4 Mart 2005 Cuma Günü Haberleri

4 Mart 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Denizlispor'da Kratochvil sevinci Denizlispor'da, Diyarbakırspor maçı hazırlıkları sürerken, Konyaspor ile yapılan Türkiye Kupası maçında sakatlanan Kratochvil'in durumunun ise iyi olduğu bel..
Mücadele karara bağlandı: Kamusal Alan Türkiye'de ve dünyada kamusallığın günümüzdeki durumuyla, kamusal alanı çok çeşitli açılardan ele alan 34 yazarın çalışmalarının yer aldığı yapıt 'Kamus..
Don Kişot Galatasaray'da Can Kitabevi etkinlikleri, 5 Mart Cumartesi günü Jale Parla ve Murat Belge tarafından saat 18.00'de gerçekleştirilecek olan 'Don Kişot: Romantik Kahraman mı, Komik Ka..
Nokia yakıt pilinden vazgeçti Nokia, yakıt pilleri ile çalışan cep telefonu projesini gelecek 5 yıl için rafa kaldırdığını açıkladı.
Bağımlı sayısı artıyor 30 milyon kişinin sigara tiryakisi, 7 milyon kişinin alkol, 5-6 milyon kişinin de ilaç bğımlısı olduğu bildirildi.
Zeytinyağıyla gençliğinizi koruyun Kanser ve kalp-damar hastalıkları tedavisinde kullanılan zeytinyağı yaşlanmayı da geciktiriyor.
'Türkiye, Avrupa'nın kaplanı olabilir' Dünya Bankası Türkiye Temsilcisi Vorkink, Türkiye'nin rekabetçi düzenlemeler konusunda dönüşüm sağlayarak, Avrupa'nın kaplanı haline gelebileceğini beli..
'Bankacılık Yasası çok beklemeyecek' Başbakan Yardımcısı Şener, Bankalar Kanunu'nda değişikliği öngören yasa taslağının Başbakanlık'ta olduğunu belirterek, “Çok bekleyeceğini zannetmiyo..
Azerbaycan'da cenaze gerginliği Azerbaycan'da yönetime yönelik eleştirileriyle tanınan ve Çarşamba günü kimliği belirsiz kişilerce öldürülen gazeteci Elmar Hüseyinov'un cenazesi bugün gergin ..
'Yargıtay yönetiminde kavga yok' Yargıtay Birinci Başkanvekili ve Ceza Genel Kurulu Başkanı Osman Şirin, Yargıtay'ın yönetiminde kavga ve çatışma olmadığını ve olmayacağını belirtti.
'Öğrenci affı gelecek hafta Meclis'te' Milli Eğitim Bakanı Çelik, gelecek hafta “Öğrenci affı”nın TBMM'de ele alınacağını belirterek, “Bu konu önümüzdeki hafta toplumun günd..
Sahte rakıya 15 kurban Sahte rakıdan zehirlenerek hayatını kaybedenlerin sayısı ise resmi rakamlara göre 15'e yükseldi. İl Sağlık Müdürlüğü verilerine göre halen 30 kişi, hastanelerde tedavi ..
Sağlık ve güzellik için zeytin Bu yıl yüzde 522.17 ile aylık bazda en fazla ihracat artışının yaşandığı zeytin ve zeytinyağının, kansere karşı yapılan ilaçlarda kullanıldığı, kalp-damar rahat..
Ray Charles'ın orijinal kayıtları çalındı Soul müziğinin efsanesi Ray Charles'ın amalığından yararlanan bir ses mühendisinin, ünlü şarkıcının evinden orijinal kayıtlarını çaldığı ortaya çıktı..
7 milyon alkol bağımlısı, 30 milyon tiryaki var Türkiye'de 30 milyon kişinin sigara tiryakisi, 7 milyon kişinin alkol, 5-6 milyon kişinin de ilaç bağımlısı olduğu bildirildi. Türkiye Yeşilay ..
Teşvik Yasası'nda değişiklik sinyali Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, IMF’nin karşı çıktığı istihdam ve yatırım teşviği sağlanan il sayısını ve teşvik kapsamını genişleten yasa tasarısın..
SEKA işçisine destek eylemi DİSK Yönetim Kurulu, SEKA işçisine destek vermek amacıyla tüm yurtta eylem kararı alırken, DİSK Yönetim Kurulu ve Başkanlar Kurulu, SEKA işçileriyle bu gece dayanı..
KKTC'de hükümeti kurma görevi Talat'a KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, hükümeti kurma görevini, 20 Şubat seçimlerinden birinci parti olarak çıkan Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin (CTP) Genel Baş..
Ukrayna'da eski İçişleri Bakanı ölü bulundu Ukrayna'da, muhalif gazeteci Heorhiy Gongadze cinayetiyle bağlantısı olmakla suçlanan eski İçişleri Bakanı Yuri Kravçenko'nun evinde ölü bulunduğu ..
Şehit pilotlara ulaşıldı Hava Kuvvetleri Komutanlığı Genel Sekreterliği, Karabük'te düşen askeri uçağın pilotları Hava Pilot Yüzbaşı Fatih Devravut ve Hava Pilot Üsteğmen Fatih Keskin'in şehi..
DEHAP Kars İl Başkanı serbest Kars'ta, 19 Şubat'ta yapılan basın açıklamasında terör örgütü lehine slogan attıkları iddiasıyla tutuklanan DEHAP İl Başkanı Güngör Alp ve 4 üniversite öğrencisi..
Özel Okullara başvuru süresi uzatıldı Özel Okullar Giriş Sınavı'na başvuru tarihi 14 Mart'a kadar uzatıldı.
AKP'li vekil: Kumarhaneler açılmalı AKP Muğla Milletvekili Orhan Seyfi Terzibaşıoğlu, Türkiye’nin turizm gelirlerini artırması için belli yerlerde kumarhaneleri yeniden açma önerisinde bulund..
Şirin: Yargıtay'da çatışma olmadı, olmaz Yargıtay Birinci Başkanvekili ve Ceza Genel Kurulu Başkanı Osman Şirin, Yargıtay'ın yönetiminde kavga ve çatışma olmadığını ve olmayacağını belirtti.
30 milyon sigara bağımlısı var Türkiye'de 30 milyon kişinin sigara tiryakisi, 7 milyon kişinin alkol, 5-6 milyon kişinin de ilaç bağımlısı olduğu bildirildi. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Ba..
Sanal ortam evlilikleri artıyor Psikolog Özalp, RTÜK’ün takibe aldığı para ödüllü evlilik yarışmalarının da etkisiyle görücü usulü evliliklerin yerini sanal ortamda başlayan evliliklere bırak..
Ankara'da festival zamanı Ankara 16. Uluslararası Film Festivali, bu akşam Akün Sahnesi'nde başladı.Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı'nın düzenlediği film festivalinin açılış törenine, si..
Altı yeni fim gösterimde "Eğer bir kukla olsaydım, dünyanın nasıl görüneceğini merak etmeye başladım. Düşmanından kaçan bir kuklanın eskizini çizdim. Onbinlerce ip üzerine doğru gelirken, kuk..
"Siyah çocukların" büyük düşleri Ray'deki rolüyle en iyi aktör Oscar'ı kazanan Jamie Foxx, bunun "siyah çocukların" büyük düşler kurmasına esin kaynağı olmasını diledi. 28 Ağustos 1963'te Lin..
Oyuncularıma aşık olup onları kıskanıyorum İtalya'nın en önemli günlük gazetesi Corriere delle Sera'nın perşembe günleri ek olarak yayınladığı "Magazine" dergisi, bu haftaki kapak konusunu Fe..
Petrolde yükseliş devam ediyor Fiyatların daha da yükseleceğine yönelik petrol ihraç eden ülkeler örgütü OPEC'ten gelen değerlendirmeler, uluslararası borsalarda petrol fiyatlarını rekor sevi..
Tüpraş'ın yüzde 14.76'lık bölümü satıldı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB) elindeki TÜPRAŞ hisselerinin yüzde 14.76'lık bölümü, Borsa Toptan Satışlar Pazarı'nda, yurt dışında yerleşik..
Maliye'den "doğru beyan" uyarısı Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü, bütün mükellefleri gelir ve kurumlar vergisi için "doğru beyanda" bulunmaları konusunda uyardı. Düşük beyanda bulun..
DİSK'ten SEKA işçilerine destek DİSK Yönetim Kurulu, SEKA işçisine destek vermek amacıyla tüm yurtta eylem kararı alırken, DİSK Yönetim Kurulu ve Başkanlar Kurulu, SEKA işçileriyle bu gece da..
Sanıklar adliyede Rekabet Kurumu’nda "şirketlere bilgi sızdırdıkları ve kişisel menfaat sağladıkları" gerekçesiyle gözaltına alınan 8 kişiden 5’i adliyeye getirildi. Rekabet hukukçusu geçi..
Intel, 2005 yol haritasını açıkladı Intel Dijital Ofis Grubu sorumlusu Pat Gelsinger, şirketin 2005 yol haritasını anlattı. 2005 çift çekirdekli çiplerin yılı olacak.
Dünyayı tek başına 67 saatte turladı ABD'li maceraperest Steve Fossett, mola vermeden ve yakıt ikmali yapmadan tek başına uçakla dünya turunu 67 saatte tamamladı.
Melanie Griffith ayağını nasıl kırdı? Oscar törenlerinde alçılı ayağı ve bastonuyla şık oyunculardan daha çok ilgi çeken Melanie Griffith'ın kırık ayağının sırrı çözüldü.
Bu yaz içimiz açılacak Henüz soğuk günler tam bitmemişken ünlü markalar 2005 ilkbahar ve yaz vitrinlerini tamamladı bile.
Vitaminli ekmek geliyor Sağlık Bakanlığı, Türkiye'de sık görülen demir eksikliği anemisi, iyot ve folik asit yetersizliğine bağlı hastalıkları önlemek için vitaminli ekmek üretilmesine karar ..
AYB'den 750 milyon Euro kaynak AYB, bu yıl Türkiye'de 750 milyon Euro'luk proje finanse edecek. Banka, 2008'de de Türkiye'ye 800 milyon Euro finansman ayıracak.
ABD Türkiye'ye hibeyi geri alıyor ABD'nin Türkiye'ye ayırdığı 1 milyar dolarlık yardımın Irak ve Afganistan bütçesine devredilmesi önerildi.
SEKA için eylem günü Türk-İş üyeleri, İzmit SEKA Fabrikası'nın kapatılmasına karşı SEKA işçilerine destek vermek amacıyla yurt genelinde iş yerini terk etmeme eylemi yapacak. Eyleme KESK ve D..
Ukraynalı eski bakan ölü bulundu Ukrayna eski İçişleri Bakanı Yuri Kravçenko'nun, evinde ölü bulunduğu bildirildi.
Kreschmer: Müzakereler tehlikeye girmesin Avrupa Birliği Komisyonu Türkiye temsilcisi Hans Jorg Kreschmer, Türkiye'nin AB üyesi olabilmek için yaptığı reformların uygulanmasında yavaşlama gör..
Suriye'ye baskı artıyor ABD Başkanı George Bush “Suriye'nin Lübnan'dan askerlerini çekmesinin vakti geldi” derken, Suudi Arabistan veliahtı Prens Abdullah da, Suriye Devlet Başkan..
Türk-İş'ten SEKA'ya destek eylemi Türk-İş, SEKA işçilerine destek amacıyla, yarın tüm Türkiye'de işyerlerini bir gün boyunca terketmeme eylemi yapacak.
F-16'nın pilotları şehit oldu Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Karabük'te düşen askeri uçağın pilotları Yüzbaşı Fatih Devravut ile Üsteğmen Fatih Keskin'in şehit olduğunu bildirdi.
F-16 pilotlarının cesetleri bulundu Hava Kuvvetleri Komutanlığı Genel Sekreterliği, Karabük'te düşen askeri uçağın pilotları Hava Pilot Yüzbaşı Fatih Devravut ve Hava Pilot Üsteğmen Fatih Kes..
« » 1 2 3 4 5 6 7