9 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

9 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Denktaş hükümeti onayladı güvenoyu haftaya KKTC'de Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, 20 Şubat'taki erken genel seçimlerin ardından Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Başbakan Mehmet Ali ..
İstifa eden Ramuş Haradinay Lahey’e gidiyor Kosova Başbakanı Ramuş Haradinay, Bosna ve Kosova savaşları için kurulan Savaş Suçları Mahkemesi tarafından savaş suçlusu olarak itham edilmesinin ..
Hizbullah’ın çağrısı Lübnanlıları sokağa döktü Lübnan’da eski başbakan Refik Hariri’nin öldürülmesiyle artan gerginliğin ardından Hizbullah’ın organize ettiği ‘Suriye’ye vefa’ gösterilerine y..
Türkiye’nin 5 yıllık fuar gelirini Cenevre 10 günde topluyor Mercedes’ten Ferrari’ye kadar onlarca markanın yeni modelleri İsviçre’nin Cenevre şehrinde dünyaya tanıtılıyor.
Bilişimin devleri ihracat için işbirliği yapacak Tamamı yerli sermayeli 8 bilişim şirketi, sektörde uluslararası rekabet gücünü artırmak amacıyla ‘Platform 360’ çatısı altında birleşti.
Telekom’u alan 1 milyar doların da sahibi olacak Türk Telekom ihalesine girecek firmalar veri odasında incelemelerini sürdürürken, kurumun Genel Müdürü Mehmet Ekinalan kurumun kasasındaki nak..
Nema kredisinde faiz oranı düştü Ziraat Bankası, nema karşılığı verdiği kredide aylık faizi, bugünden geçerli olmak üzere yüzde 1,8’e çekti.
Kredi kartı ile taksitli alış-veriş enflasyonla mücadeleye zarar verir Doğuş Grubu’na ait Tansaş mağazalar zincirinin Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, kredi kartları ile taksitli alışverişl..
Sahte imza ve belgelerle çıkarılan kredi kartı, savcılıkta Bankaların sokaklarda kurduğu standlarda dağıtılan kredi kartlarının güvensizliğini ispat etmek için sahte imza ve belgelerle arkada..
AB’den Türkiye’ye: Gümrük Birliği’ni tam olarak işletin Avrupa Birliği, Türkiye’den iki taraf arasındaki Gümrük Birliği’nin sorunsuz bir şekilde işlemesini engelleyen kısıtlamaları kaldırması..
En fazla üretim artışı televizyonda Sanayi üretimi ocak ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6,8 oranında arttı. Aynı dönemde madencilik sektöründe yüzde 16,1, imalat sanayiinde yüzde..
Ülker, yeni ürünüyle margarinde liderliği hedefliyor 60 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan gıda sektöründe firmalar arasındaki rekabet sürüyor. Türkiye'nin önde gelen gıda kuruluşlarından Ülker..
‘Sigarada da sağlık faciası yaşanabilir’ Tütün Eksperleri Derneği, rakıda yaşanan olayın sigarada da meydana gelebileceğini öne sürerek, tedbir alınmasını istedi. Dernekten yapılan açıklamada..
Özelleştirme İdaresi halka arzı sevdi Özelleştirme İdaresi, THY ve Tüpraş’ın ardından Petkim için de halka arz kararı aldı. Kurumun, özellikle Tüpraş ihalesinin yargı kararı ile iptal edilmes..
Mahkeme, Tüpraş’ta kararı savunmadan sonra verecek Ankara 12. İdare Mahkemesi, TÜPRAŞ hisselerinin yüzde 14.76'lık bölümünün yurtdışında yerleşik kurumsal yatırımcılara satılmasına ilişkin ka..
Süzer Holding: Bankacılık yapma hakkını kaybetmedik Süzer Holding, Atlas Yatırım Bankası’yla ilgili Danıştay kararı sebebiyle Kentbank ile ilgili olarak ‘bankacılık yapma hakkı kaybedildi’ şe..
Çevik Kuvvet’in imajı sorunlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle pazar günü İstanbul’da düzenlenen izinsiz eyleme Çevik Kuvvet, sert müdahalede bulundu.
Vali Güler: Güvenlik güçleri zor kullanmaya tahrik edildi İstanbul Valisi Muammer Güler, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" nedeniyle önceki gün Beyazıt Meydanı’nda gerçekleştirilen izinsiz göster..
Müfettişler müdahale görüntülerini bekliyor Avrupa Birliği Troykası ile Türkiye’nin Ankara’da düzenlediği toplantı sürerken, polisin İstanbul’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenle..
8 Mart kutlamalarında AB’yi kızdıracak görüntüler yaşanmadı Türkiye ile AB Troykası arasında sert rüzgarların esmesine yol açan ‘sert polis imajı’ dün yurt genelinde yapılan 8 Mart Dünya Kadı..
Devlet engelliden 6 kat fazla vergi alıyor Devlet, özel okullardan yüzde 8 vergi alırken, özürlülerin eğitim aldığı rehabilitasyon merkezlerinden 6 kat fazla (yüzde 48) vergi tahsil ediyor. G..
Perinçek, Telekom genel müdürüne hakaretten hakim karşısında İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türk Telekomünikasyon AŞ Genel Müdürü Mehmet C. Ekinalan’a ‘yayın yoluyla hakaret’ ..
Pamuk’a çağrı: Erzurum’a gel de, katliamı kim yapmış gör Sabancı Üniversitesi’nden Prof. Halil Berktay’ın "Ermeni soykırımı vardır Türkler katledilmemiştir." açıklaması Erzurum’da büyük tepk..
İstismarı önlemek için Atatürk’le ilgili yazılar sıkı takibe alınacak Atatürk ile ilgili her türlü yazılı ve sözlü yayın, Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştı..
Basın Konseyi’nden yeni TCK için zirve Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, yeni Ceza Yasası’nın düzeltilmesi amacıyla ortak bir görüşe ulaşılması için medya sahipleri ve yöneticilerini, 12 Mar..
Firavun öldürülmedi yara sebebiyle öldü Mısır Eski Eserler Yüksek Kurulu Başkanı Zahi Havas, Mısır firavunu Tutanhamun’un mumyasının röntgen ışınıyla üç boyutlu incelenmesi sayesinde, ünlü fi..
Eski hakem Özcan Oal, kumarhanede yakalanmamak için camdan atladı İstanbul'da dün düzenlenen kumarhane baskınına spor camiasından bir isim takıldı. FIFA kokartlı eski hakemlerden Özcan Oal, b..
Diyanet, bir yılda 35 bin soru gelince vatandaşları müftülüklere yönlendirdi Geçtiğimiz yıl Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu’na vatandaşlar tarafından yazılı ve sözlü olara..
Soğuk hava hafta sonuna kadar etkisini sürdürecek Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın hafta sonuna kadar yurtta etkili olacağı bildirildi. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdür..
Adana’da yer yok diye geri gönderilen hasta hayatını kaybetti İskenderun Körfez Devlet Hastanesi’nden, hayati tehlikesi olduğu için Adana’daki devlet hastanelerine sevk edilen, ancak yer olm..
İşçilerinin maaşını kaptırmak istemeyen patron, gaspçıyı vurdu Küçükçekmece’de, işçilerinin maaşını ödemek için bankadan çektiği yaklaşık 400 bin YTL’yi kaptırmak istemeyen şirket sahibi, hır..
Tedavi ücretlerinin düşürülmesinden hastaneler rahatsız Maliye Bakanlığı, kamu hastanelerinin tetkik ve tedavi ücretlerini 2004 yılına göre ortalama yüzde 10 düşürdü. Hastaneler, baktıkları h..
Öğrencilere ecstacy satan çete yakalandı Bulgaristan’dan yasadışı yollarla Türkiye’ye girdiği tespit edilen ecstacy haplarını, Pendik Kurtköy'deki ilköğretim okulları ve lise önlerinde, öğre..
Osmanlı yemekleri ile New York çıkarması New York’ta Osmanlı yemekleri ve İstanbul’un tanıtıldığı bir gece düzenlendi. Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Baki İlkin, New York Başkonsolosu Ömer ..
Eski dekan, eşinden 15 gün sonra vefat etti Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Erol Mutlu vefat etti. Evli ve 3 çocuk babası olan Mutlu, İletişim Fakültesi Dekanlığ..
Psikiyatrik sebeplerle hastanelere en fazla kadınlar başvuruyor Türkiye Sosyal Psikiyatri Derneği’nce düzenlenen Ulusal Kadın Ruh Sağlığı Kongresi sona erdi.
New York metrosundan âşina yüzler New York’ta yaşayan ünlü Türklerin bu kentte geçen hayatlarının bir anlık kareleri, önümüzdeki günlerde İstanbul’a yansıyacak.
Tanıkları, yitik dergileri anlatıyor Sivas’ta çıkan Sühan dergisi, 10. sayısında kayıp dergilerin izini sürüyor. Maraş’ta, Bursa’da, Erzurum’da, Sivas’ta, Tokat’ta, İstanbul’da çıkmış, ama va..
En ünlü kısa filmler Ankara’da Dünyanın en önemli kısa film festivallerinden Oberhausen’de 50 yıl boyunca yarışan en iyi filmlerden oluşan 27 filmlik seçki, 16. Ankara Uluslararası Film Festi..
Cogito, Kant’ı düşünüyor Felsefe tarihinin tartışmasız en dönüştürücü filozofu Immanuel Kant, üç aylık düşünce dergisi Cogito dergisinin son sayısında ele alınıyor.
‘Kutlu Doğum’ için yarışma Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), İstanbul’daki ilköğretim ve lise öğrencilerine yönelik "Örnek İnsan Hz. Muhammed (sas)" konulu şiir, kompozisyon, mekt..
İstanbul’un misafirleri var Platform Garanti Güncel Sanat Merkezi’nin yürüttüğü İstanbul Misafirleri programı kapsamında bir süredir İstanbul’da yaşayan ve Platform’da çalışan sanatçılar, 10 ..
Çelik, görevinden alındı Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü Abdurrahman Çelik görevinden alındı.
Yok olan tarih tartışılıyor Osmanlı Bankası Müzesi, ‘Voyvoda Caddesi Toplantıları’ kapsamında düzenlenen İstanbul Sohbetleri’nin bugünkü konuğu İstanbul Üniversitesi Türk ve İslam Sanatı Anab..
TEV’de saz ve sözle Rumeli Türk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki "Çarşamba Sohbeti"nde, usta müzisyen Fırat Kızıltuğ, "Saz ve Sözle Rumeli" başlığı altında bir konuşma yapacak.
Dayak görüntüsüne kızan Erdoğan polisi uyardı: Provokasyona gelmeyin Başbakan Tayyip Erdoğan, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle önceki gün İstanbul’da düzenlenen gösteride meydana gelen şiddet g..
Sözde soykırıma karşı ortak mücadele Ermenilerin sözde soykırım konusunda uluslararası kampanya başlatması Meclis’i harekete geçirdi.
AKP’li vekilden Başbakan’a ‘Milli Görüş’ şikayeti AK Parti Kilis Milletvekili Veli Kaya, Başbakan Tayyip Erdoğan'a ‘Milli Görüş' kökenli yöneticileri şikayet etti.
AK Parti’de 2 yıl gönülsüz beklemiş AK Parti’de Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu ile başlayan istifa zincirine Yozgat Milletvekili Mehmet Erdemir de eklendi. İstifasının ardında..
Sezer’den dönen ‘öğrenci affı’ komisyondan aynen geçti Meclis Milli Eğitim Komisyonu, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in veto ettiği öğrenci affını aynen kabul etti. Dün Tayyar Altıkulaç baş..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8