5 Mart 2005 Cumartesi Günü Haberleri

5 Mart 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
SHP'den destek çağrısı SOSYAL Demokrat Halk Partisi (SHP) İzmir İl Başkanlığı, yazışmalarında UNIVERSIADE 2005'in logosunu kullanarak tanıtımına destek veriyor. İl Başkanı Mustafa Korkmaz, bi..
Sanat için çalışmalar İZMİR Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın (İKSEV) düzenlediği atölye çalışmaları başladı. 11 Mart tarihine kadar devam edecek atölye çalışmalarında, Yunanlı Perküsyon Sanat..
Önce jeotermal İZMİR'DEKİ sempozyumda jeotermal ele alındı. Vali Yusuf Ziya Göksu, "Jeotermal gibi temiz bir enerjiyi var olduğu yerde mutlaka değerlendireceğiz. Jeotermalin yetişemediği bölg..
'Toplu mezar organize eylem' Diyarbakır Kulp'ta 11 kişiye ait kemiklerin bulunduğu toplu mezarla ilgili soru önergesi kapsamında Genelkurmay adına iddiaları yanıtlayan Genelkurmay İkinci Başk..
Bu kuyruk, TIR parkıyla ortadan kalkacak Türkiye'nin Irak'la bağlantısını sağlayan, geçen yıl 1 milyon 386 bin aracın giriş çıkış yaptığı Habur Sınır Kapısı'ndaki kuyruklara çözüm bulmak için..
'Üniter yapı' operasyonu Çevre ve Orman Bakanlığı, üniter yapıyı bozar diyerek, "Armeniana" denilen yabankoyununun ve "Kurdistanica" denilen kızıl tilkinin adını değiştirdiBaykal'dan Afrika'y..
Yaşam gurusu 5 ay prangalı yaşayacak Milyonlarca ABD’linin hayatına yön veren yaşam gurusu Martha Stewart, hisse satışlarında usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle 5 ay hapis yattıktan sonra serbes..
İsveç TV’si Papa’yı öldürdü Papa İkinci Jean Paul’ün ölümü halinde kullanılacak yazıyı yanlışlıkla web sitesinde yayınlayan İsveç Devlet Televizyonu SVT, bu hatasından ötürü özür diledi.
Fransa’da hastanelerde türban yasağı yürürlükte İlk ve orta dereceli devlet okullarda dini simgelerin kullanımını yasaklayan Fransa’da, devlet hastanelerinde görevli personelin dini ifade ede..
Güney Afrika’da Atatürk’e övgü Güney Afrika Cumhuriyeti’nin eski Devlet Başkanı Nelson Mandela’nın Atatürk Barış Ödülü’nü almayı reddetmesi hafızalarda yerini korurken, şu anda Devlet Başkanı..
Soykırım olmadı CDU Milletvekili Willi Zylajew, Türklerin Ermenilere soykırım uygulamadığını söyledi. Alman vekil, ‘Ancak Ermenilerin öldürüldüğü de bir gerçek’ dedi.
Askerlik yapmamak için Alman pasaportu aldım Almanya'nın Köln kentinde Köln Sanat Derneği'nin düzenlediği göç konulu toplantıya katılan Alman Yeşiller Partisi'nden Avrupa Parlamentosu Milletv..
Hakaretleri durdurun Almanya İçişleri Bakanı Otto Schily'nin, Vakit Gazetesi'nin bu ülkede yayınlanmasını yasaklamasının ardından gazetenin Türkiye baskılarında Hitler'e benzetilmesi, Ankara ..
Esad, Lübnan’dan çekileceğini açıklayacak Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın bugün parlamentoda bir konuşma yaparak, Suriye askerlerinin bir bölümünü Lübnan’dan çekme kararını açıklaması bek..
Kıbrıs’ta çözümü biz engelledik Kıbrıs Rum yönetimi Adalet ve Kamu Düzeni Bakanı Doros Theodoru, Rum yönetiminin bugüne kadar Kıbrıs sorununun çözümünü engellediğini itiraf etti.
Iraklı’dan kurtuldu, ABD’ye vuruldu Irak’ta geçen ay rehin düştükten sonra dün serbest bırakılan İtalyan gazeteci Giuliana Sgrena’yı Bağdat’ta özgürlüğe taşıyan araç, Amerikan askerlerince vu..
Derin intihar Ukrayna’da, muhalif gazeteci Heorhiy Gongadze cinayetiyle bağlantısı olmakla suçlanan eski İçişleri Bakanı Yuri Kravçenko dün intihar etti. Kravçenko, gazeteci cinayetiyle ilgil..
Ölümü bile göze aldım Aşılama yöntemiyle yediz bebek bekleyen İzmirli Sibel Deniz, hayatının en zor seçimini yaptı. Doktorların dördünü anne karnında öldürüp üçünü sağlıklı olarak dünyaya get..
Havalar soğuk diye Yunuslar kaldırıldı Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı motorize polis ekibi Yunuslar, ‘havalar soğuk’ gerekçesiyle kaldırılırken, 14 ilçede ve Asayiş Şube’ye bağlı ek..
‘Zerda banknotu’na dikkat TV dizisi ‘Zerda’da aksesuar olarak kullanılan 20 milyon liralardan biri, piyasada ortaya çıktı. Arkadaşından aldığı paraların arasından ‘Zerda baknotu’ çıkan emekli..
İntiharın nedeni özel hayatı mı Bostancı Gösteri Merkezi’nin eski ortağı Savaş Celasun’un intiharı, sanat camiasında şaşkınlık yarattı. Celasun’u tanıyanlar, ‘Kimseye olumsuz, kötü bir cümles..
Karnındaki çocuk benden değil demek, soyut nitelikte hakaret Yargıtay Ceza Genel Kurulu, boşanma davası sürerken ayrı yaşanan eşe ‘Bu çocuk benden değil’ demeyi ‘soyut nitelikte hakaret’ suçu..
Marmara depremi bir hafta sonra da olabilir Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’nin eski müdürü Prof. Ahmet Mete Işıkara, Florya’daki Milli Eğitim Vakfı Özel Basınköy Lisesi’nde bir de..
Konya’da içkili restorana bomba Konya'nın Selçuklu İlçesi'nde bir işhanının giriş katındaki içkili Köşem Restoran'a dün sabaha karşı 03.00 sıralarında el bombası atıldı. Bombanın patlaması so..
Hem evlenemedim hem komutanlardan azar işittim Özel Kuvvetler inşaatında 118 trilyonluk yolsuzluk yapıldığına ilişkin davada ifade veren kontrol mühendisi Yüzbaşı Türker Cinci, iş yoğunluğund..
Transfer engeline vekillerden tepki AKP’nin, parti değiştiren milletvekillerinin seçimde aday olamamasını öngören Anayasa değişikliği çalışmasına AKP’den DYP’ye geçen milletvekillerinden tepk..
Önüne gelen geçemeyecek Sigortasız hiçbir gemi karasulara giremeyecekStandarta uygunluğunu 2 gün önce belgeleyecekDenizi kirleten gemiler masraflarını ödeyecekOlası kazalara karşı acil müdaha..
11 kişilik toplu mezar para için Genelkurmay 2’nci Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Kulp yakınlarında 11 kişiye ait toplu mezar olduğu iddiasının, ‘Bölgedeki çoğu iddia gibi AİHM kanalıyla dev..
Son saniye yetmedi Hava Pilot Yüzbaşı Fatih Devravut ile Hava Pilot Üsteğmen Fatih Keskin’in, F-16’larını kurtarmak için kendilerini feda ettikleri anlaşıldı. Şehit pilotlar, son saniyede atl..
Rant 140 trilyon Ölümlere yol açan sahte rakıda müthiş bir rant var. Toplam sahte rakı tüketiminin genelin yüzde 5 ile 10’u arasında olduğunu belirten sektör yetkilileri, bunun da 70 ile 140 ..
Bakanlıktan ‘bölücü hayvan’ operasyonu Çevre ve Orman Bakanlığı, ‘Türkiye’nin üniter yapısını bozucu, kasıtlı adlandırma yapıldığı’ gerekçesiyle, içinde Kürdistan ve Ermeni kelimeleri geçen h..
Mel Gibson’ın başı yerlilerle dertte Avustralyalı aktör Mel Gibson, büyük Okyanus’ta ada ülkesi Fiji’de satın aldığı adacık nedeniyle yerlilerle mahkemelik oldu. Mel Gibson, Mago adlı adacık ..
Kapıyı tekmelediği için ayağı kırılmış İnternetteki ‘wenn’ sitesinin haberine göre, Oscar törenine eşi Antonio Banderas’ın kolunda ve bastonuyla katılan Melanie Griffith’in kırık ayağının sır..
Demirel İlköğretim Okulu’nun resmi açılışı ‘Baba’nın rahatsızlığı sonucu yapılamadı Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in adı verilen ilköğretim okulunun resmi a..
Bursa’da 91 koli sahte rakı ele geçirildi İstanbul’da sahte rakıcıların, ‘Bursa plakalı bir kamyonete yükledik, gönderdik’ açıklamalarının ardından Bursa’da 91 koli sahte rakı ele geçirildi.
Hırsız marangoz kapıları açmakta hiç zorlanmamış Tekirdağ’da mesleği marangozluk olan bir kişi kapıları rahatlıkla açarak yaptığı 9 hırsızlıktan sonra kaldığı otelde yakalandı.
Tarihi eser operasyonu Aramalarda topraktan yapılma kulplu sürahi, cam gözyaşı şişesi ve kadın başı figürü ile çok sayıda kandil ele geçirildi.
Siyaset karışan panele tepki Ahmet Akgül, Gölcük Belediye Kongre Salonu’ndaki konferansta AK Parti hükümetine çatınca tepki gördü.
Hasta kuzusunu göğsüne sardı Koyunculukla geçinen Mustafa Doğan, ‘Karagöz’isimli 5 günlük kuzuyu kazağına sararak veterinere götürdü.
Üniversite, işsizleri üretime kazandıracak Uludağ Üniversitesi’nin (UÜ) hazırladığı "Teknoloji Tabanlı Meslek Edindirme" projesine Avrupa Birliği’nden destek geldi.
Sel mağdurlarından milletvekillerine tepki Nehir taşkınlarından en fazla etkilenen merkeze bağlı Karaağaç semti halkı, kendilerine ‘geçmiş olsun’ ziyaretinde bulunan AK Parti Edirne milletv..
Alkollü baba, oğlu tarafından öldürüldü Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde 15 yaşındaki çocuk, annesini dövdüğünü iddia ettiği babasını, baltayla öldürdü.
‘Yeni sanayi’de rantçı olmayacak’ Başkan İhsan Çakır, Ömerbey Mahallesi’nde hazırlanan 53 arsanın sanayi ve işletmeler için parsellendiğini söyledi.
Yalova’da halk kan bağışına çağrıldı Kızılay Derneği Yalova Şubesi, "Haydi Kan Bağışına" kampanyası başlattı. Derneğin Yalova Şubesi Başkanı Osman Aykut Temuçin, kan bağışında bulunmanın hem ..
Sakarya’da 400 esnafa icra uyarısı yapıldı Esnaf ve Kefalet Kooperatifleri'nden kredi kullanan esnaf ve sanatkarların geçmiş borçlarını 31 Mart tarihine kadar ödemedikleri takdirde 400'e yakı..
‘Tekirdağ’daki 720 fabrikadan 400’ü gecekondudan farksız’ Trakya Kalkınma Birliği’nin Tekirdağ’daki toplantısında konuşan valiler, Trakya’nın kalkınması için sanayi ve çevre düzenlemesine iht..
Suyla gelen çamur, havuzda tutulacak İzmit'te şiddetli yağış olduğunda yağmur suları ile birlikte cadde ve sokakları kaplayan çamur tabakaları, çökertme havuzunda toplanacak. Kocaeli Büyükşeh..
Engelli tiyatrocular, sahnedeki başarılarıyla ayakta alkışlandı Konservatuvarın tiyatro bölümüne alınmayan engelliler, İstanbul Özürlüler Merkezi (İSÖM)’nin kurduğu Engelliler Tiyatro Eğitim ..
İGDAŞ müşterilerinin tesisatları sigortalanacak Yeni doğalgaz abonelerinin tesisatları bir yıl sigortalı olacak. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK)’nun aldığı bu kararla abonelerin tesis..
Işıkara, engelli çocuklara deprem tatbikatı yaptırdı Kandilli Rasathanesi eski müdürü Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, işitme engelli öğrencilere deprem ve afet anında nasıl hareket edilmesi ger..
« » 1 2 3 4 5 6