10 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

10 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Alex: Haberlere gülüyorum Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Alex de Souza, bugünkü bazı gazetelerde yer alan ''Alex'e teklif var''ve ''Üç hafta sonra teklif netlik kazanacak'' şeklindeki habe..
G.Saraylı futbolculardan galibiyet yemini Galatasaraylı futbolcular Ergün Penbe, Rigobert Song ve Franck Ribery, Özel Avrupa Koleji'nde düzenlenen panelde, yarın Fenerbahçe ile yapacakları Tü..
Şampiyonlar Ligi finalinden 30 milyon euro bekleniyor Futbol Federasyonu Genel Sekreter Yardımcısı Metin Kazancıoğlu, 25 Mayıs Çarşamba günü İstanbul'da yapılacak final maçı organizasyonundan..
Yıldız Savaşları ağlattı Ünlü yönetmen Steven Spielberg, yine kendisi kadar ünlü meslektaşı George Lucas’ın ‘Star Wars’ (Yıldız Savaşları) dizisinin son filminde hüngür hüngür ağladı.Steven S..
Paris'teki Ermeniler'den Türkiye konulu kitap fuarı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Ermenistan lideri Robert Koçaryan'ın Polonya'da gayriresmi olarak görüşmesinin beklendiği bir ortamda, Er..
Yasaklı filmlerin yönetmeni Uçan Süpürge'de 8. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, İran sinemasının ‘yasaklı’ bir yönetmenini kouk ediyor: Mania Akbari. Abbas Kiarostami’nin T..
19 MAYIS'TA İTALYA TURU Kredi kartına tek ödemede % 5 indirim. EFT veya Havaleye % 10 indirim. Tüm kartlara 12 ay'a varan taksit imkanı. Rezervasyon için 0212 47..
Trabzon'da hedef sonuna mücadele Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü İbrahim Şahin, Avrupa Şampiyonlar Ligi mücadelelerinin, matematiksel olarak katılma şansları ortadan kalkana dek devam edeceğ..
Mersin'de iki opera birden Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), P. Mascagni'nin 'Cavalleria Rusticana' ve R. Leoncavallo'nun 'I Pagliacci' operaları aynı gün sahnelenecek.
Art&Antiques İstanbul'da artıracak Ortadoğu'nun en büyük müzayede kuruluşlarından Art&Antiques,Türkiye'deki ilk müzayedesini, 15 Mayıs'ta, Ritz Cartlon Oteli'nde gerçekleştirecek.
İstanbul'da 26 bağlama bir arada Sanatçı Erdal Erzincan'ın müzik kursu öğrencilerinden kurduğu bağlama orkestrası, ilk konserini Kadıköy Halk Eğitim merkezi'nde verdi.
Depresyon ilaçı ile kansere çare İngiliz bilim adamları, Prozac benzeri anti - depresif ilaçların, bazı kanser türlerinin tedavisinde kullanılabileceğini ortaya çıkardı.
Hurdaya çıkan araca vergi muafiyeti Başbakan Erdoğan, 31 Aralık 2005 tarihine kadar hurda aracın trafik kaydının silinmesi durumunda, Motorlu Taşıtlar Vergisi ve tüm bu vergilerin faizinden m..
Yatırımcı istedi, TT ihalesi ertelendi Türk Telekom özelleştirmesine katılan beş yatırımcının talebi sonrasında, 31 Mayıs olan son teklif verme tarihi 24 Haziran'a ertelendi.
Rumlardan 3 Türk'e tutuklama emri Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, KKTC'de 1974 öncesi Rumlara ait taşınmazları kullananlar hakkında mahkeme celpnamelerini çıkarmasının ardından, ilk kez 3'ü Türk 4..
Papadopulos: Yeni girişim düşüncesi olgunlaşmadı Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos, Ada'da çözüme yönelik görüşmeler için yeni girişim düşüncesinin olgunlaşmadığını söyledi.
Sezer'den siyasilere mesaj danıştay'ın kuruluş yıldönümünde, siyasilere yönelik mesajlar vardı. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, siyasetçilere “Yönetimin keyfiliğe kaçmasını önlemenin ..
Türk Telekom ihalesi ertelendi Özelleştirme İdaresi, Türk Telekom ihalesinde son teklif verme tarihinin, "yatırımcıların talebi dikkate alınarak'' 24 Haziran 2005'e uzatıldığını açıkladı. ÖİB..
Mülk davası çatışma yaratır KKTC'nin 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Rumların Kıbrıslı Türklere açtığı mal-mülkdavalarının, Kıbrıs sorununu çözüme götürmeyeceğini, Rumların mülk konusundaki bu..
'Kanallar genele açık değil' Bakan Akşit, RTÜK'ün erotik yayın yapan kanalları kapatma kararını yanlış bulduğunu söyledi. Devlet Bakanı Güldal Akşit, RTÜK'ün erotik yayın yapan şifreli kanall..
Muhalefetin tavrı zayıf AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde özelleştirme konusunda muhalefetinsergilediği tavrın, esas itibarıyla ''fikri arka planı zayıf, r..
'Gelibolu'ya ABD'den ödül! Dünya tarihine yön veren, uğrunda binlerce şehit verilen Çanakkale Savaşı'nı siperdeki askerin gözünden anlatan 'Gelibolu' belgesel filmi, Los Angeles'ta düzenlenen..
Opportunity Mars'ta patinaj çekecek Mars'ta kuma çakılan Opportunity'yi çukurdan çıkarma deneyleri yapan NASA uzmanları, kumun inceliği nedeniyle aracın patinaj çekmeden çıkamayacağını vurgul..
MB faiz indirdi, maliyet uyarısı yaptı Merkez Bankası, bu yıl beşinci kez faiz indirimi kararı aldı. Gecelik ve haftalık faiz oranları yarım puan düşürülerek yüzde 14.5 düzeyine çekildi. MB, ..
Açlık sınırı 479 YTL Türk Harb-İş Sendikal Politikalar Araştırma Merkezi'nin yaptığı araştırmaya göre, Nisan ayında dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 479 YTL, yoksulluk sınırı ise 1472 YT..
Demirel'in ev eşyaları satılıyor TMSF, Bilgin, Balkaner ve Demirel gruplarından haczedilen aralarında sultan elbisesi ve teleskopun da bulunduğu 295 kalem çeşitli ev eşyası ve aksesuarları 12..
Telekom ihalesi ertelendi Türk Telekom özelleştirmesinde 31 Mayıs 2005 olan son teklif verme tarihi, 24 Haziran 2005'e ertelendi. Yüklü para hareketlerine inceleme Bütçe açığı yüzde 47 azald..
Taksilere hologram takılma süresi uzatıldı İstanbul'da, taksilere hologram takılması için tanınan sürenin 11 Haziran 2005 tarihine kadar uzatıldığı bildirildi.
Ankara Adalet Sarayı'nda şüpheli çanta Ankara Adalet Sarayı'nda bulunan şüpheli çanta heyecan yarattı. Adliyenin Atatürk Bulvarı'na bakan ana giriş kapısının önüne bırakılan şüpheli çanta ned..
3 günde 100 direnişçi öldü Irak'ta helikopter ve savaş uçakları desteğindeki Amerikan güçlerinin Suriye sınırında düzenlediği operasyon 3. gününe girdi. Irak'taki Amerikan ordusundan yapılan ..
  Kıbrıs'ta ilk mülkiyet davası   Kıbrıs için ‘yeni süreç’ sürprizi Kıbrıs için ‘yeni süreç’ sürprizi Kıbrıs'ta ilk mülkiyet davası Rumlardan görüşme sinyali
IMF Türkiye için toplanacak Uluslararası Para Fonu (IMF) İcra Direktörleri Kurulu yarın, Türkiye için toplanacak.. IMF İcra Direktörleri Kurulu'nun yarın, Türkiye'ye göre akşam saatlerinde Wa..
Sanayinin geçmişi 500 yıllık handa konaklıyor Rahmi Koç Müzecilik ve Kültür Vakfı, 500 yıllık tarihinde sanayi ve ticaret merkezi olarak kullanılan Çengel Han'ı aslına uygun restore ederek, A..
'Country' söylemeyen şarkıcıyı Kanada'da öldürdüler Afgan pop şarkıcısı Nusret Parsa, Vancouver'da verdiği konserden sonra uğradığı saldırıda öldü. Sebep: Konserde 'Country' söylenmemesi.
DVD format savaşı sona eriyor Japonya'nın saygın finans gazetesi Nihon Keizai Shimbun'un haberine göre, Sony ve Toshiba üç yıldır süren yeni kuşak DVD format savaşını bitirmek üzere.
Dolgun saçlar ve güzellik ipuçları Bazı küçük noktalara dikkat ederek baş döndüren dolgun saçlara, hoş ve bakımlı bir görünüşe sahip olabilirsiniz...
Dünya devleri Tansaş'ın peşinde Tansaş Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, ortaklık ve hisse satışı konusunda 6 yabancı grupla görüştüklerini belirterek, kararı iki ay içinde vermeyi planladık..
Ankara Talabani'nin oğlunu yalanladı Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin oğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Talabani'ye bir mektup yazarak, Türkiye'nin Irak'ta federal bir yapı kurulma..
Yargıtay'ın yeni yasası hazır Yargıtay Başkanlığı, 2797 sayılı Yargıtay Kanunu'nda köklü değişiklikler öngören kanun taslağını tamamlayarak Adalet Bakanlığı'na gönderdi.
Sezer, yargının önemine dikkat çekti Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, siyasetçilere “Başkalarının görev alanlarına karışmaktan ve baskı kurmaktan kaçının” dedi.
IMF Türkiye için yarın toplanıyor Uluslararası Para Fonu (IMF) İcra Direktörleri Kurulu yarın, Türkiye için toplanacak. Toplantıda, "10 milyar dolarlık" finansman desteğini de içeren, 3 yıllı..
Akbank'ın 3 aylık karı 352 milyon YTL Akbank'ın, bu yılın ilk üç aylık dönemindeki brüt karı 502 milyon YTL oldu. Brüt kar üzerinden 150 milyon YTL vergi karşılığı ayıran Akbank'ın net karı i..
Yüklü para hareketlerine inceleme Maliye Bakanlığı bünyesinde görev yapan hesap uzmanları, bankalar ve özel finans kurumlarında "belli tutarın üzerinde" işlemi olanlar ile bunlarla iş yapan k..
Özürlü sağlık raporu veren hastane sayısı artırıldı Sağlık Bakanlığı, özürlü sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastane sayısını arttırdı.
Boşanmak isteyen kocasını öldürdü Malatya'nın Doğanşehir İlçesi'nde bir kadın, kendisinden boşanmak için dava açan eşini adliye binası önünde tabancayla vurarak öldürdü.
Camide yasadışı örgüt operasyonu Camilerde yasadışı örgüt adına bildiri dağıttıkları bildirilen 12 kişiden 9'u tutuklanarak cezaevine gönderildi.
'Türkiye Irak'ta federalizmi destekliyor' Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin (KYB) Washington temsilcisi Kubad Talabani, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'y..
'Cennetin Krallığı' ABD'de 1 numara Haçlı Savaşlarını anlatan ve başrolünde Orlando Bloom'un oynadığı 'Kingdom of Heaven' (Cennetin Krallığı), ABD'de bu hafta gösterime giren filmler arasında..
Mikail'in mucizesi Kayseri'nin Develi İlçesi'nde mantar toplamak isterken, yollarını kaybeden 6 yaşındaki iki kuzen, 4 gün sonra Adana'nın Feke İlçesi'nde biri ölü, diğeri sağ olarak bulundu.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10