30 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

30 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Samsun Gübre’ye en yüksek teklif 41 milyon dolar ile Toros Gübre’den Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından blok satış yöntemi ile satışa çıkarılan Türkiye Gübre Sanayii’ne bağlı Samsun G..
Yabancı yatırım için adım atıldı, ama yeterli değil Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink, doğrudan yabancı yatırım çekmekte başarısız olan Türkiye’de yatırımcılar için gerekli ortam..
TeliaSonera: Turkcell ile bölgede çok güçleneceğiz Turkcell’in çoğunluk hisselerini satın almak için Çukurova Grubu ile anlaşma imzalayan TeliaSonera’nın Üst Yöneticisi (CEO) Anders Igel, Tur..
Dolar, 1,4 yeni lira sınırını zorluyor Dış piyasalarda Paskalya tatilinin dün sona ermesi yabancı işlemlerinin etkisini artırınca, döviz piyasasındaki talep, dolar ve Euro’nun liraya göre değ..
8,7’lik depremde ölü sayısı bin kişiyi buldu Güney Asya’yı vuran 3 ay önceki deprem ve tsunami felaketinin ardından aynı bölge, önceki gece de 8,7’lik depremle yeniden sarsıldı.
Deprem bölgesinde 194 Türk’ten sinyal alındı Turkcell, Endonezya'da depremin meydana geldiği bölgedeki abonelerine bedava kontör ve konuşma süresi sağlamaya başladı.
3 metrelik dalgalar bir adayı vurdu Endonezya'nın Sumatra Adası açıklarında önceki gece meydana gelen şiddetli depremin ardından boyu üç metreyi bulan dalgaların Simeulue Adası'nı vurduğu bil..
Doğal afetlerdeki can kaybının yüzde 85'i Asya-Pasifik'te Dünyada doğal felaketlerdeki can kaybının yüzde 85'inin, Asya-Pasifik bölgesinde meydana geldiği bildirildi. BM Asya-Pasifik Ekonomi ..
Kızılay az kanla çok iş yapıyor Kan bulmakta zorlanan Kızılay, yaşadığı sıkıntıyı sistem değişikliği ile çözdü. Kızılay kanları bileşenlerine ayırarak hastalara vermeye başladı. Kurum bu saye..
Kazdağları’ndaki astım hastanesini gurbetçi işletecek Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesinde, "astım hastanesi" olarak yapımına 8 yıl önce başlanan, ancak bugüne kadar bitir..
Beyin kanamasından ölen işçi, organlarıyla 5 kişiyi sevindirdi Manisa'da beyin kanamasından ölen fabrika işçisinin organları Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapılan operasyonla 5 kişiye na..
Diş hekimlerinden ‘sahte dişçi’ protestosu Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) yönetim kurulu üyeleri, oda başkanları, oda yöneticileri ve birlik üyeleri, yeni Türk Ceza Kanunu'nda (TCK) yapılaca..
Okulda rehine eylemi intiharla sona erdi İstanbul Beşiktaş’ta dün yürekleri ağızlara getiren bir rehine operasyonu yaşandı. Polisin kimlik kontrolü yapmak istediği Filistin uyruklu Muhammed e..
İki polisin görev yaptığı okulda öğrenci bıçaklandı Manisa Lisesi’nde bir öğrenci, okul dışından gelen bir kişi tarafından bıçaklandı. Ağır yaralanan öğrenci hastaneye kaldırıldı.
Hamit Bayram’a uyuşturucudan tahliye edildi Van eski Milletvekili Mustafa Bayram’ın oğlu Hamit Bayram, tutuklu yargılandığı uyuşturucu davasında tahliye edildi. Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemes..
Savcı, Sedat Bucak’ın Susurluk davasından beraatinde ısrarlı "Susurluk davası" kapsamında "cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak" suçundan hakkında verilen beraat kararı Yargıtay tarafından ..
Sahte rakı sanıklarına müebbet hapis İstanbul Bayrampaşa’daki bir otoparkta ürettikleri sahte rakıları piyasaya sürerek zehirlenmelere neden oldukları iddiasıyla haklarında dava açılan 15 san..
Savcılık aracına taksimetre takıldı Adalet Bakanlığı’nın mahkemelerin hızını artırmaya yönelik teknik faaliyetleri devam ederken, yargının yükünü çeken adliyeler de kendini yeniliyor.
Operasyon yasası tarihe karışıyor Yeni Ceza Muhakemesi Kanunu’nun (CMK) yürürlüğe girmesiyle birlikte son yıllarda çok sayıda yolsuzluk operasyonunun yapılmasına imkan sağlayan 4422 sayılı Çı..
Adalet Bakanlığı yeni TCK için çalışma grubu oluşturacak Yeni Türk Ceza Kanunu'nda basın özgürlüğünü kısıtladığı gerekçesiyle eleştirilen maddelerin gözden geçirilmesi amacıyla Adalet Bakanl..
Sahip çıkılarak elinden tutulan balici İlyas, boyacı İlyas oldu 12 yaşında iken annesini kaybeden İlyas Ayyıldız, kendini bir anda sokaklarda buldu. Sokakta madde bağımlılığına yakalanan İlya..
Yeğeninin cenazesini almaya giderken kazada öldü Afganistan'da 3 Şubat 2005'te düşen yolcu uçağında hayatını kaybeden 9 Türk'ün cenazeleri dün Türkiye'ye getirildi. Atatürk Hava Limanı'na ge..
Bölücü örgüt üyesi 4 zanlı yakalandı Bölücü terör örgütü PKK/Kongra-Gel adına kırsal alana eleman, para ve lojistik aktarımı yaptığı öne sürülen 2’si sahte kimlikli 4 kişi İstanbul’da gözaltı..
Alevi derneklerinden ‘zorunlu din dersi’ne karşı kampanya Aleviler, okullarda okutulan zorunlu din derslerinin kaldırılması için uluslararası kampanya başlatıyor.
Bayrak yakma girişimi provokasyona açık ortam oluşturdu Mersin’deki Nevruz kutlamaları sırasında Türk bayrağını yakma girişimiyle başlayan süreçte karşıt görüşlü üniversite öğrencilerinin çat..
Yabancı Dil Sınavı’na başvurular 4 Nisan’da Yabancı Dil Sınavı başvuruları 4 Nisan’da başlıyor. Yabancı Dil Sınavı’na (YDS) girmek isteyen adaylar, 4-15 Nisan 2005 tarihleri arasında sınav ü..
Avrupalı erkekler Antalya’da saç ektiriyor Turizmin getirdiği hemen her fırsatı kazanca dönüştürme konusunda ciddi başarılara imza atan Antalya, özellikle doktorların öncülük ettiği saç ekim ..
İki yük gemisi Bozcaada’da çarpıştı Ukrayna’dan İzmir’e gitmekte olan Sude 1 ile İzmir’den Rusya’ya gitmekte olan Aras 1 isimli gemiler, Bozcaada yakınlarında çarpıştı. Su almaya b..
Balıklar deprem yüzünden ölmüş Bingöl il merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Sarıçiçek köyü sınırları dahilindeki Sülüklü Gölü’nde toplu balık ölümlerinin amonyum (NH4) miktarının yüksek..
Ermenilerin ayaklanma hazırlıkları kendi raporlarında Ermeni Taşnak Partisi’nin, 1910’da Sosyalist Enternasyonal’e sunduğu raporda, Ermeni çetelerinin ayaklanma hazırlıkları anlatılıyor.
Şartlı sevgi, güvensizliğe sebep oluyor Mutlu bir aile ortamı oluşturmanın ana maddesi sevgidir. Kişi, sevgiyle kendine güven duymayı öğrendiği kadar diğer insanları sevmeyi ve güven duymayı ..
Kepekli ekmek, mide ve bağırsak sağlığı açısından çok faydalı Genelde rejim yapanlar tarafından tercih edilen kepekli ekmeğin, mide ve bağırsak sağlığı açısından çok faydalı olduğu belirtild..
‘Arz’a romantik yolculuklar Son dönem Türk sanatının orta yaş kuşağı temsilcilerinden ressam İrfan Okan’ın ‘Arza Yolculuklar’ adlı sergisi, dün akşam Evin Sanat Galerisi’nde açıldı.
Afife Ödülleri’nin adayları açıklandı Bu yıl 9’uncusu düzenlenen Afife Tiyatro Ödülleri’nin adayları açıklandı.
[SİNEMA ELEŞTİRİSİ] Mutlu aşk yoktur, güzel aşk öyküsü vardır Ne diyor Umberto Eco: "Bir ya da iki klişe bizi olsa olsa güldürür, ama çok sayıda klişe biraraya geldiğinde ondan ciddi şekilde ..
Mutlu aşk yoktur, güzel aşk öyküsü vardır NİHAL B. KARACANe diyor Umberto Eco: "Bir ya da iki klişe bizi olsa olsa güldürür, ama çok sayıda klişe biraraya geldiğinde ondan ciddi şekilde etkil..
‘AK Parti yavaşladı’ diyenler bizi kıskanıyor Başbakan Vekili Abdullah Gül, ‘AK Parti yavaşladı, moral bozukluğu var’ iddiasında bulunanların kendilerini kıskandığını söyledi.
Acil Eylem Planı’nın yüzde 75’i tamam AK Parti’nin hükümeti kurarken açıkladığı Acil Eylem Planı’nda yer alan 205 maddeden 150’sinin, büyük oranda yerine getirildiği bildirildi. Sonuçlanmayan..
Reform İzleme Grubu, Avrupa Birliği sürecini gözden geçirdi Başbakan Vekili ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, hükümet olarak bütün amaçlarının demokrasiyi güçlendirerek, mükemmel bir hale get..
TTK Başkanı vekillere soykırım brifingi verdi AK Parti’nin Abdullah Gül başkanlığındaki dünkü grup toplantısına Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu da katıldı.
Sürpriz istifacı Abuşoğlu ANAP’a katılacak Haftaya istifa ile başlayan AK Parti’den dün bir milletvekili daha ayrıldı. Gaziantep Milletvekili Ömer Abuşoğlu, sürpriz bir kararla partisinden ay..
Ülkücü gençleri uyardı: Tahriklere kapılmayın MHP lideri Devlet Bahçeli, Türkiye’nin, ‘alçakça bir siyasi suikastla’ karşı karşı olduğunu belirterek, ülkenin büyük bir oyunun hedefi haline ge..
CHP’li Koç, Başbakan’ın açtığı davaları sordu CHP Grup Başkan Vekili Haluk Koç, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın basına açtığı manevi tazminat davalarının sayısını ve talep edilen tazminat tutarını..
Karayalçın, yeni vekillerine altın rozet taktı CHP’den önceki gün istifa eden Mustafa Sarıgül yanlısı 5 milletvekili, dün Sosyaldemokrat Halk Partisi’ne (SHP) katıldı.
Bülent Arınç, Meclis’te fitness center açacak Milletvekillerinin çalışma şartları konusunda bir dizi yeniliğe imza atan Meclis Başkanı Bülent Arınç, şimdi de stresle mücadeleyi gündemine aldı..
Apo’yu gündeme getirenler Türk halkını rencide ediyor CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bazı iç ve dış çevrelerin, terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ın yeniden yargılanması talebinde bulun..
Ağar: Irak’a giden 70 şoför canından oldu Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, çocuklarının nafakası için Irak’a giden 70’in üzerinde şoförün canından olduğunu söyledi.
Kafkaslar'da bayram edelim Arnavutluk galibiyetiyle Almanya yolundaki umutlarını yeşerten Ay Yıldızlı ekibimiz bugün Gürcistan ile Tiflis’te karşılaşacak. Trabzon’daki ilk maçta bir puana raz..
Ümit Milliler, Gürcistan’da ışık saçtı Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne katılmanın hesabını yapan Ümit Milli Takımımız, Gürcistan'ı 2-0 yenerek istediğini aldı.
'Bu formalarla şampiyonluk sevinci yaşamak istiyoruz' G.Saray Kulübü’nün kuruluşunun anısına yapılan ‘100. Yıl’ forması dün kamuoyuna tanıtıldı. Adidas’ın tasarladığı yeni formayı çok beğenen..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8