5 Mart 2005 Cumartesi Günü Haberleri

5 Mart 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İşadamı Ümraniye’de sokak ortasında falçeteyla gasp edildi Ümraniye'de, bebek ve çocuk mobilyaları imalatı yapan 32 yaşındaki işadamı Hakan Özçelik, cipinin önünü otomobille kesen iki kişi ta..
Kadıköy’de tinercilerin kaldığı bina yandı Kadıköy'de iki katlı ahşap binada çıkan yangın çevre sakinlerine korku dolu saatler yaşattı.
Eşine kızıp evini yakmak isterken kendini yaktı Kağıthane'de evini yakmak isteyen bir kişi yanlışlıkla kendini yaktı. Üzerindeki elbiselerin alev alması üzerine ateş topuna dönen şahıs komşul..
Kooperatif dolandırıcısı bayan muhasebeci hakim karşısında S.S. Gazeteciler 2000 Konut Yapı, S.S.Evrensel Yapı ile S.S. Yeşilbahçe Konut Yapı kooperatiflerine ait banka hesaplarından sahte ..
İki grup Fatih’te sokak ortasında çatıştı Fatih'te, sokak ortasında karşılaşan iki otomobildeki şahıslar arasında yaşanan silahlı çatışmada, 1 kişi hayatını kaybederken 1 kişi de yaralandı. P..
Şişli'de 10 gün elektrik kesintisi yapılacak Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ), izole bağlantı çalışmaları nedeniyle Beyoğlu İşletme Müdürlüğü bölgesindeki bazı semtlerde 7-17 Mart tarihle..
Bülent Korucu, gençlere ajans haberciliğini anlattı Türkiye'de faaliyet gösteren haber ajanslarının temsilcileri ile akademisyenler, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde düzenlenen "Günüm..
Kalpar: Bursaspor’un bir maç dahi kaybetme lüksü olamaz Süper Lig’e yükselebilmek için 12 maçı da kazanmak zorunda olduklarını söyleyen Teknik Direktör Hüseyin Kalpar, "Bursaspor’u hak ettiğ..
Sakaryaspor seyircisine sağduyu çağrısı yapıldı Süper Lig'de bugün kendi sahasında Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor ile karşılaşacak olan Sakaryaspor, dün yaptığı çalışmanın ardından maç saat..
Rum bakan: Çözümü biz istemedik Kıbrıs Rum yönetimi Adalet ve Kamu Düzeni Bakanı Doros Theodoru, Rum yönetiminin bugüne kadar Kıbrıs sorununun çözümünü engellediğini ‘ayrıntılarıyla’ itiraf e..
17 Aralık’tan sonraki ‘nefes molası’ uzun olmamalı AB Komisyonu’nun genişleme komiseri Olli Rehn, Türkiye’ye ilk resmî ziyaretinden önce Ankara Antlaşması uyum protokolünün imzalanması için t..
Kürtlerle hükümet pazarlığı Şii ittifakında istifalara sebep oldu Irak'ta 30 Ocak seçimlerinden galip çıkan muhafazakar Şiilerden oluşan Birleşik Irak İttifakı'nın hükümet kurmak için Kürtler..
[Haber İzlenim - Erhan Başyurt - Cape Town] AIDS kapanında bir ülke: Güney Afrika Başbakan R. Tayyip Erdoğan’ın Afrika gezisinin ikinci durağı Güney Afrika, kendine özgü oldukça dikkat çekici..
Esad, kısmî çekilmeyi ilan edecek; Bush mayısa kadar mühlet verdi Lübnan’daki 14 bin askerini çekmesi için yoğun uluslararası baskıya maruz kalan Suriye’nin, çekilme adımını umulandan daha hı..
Aslan Mashadov: Ruslarla barış için 30 dakika yeter Çeçen lider Aslan Mashadov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yapılacak 30 dakikalık bir görüşmenin Çeçen savaşını sona erdirmeye yet..
Troyka, başmüzakereciyi görmek istiyor, hükümetin önünde sadece saatler var 17 Aralık sonrası Türkiye’nin AB sürecine ilişkin performansı, pazartesi günü Ankara’da yapılacak Türkiye-AB Troyka..
Hıristiyan Demokratlar Hırvatistan’a çok yumuşak Türkiye’nin AB üyeliği için en büyük engel olarak görülen Hıristiyan Demokratlar, Hırvatistan’ın ciddi sorunlarına rağmen hemen müzakerelere b..
Devleti SPK lisanslı ekspertizler yanıltmış Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun bedelinin yarısına sattığı iddia edilen Delux Resort Otel’in yüksek rakamlı ilk değer tespitini Sermaye Piyasas..
Erkek yöneticiler, kadınlara göre daha başarılı çıktı Türkiye’de yapılan bir araştırmada, kadınların çalışma arkadaşı olarak benimsendiği, ancak yönetici olarak çok fazla kabul görmediği beli..
Beyaz Saray, Türkiye’nin kullanmadığı 1 milyar dolarlık krediyi Irak'a kaydıracak ABD Temsilciler Meclisi Ödenekler Komitesi'ndeki Cumhuriyetçi üyeler, Türkiye için ayrılmış olan 1 milyar dol..
İran’dan umudu kesen TAV 17,4 milyon doları geri istiyor Tepe-Akfen-Venture (TAV) konsorsiyumu, İran Uluslararası İmam Humeyni Hava Limanı’nın işletmeciliği konusunda yol ayrımına geldi.
Hükümetten ‘teşvik’te değişiklik sinyali Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) bütçeye ek yük getireceği gerekçesi ile eleştirdiği yeni teşvik paketinde değişikliğe gidilmesi gündemde. Başbakan Ya..
Yılın girişimcisi ödülü Alara Tarım’ın Ernst & Young Türkiye ve Milliyet Business’ın birlikte düzenlediği Dünya Yılın Girişimcisi yarışmasının Türkiye birincisi Alara Tarım Ürünleri AŞ’nin or..
TÜPRAŞ’ın hisse satışından 569 milyon yeni lira geldi Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın elindeki TÜPRAŞ hisselerinin yüzde 14,76’lık bölümü, Borsa Toptan Satışlar Pazarı’nda, yurtdışında ye..
‘Petrolde hiç görülmeyen fiyatlarla karşılaşabiliriz’ Fiyatların daha da yükseleceğine yönelik Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü OPEC’ten gelen değerlendirmeler, uluslararası borsalarda petrol..
Dolar 1,260 yeni lira Dövizde yabancı girişleri ve para piyasası sıkışıklığına bağlı olarak satışlar sürerken, dolar paritedeki gerilemenin de etkisiyle bankalararası piyasada 1,260 Yeni Türk..
Rusların kargosunu Yurtiçi taşıyacak Yurtiçi Kargo ve Fransız Geopost’un ortaklığıyla kurulan ‘Geopost Yurtiçi Kargo’ yurtdışında büyümeye devam ediyor. Geopost’un İstanbul’u Balkanlar, Ortad..
Gelirini düşük gösteren işyeri vergi memuruna havale edilecek Gelir ve Kurumlar Vergisi’nde beyanname dönemine girilirken, Maliye Bakanlığı gelir artırıcı çalışmalara hız verdi. Bu çerçevede,..
'Telekom'u büyük lokma görmüyoruz' Türk Telekom'un yüzde 55'inin blok satışına yönelik açılan ihalede ön yeterlilik alan Oger Telecom'un genel müdürü Paul Donany, kurumun veri odasında karşıl..
İşçi sendikaları, SEKA için eyleme başladı Türk-İş üyeleri, Türk-İş Başkanlar Kurulu’nun kararı doğrultusunda SEKA İzmit işletmesi işçilerine destek vermek için ülke genelinde işyerlerini ter..
Hakimler, faiz gelirlerinden vergi isteyen Maliye’yi mahkemeye verdi Hazine kâğıtlarından elde edilen gelirden vergi istenmesi Adalet Bakanlığı ile Maliye’yi karşı karşıya getirdi.
Hırsızlar Çandar’ın evinden Özal ve Irak’la ilgili kitap taslağını çaldı Dünden Bugüne Tercüman Gazetesi'nin yazarı Cengiz Çandar'ın Gümüşsuyu'ndaki evine hırsız girdi.
Factoring şirketi uzaktan kumandalı silahla tarandı Küçükçekmece'de faaliyet gösteren bir ‘factoring’ şirketi, kimliği belirsiz kişiler tarafından uzun namlulu silahla tarandı. Saldırıda kull..
Bilirkişi raporlarına da bilirkişi istendi Sakarya’nın Pamukova ilçesinde 22 Temmuz 2004 tarihinde meydana gelen ve 40 kişinin hayatını kaybettiği hızlandırılmış tren kazası davasına Sakarya ..
Pilotlar son anda uçaktan atladı ama kurtulamadı Karabük’te düşen Ankara Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı’na ait F-16D askerî uçağından son anda paraşütle atlayan Hava Pilot Yüzbaşı Fatih Dev..
Özel Kuvvetler davasında ‘rüşvet ajandası’ tartışma konusu oldu Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı inşaatındaki yolsuzluk davasında sanıklar rüşvet ajandasına itiraz etti. Müte..
‘Rakının gerçeği de sahtesi kadar zararlı’ Türkiye Yeşilay Cemiyeti Başkanı Dr. Necati Özfatura, İstanbul’da 15 kişinin sahte rakı yüzünden ölümünü ‘facia’ olarak değerlendirdi. Sahte rakının..
Babasından kaçan kız, sahte rakı kurbanı Sahte rakı içtikten sonra komaya giren ve ardından ölen 33 yaşındaki Semra Yüksel, Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Babasının evde içki içmesine izin ver..
Sahte rakıdan ölenlerin sayısı 21’e yükseldi İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, sahte rakı ile ilgili 8 ilde yapılan operasyonlarda, toplam 7 bin 634 şişe sahte rakı, 2 bin 700 litre metil alk..
SSK hastanelerinde kalan ilaçlar yeşil kartlılara verilecek SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devrinden sonra kapatılan SSK hastanelerinde kalan ilaçlar yeşil kartlı hastalara verilecek.
Sağlık-Sen: Sahte ilaç test sistemi ile önlensin Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen), ilaç sahteciliğine karşı örnekleme test sistemi adlı bir yöntem geliştirdi.
Savcı, Barbaros Çocuk Köyü yöneticilerine 24 yıla kadar hapis cezası istedi Urla'daki Barbaros Çocuk Köyü'nde cinsel taciz, görevi kötüye kullanma ve şartlı tehdit olaylarıyla ilgili 19 sanı..
Fırat Üniversitesi’ndeki ilaç yolsuzluğuna savcılık el koydu Fırat Üniversitesi’ndeki ilaç yolsuzluğu haberleri üzerine savcılık, soruşturma başlattı. Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı, yolsuzlu..
Meclis’ten İstanbul için deprem raporu: 100 bin bina yıkılmalı Muhtemel bir İstanbul depremine karşı Meclis’in hazırladığı rapor Başbakan’a sunuldu. Rapora göre 100 bin bina yıkılarak içindek..
Denizi kirleten gemi bedelini ödeyecek Deniz ve çevresinin zararlı maddelerden korunması, acil müdahale imkanı sağlanması ve doğan zararın tahsil edilmesini öngören yasa tasarısı Meclis Genel..
Avrupa, deprem yardımı için muhatap bulamıyor Avrupa Yatırım Bankası (EIB), İstanbul'da muhtemel bir depreme karşı hazırlıklara başladı. EIB, Dünya Bankası ile 2005 yılı için "depreme karşı g..
Çöpünü vakitsiz çıkarana haciz yolu göründü Çevre konusunda artan duyarlılık belediyeleri de harekete geçiriyor. İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde çöpünü vakitsiz çıkardığı için kesilen 124 m..
İmamlar ‘dinî hizmet için vatandaşın ayağına gidecek Diyanet İşleri Başkanlığı, din hizmeti vermek için halkın camilere gelmesini beklemek yerine halkın ayağına gidecek. Diyanet tarafından ya..
Hem sıcak hem yağmur geliyor Bugün ve yarın batı bölgelerde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Hava sıcaklığı da kuzey ve iç bölgelerde artacak.
ABD daha çok Türk öğrenciye burs verecek ABD hükümeti Türkiye’ye eğitim alanında maddi yardım girişimlerini artırdı. Geçtiğimiz ay Türkiye’deki fakir ailelere verilmek üzere 9 milyon dola..
« » 1 2 3 4 5 6