6 Mart 2005 Pazar Günü Haberleri

6 Mart 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erdoğan AB'ye kırgın mı? - AB, Türkiye'nin müzakere tarihini aldıktan sonra hiçbir şey yapmadığını savunarak, 17 Aralık öncesi yapılan reformların kesintiye uğraması ve uygulamaya sokulamamas..
TMSF: Medya Grubu protokole uymadı TMSF Başkan Yardımcısı Salim Alkan, Medya Grubu'nun batık Etibank nedeniyle Fon'a olan borçlarının bir kısmının tasfiyesiyle ilgili 17 Kasım 2003'te imzalan..
Şener: Teşvik için hiçbir engel yok Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, "13 il daha teşvik kapsamına ilave edilecek. Bu 13 ilden biri de Elazığ'dır. Bu konuyla ilgili hiçbi..
Sikorsky'ye Türk yazılımı Sikorsky helikopterler için yazılım üreten Milsoft, alanında uluslararası değerlendirmenin en üst derecesine ulaşan ilk Türk firması olduDoların düşüşü endeksi frenl..
Türkiye'ye 'kara para' uyarısı ABD'ye göre, Türkiye eroin kaçakçılığında "başlıca transit ve işleme merkezi." ABD, uyuşturucu kaynaklı kara paranın da Türk bankalarında aklandığını iddia etti..
Sevgilisini bıçakla rehin aldı Bursa'da Nilüfer İlçesi İhsaniye Mahallesi’nde bir restoranda kız arkadaşı 27 yaşındaki Özlem Genç ile birlikte içki içen 29 yaşındaki Murat Şener, saat 23.00 s..
İncirlik bombacısı tutuklandı Adana’nın Yüreğir İlçesi İncirlik Beldesi’nde, 1 Şubat’ta Amerikalıların da gittiği Disko Nesim Bar’ın yakınında bulunan bombalı çantaları bıraktığı iddia edilen..
İstanbul Tabip Odası soyuldu Cağaloğlu'ndaki İstanbul Tabip Odası’nın (İTO) bulunduğu işhanı, önceki gün saat 16.00 sıralarında soyuldu. Soygunda, 18 bin üyesi bulunan Tabip Odası’nın çalınan..
27 milyon YTL’ye ada Marmaris’te, mavi tur tekneleriyle özel yatların uğrak yeri Çiftlik Koyu’ndaki Çiftlik Adası, sahibi tarafından satışa çıkarıldı. Üzerinde binalar, binlerce ağaç, elektri..
Bir kavuşma hikáyesi Biri 2, diğeri 3 yaşındayken yuvaya verilen iki kardeş 14 yıl sonra babalarına kavuştu. Özür dileyen babalarına kızmadıklarını söyleyen kardeşler, ‘Sana nasıl kızalım, se..
Sınıra 70 bin AB muhafızı geliyor AB normlarına uyum çalışmaları kapsamında kara ve deniz sınır güvenliği askerden alınarak, 70 bin kişilik ‘Sınır Muhafız Teşkilatı’na devredilecek. İçişleri ..
Sahte gasp mağdurları tutuklandı İstanbul'da paralarının gasp edildiklerini söyleyerek polise başvuran bir mutemetle bir taksicinin yalan söylediği ortaya çıktı. Yalanı ortaya çıkınca polise ..
Burası Kadıköy 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ‘8 Mart Kadın Platformu’nca dün Kadıköy Meydanı’nda düzenlenen ve sadece kadınlarla, eşcinsellerin alındığı mitingde, teröristbaşı Abdull..
Doktorlar taciz iddiasını soruşturuyor Denizli Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kadın hastasına tacizde bulunduğu iddia edilen Dr. Hüseyin Öz hakkında Tabip Odası da soruştu..
Dokunulmazlık kalksın yolsuzluk önlenir CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Deniz Baykal, ülkemizde hırsızlığın sistemli olarak yapıldığını iddia ederek, ‘Siyaset, bürokrasi ve iş dünyası el birl..
Yozgat’a kadar Ermeni bölgesi Eski Doğu Almanya sınırları içindeki Potsdam kentinde Protestan Akademisi ile Tehdit Altındaki Halklar Grubunca ‘Ermeni ve Suriyeli Hıristiyanlar’ın Soykırımı’ a..
Yeni TCK, 1 Nisan şakası gibi Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, 1 Nisan’da yürürlüğe girecek yeni Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) Avrupa Birliği’nden müzakare tarihi alabilme..
Fotoğrafçıda çekilmiş gibi İzmir’in Buca İlçesi’nde, geçen pazartesi üniversite öğrencisi Ayşegül Pirin’i bıçakla etkisiz hale getirip, içinde 50 YTL bulunan cüzdanını aldıktan sonra yüzüne y..
Bolu’nun vefası Bolulular, şehirlerine eğitim ve sağlık alanında tam 115 eser kazandıran hayırseverer işadamı İzzet Baysal’a, ölümünün 5’inci yılında büyük vefa gösterdi. Baysal’ın anıt mezar..
Bush’un adını değiştirmek gibi bir şey Bilim adamları, Çevre ve Orman Bakanlığı’nın üniter yapıyı bozucu nitelikte olduğu gerekçesiyle literatürlerde adı ‘Vulpes vulpes Kurdistanica’ olarak g..
Çağdaşlaşmanın miladı 3 Mart 1924 Türk Eğitim tarihinde ‘milat’ kabul edilen, Öğretim Birliği Yasası’nın (Tevhid-i Tedrisat Kanunu) 81. yıldönümü nedeniyle Uluslararası Lions Çoğul Yönetim Çe..
Tutuklandı Bursa’da içmesi için sahte rakı verdiği babasının ölümüne neden olan 48 yaşındaki Sadettin Şendöl, tutuklanarak cezaevine kondu. Bursa’nın Mudanya İlçesinde elektrikcilik yapan Sad..
Meclis’i ‘Bip’ledi Nefis bir gol attı. Golü yemişiz üzüntülüyüz. Kalktı, ‘Bu golü hepinizin karısına, kızına ..... ’ dedi. (...) ‘Diyarbakır’dan çağrı geçtiler, ‘Erman, senin karını da ananı ..
Komutanlar ağladı Şehit Pilotlar Yüzbaşı Fatih Devravut’un cenazesinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İbrahim Fırtına gözyaşlarını t..
Rock yıldızından web sitelerine dava ABD’li ünlü alternatif rock grubu Limp Bizkit’in solisti Fred Drust, eski kız arkadaşıyla çektiği amatör porno filmi yayımlayan internet sitelerine 80 mil..
Tükürdüğümü yalayamam Pınar Altuğ, ‘Çocuklar Duymasın’ dizisinin final bölümüne katılmadığı için kendisini ağır eleştiren Birol Güven’e yanıt verdi.
İşte 2005’in en şıkları ABD’de yayımlanan Vanity Fair Dergisi’nin geleneksel araştırmasına göre, Fransız filozof Bernard-Henri Levi, Amerikalı yönetmen Sofia Coppola ve İngiliz aktör Jude Law..
Yılmaz Güney’in ‘Yol’ hikáyesi Yılmaz Güney’in anısına çekilen ‘Yolda’ filmi, 8 Nisan’da 30 salonda birden gösterime girecek. Halil Ergün’ün Yılmaz Güney’i canlandırdığı filmin yönetmeni Erde..
Zeynep Özal, Paris’e konferansa gidiyor ‘Bir Kadın Birkaç Hayat’ adlı kitabıyla ses getiren Zeynep Özal, 17 Mart’ta Paris’teki Centre Culturel Anatolie de Paris’te ‘Türk Kadını’ başlıklı konf..
Sahte gelin sahte aile ‘Sahte Gelin’ programında oyun içinde oyun sürüyor. Annesini hiç tanımadığı bir kızla evleneceğine inandırmaya çalışan Ümit Topal, aslında karşısındaki güzelin ve onun ..
Askeri darbenin ilk ve tek fotoğrafı Türkiye ilk askeri darbeyle bundan 129 yıl önce, 1876’nın 30 Mayıs’ında tanışmış, darbeciler Sultan Abdüláziz’i tahtından indirmiş ve dört gün sonra öldür..
‘Sil Baştan’ ekibi kadın evi yaptırıyor Kanal D’nin sevilen dizisi ‘Sil Baştan’ın ekibi, Diyarbakır’ın en yoksul semtlerinden Bağlar’a bir kadın evi kuruyor. Yönetmen Gül Oğuz’un girişimiyle ..
Soyları tehlikede Güney Asya’nın dağlık bölgelerinde yaşayan, rakun benzeri küçük kızıl pandaların kökeni dev pandalara dayanıyor. Çin’in Fuji kentindeki bir hayvanat bahçesinde tutulan ve is..
Türk balı çalınabilir mi Türk-Yunan ilişkileri ve iki ülke arasındaki sorunlara, ‘Yunan arıları Türk balını çalıyor mu çalmıyor mu?’ tartışması eklendi. Tartışma, Kuşadası Arıcılar Derneği Ba..
Sörf rekoru Avustralya’da tsunami kurbanlarına yardım toplamak için yapılan etkinlikte 47 sörfçü, yaklaşık 12 metre uzunluğundaki sörf tahtasına binerek rekor kırdı. Queensland’in Gold Coast ..
Hürriyet’in reklam stratejisi WAN’a damga vurdu WAN’ın Roma’daki ‘Reklamcılar Zirvesi’nde Hürriyet Reklam Koordinatörlerinden Altuğ Acar’ın yaptığı sunum büyük ilgi gördü. 75 ülkenin temsil e..
446 milyon dolarlık Tüpraş satışında iptal kaygısı var Tüpraş'ın yüzde 14.76’sını 569.3 milyon YTL’ye (446 milyon dolar) yurtdışında yerleşik altı yabancı yatırımcıya satan Özelleştirme İdare..
Onlara iş bulduk kabul etmediler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, SEKA İzmit Fabrikası’nda hükümetin iyi niyetinin suiistimal edildiğini söyledi. Erdoğan, ‘Fabrikadaki işçilere iş olanakları ya..
Avrupalı’nın çalışma hormonu eksik Ernst&Young’ın ikinci ismi Paul J. Ostling, Türkiye’deki girişimcilik ruhunun Avrupa’ya güç katacağını söyledi. Ostling, ‘Avrupa’da çalışma hormonu eksik, A..
Döviz büroları uyuşturucu parası aklıyor ABD Dışişleri Bakanlığı’nın ‘Uluslararası Narkotik Kontrol Stratejisi Raporu’nda Türkiye’deki döviz büfelerine ağır suçlama yöneltildi. Raporda, ‘Türk..
TMSF: Bilgin’in borcu 889 milyon dolar TMSF Başkan Yardımcısı Salih Alkan, geçmişte imzalanıp, yürürlüğe girmeyen protokole göre Etibank’ın eski patronu Dinç Bilgin’in borcunun 889.6 milyon d..
‘Gezen keklik’le havada 80 trilyon ek vergi yakaladık Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ‘ucuz havayolu projesiyle’ sektörde 500 trilyonluk ek ciro oluştuğunu belirtti. Yıldırım, Maliye’yi ‘Ça..
Kart faizi AB’de de katlamalı işliyor ‘net’i bizi çarpıyor Türkiye’de ortalama kredi kartı faizi enflasyonu 7’ye katlıyor. AB’de kart faizleri enflasyonun 4-12 katına çıkıyor. Böyle bakınca, ..
25 asker yemekten zehirlendi 06.03.2005 - Sarıyer'deki Deniz Er Eğitim
Rehineye kalkan olan ajan öldü İtalyan gizli servis ajanı Nicola Calipari, Amerikan askerlerinin kurşun yağdırdığı aracın içinde, direnişçilerin serbest bıraktığı İtalyan gazeteci Giuliana Sg..
Irak’ta yine Türk şoför öldürüldü Irak’ın Musul kentinde bir Türk şoför daha silahlı kişiler tarafından öldürüldü. Öldürülen Türk şoförünün kimliği açıklanmadı.
Hem kocasını hem sevgilisini aldatmış İngiltere’de eski İçişleri Bakanı David Blunkett’ın evli sevgilisi Kimberly Quinn’in hem sevgilisini hem de kocasını aldattığı anlaşıldı.
İngilizleri bahçıvanın oğlu öldürmüş KKTC Girne Lapta’daki evlerinde katledilen İngiliz Ann ve Lyn Mahoney çiftinin cinayeti ile çalkalanıyor. İngiltere’den 17 yıl önce ayrılarak adaya yerleş..
Teşekkürler Ezgi İstanbul’da soyulan İngiliz gazeteci Nick Hall, bu kez Türkiye’nin ‘insan yüzü’nü yazdı. The Guardian’da İstanbul’da bir pavyonda yaşadığı çirkinlikleri anlatan Hall, ikinci ..
Pedagog gibi davranması rahatsız etti Brüksel’de AB’nin Türkiye nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Hans Jorg Kreschmer’e tepki giderek artıyor. AB Komisyonu çevrelerinden edinilen bilgiler..
« » 1 2 3 4 5