31 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

31 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Siemens’in Roche’dan ne farkı var Siemens’in trafik sinyalizasyon pazarında 2001’den itibaren geliştirdiği ‘Kırmızı ışık karteli’ akla Roche olayını getirdi. Roche, SSK’ya fahiş fiyatla ilaç ..
Akyakalılar Hurley için figüran oldu Bir dondurma reklamı için Gökova’ya gelen dünyaca ünlü yıldız Elizabeth Hurley’i görmek için çekim bölgesine akın eden Akyakalılar, reklam filminde figüra..
Kendisini tanımayız ama kaymakam haklı Isparta’nın Sütçüler İlçesi Kaymakamı Mustafa Altınpınar’ın kamu kurumlarındaki Orhan Pamuk’a ait kitapların imha edilmesini içeren yazısı, ilçeyi karış..
Emniyet bahçesinde gazeteci dövdüler Adana’da kız kaçırdığı gerekçesiyle yakalanan Ahmet Tortak, ağabeyi Ramazan Tortak’la birlikte götürüldüğü Emniyet Müdürlüğü’nün bahçesinde kendilerini gö..
Sokak çıkmaz sokak ama hırsız girip çıkıyor Üsküdar Acıbadem Caddesi üzerindeki Erdem Sokak, bir çıkmaz sokak. Buradaki apartmanların hemen hemen hepsi son 5 yılda soyuldu. Bazı ev ve işyerle..
Köstebek polise 10 ay hapis Narkotik Şube’de görevli polis memuru Hasan Çüter, uyuşturucu kaçakçılığı sanığı Urfi Çetinkaya’ya bilgi sızdırmaktan mahkûm oldu. Uluslararası uyuşturucu kaçakçıl..
Baykal’a ‘eşkıya rüşvetçi’ davası Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP’nin son olağanüstü kurultayındaki konuşmasında kişilik haklarını ihlal ettiği iddiasıyla, CHP Genel Başkanı Deniz..
Söyledikleri gibi konuştum Benzincide patronu öldürülen Selin Işkın, dün mahkemede, gazeteci Savaş Ay’ın kendisiyle zorla röportaj yaptığı iddiasında bulundu. Selin Işkın, Ay’ın cinayet zanlı..
Bu hükümet yol bilmez DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, il kongresi için geldiği Muş’ta AKP iktidarını yaptığı zamlardan dolayı ağır biçimde eleştirdi. İktidarın Muş’u köy yapmak istediğini öne ..
Türkler ABD’ye İslamcı, milliyetçi ve solcu yazar gözüyle bakıyor Haziranda Türkiye’den ayrılacak olan Amerikan Büyükelçisi Eric Edelman, Türk-ABD ilişkilerini hükümetler düzeyinde ‘mükemmel’..
Gasp çetesi liderinin lüks hayatı İstanbul polisinin son yıllarda gerçekleştirdiği en büyük operasyonda çökertilen gasp şebekesinin lideri olduğu iddia edilen Muammer Sekman’ın, lüks bir haya..
İntihal ‘iftira’ dedi gazetecileri suçladı Başbakanlık Müsteşarı Prof. Dr. Ömer Dinçer, hakkında ortaya çıkan intihal (bilimsel hırsızlık) olayını reddetti. İntihal suçunun bir bilim adamının..
1915’in sorumlusu Talat Enver ve Cemal Paşa’dır Prof. Dr. Halil Berktay’a göre, Talat Paşa’nın dün yayımladığımız telgrafı, ‘katliamların nasıl bilinçli yapıldığının somut bir göstergesi.
Kadın evin süsü değil, bireydir Almanya Federal Parlamento SPD Köln Milletvekili Dr. Lale Akgün, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ün AKP Kocaeli İl Kadın Kolları’nda yaptığı konuşmayı sert bi..
Avukatlarına kuryelik davası İmralı Cezaevi’nde hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan’ın avukatları İrfan Dündar ile Mahmut Şakar hakkında örgüt üyesi oldukları ve İmralı-Kandil Dağı arasında ..
Kral 6. Muhammed: Türkiye’yi örnek alıyoruz Fas Kralı 6’ncı Muhammed, Fas’ın, Türkiye’nin AB sürecinde demokratikleşme yönünde attığı adımları dikkatle takip ettiğini belirterek, ‘Türkiye’yi ..
AKP’nin ikna timi işe yaramadı Erdoğan’ın AKP’den kopmaları önlemek için görevlendirdiği ikna timi, Erzurum Milletvekili İbrahim Özdoğan’ın istifasına engel olamadı. Partililerin kameraların ..
Son söz Erdoğan'ın Yeni TCK’da bazı düzenlemelerin gecikmesi, basın cezalarına yönelik yoğun eleştiriler ve özellikle imar konusunda ortaya çıkan tartışmalar, yasanın 1 Nisan olan yürürlük ta..
Erdoğan’a sünnet daveti, sicil bozdu Sayıştay Denetçisi Muzaffer Sağlık hakkında, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı 9 yaşındaki oğlunun sünnetine çağırdığı için soruşturma başlatıldı, ardından sicil ..
Rus meclisinde boks maçı Rusya parlamentosu alt meclisi Duma’da milliyetçi görüşleriyle tanınan LDPR partisi lideri Vladimir Jirinovski tam bir boksör gibi yumruklarını konuşturdu.
Yerküre için alarm Birleşmiş Milletler’in sponsorluğunda yapılan geniş kapsamlı bir araştırma son 50 yıldır yaşanan hızlı nüfus artışı ve sanayileşmenin yerkürenin ekosistemine feci şekilde z..
Kohl kulübeden görüşme yapardı Eski Almanya Başbakanı Helmut Kohl’ün şoförü Eckhard Seeber, 43 yıldır tanıdığı patronunu Bild Gazetesi’ne anlattı. Kohl’ün başbakan olduğu ilk günden son güne,..
‘Almanya Ermeni soykırımını tanısın’ Ermeni kökenli ünlü Fransız yazar, şarkıcı ve besteci Charles Aznavour (80), Türkiye ile Ermenistan’ın barışmasının en büyük hayali olduğunu söyledi.
Askar Akayev’i afiş yıkmış Kırgızistan’daki darbenin altından, başkent Bişkek’teki alkol ve uyuşturucu bağımlılarını tedavi eden kliniğin patronu Dr.Jenişbek Nazaraliyev çıktı.
Kıbrıs’ı bölen aptallar Ünlü Amerikan çizgi dizisi Simpsonlar’ın asabi babası Homer Simpson önceki pazar günü yayınlanan bölümde Kıbrıs sorununa el attı.
Türkler iyi niyet gösterdi Kısa bir süre önce ‘Irak’a kuzeyden girseydik bugün direniş olmazdı’ diyen ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, 1 Mart tezkeresi için bu kez, ‘Türkler iyi niyet göst..
Afgan kızlara eğitim desteği ABD first lady’si Laura Bush, Başkan George W.Bush’tan önce kızların eğitilmesi projesi çerçevesinde dün Afganistan’a gitti. Eski bir öğretmen ve kütüphaneci olan..
Gay değilim Özcan Deniz, Haftalık Dergisi’nin ‘Sizin gay olduğunuza dair dedikodular var’ sorusunu yanıtladı: ‘Bu dedikoduları ben de duyuyorum. Hayır gay değilim. Ben cinsellikte özgürlükten..
Bir portakal ile bir elma başına iş açtı Oscarlı oyuncu Hilary Swank, Yeni Zelanda’ya yetkililere bildirmeden bir elma ve bir portakal soktuğu için 200 dolar para cezasına çarptırıldı. ‘Milli..
« 1 2 3 4 5 6 7