31 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

31 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Turizmde marka şehir Antalya' Marka olmak demenin, insanların aklındaki algılamanın değişmesi anlamına geldiğini vurgulayan Hanzade Doğan, "Turizmin kalbi, Antalya'da attığı için, A..
IMF 4 Nisan'da Ankara'da Hükümetin aralık ayında mutabakata vardığı 3 yıllık yeni stand-by için beklenen adım atıldı. Devlet Bakanı Ali Babacan, niyet mektubu taslağını güncellemek için IMF'y..
'Takvime uyuyoruz' Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 'gelir idaresi yasa tasarısı'nın önümüzdeki hafta TBMM gündemine getirilmesinin IMF'ye verilen 'takvime uygun olacağını' söylerken, AB sürecin..
Muhammed: Dolar çökecek 1997-1998 Asya krizi sırasında aldığı başarılı ekonomik önlemlerle tanınan eski Malezya Başbakanı Mahattir Muhammed, dolardaki yükselişin geçici olduğunu savunarak tic..
Ülker, Toprak Finansal'ı alıyor Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Toprak Finansal Kiralama'da bulunan yüzde 83.8 payını, 14.31 milyon dolara Ülker Grubu şirketlerinden Fon Finansal Kiralama'ya ..
Petkim'de ön talep başladı Petkim'in Özelleştirme İdaresi'ne ait yüzde 30'luk bölümünün halka arzı için ön talep toplanmasına dün başlandı.
Öğretmene 10 yıl vadeli konut Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ankara-Yenikent'te İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı'nın (İLKSAN), mensubu öğretmenler için y..
İşsizlik azaldı kayıt dışı arttı İşsizlik 2004'te yüzde 10.5'ten yüzde 10.3'e düştü; buna karşılık kayıt dışı çalışma yüzde 51.7'den yüzde 53'e yükseldi.
Krizi sadece ücret aşamadı 2001 krizinden sonra üretimi, verimliliği ve ihracatı rekorlar kıran imalat sanayiinde azalan tek faktör ücretler oldu. DİE'nin ayrı ayrı hazırladığı, imalat sanayi..
TCDD'den Irak'a 12 adet lokomotif Irak için üretilen lokomotifler teslimatın ardından yola çıktı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Komşuluğun gereğini yapıyoruz" dedi. TC..
Enerjide sular durulmuyor İkinci Beyaz Enerji Operasyonu ile uzun süre gündemden düşmeyen Enerji Bakanlığı'nda bu kez sessiz sedasız Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) operasyonu oldu.
Çanak anten kalkacak Devlet Bakanı Beşir Atalay, televizyonların frekans tahsisi sorununun kanalların dijital sisteme geçmesiyle çözüleceğini açıkladı.
Rumsfeld çark etti ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld de Irak savaşıyla ilgili Türkiye'yi suçlayıcı tavrından çark etti. Irak işgali üzerinden iki yıl geçmişken, 5 Şubat ve 20 Mart'ta 4. Piya..
'Ermeni tasarısı risk yaratır' Amerika'daki Ermeni lobisi, 'soykırımın' 90'ıncı yıldönümü kabul ettikleri 24 Nisan dolayısıyla televizyon dizilerinden yürüyüşlere bir dizi faaliyet planlarken..
Erdoğan Medine çarşısında Başbakan Tayyip Erdoğan, Tunus ve Fas'ı kapsayan Afrika gezisinin ilk durağı Tunus'ta yoğun resmi temaslarının ardından turistik yerleri gezdi.
Nias'ta kurtarma sürprizi Güney Asya'yı üç ay arayla vuran ikinci depremden sonra kurtarma çalışmaları, teçhizat yetersizliği nedeniyle çok kötü yürüyor. En ağır hasarı gören Sumatra açıkları..
İlk deprem 9.3'le vurmuş 26 Aralık'ta Güney Asya'yı yerle bir eden 9'luk depremin, aslında 9.3 büyüklügünde olabileceği gündeme geldi. ABD'nin Northwestern Üniversitesi sismologları Seth Stei..
Duma'da kavgalı gün Rusya'da aşırı sağcı Liberal Demokrat Parti (LDP) lideri Vladimir Jirinovski, Kremlin yanlısı Birleşik Rusya Partisi'nin kazandığı Yamal-Nenets bölgesindeki...
Rum lider çıtayı alçaltıyor Türkiye ile Avrupa Komisyonu'nun Gümrük Birliği'ne Kıbrıs Rum Yönetimi dahil 10 yeni AB ülkesine dahil eden ek protokol üzerinde mutabaka varmasının ardından Rum t..
Ankara'nın şartı ticaret tüzüğü Ankara, Gümrük Birliği Anlaşması gereği Rumların Türkiye'deki liman ve havaalanlarından yararlanabilmesi için AB'nin KKTC'ye doğrudan ticaret tüzüklerini onayı..
Sofya ve Bükreş'e onay Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Konseyi, 2007'de AB'ye girmeyi hedefleyen Romanya ve Bulgaristan'ın üyeliğine yeşil ışık yaktı. Ama iki ülke siyasi ve...
Akayev'den istifa iması Kırgızistan'ın devrik Devlet Başkanı Askar Akayev, ilk kez güvenlik garantisi verilirse istifa edebileceğini duyurdu.
Anayasaya karşılık zam Fransa'da 29 Mayıs'taki Avrupa Anayasası referandumunda, anketlerde halkın çoğunun 'Hayır' diyeceği ortaya çıkınca Cumhurbaşkanı Jacques Chirac harekete geçti.
Iraklıyı iyilik için öldürmüş 21 Mayıs'ta Bağdat'ın güneyindeki Kufa'da yaralı bir Iraklıyı öldürdüğü için yargılanan ABD'li asker Roger Maynulet, askeri mahkemede "Doğru olanı yaptı..
Tokyo'da milli marş cezası Japonya'da törenlerde milli marşı söylemeyi reddettikleri için yargılanan 50 lise öğretmenin cezalandırılmasına karar verildi.
Çinli öğrenci evlenebilecek Çin'de üniversite öğrencilerine 50 yıldır uygulanan evlenme ve çocuk sahibi olma yasağı ekimden itibaren kaldırılıyor.
Latinlerin gücü adına... İspanya Başbakanı seçildiğinde ilk icraatı Irak'tan çekilmek olan Sosyalist lider Jose Maria Rodriguez Zapatero'nun, ABD karşıtı sol kuşağın oluştuğu Latin Amerika'yı..
'Papa suikastı KGB ile Sofya'nın işi' Doğu Almanya gizli servisi STASI'nin kamuya açılan arşivleri, 1981'de tetiği Mehmet Ali Ağca'nın çektiği Papa İkinci John Paul'a suikast girişiminin mim..
First Lady, Afgan kadına destek çıktı ABD Başkanı George W. Bush'un eşi Laura Bush, Taliban sonrası kadınların eğitimine destek için dün Afganistan'ı ziyaret etti. Eski bir öğretmen ve kütüph..
Wolfowitz'e AB'den onay Irak savaşının mimarlarından biri olarak anılan ABD Savunma Bakan Yardımcısı Paul Wolfowitz, dünkü Brüksel ziyaretinde Dünya Bankası Başkanlığı'nı garantiledi.
Mumcu vekili altıya çıkardı AKP'den istifa eden Gaziantep Milletvekili Ömer Abuşoğlu, dün ANAP'a katıldı. Abuşoğlu'nun katılımı dolayısıyla ANAP Genel Merkezi'nde tören düzenlendi.
AKP'den iki istifa daha İbrahim Özdoğan ile Serpil Yıldız AKP'den istifa etti. Yıldız'ın ANAP'a, Özdoğan'ın ise DYP'ye geçeceği ifade edildi.
Aydın: Takdir edilmeliydim İhalelere fesat karıştırma ve haksız mal edinmek suçlamalarıyla Yüce Divan'da yargılanan eski MHP'li Bayındırlık Bakanı Koray Aydın, tüm suçlamaları reddetti.
Yüzde 7 oy alan yardımı da alır Son haftalarda yaşanan istifalarla sarsılan AKP ve CHP, önceki gece işbirliği yaparak, kendilerinden ayrılan milletvekillerine kapılarını açan partilere karşı ..
CHP'li 31 vekil: Partide kıyım var CHP'li 31 muhalif milletvekili, dün ortak bir açıklamayla 18 il örgütünün görevden alınmasına tepki gösterdi. Açıklamada şöyle denildi: "İl örgütle..
Ballı ihracata darbe AB ülkelerinin iade ettiği sahte bal miktarının 288.5 ton olduğu belirtildi. Denetimlere göre iç piyasadaki balın da yarısı sahte. İade edilenlerden Türk Gıda Kodeksi'ne ..
Eski rakılar sanayi tipi yakıt olacak Sahte rakı nedeniyle yaşanan ölümlerin ardından piyasaya dağıttığı rakıların tamamını toplayan Mey İçki Sanayi ve Ticaret A.Ş., dün imha işlemine başladı..
Küflü peynirde kanser tehlikesi Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mustafa Atasever, değişik marketlerde satışa sunulan 50 de..
Açıkta gıda satışı artık yasak Bir gıdanın sağlığa zararlı olup olmadığının saptanmasında, gelecek nesiller üzerindeki etkilerine de bakılacak. Yaş meyve ve sebze dışında hiçbir gıda ürünü aç..
Denetimde basına saldırı Maltepe'de kaçak elektrik denetimine çıkan Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ) ekiplerinin bir marketteki çalışmalarını izleyen gazeteciler, işyeri çalışanl..
Topbaş proje parası almıyor Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Metrosu'nun Haliç geçişi için çizdiği köprü tasarımından para almayacağını söyledi. Hyatt Regency Otel'de dün dü..
Depreme uydu takibi başladı Türk özel uydu operatörü Dexar ile Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, depremleri uydudan izlemeye başladı.
Bu TCK emekli eder! Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Özdemir Özok, birçok deneyimli, yaşlı ve emekliliğine az kalmış yargıç ve savcının, yürürlüğe girecek yeni yasaları öğrenmek sıkıntıs..
İsviçre'den reform övgüsü İsviçre Dışişleri Bakanı Micheline Calmy-Rey ile İsveçli altı parlamenter dün Diyarbakır'a geldi. Büyükşehir Belediyesi'nde yöresel kıyafetli genç kızların çiçeklerl..
'Trafik cezaları eksiksiz olmalı' Sürücü yokken trafik cezası kesilmesi işleminin iptal edilmesinden sonra, sıkça karşılaşılan 'park ihlali' cezasıyla ilgili de bir iptal kararı çıktı.
Yasada rötuş 'imar'a takıldı Yarın yürürlüğe girecek olan yeni Türk Ceza Kanunu'nda (TCK) yapılacak değişiklikler kaçak yapılara ilişkin düzenlemede çıkan tartışmalar nedeniyle bugüne kaldı.
Sigara karşıtı vekiller kazandı TBMM Genel Kurulu'nda sigara içen ve içmeyen milletvekilleri karşı karşıya geldi. Kabahatler Kanunu tasarısı önceki gece TBMM Genel Kurulu'nda görüşülerek kabu..
Bakutz için tahliye kararı Avusturyalı gazeteci Sandra Bakutz, DHKP-C üyesi olduğu iddiasıyla yargılandığı davanın ilk duruşmasında tahliye edildi. Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ..
Öcalan'ın iki avukatına dava Abdullah Öcalan'ın avukatlarından İrfan Dündar ile Mahmut Şakar hakkında örgüt üyesi oldukları iddiasıyla, Diyarbakır 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.
Eğitimciler devlete uzak Eğitim-Sen verilerine göre 1980'lerden sonra 5 bin 650 öğretim personeli, vakıf üniversitelerine geçti. Çözüm: Yoksulluk sınırındaki maaşların acilen yükseltilmesi.....
« » 1 2 3 4 5 6 7