fragmanı Artık tiyatro oyunlarının da fragmanı var. TiyatroOnline, oyun tanıtımlarını içeren fragmanları web sayfasında yayınlıyor. Sitede şimdilik az sayıda fragman var.
Olmak ya da olmamak! Çağdaş Tiyatroda Uluslararası Kadın Ağı/ Magdalena Projesi'nin genel sanat yönetmeni Jill Greenhalgh, 'Olmak ya da Oynamak' başlıklı bir eğitim çalışması için Türkiye'ye ..
Artdepo'da bir araya geldiler Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar öğrencileri Artdepo'da bir araya geldi. 19 Mayıs'a kadar sürecek sergide Simay Bilgin, Pınar Ceyl..
'40 İstasyon' New York'ta Çağdaş Tiyatroda Uluslararası Kadın Ağı/ Magdalena Projesi'nin genel sanat yönetmeni, Wales Üniversitesi Performans Çalışmaları Bölümü öğretim üyesi Jill Greenhalgh...
'Hakemlerimize güveniyoruz' Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakcı, yeni Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Ufuk Özerten ve üyeleri, yönetim kurulunun oybirliğiyle bu göreve atadığını söyle..
Önce tribüne sonra AB'ye Galatasaray ile Fenerbahçe arasında yarın Olimpiyat Stadı'nda oynanacak Türkiye Kupası final maçında alınacak güvenlik tedbirleri açıklandı.
Kartal-Ülker iyi başladı Basketbol Ligi play-off çeyrek final turu ilk maçında Beşiktaş, Tuborg Pilsener'i 20 sayı farkla 97-77 yenerek seride durumu 1-0 yaptı. Karşılaşmaya hızlı başlayan Be..
Ligimiz protestolar altında Asıl protesto horonunu, ligin bitmesine dört hafta kala, Trabzonspor tepiyor. Cumartesi 20 bini aşkın insan yürüdü şehirde, Avni Aker de federasyona karşı bir miti..
Liverpool'un yanındayız Liverpool-Chelsea maçını her futbolsever gibi karışık duygular içerisinde izledim. Bir yandan Liverpool'a duyulan tarihsel gönül bağı, diğer taraftan finale çıkması ne..
Dedi&Kodu Bunun bir problem olacağını bilseydim, dört üniversite bitirirdim. Haluk Ulusoy, eski Futbol Federasyonu Başkanı Federasyon Başkanı olmak için üniversite mezunu olma şartını değer..
'Kenanpaşa tatlısı' günleri... Ligin tepesi alt sıralara oranla daha dingin bir görünümde. Haftayı Diyarbakır galibiyetiyle kapayan Fenerbahçe'nin önünde tek engel kaldı. Ankaragücü deplasman..
Emekli Sandığı 'resti' Emekli Sandığı otellerinin satışına ilişkin çalışmalarda, otellerin işletmesini alan yabancı otel zincirleriyle Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü arasında ipler kopuyor.
Eken: Çeteye yardım etmedim Emekli yarbay Korkut Eken,Endüstri Holding'in yağmalanması, bazı iştiraklerinin bir çete tarafından ucuza kapatılmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Ada..
Türk Telekom gizli zam yaptı Türk Telekom akşam en yoğun görüşmelerin yapıldığı 20.00-08.00 saatleri arasında uyguladığı yüzde 50 indirimi 1 Mayıs 2005'ten itibaren 23.00-07.00 saatleri arası..
Arap sermayesine fon İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, Suudi Arabistanlı işadamlarının İTO ve Cidde Ticaret ve Sanayi Odası'nın koordinatörlüğünde...
BDDK uyardı, Yapı Kredi satışı üç günde tamamlandı Geçen hafta perşembe günü Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin tarafından 'YKB masada fazla kaldı' diye uya..
İran'dan Turkcell'e onay İran gazetelerinin haberine göre, yasama denetim organı ülkenin ikinci cep telefonu lisansının, Turkcell önderliğindeki konsorsiyum tarafından işletilmesini öngören ..
Dış sermayede rekor Türkiye 4.6 milyar dolarlık yabancı sermaye hedefini aşacağa benziyor. TEB'in yüzde 50'sini 216.8 milyon dolara alan BNP Paribas'yı, Dışbank'ın yüzde 89.3'üne 1 milyar 280..
Beş yatırımcı Türk Telekom ihalesi için ek süre talep etti Türk Telekom'un yüzde 55'lik bölümünün özelleştirilmesinde, ihaleye katılması beklenen sekiz yatırımcı grubunun beşinden, son teklif..
TİM'den telekonferansla tanıtım Telecom Italia, analistlerin şirketin Türk Telekom özelleştirmesiyle ilgili planları hakkında haber almak istediklerini ifade etmeleri nedeniyle bugün bir tele..
Yıldırım: Satışta sorun yok Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Telekom özelleştirmesinde sonuç alınacağı konusunda tereddütü bulunmadığını söyledi. Stratejik Teknik Ekonomik Araştırmalar Merk..
Sanayide artış yüzde 5.5 Sanayi üretimi mart ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5.5 arttı. Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE), mart ayı sanayi üretim sonuçlarını açıkladı.
Hazine ihale maratonunda Bu hafta, 6.4 milyar YTL iç borç geri ödeyecek olan Hazine, dünkü 273 gün vadeli bono ihalesinde yüzde 16.94 bileşik faizle 1.1 milyar YTL borçlandı.
'Savaşsız bir kültür lazım' Sovyetler'in 2. Dünya Savaşı'ndan zaferle çıkışının 60. yıldönümü, Moskova'da Bush ve Schröder dahil 60 liderin katıldığı törenle kutlandı. Schröder, 'Nazi Almanya..
Kıbrıs için yeni girişim Başbakan umutlu Başbakan Erdoğan, 2. Dünya Savaşı'nın bitmesinin 60. yıldönümü için Moskova'ya yaptığı seyahatin verimli geçtiğini söyledi. Erdoğan, BM Genel Sekrete..
Her şeye rağmen sıkı dostlar Son dönemde dünyayı Soğuk Savaş rüzgârlarıyla titreten ABD Başkanı George W. Bush ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, önceki akşam Putin'in Moskova yakınları..
'Rum lideri dava edilebilir' KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer, Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos'u 1963 tarihli 'Akritas Planı' uyarınca Kıbrıslı Türkleri yok etmeyi planladığı için Ulusl..
Mübarek'e rakip olmak zor Mısır'da muhalefetin demokratik haklar için düzenlediği gösteriler baskılara rağmen sürerken, ilk kez çok adaylı başkanlık seçimine yeşil ışık yakan yasa tasarısı pa..
Evanjelistler Faslılarla buluştu ABD Başkanı George W. Bush'un da mensubu olduğu Hıristiyan Evanjelist mezhebine bağlı bir rock müzik grubu ilk kez bir Müslüman ülkede, Fas'ta konser verdi.
Bağlantısızlar, kadın hakları sorununa el attı Soğuk Savaş döneminde ABD ile SSCB'nin başını çektiği Doğu-Batı bloğuna karşı kurulan ama Berlin Duvarı'nın yıkılmasıyla etkinliğini yitiren Bağ..
Diplomaside yoğun hafta Devletin zirvesi, bu haftayı yurtdışı gezileriyle yoğun bir diplomasi trafiği içinde geçirecek. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, iki günlük resmi bir ziyaret için...
Fini: Türkiye stratejik ortak İtalya Dışişleri Bakanlığı, ilişkilerini geliştirmek için bakanlıkta daimi masa oluşturdu. Dün yapılan açılışta konuşan İtalya Dışişleri Bakanı Gianfranco Fini....
Kara sınırında da ihlal iddiası Yunan basını, Kardak'tan sonra kara sınırındaki Meriç'te de 'Türk tahrikleri' iddiasında bulundu. Hükümet yanlısı Apoyevmatini ve Elefteros Tipos gazetelerinde..
Molla Ömer ve Hikmetyar için af bilmecesi Afganistan'daki Hamid Karzai yönetiminin, Amerikan müdahalesiyle devrilen Taliban yönetimi ve diğer savaş ağalarının bitmek bilmeyen direnişini kırma..
Şaron, Gazze planını erteledi İsrail Başbakanı Ariel Şaron, temmuz ayında başlaması beklenen Gazze'den çekilme planının uygulanmasını ağustos ayının ortasına ertelediğini söyledi.
Bağdat'ta 'federal' yemin Irak'ta geçen hafta yemin ederek göreve başlayan Şii Başbakan İbrahim Caferi'nin hükümeti, ilkinde Irak'ın federal yapısı zikredilmedi diye Kürtlerin itirazı üzerine..
Tokyo'da erkek isyanı Japonya'nın başkenti Tokyo'daki demiryolu işletmecilerinin kadınların trenlerde tacize uğramasını önlemek için vagonlarda 'haremlik-selamlık' yöntemini benimsemesi erkek..
Hamas kitap fuarında Tahran'daki Uluslararası Kitap Fuarı, akademik ve edebi kitaplardan Filistinli örgütlerin İsrail uçaklarının nasıl düşürüleceğini anlatan CD'ler ve intihar bombacısı olma..
Gül: Müzakere hızlı sürmeli "Müzakerelerin 3 Ekim'de başlamasını bekliyoruz" diyen Dışişleri Bakanı Gül, AB büyükelçilerine şu mesajları verdi: Konu başlıklarına geçmek için..
Erdoğan: Gecikme istemiyoruz Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye ile üyelik müzakerelerine herhangi bir gecikme olmaksızın 3 Ekim 2005'te başlanılmasının, AB'nin inandırıcılığı için mutlak bir z..
Britanya: Bize fazla yüklenmeyin Britanya'nın Ankara Büyükelçisi Peter Westmacott, Türkiye'nin Kopenhag Kriterleri ve Kıbrıs konusunda görevini yerine getirdiğini, ancak KKTC'nin izolasyondan..
Derviş'ten beklenen istifa BM Kalkınma Programı Başkanlığı'na (UNDP) seçilen CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş, milletvekilliğinden istifa etti. Derviş, yarın TBMM'de bir veda konuşması ..
AKP: Karar RTÜK'ün AKP Grup Başkanvekili Sadullah Ergin, Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) erotik yayın yapan şifreli televizyon kanallarıyla ilgili kapatma kararı öncesi AKP veya hüküm..
Ne ruhsat var ne de önlem... Sağlık Bakanı Akdağ, İstanbul'daki Vakıf Gureba Hastanesi'nin röntgen bölümünün ruhsatsız çalıştığını açıkladı. Akdağ: Klima sistemi çökmüş, radyasyonun insanları..
En kapsamlı vakıf haberi Radikal'de Vakıflar Genel Müdürlüğü, en kapsamlı vakıf haberlerini yayımladığı için Radikal'e ödül verdi. Vakıflar Haftası nedeniyle dün Milli Kütüphane Konferans Sal..
Gözaltında ölüme hapis İzmit'te altı buçuk yıl önce emekli öğretmen Metin Yurtsever'in, gözaltında ölümünün ardından haklarında dava açılan 16 güvenlik görevlisinden yedisi bir yıl sekiz ay a..
Ailesi için suya atladı, ailesi kurtuldu ama... Anneler Günü'nü ailece piknikle geçiren aile, 12 yaşındaki Merve'nin feci ölümüyle yasa boğuldu. Su kanalına düşen annesi, babası ve iki kız ..
Okul kapısı can aldı Bingöl'de bir okulun demir bahçe kapısı üzerine düşen beş yaşındaki çocuk hayatını kaybetti. Uydukent Mahallesi'nde Rekabet Kurumu Lisesi'nin sürgülü demir bahçe kapısı....
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10