9 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

9 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Sigarada da sağlık faciası olabilir' Tütün Eksperleri Derneği, rakıda yaşanan olayın sigarada da meydana gelebileceğini öne sürerek, önlem alınmasını istedi. Dernek açıklamasında tütün mamul..
Collection dördüncü mağazasını açtı Tiffany&Co., Stefan Hafner, JeanFrançois Alber, FurrerJacot, Utopia, Preziosi ve Faraone gibi dünyaca ünlü mücevher ve...
Bilişimcilere ortak çatı Bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösteren yüzde 100 Türk sermayeli sekiz şirket, stratejik işbirliği yaparak güçlerini 'Platform 360' adı altında birleştirdiler.
Meclis'te 'yeşil' sermaye kavgası TBMM Genel Kurulu'nda, halktan izinsiz para toplayan İslami holdingler tartışması yaşandı. CHP'nin konuyla ilgili araştırma önergesinin gündemin ön sırasına..
Peugeot'ya dava Peugeot firmasının 307 otomobil serisi reklamında kullandığı 'utanç' sözünün hakaret içerdiği gerekçesiyle, Peugeot Türkiye Genel Müdürü Yann Louis Roger Carnoy hakkında...
Babacan: Kadınlar daha girişimci olmalı Devlet Bakanı Ali Babacan, özel sektörün mutlaka daha etkin olması gerektiğini, artık kamunun eliyle, harcamalarıyla büyüme, enflasyon ve parasal geniş..
'Her şey kontrolümüzde' Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, yeni stand-by anlaşmasının IMF İcra Direktörleri Kurulu'nda onaylanması için dört koşuldan biri olan bankalar yasa tasarı..
Etibank davası için yeni bilirkişi El konulan Etibank'ın eski sahibi Dinç Bilgin'in de aralarında bulunduğu 23 sanığın yargılandığı davada, yeniden bilirkişi heyeti oluşturularak rapor hazırl..
Nema kredisinde faiz oranı düştü Ziraat Bankası, nema karşılığı verdiği kredide aylık faizi, yarından geçerli olmak üzere yüzde 1.8'e çekti. Bankadan yapılan açıklamaya göre, 'ekonomideki olu..
Kuyruklar dışarı taşındı! Sağlık alanında ikinci sınıf muamele gördüğü savunulan SSK hastalarına daha kaliteli ve hızlı hizmet vermek amacıyla SSK hastaneleri Sağlık Bakanlığı'na devredildi a..
Kontrolörün tepki ilanı Hükümetin TBMM'ye sevk ettiği 'gelir idaresinin yeniden yapılandırılması yasa tasarısı' Maliye Bakanlığı'nda ipleri gerdi. Tüm girişimlerine rağmen yasa tasarısında ha..
Sanayinin keyfi yerinde Sanayi üretimi 2005'in ilk ayında Kurban Bayramı tatiline rağmen geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6.8 arttı. Madencilik sektöründeki büyüme yüzde 16.1 düzeyine dek..
'Makam'a 59 milyon YTL gitti Geçen yıl kamunun elinde bulunan lojman ve araçlar için 84.6 milyon YTL harcandı. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, geçen yıl kamunun elindeki 152 bin 631 araç için 5..
'Bankacılık yapma hakkımız duruyor' Süzer Grubu Atlas Yatırım Bankası'na ilişkin Danıştay kararı nedeniyle, Kentbank ile ilgili "bankacılık yapma hakkı kaybedildiği" haberle..
CocaCola'ya yeni Türk transfer CocaCola Türkiye'de görevli Umut Özaydınlı, 67 ülkenin bağlı olduğu CocaCola Avrupa, Avrasya ve Ortadoğu Grubu'na atandı. CocaCola Türkiye'den yapılan açıklamay..
Petkim halka arza hazır Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) Petkim'in halka arzı için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve İMKB'ye başvurdu. Yüzde 4'ü halka açık, yüzde 88.86'sı ÖİB portföyünde..
'2004 son zarar ettiğimiz yıl' Tansaş Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, şirketin amortismandan kaynaklanan net zararının bu yılın sonunda büyük olasılıkla bitmiş olacağını söyledi.
Tüpraş satışı mahkemede Ankara 12. İdare Mahkemesi, Tüpraş'ın yüzde 14.76 hissesinin yabancı kurumsal yatırımcılara satılmasına ilişkin kararın yürütmesinin durdurulması isteminin...
'Pakistan'la ilgileniyoruz' Turkcell, Pakistan Telekom'un özelleştirme sürecinde ihale şartnamesi almak için yeterlilik müracaatında bulundu. Turkcell'in açıklamasında, şirketin telekomünikas..
KKTC'de hükümet tamam KKTC'de 20 Şubat seçimlerinin ardından yeni bir koalisyon hükümetinde anlaşan Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Mehmet Ali Talat ve Demokrat Parti (DP) lider..
İtalya ABD'den hesap soruyor Irak'ta direnişçilerin rehin tuttuğu İtalyan gazeteci Giuliana Sgrena'nın serbest bırakıldıktan sonra Bağdat'a götürülürken aracına ABD askerlerinin ateş açması v..
Hep barış istedi Çeçen lider Aslan Mashadov, Çeçenlerin Stalin'in emriyle 1944'ten itibaren 13 yıl sürgün yaşadığı Kazakistan'da 1951'de doğdu. 1972'de Tiflis Askeri Topçu Akademisi'nden, 198..
Mashadov öldürüldü Çeçen lider Aslan Mashadov, Rus istihbarat servisi FBS tarafından başkent Grozni'nin 20 kilometre kuzeyindeki Tolstoy-Yurt köyünde öldürüldü. Rusya lideri Putin, operasyona..
Savaş suçlaması koltuktan etti Eski Yugoslavya'da iç savaş dönemini soruşturmak için Hollanda'nın Lahey kentinde kurulan BM savaş suçları mahkemesince savaş suçlusu olarak itham edilen Kosova..
'İşgalci kalsın' dediler Beyrut'ta dün yürüyüş sırası Suriye yandaşlarındaydı. Suriye işgaline karşı Dürzilerle bazı Hıristiyan grupların gösterilerine yanıt vermek amacıyla Hizbullah'ın düze..
Rumlar şirket kuracak KKTC'de malları bulunan Kıbrıslı Rumları bir araya getirerek, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) toplu başvuruda bulunulmasını sağlamak amacıyla bir şirket kurulac..
Gürcü bakan geliyor Gürcistan Dışişleri Bakanı Salome Zurabişvili, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün davetlisi olarak yarın Türkiye'ye geliyor. Zurabişvili, Gül'ün yanı sıra...
İsviçre'den rötarlı ziyaret İsviçre Dışişleri Bakanı Micheline Calmy-Rey'in 'Ermeni soykırımı' iddialarının bir kantonda kabulü yüzünden iptal edilen Türkiye ziyareti 29 Mart'ta gerçekleşiyor..
Mısırlı muhalif adaya engel ABD'nin reform baskısı altındaki Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in başkanlık seçimlerine birden fazla adayın katılması için anayasa değişikliği önerisinin ardı..
Clinton yine masada Altı ay önce bir baypas ameliyatı geçiren eski ABD Başkanı Bill Clinton, yarın New York'ta yine bıçak altına yatacak.
Pretoria özüne dönüyor Güney Afrika'nın başkenti Pretoria'nın adının, Afrika kökenli 'Tshvane' ile değiştirilmesine çalışılıyor.
Pasifik'te tanıdık kriz Türkiye ile Yunanistan arasındaki Ege krizlerinin bir benzeri Endonezya ile Malezya arasında yaşanıyor: İki ülke, Borneo açıklarındaki petrol yüzünden savaş gemilerini..
Ankara ile Atina da savaşın eşiğine gelmişti Malezya ile Endonezya arasında ihtilaflı petrol bölgesindeki kriz, yaşadığımız coğrafyaya da yabancı değil. Türkiye ve Yunanistan da 1987'de Ege D..
Rehn: İşkencenin izleri de yok edilmeli AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, Türkiye'nin AB'ye girişinde yolun virajlı olacağını belirterek, "İşkenceye sıfır tolera..
AB'ye Kıbrıs vizesi Kıbrıs sorununun çözümünde BM'den başka bir zemine sıcak bakmayan Türkiye, AB'nin de çözüm sürecine 'sınırlı' katılımına karşı çıkmayacağını duyurdu.
Ankara eşgüdüm şaşkını Türkiye ile AB arasında yürütülen çalışmalarda eşgüdüm eksikliği Ankara'nın başını ağrıtıyor. Türkiye Kıbrıs Rum Kesimi'ni resmen tanımasa da Avrupa Komisyonu bünyesind..
Gül'e 'O kim oluyor' yanıtı Son dönemde Ankara'nın aldığı eleştirilere karşılık, AB'nin Türkiye'deki yetkililerine sert çıkışlar yapması Avrupa Parlamentosu'nda (AP) tepkiyle karşılandı.
Öğrenci affı aynen kabul Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, TBMM Genel Kurulu'nda nitelikli çoğunluk olan 330 oyla kabul edilmediği için Meclis'e iade ettiği öğrenci affına ilişkin yasa...
Soru: Fıkraya güldünüz mü? Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in, Ata uçağının türbülansa girmesi sırasında 'moral' vermek için anlattığı fıkra başına dert açtı.
AKP'den bir istifa daha: Erdemir gitti AKP'de Erkan Mumcu'nun istifasıyla su üstüne çıkan parti içi sorunlar bir istifa daha getirdi. AKP yönetimi tarafından da istifa edecekler arasında nite..
Erdoğan: Provokasyon Başbakan Erdoğan, İstanbul'da polisin kadınları dövmesini grupta eleştirdi: "Kamu görevlileri, provokasyona karşı dikkatli olmalı." İçişleri Bakanı Aksu..
'Soykırım'a karşı el ele Başbakan Erdoğan ile CHP lideri Baykal, 'Ermeni soykırımı' iddialarına karşı ortak bildiride uzlaştı: Britanya'da soykırım kanıtı sayılan 'Mavi Kitap'ın 'asılsız' old..
Mavi Kitap CHP'nin Britanya parlamentosuna gönderilmek üzere hazırladığı mektupa, Ermeni iddialarına dayanak yapılan 'Mavi Kitap'ın, Britanya'nın 1. Dünya Savaşı sırasında 'Wellington House' ..
Baykal polis adına özür diledi CHP lideri Deniz Baykal, partinin dünkü grup toplantısında, dayak yiyen kadınlardan polis adına özür diledi. Baykal, şunları söyledi: 8 Mart: Ayrımcılığı redde..
Siyasilere göre polis de hatalı eylemciler de İstanbul polisinin eylemci kadınlara yönelik oransız şiddet uygulaması Meclis'in de ana tartışma konusunu oluşturdu. Polisler hakkında soruşturma..
Devletten korkarak solcu olunmaz Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu eski başkanlarından ve 21. dönem İstanbul Milletvekili Rıdvan Budak, siyasetin doğrularını, büyük sermaye, IMF ve ulu..
Uyku Vadisi, uykusuz... 'Doğal park' ilan edilen Uyku Vadisi'ndeki yol genişletme çalışmaları kapsamında 40 ağaç kesildi. Durum köylüleri ayağa kaldırdı. Bitki örtüsü, 5 bin yıllık mağarala..
Tele-kumarhaneye baskın Sarıyer'deki bir lokale düzenlenen operasyonda polise yakalanmamak için oyuncuları ve rulet masası farklı binalarda bulunan bir 'tele-kumarhane' ortaya çıkarıldı.
Abdülhamit müzayedesi Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamit ve kızı Ayşe Sultan'ın özel eşyaları, Paris'te düzenlenen bir müzayedede satıldı. Richelieu Drouot Müzayede Evi tarafından düzenlenen açık..
Parklara atlı-köpekli güvenlik İstanbul'daki 13 koru ve 212 park, 24 saat boyuncu atlı ve köpekli güvenlik elemanları tarafından korunacak. Geçen cuma gününden beri Emirgân Korusu, Maçka Demo..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8