4 Mart 2005 Cuma Günü Haberleri

4 Mart 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bandırma’da İstiklal Marşı okuma yarışması yapıldı Balıkesir’in Bandırma ilçesinde belediye başkanlığınca İstiklal Marşı’nın TBMM’de kabulünün 84. yıldönümü nedeniyle ‘İstiklal Marşı Okuma Ya..
Sahildeki toprak kayması, tarihî heykeli gün yüzüne çıkarttı Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı Altıntaş köyü Karılarkayası mevkiinde meydana gelen toprak kayması sonucunda, Roma dönemine ait o..
Verhofstadt: Şoke oldum Belçika’da iki çocuklu bir kadının patronunun aldığı ölüm tehditleri yüzünden işinden olması başta siyasi liderler olmak üzere Belçika halkının büyük tepkisini çekti. ..
Sarkozy’den Türkiye karşıtı yeni girişim Fransa’da iktidardaki Halkın Hareketi Birliği (UMP) Başkanı Nicolas Sarkozy, partisinin Türkiye’nin AB üyeliği karşıtı tutum alması için çabasını artı..
Muhalif gazeteciye suikast Her iki Aliyev iktidarını da eleştiren muhalif Azeri gazeteci Elman Hüseyinov önceki gece Bakü’de vurularak öldürüldü. Haydar Aliyev’e ‘Godfather’ diyen Hüseyinov’u..
Amerika’ya rapor tepkisi ABD Dışişleri Bakanlığı’nın yayınladığı insan hakları raporuna tepki yağarken, Çin yönetimi, ABD’nin raporuna bir raporla yanıt verdi. Çin yönetimi tarafından yayımla..
Utanç verici bir eleştiri fırtınası The Independent Gazetesi, Başbakan Erdoğan’ın kedi karikatürüne dava açtığı için ‘utanç veren eleştirilerle yüzleştiğini’ yazdı. Gazetede, ‘kamu görevi yap..
Kıbrıslılar ‘Vadi’ye kilitlendi Kıbrıslı Türkler, dün akşam KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın rol aldığı Kurtlar Vadisi dizisine kilitlendi. Televizyon dizisinin 73’üncü bölümünde KKTC Cumhu..
Hamile vekil olay yarattı Alman Hür Demokrat Partisi (FDP) Avrupa Parlamentosu Milletvekili Silvana Koch-Mehrin’in çektirdiği, göbeği açık hamilelik fotoğrafları Almanya’da olay yarattı.
Myers: 1 Mart demokrasi gereğiydi Ankara ile Washington arasındaki ilişkiler sıkıntılı bir süreçten geçerken, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Richard Myers, TBMM’de 1 Mart’ta tezkerenin red..
Dostum’a resmi görev Özbek general Raşid Dostum, Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai tarafından özel olarak oluşturulan Silahlı Kuvvetler Yüksek Komutanlığı Kurmay Başkanlığı’na getirildi...
İkimiz de hapishane kuşuyuz Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Güney Afrika Cumhuriyeti gezisinde Devlet Başkan Yardımcısı Jacop Zuma ile yaptığı ortak basın toplantısına hapishane kuşu esprisi damga..
Kınamaya istifa CHP’de, 14 milletvekiliyle birlikte Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün Mersin mitingine katıldığı için kınama cezası verilen Kayseri Milletvekili Muharrem Eskiyapan, pa..
Sezer’in vetosu tartışma yarattı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, öğrenci affı yasasını veto ederken dayanak gösterdiği ‘Yasa af niteliği taşıdığı için gereken 330 oyluk nitelikli çoğunlu..
Cinsiyeti açıklayan merkezi kapatacağız Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hamileliğin 10-12 haftalık döneminde cinsiyete bağlı hastalıklar dışında cinsiyet belirlemesi yapan tanı merkezinin kapatıla..
3. duruşma aynı fotoğraf Gümüşhane’nin Sıral İlçesi’nde, 17 Eylül 2004 tarihinde askerlerin terörist diye açtığı ateş sonucu 2 köylünün öldüğü, 2 köylünün de de yaralandığı olaylara ilişkin d..
Yedizlerimi doğuracağım Aşılama yöntemiyle yediz bebeğe hamile kalan Sibel Deniz, eşi Hüseyin Deniz ile birlikte Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabi..
İnsan Hakları’nın kurtardığı hayatlar Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, dün 2004 yılı çalışmaları konusunda bilgi verdi. Doç. Bıçak’ın açıklamalarına göre başkanlık, son..
Evlatlık alana doğum izni Memur ve işçilere evlatlık almaları halinde de doğum izni verilmesini öngören tasarı, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ‘8 Mart’a yetiştirin’ talimatıyla TBMM Sağlık ve Çal..
ATA için Teftiş Kurulu’nda soruşturma Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Başbakan Tayyip Erdoğan ve bakanların içinde bulunduğu Ata uçağının hava muhalefeti yüzünden Esenboğa Havaalanı’na inem..
Annem izleye izleye Semra’nıma benzedi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Fatih Karaca’nın yaptırım uygulanması için kurulacağını açıkladığı ‘Özel Komisyon’ dün çalışmalarına başla..
Barbaros’ta 2 genç kız intihara teşebbüs etti İzmir’in Urla İlçesi’ndeki Barbaros Çocuk Köyü’nde yaşanan taciz ve tecavüz iddialarından sonra, köyde kalan ve istekleri dışında bekáret kontrol..
Dikkat, biri sizi dinliyor Dinleme cihazı haline getirdiği cep telefonlarıyla istenen kişilerin konuşmalarını dinlettiği iddia edilen Eylül Gözler Dedektiflik Bürosu basıldı. Patron ile yardı..
Umut sinyali Eğitim uçuşu için Ankara Akıncı’dan havalanan F-16 savaş uçağı Bolu-Karabük arasında düştü, pilotlar kayıp. Uçaktan acil durum sinyali aldıklarını belirten bir yetkili, pilotları..
Başmüzakereci sıkıntı oldu Başbakan Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Gül’ün ‘Başmüzakereci’ adayları konusundaki görüş ayrılığı nedeniyle hükümette sıkıntı ortaya çıktı. AB Troykası ile pazartesi..
67 saatte devri alem ABD’li milyarder Steve Fossett, Virgin Atlantic Global Flyer adlı tek kişilik test uçağıyla dünyanın çevresini 67 saatte durmadan dolaşmayı başardı. Pazartesi yerel saatl..
En büyük hayvansever Pek çoğu M. Ömer Koç’un özel koleksiyonunda bulunan, yine pek çoğu ithaflı olan ve bir kısmının varlığı çok az kişi tarafından bilinen 162 fotoğraf, ‘Hátıra-ı Uhuvvet: Po..
IMF bastırdı, Gelir İdaresi kuruluyor Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) hükümetle 3 yıllık yeni stand-by anlaşması imzalayabilmesinin 4 ön koşulundan biri olan yasa tasarısı, nihayet TBMM’ye g..
Tüpraş yargıya takıldı Blok satışı yargıdan dönen Tüpraş’ın yüzde 14.76’sını İMKB Toptan Satışlar Pazarın’da(TSP) satmak isteyen Özelleştirme İdaresi’nin bu satışı yine yargıya takıldı.
Ford’un giysilerini tasarlayacak Yeni Ford Focus’un iç tasarımını yapan ve Focus’tan sonraki tüm C segmentindeki Ford otomobillerin iç tasarımından sorumlu olan Şerife Ünal, şimdi de Ford mar..
Tatilin en ucuzu bizde en pahalısı Fransa’da Alman otomobil kulübü ADAC’nin dergisi, Avrupa’da en ucuz tatil yapılan ülkelerin listesini yayınladı. Türkiye, en ucuz ülke olarak listede birinc..
Ekranlar yabancılara açılıyor Yabancı sermayenin, bir televizyon kuruluşunun yüzde 100 hissesini satın almasının önünü açan kanun teklifi, kavgalı ve hakaret içeren tartışmalar eşliğinde ve ö..
Özel sektör işçisine de devletten sigorta primi Uzun süredir tartışılan Emeklilik ve Genel Sağlık Sigortası (GSS) tasarıları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca Başbakanlığa gönderildi. ..
Telekom’a asılırız Öldürülen eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri’nin şirketi Oger Telecom’un Genel Müdürü Paul Doany, ‘Türk Telekom ihalesine çok kararlı giriyoruz ve mutlaka almak istiyoruz. ..
Küçük Erbakan BDDK’yı yendi Necmettin Erbakan’ın en küçük kardeşi Kemalettin Erbakan, 3 milyon 731 bin dolarlık servetini yasal takipten kurtarmak isterken off-shore’a kaptırdığını ortaya çık..
Kış, enflasyonu da dondurdu TARIM sektöründe fiyatların hız kesmesiyle şubat ayı enflasyonu tahminlerin altında gerçekleşti. DİE, yeni sepete göre, bu yıl şubatta aylık bazda TÜFE’nin sadece ..
4.7 milyar dolarlık baraj senedi geliyor Hükümetin uzun süredir üzerinde çalıştığı barajlar ve hidroelektrik santralların gelirlerine dayalı ‘ortaklık senedi’ çıkarılmasına dönük yasa taslağı..
Berlin'de bir Öykü'müz var Çıldırasıya televizyon seyrediyoruz, hatta o kadar çok seyrediyoruz ki, günde ortalama 4 saatle dünyanın en çok televizyon seyreden insan toplulukları arasında yeri..
Yakıtsız ve molasız dünya turu ABD'li maceraperest Steve Fossett, hiç yere inmeden ve yakıt ikmali yapmadan tek başına uçakla dünya turu atmayı başardı.
Cenazemde Pavarotti ve Dylan şarkı söylesin Rock grubu U2’nun solisti Bono, cenazesinde Bob Dylan’la Pavarotti’nin şarkı söylemesini istiyor. Bono, nisanda yayınlanacak kitabında, yaşama veda..
Ne evet ne de hayır Ünlülerin diyetisyeni Taylan Kümeli’nin evliliğini, kendi uyguladığı rejim sayesinde 13 kilo veren Ceyda Düvenci’nin yıktığı yolundaki söylentilere, ünlü diyetisyen cevap ..
Türkiye muhalefetini arıyor (12) Türk-İş Başkanı Salih Kılıç: Muhalefet yok, çünkü hem dağınık, hem de kendine güven eksikliği içinde.
'Milyonluk Bebek'ten Oscarlık vuruş ABD'nin Los Angeles kentinde gerçekleştirilen 77. Oscar Töreni'nde ödüller sahiplerini buldu. En İyi Film 'Milyonluk Bebek' olurken, 'The Aviator' ise gece..
Eurovision şarkısına diskalifiye yolu! Eurovision Şarkı Yarışması'na bu yıl evsahipliği yapacak olan Ukrayna'da, bu ülkeyi temsil edecek eser, yarışmaya siyaset karıştığı tartışmalarına neden..
Karaca: Denetim konusunda uyarı aldık “Reality show” programlarına karşı dün sert bir çıkış yapan Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı Fatih Karaca, daha fazla denetim konusunda hü..
SAMSUNG E 630 CEP TELEFONU TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
« 1 2 3 4 5 6 7