6 Mart 2005 Pazar Günü Haberleri

6 Mart 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yakovu: Ek protokol imzası fiili tanıma Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Yorgo Yakovu, Türkiye'nin, Ankara Anlaşması'nı Güney Kıbrıs'ı da kapsayacak şekilde genişletecek protokolü i..
WP'dan Ermeni soykırımı iddiası The Washington Post gazetesi, Washington'daki Soykırım Anma Müzesi'nin “Vicdan Komitesi”ni kaynak göstererek, son yüzyılda insanlığa karşı işlenen ..
Kuzey Kutbu'nda ozon deliği şüphesi Bilimadamları, ozon tabakasında Antartika'dan sonra İngiltere ve Kuzey Avrupa üzerinde de bir delik oluşup oluşmadığını araştıracak.
Ankara'da oda başkanları değişmedi Bir haftadır devam eden oda ve borsa seçimlerinde Ankara'da eski başkanlar göreve “devam” dediler.
Suriye asker çekmeye başlıyor Suriye Devlet Başkanı ve Lübnan Cumhurbaşkanı yarın Şam'da bir araya gelerek Suriye askerlerinin Lübnan'dan çekilişinin ele alacak.
Esad: Saddam Hüseyin değilim Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Time dergisine verdiği demeçte “Saddam Hüseyin değilim, işbirliğinden yanayım” diye konuştu.
Erdoğan: Veriler hedefleri yakalayacağımızın işaretidir Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şubat ayı enflasyon rakamlarının yıllık hedefin yakalanacağına dair bir gösterge olduğunu söyledi.
Çiçek: TCK eleştirisi için geç kalındı Adalet Bakanı Cemil Çiçek, 1 Nisan'da yürürlüğe girecek Türk Ceza Kanunu'na ilişkin eleştiri yapanları, geç kalmakla eleştirdi.
AB Troykası ile kritik toplantı Ankara, yarın Türkiye-Avrupa Birliği Troyka toplantısına evsahipliği yapacak.
Raylarda Avrupa-Uzakdoğu çekişmesi TCDD'nin 32 adet elektrikli banliyö tren alımı ihalesinde, ucuz fiyatlarla rakiplerinin korkulu rüyası olan Kore ve Çin firmaları İspanya, Japon, Almanya ve..
Türkiye IMF'ye 7.7 milyar dolar ödeyecek IMF’ye bu yılın ilk 3 ayında 1 milyar 265 milyon dolar ödeme yapan Türkiye’nin, yılın kalan bölümünde yaklaşık 7 milyar 756 milyon dolar ödeme yapması..
TEDAŞ, 20 ayrı şirkete bölündü Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. 20 ayrı şirkete bölündü. Bu şirketlere 3 üye, 1 denetçi olmak üzere 4'er kişilik Yönetim Kurulları atandı.
TMSF'ye borcu olana yurtdışı yasak Vergi borcu olanlarda olduğu gibi,Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na devredilen bankalara borcu olan kişiler de, geçen yıl Kasım ayından beri yurtdışına çıka..
Samarra'da Zerkavi avı ABD ve Irak güçleri, El Kaide bağlantılı Ürdünlü militan Ebu Musab Zerkavi'nin gizlendiği sanılan Irak'taki Samarra kentinde operasyon başlattı.
Başbakan'dan gezi eleştirilerine yanıt Afrika ziyareti ile ilgili eleştirilere yanıt veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dünyaya açık bir diplomasi sürdürdüklerini, Türkiye'nin hiç bir acil ..
Sağlık Bakanlığı personel alacak Sağlık Bakanlığı'nın ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçlarına göre, uzman, uzman tabip, tabip, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa, yeniden, ..
Çağlayan ve Aygün yeniden seçildi ATO seçimleri TOBB’un yeni yasasıyla mayısta yapacağı genel kurulu öncesinde odalarda seçimler tamamlanıyor. Ankara Sanayi Odası'na (ASO) Zafer Çağlayan ve A..
Faizde indirim bekleniyor Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun 8 Mart'ta yapacağı toplantısında sıfıra yakın çıkan şubat enflasyonu, hükümetin IMF’nin istediği yasalarla ilgili hazırlıkl..
TMSF'ye borcu olan yurtdışına çıkamıyor Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen bankalara borcu olan kişiler, geçen yıl Kasım ayından beri yurtdışına çıkamıyor. Fon, toplam 25 bin..
Zafer Çağlayan yeniden ASO Başkanı Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Zafer Çağlayan, tek listeyle girdiği Oda seçimlerinde yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Yeni yönetim kurulu listesin..
Meclis'in bu haftaki gündemi yoğun TBMM bu hafta, yoğun bir gündemle çalışacak.
"Ortadoğu'da demokrasi ABD'yi zorlar" Ortadoğu ülkelerinin demokrasiyi benimsemesinin ABD için zorluk yaratabileceği savunulurken, buna Türkiye örnek gösterildi.
Ülkeden ülkeye kahvaltı keyfi... Kahvaltı tarzı da yemek kültürü gibi değişik coğrafyalarda farklılıklar gösteriyor.
Diş beyazlatma işlemi nedir? Beyazlatma, dişlerin yapısında bulunan ( yani içine sinmiş ) renklenmeleri ortadan kaldırma işlemidir. Bunun, klinikte hekim tarafından yapılan ve dişlerin yüzeyl..
Sağlığa kişi başı yılda 196 dolar Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye'de kişi başına yıllık 196 dolar sağlık harcaması yapıldığını bildirdi.
ABD'den Türk ekonomisine övgü Washington'ın önceden Türkiye'ye ayırdığı 1 milyar dolarlık hibenin, başka alanlara devredilmesi kararının ardından ABD'li yetkililer, Türk ekonomisini öve öve b..
KKTC'de yeni kabine onay bekliyor KKTC Dışişleri Bakanı ve Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, Cumhuriyetçi Türk Partisi'yle oluşturdukları yeni bakanlar kurulu listesini yarın Cumhu..
Meclis'in gündemi yoğun TBMM bu hafta, yoğun bir gündemle çalışacak.
Kuyruk çilesine gazete ilanlı önlem Sağlık Bakanlığı, SSK hastanelerinin devrinin ardından yaşanan kuyruk çilesini sona erdirmek amacıyla uygulamaya koyduğu yeni prosedürü gazete ilanlarıyla ..
Şaron-Bush görüşmesi 12 Nisan'da İsrail Başbakanı Ariel Şaron, 12 Nisan'da Washington'da, ABD Başkanı George Bush ile görüşecek.
Haberin Devamı>>> SEKA eyleminin siyasi şova dönüştüğünü belirten Başbakan, 'Artık daha fazla tahammül edemeyiz' dedi6 milyon dolarlık yalı pazarlığı
AKP'den mal bildirimi AKP yönetimi, bugüne kadar siyasette ve çalışma yaşamında rastlanmayan bir uygulamaya giderek genel merkezdeki çalışanlarından mal bildirimi aldı.
Haberin Devamı>>> Siyah-Beyazlı taraftarlarla birlikte maçı izleyen Beşiktaş Şiddeti Önleme Komisyonu, Galatasaraylı futbolcunun cinsel organını göstererek seyirc...Daum'un son kararı
2 aylık altın üretimi 4 milyon Yılın ilk iki ayında 4 milyon adede yakın Cumhuriyet altını üretildi. Üretim, geçen yıla göre yüzde 3.9 arttı. Altınların toplam ağırlığı ise 13.5 ton olarak ge..
Haberin Devamı>>> Kanal D'nin geçen yıl en çok izlenen programı Popstar yarışmasında 2. olan Firdevs, 1 yıl aradan sonra 'Firdevs' adlı ilk albümünü çıkarttı. Önce...Eğreti Gelin'e sıra gelme..
Haberin Devamı>>> CHP İl Başkanı Bulgun, birlik ve barış mesajı verdi. Partide içe dönük kavgalar yerine, dışa dönük propaganda çalışması yapacaklarını söylediArkadaşlara inancım tam
Haberin Devamı>>> Görevi 3 Ekim'de başlayacak başmüzakereciyi belirlemek için telaş halinde olmadıklarını söyleyen Başbakan Erdoğan, üstü kapalı tanımlarıyla Devle...Derviş: CHP'yi yok saymak..
Editörden Ernst and Young ile birlikte düzenlediğimiz 'Yılın Girişimcisi Yarışması'nın muhteşem final sahnesine şahitlik edemedim. Dün neredeyse bütün gazetelerde yer bulan, Kerim Taner'in öd..
Haberin Devamı>>> Milliyet Business, geçen hafta İstanbul'da yaptığı toplantı ile 2001 Krizi sonrası ekonomi yönetimini ele alan dönemin Devlet Bakanı Kemal Derviş...Amerika Vietnam'a kola sa..
Bob Dylan anlatıyor "Ninem Amerika'ya Odessa'dan gelmişti. Oraya Trabzon'dan. Ailesi Kağızman'dandı. Ninemin ataları Kağızman'a İstanbul'dan gelmişti. Yeniyetmeliğimde Ritchie Valens..
Replikas'ın albümü yolda 'Köledoyuran' ve 'Dadaruhi' adlı ilk iki albümüyle yurtdışında da hatırı sayılır bir başarı elde eden Replikas, üçüncü albümü Doublemoon etiketiyle nisan ayında piyas..
Küçük bir yasakçık! Festivallerde gösterildi Digiturk'teki PrimeMax kanalları Cannes, Antalya, Ankara ve İstanbul film festivallerinde gösterilen, 'Radikal Halk Jürisi' ödülünü alan 'Küçük Ö..
'Sempatik' grupla yeniden... 'Sempatik' grup Pink Martini yeniden Türkiye'ye geliyor. Grup, büyük ilgi çeken ve dünya çapında 650 bin kopya satan ilk albümü 'Sympathique'ten sonra çıkardığı y..
Truffaz ve Erşahin'in ortak 'teorisi' Yeni albümü 'Saloua'nın şerefine perşembe ve cuma akşamı İstanbul'da Babylon'da sahneye çıkan İsviçreli trompetçi Erik Truffaz ile dünyaca ünlü Türk saks..
Bu sergiyi kaçırmayın Melankolik Tevfik Fikret 1846-1950 arasında yaşamış ünlü Türklerin fotoğrafları kitap oldu. 'Hatıra-i Uhuvvet'teki fotoğraflar Sadberk Hanım Müzesi'nde sergileniyor. İşt..
'Yol'a çıkmaya bir ay Erden Kıral'ın uzun bir aradan sonra çektiği yeni filmi 'Yolda' 8 Nisan'da gösterime giriyor. Kıral, Yılmaz Güney'le yaptığı bir yolculuktan esinlenerek çektiği filmde '..
Pamuk ve Şafak ilk altıya girdi The Independent gazetesinin düzenlediği en iyi çeviri roman yarışmasında 80 kitap arasından Orhan Pamuk'un 'Kar' ve Elif Şafak'ın 'Bit Palas' kitapları finale ..
Bir kitapla dalgaları aşmak Tsunami felaketinden sonra yaralarını sarmaya çalışan Asya'ya bir destek de dünya yazarlarından geldi. İngiliz yazarların öncülüğünde, hazırlanan ve farklı ülkeler..
'Mafya da var, teşvik de' Eski milli hakem Erman Toroğlu, TBMM Sporda Şiddet, Şike ve Haksız Rekabetin Önlenmesine İlişkin Komisyon'da yaptığı açıklamada mafyanın federasyon seçimlerine karış..
Aykut'un Malatya'sı lideri konuk ediyor Lider Fenerbahçe, teknik direktör Aykut Kocaman'ın takımı Malatyaspor'a konuk olacak. Sarı-Lacivertli ekipte sakat ve cezalı oyuncu bulunmazken, Alex, ..
» 1 2 3 4 5