5 Mart 2005 Cumartesi Günü Haberleri

5 Mart 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
1 milyar dolar istenmeyecek Türkiye, Irak savaşının ekonomiye etkisinin en aza indirilmesi için verilmesi öngörülen, bugüne kadar kullanılmayan 1 milyar dolarlık ABD hibesine ihtiyaç kalmadığ..
1 milyar dolar Afganistan ve Irak'a ABD Temsilciler Meclisi Tahsisler Komitesi, Türkiye için ayrılan 1 milyar dolarlık yardımın 'yakın gelecekte Türkiye tarafından kullanılması beklenmediğind..
Maliye'de vergi alarmı Gelirler Genel Müdürlüğü, gelir ve kurumlar vergisi beyannameleri konusunda teşkilatı harekete geçirdi. 1-15 Mart arasında verilecek 2004 yılı gelirlerine ilişkin gel..
Jenerik ilaca yeni fiyatlama Sağlık Bakanlığı ilaç fiyatlarını yeniden düzenledi. Yapılan değişiklikle, jenerik ürünün fiyatı hem orijinalinin hem de piyasadaki diğer eşdeğer jeneriğin en yük..
Kiev'de şarkı krizi Yer yine Ukrayna, tartışma ise yine 'seçime hile karıştırma' ve 'iktidarın son dakika müdahaleleri'. Ama bu kez kriz yaratan seçim genel, yerel ya da başkanlık için değil ..
Esrarengiz cinayet intihar ettirdi Ukrayna'da 2000'de kafası kesilmiş cesedi bir ormanda bulunduktan sonra ölümü sır olan, başı ise geçen hafta Dinyeper Nehri'nde ortaya çıkarılan muhalif gaz..
Moldovalı da özeniyor Rusya'nın gölgesindeki Moldova, Ukrayna'daki 'turuncu devrim'den etkilenen gençliğin 'özgürlük' talebiyle yaptığı gösteriler eşliğinde yarın sandığa gidiyor.
Denktaş: Talat izlese çatlardı KKTC Cumhurbaşkanı Denktaş, hükümeti kurma görevini CTP lideri Talat'a verdi. Talat, Denktaş'lı 'Kurtlar Vadisi'ni izlemediğini söyleyince "İzlerse çatlar da on..
İranlı muhalife para ABD Başkanı George W. Bush, nükleer programını gerekçe göstererek çembere aldığı İran'a karşı bir yandan AB'nin diplomasi rotasına girerek yumuşama sinyalleri verirken, d..
Hatemi ile Chavez el ele Biri nükleer programı, diğeri solculuğu yüzünden ABD'nin hedef tahtasında olan İran ile Venezüella liderleri düşman çatlatırcasına işbirliğine gidiyor.
Erdoğan'dan Cape Town'a ticaret çağrısı Etiyopya'nın ardından Güney Afrika ziyaretini sürdüren Başbakan Tayyip Erdoğan, dünyanın bu uzak köşesiyle ekonomik ilişkileri geliştirme çabasına giri..
Bakü'ye suikast gölgesi düştü Azerbaycan'nın yönetimle başı dertten kurtulmayan muhalif gazetecisi Elmar Hüseyinov'un geçen çarşamba öldürülmesi muhalefetin sesini kısmakla eleştirilen Devlet..
Şam, Beyrut'ta çark ediyor Lübnan'daki askerlerini çekmesi konusunda ABD ve AB liderlerinin baskısına bir de Suudi Arabistan'ın güçlü telkinleri eklenince iyice yalnızlaşan Suriye Devlet Başk..
Vahhabi usulü dans Petrol zengini Suudi Arabistan'ın kraliyet ailesi bu kez geleneksel halk oyunları 'ardha' oynamak için başkent Riyad'da buluştu. Düzenlenen gecede kol kola girip...
'Çözümü biz istemedik' Kıbrıs Rum Adalet ve Kamu Düzeni Bakanı Doros Theodoru, Kıbrıs sorununun çözümünü engellediklerini itiraf etti.
Referandum 29 Mayıs'ta Fransa, Avrupa Anayasası için referanduma 29 Mayıs'ta gidiyor. Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, pazartesi günü referanduma kapıyı aralayan anayasa değişikliğinin kabulünü..
Britanya'da ırkçı işkence Britanya'da birçok Türk'ün de olduğu Oakington Göçmen Merkezi'nde görevlilerin mültecilere yönelik ırkçı ve şiddet içeren davranışlar sergilediği ortaya çıktı.
Mashadov'dan Putin'e çağrı Çeçen lider Aslan Mashadov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e, baş başa görüşme teklif etti.
KKTC'de cinayet KKTC'de Girne'ye bağlı Lapta'da yaşayan KKTC vatandaşı, Britanyalı Anne Maureen Mahoney ile Lyn Mahoney çifti, evlerinde bıçaklanmış halde bulundu.
Kıbrıs'ta bir adım daha Türkiye, Avrupa Birliği ile Kıbrıs'ı da kapsayan Gümrük Birliği (GB) Uyum Protokolü'nü imzalama konusunda uzlaşmaya vardı. Türk Dışişleri ile Avrupa Komisyonu'nun 2 Ma..
Rehn: Rehavet fazla uzamasın Avrupa Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn: Reformlar konusunda Türkiye'nin rehavete kapılması anlaşılır bir şey ama bunun fazla da uzamaması lazım..
Unakıtan'a 'Hemşerine yardım et' telefonu CHP lideri Deniz Baykal, Meriç Nehri'nin taşmasıyla su baskınlarına uğrayan Edirne'de incelemelerde bulunurken, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ı telefo..
'Ya yeni parti, ya ANAP' AKP ve Kültür Bakanlığı'ndan istifa eden Erkan Mumcu, siyasete yeni bir parti ya da ANAP'la devam edebileceğini söyledi. Mumcu, dün CNN Türk'te katıldığı Manşet progr..
'Kulp iddiaları tazminat için' Kulp'ta bulunan ve 'yargısız infaz edilmiş' 11 köylüye ait olduğu öne sürülen cesetlerle ilgili soruyu yanıtlayan Genelkurmay Başkanlığı, İçişleri ve Adalet bak..
Her ezilen muhalefetin merkezidir E meğin Partisi Genel Başkanı Levent Tüzel, parlamentoda muhalefet olmadığı görüşünü savunuyor. Tüzel'e göre, özelleştirmeye karşı çıkan, sendika, İş Yasası ..
Kan aramaya son! Kızılay, vatandaşları hastane hastane dolaşarak kan arama derdinden kurtarıyor. Artık hastanın kan ihtiyacı bulunması için hasta yakınına söylenmeyecek, doğrudan Kızılay'a bi..
SEKA'ya destek hükümete ıslık... Kapatılması kararlaştırılan SEKA İzmit Fabrikası'ndaki işçilere destek için, dün Türkiye'nin birçok şehrinde işyerini terk etmeme eylemi yapıldı.
Aksaz'a bire Oğulbey'e beşe Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın (ÖKK) Gölbaşı Oğulbey'deki tesislerinin inşaatında kullanılan malzeme için belirlenen birim fiyatın 'Aksaz Üssü'nde belirlenenden be..
'Polis yasayı yorumlamaz' Polislerin 1 Nisan'da yürürlüğe girecek yeni Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) uygulamasını 'yavaşlatacağı' iddialarına Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Er son noktay..
'Neşter'cilerin SSK isteği SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı'na tıbbi malzeme alımına ilişkin 62 sanıklı 'Neşter-1' davasında sanık avukatları SSK hastaneleri Sağlık Bakanlığı'na devredildiği iç..
'Pamukova'da yeni bilirkişi Pamukova'da 22 Temmuz 2004'te meydana gelen ve 40 kişinin öldüğü hızlandırılmış tren kazasıyla ilgili davada farklı bilirkişi heyetlerinin hazırladığı raporların y..
Turing yönetimi görevden alındı Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu (Turing) Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Epikmen ve yedi yönetim kurulu üyesi, yapılan inceleme sonunda, 'yolsuzluk ve usulsüzlü..
Sahte rakı her yerde İstanbul'da 16 kişinin ölümünün ardından Türkiye'nin dört bir yanında sahte rakı üreten ve satanlara yönelik operasyon düzenlendi. İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, 34 kiş..
Üç saniye kurtaracaktı Eğitim uçuşu yaparken önceki gün düşen Türk Hava Kuvvetleri'ne ait F-16D tipi savaş uçağının enkazına, kazadan 16 saat sonra ulaşıldı. Hava pilot yüzbaşı Fatih Devravut..
Canlılara üniter yapıya uygun ad! Çevre ve Orman Bakanlığı, Türkiye'nin 'üniter yapısını bozucu nitelikte kasıtlı olarak adlandırma yapıldığı' gerekçesiyle bazı hayvanların bilimsel adını değ..
Topaçlı, düdüklü proje "Önce düş, oyun ve oyuncak vardı. İnsan tekerleği önce oyuncak olarak yaptı. Onunla yüzyıllarca oynadık. Sonra, taşıma gücünü keşfettik. Kültürler oyundan, oyu..
İlaç gibi ekmek Sağlık Bakanlığı, Türkiye'de sık sık görülen demir eksikliği anemisi, iyot ve folik asit yetersizliğine bağlı hastalıklara karşı vitaminli ekmek üretimine karar verdi.
Tüm kadınlar yürüyüşe... 8 Mart'ta 163 ülkeden 5 bin 500 kadın şiddete karşı Brezilya'dan 'Dünya Kadın Yürüyüşü' başlatacak. Yedi ay sürecek yürüyüşün Türkiye ayağı ise 9-12 Mayıs tarihleri a..
İletişimciler: Yasak yanlış 'Gelin-Kaynana' programları için komisyon kuran RTÜK, kararını pazartesi günü açıklayacak. RTÜK Başkanı Karaca: "Program durdurma ve para cezası verilebilir." İlet..
Bakan: Yasak yanlış Kültür Bakanı Atilla Koç, reality şovlarla ilgili tartışmaya "Her hadisede devletten jandarmalık, sansür bekleyen anlayışa sahip olunması bakan olarak beni rencid..
125 yaşında dimdik ayakta... Brezilya'da küçük bir ağaç evde yaşayan 125 yaşındaki Mari Oliva da Silva'nın dünyanın en yaşlı kadını olduğu düşünülüyor.
Prangayı çözüp ekrana çıkacak ABD'nin 'iyi yaşam gurusu' ve 'ev dekorasyonu imparatoriçesi' Martha Stewart, hisse senedi satışı yolsuzluğundan çarptırıldığı beş aylık hapis cezasını tamamlaya..
Dinozor canlandı Japon robot teknolojisi, dinozorları canlandıracak. Aişi kentinde 25 Mart'ta açılacak çevre fuarında, ziyaretçileri 70 milyon yıl önce Kuzey Amerika'da yaşamış iki dinozor ka..
Gerçekten de hobbit beyniymiş 2003 yılında ortaya çıkarıldığında bilim dünyasında yankı uyandıran ve 'hobbit' olarak isimlendirilen kafatasının modern insana değil yeni bir cüce insan türüne..
Erkeğin eline bak... Parmak uzunluğu, bir erkeğin ne kadar agresif olabileceğini gösteriyormuş. Kanada'daki Alberta Üniversitesi'nde 300 kişiyle yapılan araştırmaya göre, işaret parmağı yüzü..
Eyfel de kara teslim Kuzey Avrupa soğuk ve kara teslim oldu. Fransa'yı dört gündür etkisi altına alan yoğun kar yağışı yüzünden Paris'teki ünlü Eyfel Kulesi, iki gündür ziyaretçilere kapalı.
Ankaralılar artık 24 saat boyunca kitap alabiliyor Piramit Yayıncılık, Ankara'nın üç noktasında açtığı açıkhava kitap satış merkezleriyle 24 saat kitapseverlere ulaşıyor... Bu kitabevlerinin ..
İçki meraklılarına özel üç davet Hyatt Regency İstanbul'un lobi katındaki The Library'de mart ayı boyunca viski tadımı yapılacak. 63 çeşit viski seçeneğine sahip The Library Bar'da aynı zaman..
70 bin kişi emekli olacak Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, bu yıl içinde kamudan toplam 70 bin 500 memur ve işçinin emekli edileceğini bildirdi. Emeklilerin devlete maliyetinin 1 milyar 500 mily..
« » 1 2 3 4 5 6