4 Mart 2005 Cuma Günü Haberleri

4 Mart 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Beşir temyize başvuruyor Endonezya'nın Bali Adası'nda 2002'de 202 kişinin ölümüne yol açan saldırıdan sorumlu tutulan İslam Cemaati'nin lideri Ebubekir Beşir, 2.5 yıl hapis cezasına çarptırıl..
Araplar Şam'a 'Çekil' diyor Lübnan'ın eski başbakanı Refik Hariri'nin öldürülmesinin ardından bu ülkeden askerlerini çekmesi için muhalefetin ve Batı'nın yoğun baskısına maruz kalan Suriye, A..
Sedir değil 'Gucci Devrimi' Lübnan'da eski Başbakan Refik Hariri'nin öldürülmesiyle patlak veren protesto gösterilerinin ön saflarında yer alan gençlerin güzelliğinin yanı sıra şıklığı, bu ha..
Çin'den ABD raporuna 'pişti' Adı artık Guantanamo'dan Ebu Garib'e işkenceyle anılan ABD yönetiminin geçen pazartesi yayımladığı yıllık insan hakları raporuna Çin'den ağır 'kontratak' geldi.
Ne varsa Baasçıda var Irak işgalinin başından beri asker kaybı 1500'e ulaşan ABD 2003'te Bağdat'ın düşmesiyle birlikte dağıttığı devrik lider Saddam Hüseyin'in generallerinin kapısını çaldı.
Iraklı kadınlar buluştu Seçimlerde meclise 86 vekil gönderen Iraklı kadınlar dün Bağdat'ta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen panelde buluştu. Hükümette daha fazla temsil edilme..
Suriye'de Türk heyeti sevinci Türkiye'den Suriye'ye destek olmaya giden Doğu Konferansı ile Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu'ndan 50 aydın, dün Arap Yazarlar Birliği ve meclisi ziyaret etti..
Rumlar da rapora tepkili Kıbrıs Rum Yönetimi, ABD Dışişleri'nin insan hakları raporuna çok öfkelendi. Rum Yönetimi'nin geçen yılki referandum öncesi medyayı etkilemeye çalışmak, BM ve...
Yemen şansölye ile kucaklaştı ABD'nin Ortadoğu'da taşları yerinden oynattığı bir sırada milyon dolarlık ihaleleri bağlamak için Körfez ülkeleri turuna çıkan Almanya Başbakanı Gerhard Schröder..
Uday babasını devirecekmiş Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in büyük oğlu Uday'ın, ABD birlikleri Mart 2003'te Bağdat'a yürürken babasını devirmeyi planladığı iddia edildi.
AKP: Af yine görüşülecek Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in vetosundan sonra öğrenci affında gözler hükümete çevrildi. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğrenci affının yeniden Meclis'te gö..
Sahne sırası ünlü sözlerde Ankara Devlet Tiyatrosu, Haldun Taner'in ünlü eseri 'Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım'ı sahnelerken, oyunu, siyasi hayatımıza damgasını vuran Süleyman Demirel, B..
Gül çok sinirlendi Dışişleri Bakanı Gül, Türkiye'yi reformları uygulamada yavaş kalmakla eleştiren AB Temsilcisi Kretschmer için, "O da kim oluyor ki" dedi. Kretschmer ise ..
'Eksiklik olsa da müzakere başlar' AB Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Hans Jörg Kretschmer, Türkiye'nin AB için gerekli reformları uygulamada yeterli performansı gösteremediğini, ancak..
Meteoroloji'ye 'ATA' teftişi Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bulunduğu ATA uçağının Ankara'ya inememesiyle ilgili olarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü hakkın..
Eskiyapan kınama alınca CHP'yi bıraktı Mustafa Sarıgül'ün Mersin mitingine katıldığı için kınama cezası verilen Kayseri Milletvekili Muharrem Eskiyapan, CHP'den istifa etti.
Mera affı genişliyor Tarım ve Orman Komisyonu'nun dünkü toplantısında, AKP'nin, Mera Kanunu'nda değişiklik yapılmasını öngören yasa teklifi kabul edildi.
Sezer'den iptal davası Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, daha önce veto ettiği ancak TBMM tarafından yeniden görüşülerek kabul edilen 5302 sayılı İl Özel İdare Kanunu'nu onayladı.
Emek eksenli bir mücadele gerekli Özgürlük ve Dayanışma Partisi Genel Başkanı Hayri Kozanoğlu, muhalefetin güçlendirilmesi için doğrudan doğruya insanların yaşam alanlarında, okullarda, mahal..
İnsan hakları bilançosu Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı: 2004'te 847 kişi 1634 ihlal şikâyetinde bulundu. En çok Emniyet şikâyet edildi.
F-16 eğitimde düştü Türk Hava Kuvvetleri'ne ait bir F-16D savaş uçağı dün Karabük ve Bolu semalarında eğitim uçuşu yaparken henüz bilinmeyen bir nedenle düştü. Karabük ve Bolu arasındaki dağl..
Demiröz gidecek Pala gelecek TRT Genel Müdürü Şenol Demiröz'ün, yolsuzluk iddiaları nedeniyle görevden alınacağı belirtiliyor. Demiröz'ün yerine getirilmesi düşünülen ismin İstanbul Büyükşehi..
Alevilik ilahiyatçıları böldü Yarınlar İçin Düşünce Platformu'nda din eğitimine yönelik tebliğler sunan ilahiyat fakültesi öğretim üyeleri, Alevilik konusunda ayrı düştü.
'Köy'de tacize 20 yıl istendi Urla ilçesi Barbaros Çocuk Köyü'nde kalan, 13-19 yaş arasındaki yedisi kız sekiz çocuğun cinsel taciz ve tecavüze uğradığı iddiasıyla, dokuzu tutuklu 19 sanık ha..
Uzman çavuşa tutuklama Edremit'te 'dur' ihtarına uymadığı gerekçesiyle açtıkları ateş sonucu Yücel Solmaz'ın ölümüne neden olan erlere ateş emrini veren uzman çavuş Halil Karakaş da tutukland..
'İşkence'de beraat talebi İskenderun'da 6 Mart 1999'da gözaltına alınan iki liseli kızın 'coplu tecavüz'e uğradıkları iddiasıyla ilgili davada savcı, emniyet amiri ile üç polisin beraatını is..
Çocuklara yasa gerekli TBMM Komisyonu sokak çocukları raporunu açıkladı: 'Çocuk koruma ve ceza yasası' çıkarılmalı. 16 yaşından küçüklere tek başına seyahat, 12'sinden küçüklere gece tek başı..
Turist yok otel var! Turistik olmayan ilçedeki turistik otel ne olacak? Kastamonu'nun Seydiler ilçesinde hamam diye başlanan ancak 102 yataklı otele dönüştürülen 'atıl' durumdaki tesis...
RTÜK Başkanı'na soru... Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Fatih Karaca'nın, 'BBG evi' türü TV programlar için 'Utanç duyuyorum' sözlerini 'anlams..
Okullara kayıt haziranda Milli Eğitim Bakanlığı, 2005-2006 öğretim yılında okul kayıtlarını öne çekti. Konuya ilişkin yayımlanan genelgede, kayıtların bu yıl ağustosta değil, haziranda başlay..
Pil ve aküye yeni düzen Pillerdeki çevreye ve sağlığa zararlı civa ve kadmiyuma sınırlama, akülere özel depolama zorunluluğu getirildi. Akümülatör ürünleri dağıtımı ve satışını yapan işletmel..
Tüm yurtta SEKA eylemi SEKA fabrikalarının özelleştirme kapsamında olmasını protesto eden Ankara Üniversitesi'nden bir grup öğrenci, dün Özelleştirme İdaresi Başkanlığı önünde basın açıklamas..
Lise mezunu meslek edinecek Her yıl Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) katılan ancak üniversiteye giremeyen yaklaşık 1.5 milyon öğrenciden küçük de olsa bir bölümü, AB destekli projeyle meslek edi..
Sahteciliğe ağır ceza istemi 'Sahte rakı' operasyonunda gözaltına alınanlardan 'rakıyı üretip, sattıkları' öne sürülen sekiz kişi, 'halkın yiyecek ve içeceğine zehir katarak ölüm ve yaralamay..
Satıcılar tutuklandı İstanbul'da sahte rakıyı dağıtmak ve satmakla suçlanan 8 kişi cezaevinde. Gaziosmanpaşa'da sahte rakı dağıtan ve satan Ercüment İnan ve Mesut Simsar ile restoran müdürü ..
Sahte rakı satan da yapan kadar suçlu! Bilerek satanlar için geçerli Yasalar doğru uygulanırsa sahte içki üretenler hakkında ömür boyu hapse kadar ağır cezalar istenebileceğini savunan hukuk..
Batsın bu dünya... Hiç, gizli gizli arabesk dinlediğiniz oldu mu? Ya da kasetçinin önünden geçerken duyduğunuz 'Batsın Bu Dünya'ya içten içe eşlik ettiğiniz... Ve aslında arabeski sevdiğiniz ..
Hem sıcak hem yağmur geliyor Yağışlı hava yurdu terk ederken, yeni bir yağışlı hava hafta sonu batı bölgelerinden başlayarak tüm yurtta etkili olacak.
Direnince ağır yaralandı Osmangazi ilçesinde bir mağazada satış elemanı olarak çalışan 33 yaşındaki Fatma Kalkan, iş çıkışı evine giderken bir kapkaççının saldırısına uğradı.
Genç kıza bıçaklı gasp Dokuz Eylül Üniversitesi Büro Yönetimi Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Ayşegül Pirin, Menderes Caddesi üzerinde oturduğu apartmana girdiği sırada arkasından gelen bir kiş..
Yanlış kanın suçlusu kim? Kalça kırığı nedeniyle tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ölen işadamı Mehmet Berberoğlu'na, üç ünite yanlış kan verildiği ortaya çıkt..
67 saatte dünya turu Maceracı işadamı Steve Fossett, yaşadığı yakıt sorununa rağmen dünyanın çevresini 67 saatte dolaşmayı başardı. Fossett, dünyanın çevresini tek başına ve yakıt ikmali yapm..
Yedizler yaşatılacak Yedizlere hamile Sibel Deniz, yedi bebeğini de doğurmaya karar verdi: Korkmuyorum. İzmir'de yardımcı üreme tekniklerinden aşılama yöntemiyle yediz bebeğe hamile kalan bi..
İyi çift olmuşlar ABD magazin dergisi Star'a göre Holywood'un en çekici kadını Angelina Jolie, en çekici erkeği de Jennifer Aniston'dan Jolie yüzünden ayrıldığı söylenen Brad Pitt.
Kasabalı davaya duacı Dünya medyasının gözü popçu Michael Jackson'ın davasına çevrilmişken, bu işten kârlı çıkan, davanın görüldüğü kasabanın sakinleri oldu.
Ağrısı varsa oyun oynatın! Britanya'da yapılan bir araştırmanın sonucunda, hastanelerde çocuklara ağrı kesicinin yanında bilgisayar oyunu verilmesi önerildi.
Anka'nın Uyanışı Yönetmen John Moore. Başrollerdeki oyuncular Dennis Quaid, Giovanni Ribisi ve Tyrese Gibson. Kargo uçağı pilotu Frank Towns, Mongolia'da kapanmış petrol araştırma merkezine g..
Öğrenciler bıçak çekti İZMİR Hatay'da Meliha Doğan Akad İlköğretim Okulu'nda görevli beden eğitimi öğretmeni Mecit Çavuşoğlu, daha önce kayıtları silinmesine rağmen okulun bahçesine giren esk..
Suya gömülmesin BERGAMA'DAKİ antik Allianoi kentinin inşa edilen Yortanlı Barajı altında kalmaması için DSİ Genel Müdürlüğü'ne 1532 imzalı dilekçe gönderildi. Girişimin Sözcüsü Arif Ali Cangı..
Rus Gelin'in kısmeti açıldı "RUS Gelin" filmiyle üne kavuşan Polonyalı manken Tatiana, gelinlik firmalarının aranan ismi oldu. Tatiana İzmirli Salkım Spaso'nun da katalog çekiminde görev aldı..
« » 1 2 3 4 5 6 7