31 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

31 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bayrak zanlıları için hapis istemi Mersin'de Türk bayrağına hakaret suçlamasıyla başlatılan soruşturma tamamlandı. Mersin Başsavcılığı, tutuklu çocuklardan yaşları 15'ten küçük olan dördü ha..
Köylüler: Ağalık düzeni artık bitsin Topraklarına ağa tarafından el konulduğu gerekçesiyle eylemler yapan Diyarbakır'ın Bismil ilçesine bağlı Sinan Köyü sakinleri, dün de Ankara'da Abdi İpekç..
Hırsızlık çetesine 'Süpürge' operasyonu Gasp ve hırsızlıktan adam kaçırmaya haklarında 70 suç kaydı bulunduğu iddiasıyla 'Süpürge' adı verilen operasyonda gözaltına alınan 22 zanlıdan yedisi ..
Çocuk silaha nasıl ulaşır! Babasına ait olan tabancayla oynayan 4 yaşındaki çocuk, misafirliğe gelen aynı yaştaki çocuğu kazayla vurarak ölümüne neden oldu.
'Simpson'lar Kıbrıs'a laf attı 'The Simpsons' da Kıbrıs sorununa el attı! Dizinin Türkiye'de henüz yayımlanmayan 'Mobile Homer' adlı bölümünde baba Homer Simpson, çocuklarını kaçıran Türkleri..
Kalçaya vurup iyileştiriyorlar! Rus bilim adamları çıplak kalçayı sopayla dövmenin depresyondan alkolizme kadar 'her şeyi' iyileştirebileceği iddiasında... İzvestia gazetesinin haberine gör..
Fokların azizleri yok! Kanada'nın Aziz Lawrence Koyu'ndaki fok katliamı sürüyor. Şiddetli rüzgârdan bir tekne battı ama avcılar durmadı. İlk etapta bölgeye 70 kadar tekne geldi. Hafta sonuna ..
Liz Hurley köşe kapmaca oynadı Dondurma reklamının çekimi için Gökova'ya gelen Liz Hurley'yi 20'si yabancı 60 kişilik bir 'ordu' korudu.
Le Figaro: Ağrı'ya tırmanın Amerikan New York Times gazetesinin 'Şimdi İstanbul'a gitme zamanı' başlıklı haberinden sonra Fransız Le Figaro gazetesinin turizm ekinde çıkan yazıda da Ağrı Dağı..
Ekosistem raporuna göre Dünya bitiyor Dünyanın halihazırdaki ekosistemi hakkında hazırlanan en geniş kapsamlı araştırmada iç karartıcı bir sonuç elde edildi. 95 ülkeden 1360 bilim adamı taraf..
Hakkârili sevecen ama... Sağlık Bakanlığı'nın Doğu ve Güneydoğu'da görev yapacak doktorlara vereceği yüksek maaşlar da hekimleri Hakkâri'ye getiremedi. Adı, terör, eğitim ve...
Gelecek nesil daha çok afet görecek Gelecek nesil, daha çok tsunami, kasırga, deprem yaşayacak. Dünya Bankası ile Columbia Üniversitesi'ne bağlı Dünya Enstitüsü tarafından hazırlanan rapora g..
Komple trafik canavarı! Trafik denetimi yapan polis, ehliyetsiz, 58 promil alkollü ve belden aşağısı tutmaz bir şoför buldu.
Bu mönüde yasak yok! Montignac Diyeti, kolay uygulanabilir bir diyet. Bu diyetin en önemli özelliği, proteinlerle karbonhidratların farklı öğünlerde tüketilmesi. Bu diyette proteinler ile kar..
Elebaşı yakalandı Tam 24 can alan sahte rakının üretildiği imalathanenin kurucusu olduğu öne sürülen ve hakkında müebbet ağır hapis istemi bulunan Cengiz Ufluer (52), önceki gün yakalandı. Ka..
'Arkadaşlarım belediye ihalelerine girmesin mi?' Belediye Başkanı Topbaş, tasarımını kendisinin yaptığı proje ile arkadaşı Hakan Kıran'ın köprü ihalesine gireceğini söyleyerek, "Maksat güzel ..
'Marabalar' Ankara'da Diyarbakır Bismil'e bağlı Sinan köyü halkı, topraklarına ağa tarafından el konulduğunu öne sürerek, Abdi İpekçi Parkı'nda eylem yaptı. Ankara'ya dün sabah 2 otobüsle gel..
Sahte rakılar ispirto olacak Mey İçki'nin piyasadan toplattığı gümüş kapaklı rakılar, dün ispirto yapımında kullanılmak üzere imha edilmeye başlandı'Ewing'lere ne oldu?
Kırgızistan'da ilk çatlak Kırgızistan'da iktidarı ele geçiren muhalefet içinde ilk görüş ayrılığı baş gösterdi ve güvenlik kuruluşlarından sorumlu Feliks Kulov istifa etti.Jirinovski dayağı y..
'Kabul edilebilir' Ermeni tasarısının Kongre'de oylama aşamasına gelmesi durumunda onaylanabileceği belirtiliyorArtık burnundan besleniyor...
Tarıma fuar desteği EGE Tarım İl Müdürü Muzaffer Ağar, tarıma üvey evlat muamelesi yapıldığını savundu. Tarım teknolojilerinin hızla gelişmesine karşın, ülkemiz üreticisinin bundan yeteri kad..
Selda Alkor'a gurur veren ödül MANİSA Kültür Sanat Kurumu, sanatçı Selda Alkor'a "Çemberimde Gül Oya" dizisindeki oyunu nedeniyle "Yılın Sanatçısı Ödülü" verdi. Kurum Başkanı Mustafa Pala, sa..
Geleceğin kuğuları AKADEMİ Ege, hizmet yelpazesini her geçen gün genişletiyor. Kurum şimdi de klasik bale eğitimine başladı. Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü mezunu Özlem Susup'u görevlendir..
Tecrübeliler konuştu DEÜ İİBF Genç Girişimciler Kulübü, "Tecrübe Konuşuyor" adlı konferansında üç konuğu ağırladı. KOSGEB Proje Koordinatarü Hakan Selçuk, Türk Amerikan İşadamları Derneği 2. ..
Borsanın gündemi pamuk İZMİR Ticaret Borsası, seçimlerden sonra ilk meclis toplantısını yaptı.Ege'deki barajlar güldürdü
Cezaevinde hayat bağışı SALİHLİ Cezaevi'nde 35 mahkum "Bir Hayatı Geri Dönüştürün" kampanyasına katıldı, organlarını bağışladı. Cezaevi Öğretmeni Hurşit Kayan, teşekkür konuşmasında "Bırakaca..
Mermerci dünya vitrininde DÜNYANIN en büyükleri arasındaki Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı bugün açılıyor. 3 Nisan'a kadar sürecek fuara 32 ülkeden 900 firma katılacak. Organizas..
Okul onlara emanet BAYRAKLI'DA hırsızların dadandığı Metaş İlköğretim Okul yöneticileri çareyi çift köpekli özel güvenlikçiyle buldu. Aile Birliği, 400 YTL maaşla Yener Söğüt'ü işe aldı. Okul..
Meclisin yeni başkanı İZMİR Valisi Yusuf Ziya Göksu'nun İl Genel Meclisi'ndeki başkanlığı yasa gereği resmen sona erdi. CHP'li Hakkı Berksü, 141 yıl aradan sonra bu göreve ilk seçilerek gelen..
Servis krizi çözüldü İZMİR'DE 23 Nisan töreni provaları için öğrencilerin Alsancak Stadyumu'na ESHOT tarafından taşınmaması nedeniyle çıkan kriz aşıldı. Vali Yusuf Ziya Göksu olaya el koydu. ..
Sarıgül'den eşkıya davası Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP'nin olaylı kurultayda kendisi hakkında "rüşvetçi, eşkıya" gibi sözler kullanarak kişilik haklarını ihlal ettiği iddiasıyl..
ANAP'ın kısa adı da Anavatan ANAP'ın kısa adı da, ANAVATAN olarak değiştirilecek. Parti yönetimi, ad değişikliğinin cumartesi günkü kongrede yapılması konusunda henüz karar vermedi. Kongrede ..
'Hükümet tezkerede iyi niyetliydi' ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, AKP hükümetinin 1 Mart tezkeresini TBMM'den geçirmek için "iyi niyetli çaba gösterdiğini" ve alınan karar nedeniyle Türk..
4 milletvekili incelemede "Ekonomi şişirilmiş balon gibi" diyen Çalışkan, uyarılacak Enerji yolsuzluğunda adı geçen Kaya, disipline gidebilirCHP'de 'kıyım' deklarasyonu
Etik kurul dokunamıyor Etik Kurulu Başkanı Sağlam, "Bu olay, etik yasasının yürürlüğe girmesinden önce olmuş. Ayrıca üniversitelerle ilgili konularda bir yetkimiz yok" dediYardım AİHM'ye gidi..
Lojistikte finansman tartışıldı Üretimden tüketime finansman yönetimi ve lojistik sektörünün öneminin tartışıldığı 2. Sektörel Lojistik Günleri Konferansı, Beyaz Eşya Yan Sanayicileri Derneği..
Mısır gazı Türkiye'den geçecek Mısır Dış Ticaret ve Sanayi Bakanı Raşid Muhammed Raşid, Mısır doğalgazının Türkiye üzerinden AB'ye taşınması konusunda Türk şirketleriyle anlaşma yapıldığını b..
TMSF, Toprak Finansal'ı Ülker'e sattı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Toprak Finansal Kiralama'daki yüzde 83.8 oranındaki iştirak payını, Ülker Grubu şirketlerinden Fon Finansal Kirala..
Finansçıları solladı, 7 bin 500 YTL kazandı AK Portföy'ün, düzenlediği Türkiye'nin ilk sanal fon yarışması "Fon Time"ın birincisi, "Miskinefendi" rumuzuyla katılan Emre Atmaca oldu.Avrupa 288..
Petkim memurları borsaya çekecek Ön talep toplama süreci başlayan Petkim'de THY'den farklı olarak kamu çalışanlarına da ayrı bir grup olarak tahsisat yapıldı'Devletten özele kalmıyor'
Ekmek poşete giriyor Ecevit hükümeti zamanında da gündeme gelen ekmeğin poşette satılması kesinleşti. Artık yaş meyve ve sebze hariç hiçbir gıda açıkta satılamayacakIMF sonunda geliyor
İlk durak Napoli FIBA'nın düzenlediği üç resmi organizasyonda, Avrupa Kupası'nda dörtlü finale kaldık. Erkekler Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe, Avrupa Kupası'nda Banvit, Bayanlar Avrupa Kupası'nd..
14 Kahraman adam Özlediğimiz oyun, özlediğimiz skor. Gecikmiş, hasret kaldığımız sevinç. Danimarka ve Yunanistan önünde Milli Takım'ın hak ettiği, ama söküp alamadığı galibiyeti dün Tiflis'te..
Bu iş olur Baştan öngörülen hemen her şeyin gerçekleştiği bir oyun oldu. Onlar duran toplarla bizi zorladılar ve goller buldular. Biz ise orta sahadan kaptığımız toplarla, yaptığımız baskınla..
Ulusoy engel tanımaz Geçen hafta başında çıkan haberlere göre; 3813 sayılı futbol yasasındaki düzenlemelerde en önemli değişiklik Federasyon Başkanlığı'na aday olanlarda aranacak şartlarda ya..
Atalay patladı Yerli antrenörlerin yabancı çalıştırıcıların Türkiye'ye getirilmesine karşı çıkmasına, Genel Müdür tepki gösterdiDokunan çarpılıyor: 3-0
Ukrayna rüzgârı Sahasında Danimarka'yı Voronin'in golüyle 1-0 yenen Ukrayna bizim de bulunduğumuz ikinci grupta üst üste dördüncü galibiyetini alıp, 2006 Dünya Kupası yolunda büyük avantaj ya..
2007 için Galatasaray dersi Fenerbahçeli olduğumu bilen arkadaşlarım soruyorlar: Galatasaray Kız Basketbol Takımı'nın küme düşmesine sevindin mi?Parasız girilmez!
'Forma'lite krizi Galatasaray'ın 100. yıl formasını Kayserispor maçında giyme talebi Futbol Federasyonu'nu karıştırdı. Yöneticilerin tescil talebi talimat engeline takıldıSöz düellosu
Bu saatin fiyatı 250 bin Euro İsviçre’nin Basel kentinde yapılan Baselworld Saat ve Mücevherat Şovu’nda sergilenen 250 bin Euro (yaklaşık 450 bin YTL) değerindeki kol saati göz kamaştırdı. Ze..
« » 1 2 3 4 5 6 7