30 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

30 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Örnek imam, organize ettiği kurslarla köylünün gelir ve eğitimini artırdı Kocaeli’nin Karamürsel ilçesine bağlı Karapınar köyünde cami imamlığı yapan Zeki Üstünoğlu’nun önayak olduğu kurslar..
Bursa’dan uçak seferleri tarifesi belli oldu Bursa Yenişehir Havaalanı’ndan Bursa-Ankara-Bursa ve bağlantılı seferlerle ilgili yaz dönemi uçuş tarifesi açıklandı.
Mektupların üzerinde "Bugün kitap okudunuz mu?" yazacak Sakarya Valiliği’nce başlatılan Kitap Okuma Kampanyası’na destek veren Posta Teşkilatı (PTT), ildeki tüm posta gönderilerine "Bugün Ki..
Bursa’da evden kaçan 4 liseli kız kayıplara karıştı Bursa’da, aynı lisede okuyan 4 kız arkadaş kayboldu. ‘Okula’ diye evden çıkan ve çok sayıda devamsızlıkları olduğu öğrenilen 16 yaşındaki 4..
Mahalle sayısı 11 kat artınca belediyenin parası yetmez oldu 27 mahalleye hizmet götürürken, Mart 2000’den itibaren sınırları 292 mahalleyi içine alacak şekilde genişletilen Adapazarı Büyükşe..
Yarımca kirazı eski günlerini arıyor Kocaeli'nin Körfez ilçesinde unutulmaya yüz tutan ünlü Yarımca kirazının yetiştiriciliğini teşvik etmek amacıyla bin adet fidan dağıtıldı.
Üvey babaanne bilezikleri için öldürüldü Sultanbeyli’de yalnız yaşadığı evinde tülbentle boğularak öldürüldükten sonra 5 burma bileziği çalınan Şehriye Özdemir’in (73) katil zanlıları yakalan..
Bakırköy Belediyesi fırın denetimlerine devam ediyor Belediye ekipleriyle birlikte simit fırınlarını denetleyen Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, denetimlerde iyi manzarayla karşılaş..
Ümraniye, Yerel Yönetimler Bayramı’nı ödül dağıtarak kutladı Ümraniye Belediyesi, ‘Yerel Yönetimler Bayramı’nı ödül ve konserle kutladı. Haldun Alagaş Spor Tesisi’nde düzenlenen programa Ümra..
Fatih’te katı atık geri dönüşümü kampanyası başladı Avrupa Birliği ile Fatih Belediyesi’nin birlikte yürüttüğü, "Fener ve Balat Semtlerinin Rehabilitasyon Programı" çerçevesinde, katı atıklar..
Eyüp Belediyesi tarihî eserlerin temizliği için özel araç getirtti Tarihî eserleriyle açık hava müzesini andıran Eyüp, yurtdışından getirtilen beyaz granit püskürtmeli makinelerle temizleniyo..
Eminönü’ndeki atık kâğıt depoları kaldırılıyor Eminönü Belediyesi, ilçede yaşayan vatandaşların sürekli şikayet ettikleri atık kâğıt depolarını kaldırmaya başladı.
Sakaryaspor düşme hattından uzaklaşmanın hesabını yapıyor Sakaryaspor Futbol Şube Sorumlusu İsmail Yenice, deplasmanda oynayacakları Ankaragücü maçını kazanıp önemli bir engeli daha aşmak ist..
Buz Hokeyi Milli Takımı kampa girdi Buz Hokeyi (A) Milli Takımı, Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de 10-16 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Erkekler Buz Hokeyi Şampiyonası 2. Grup ma..
Banka önlerinde pusu kurup gasp yapan 22 kişi yakalandı İstanbul'da, banka şubelerinde bekleyerek işlem yapan kişileri belirledikten sonra dışarıda gasp eden 3'ü kadın 22 kişilik şebeke yakal..
İSMEK kursiyerleri, Darülaceze’de ‘hasta bakımı’ provası yaptı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK) Beykoz Kurs Merkezi öğrencileri 3 aylık hasta bakıcılık ..
Mahalleli taş yağmuruna başlayınca yıkım durdu Avcılar Yeşilkent Mahallesi’nde dün yıkım savaşı yaşandı. Yeşilkent’teki kaçak yapıları yıkmak üzere gelen zabıta, polis ve çevik kuvvet ekipler..
Röntgen teknisyenleri mesailerinin uzatılmaması için eylem yaptı Türk Sağlık-Sen’e üye bir grup sağlık çalışanı, röntgen teknisyenlerinin mesai saatlerinin 8 saate çıkartılması ile ilgili yas..
Arjantin Dışişleri Bakanı Vali Güler’i ziyaret etti İstanbul Valisi Muammer Güler, Arjantin Dışişleri, Uluslararası Ticaret ve Din İşleri Bakanı Rafael Bielsa onuruna öğle yemeği verdi.
Yeni Galata Köprüsü’nde bakım çalışması yapılacak Yeni Galata Köprüsü, periyodik bakım nedeniyle 31 Mart Perşembe günü 01.30-05.30 saatleri arasında araç ve yaya trafiğine kapatılacak
Gaspçıya direnen taksici yaralı kurtuldu Taksiye müşteri gibi binen gaspçı, parasını istediği taksiciyi, kendisine direnince bıçakla yaralayarak kaçtı. Yaralı taksici hastanede tedavi edildi...
Belediyenin kira aldığı esnaftan Hazine de işgaliye ücreti istiyor İstanbul sahillerindeki dolgu yerlerinde işyeri çalıştıran esnaf, yıllarca belediyeye kira ödedikten sonra şimdi de Milli Em..
Yenikapı-Taksim yolu aydınlatması yenilendi İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Yenikapı-Taksim arası protokol yollarını ışıklandırıyor. Bu kapsamda, 6 bölgeye toplam 537 ışık kaynaklı armatür ta..
İhalesi Erdoğan döneminde yapılan yolun temelini Kadir Topbaş attı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başbakan R. Tayyip Erdoğan’ın döneminde ihale edilen Sarıyer sahil yolunu..
İnsani Yardım Vakfı Irak’a yardım gönderdi İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), battaniye, ayakkabı ve bebe bisküvisinden oluşan iki TIR dolusu yardım malzemesini Irak’a gönd..
GOP’tan Mardin’e yardım eli uzatıldı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki ilköğretim okullarına yönelik yardım seferberliğine Gaziosmanpaşa Belediyesi de katıldı.
Ayhan Kalyoncu: 2. Lig'den gelip play-offa giren ilk takım biz olacağız Erkekler Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden Erdemirspor’da Antrenör Ayhan Kalyoncu, bu sezon birinci lige çıkmalarına..
Alaplı’da kaynakçılık ve arıcılık, işsizliği azaltacak Alaplı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) mütevelli heyeti tarafından onaylanan gemi kaynakçılığı atölyelerinin kurulması ile ..
Türkiye, Kıbrıs için Tunus’tan destek istedi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Afrika turunun ilk durağı olan Tunus’ta bir araya geldiği Başbakan Muhammed Gannuşi’den Kıbrıs için destek is..
Kıbrıs mektubu Brüksel’e ulaştı AB Komisyonu ile Türkiye arasında aylardır beklenen mektup teatisi gerçekleşti. Geçen hafta sonunda Ankara Antlaşması'nın ek protokolünün, aralarında Kıbrıs Ru..
Hakları için Patrikhane’ye yoğunlaşan ABD, başörtüsünü unuttu ABD’nin insan hakları ve demokrasi alanında dünya çapındaki icraatlarını anlatan raporların 2004-2005 dönemini kapsayan üçüncüsü ..
Rumlarla ticaret üçüncü ülkeler üzerinden yapılacak Türkiye, Ankara Antlaşması’nın Kıbrıs Rum Kesimi dahil 16 Avrupa Birliği (AB) üyesine genişletilmesini öngören "uyum protokolü"ne mutabakat..
Belçika gazetesi: Kıbrıs konusunda Ankara boyun eğmedi Belçika’nın "La Derniere Heure" gazetesi, Türkiye’nin Kıbrıs dosyası konusunda boyun eğmek istemediğini yazdı.
Irak demokrasisi, meclisin ikinci toplantısında tökezledi Irak’ta 30 Ocak’ta yapılan ‘demokratik’ seçimlerde oluşan Ulusal Meclis, dün başkanını seçmek için gerçekleştirdiği ikinci toplantıs..
[Haber İzlenim - Faruk Akkan] Kürtlerin talepleri, Irak’ta siyasî süreci geciktirebilir Kürtlerin peşmerge konusu, Petrol Bakanlığı ve Kerkük konusundaki talepleri, Irak’a istikrarı getirecek..
Laik ve liberaller, 'İrancı’ Caferi’ye karşı Irak’ta laik ve liberal kesimlerin, başbakanlık için adaylığını açıklayan İbrahim Caferi’ye karşı gizli bir ittifak kurduğu belirtiliyor. İngiliz ..
Kırgızistan’da meclis krizi bitti; Akayev istifaya yanaşmıyor Kırgızistan, kadife devrim sonrası meydana gelen yönetim kaosunu aşma yolunda ilerliyor. Kırgız parlamentosunun eski alt kanadınd..
İstikrarı yakalayan Türkiye tanıtım yaparsa Arap sermayesini çeker Arap Yatırımcılar Birliği Başkanı Muhammed Cemaleddin el-Bayumi, Türkiye’nin Arap yatırımcılar için cazip bir pazar olabilec..
‘Tarihî ve kültürel bağlara ağırlık verilmeli’ Yabancı Sermaye Derneği Başkanı Şaban Erdikler’e göre Türkiye sadece Arap sermayesinden değil diğer ülkelerden de sermaye çekmek için elinden ge..
Yırcalı: Erken seçim ihtimali sanayiciyi endişelendiriyor Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) İcra Kurulu Başkanı ve Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Rona Yırcalı, gelecek yıl ilkbaharda genel..
Yaşar Holding’ten yoksulları besleyen gıda bankasına destek Açlık sınırındaki insanların sağlıklı beslenmelerini sağlamaya dönük oluşturulan Gıda Bankalarına, Yaşar Holding’in katkı sağlaması..
HSBC, Kırgızistan’a havale ücreti almayacak HSBC Bank, Kırgızistan’da bulunan Türk vatandaşlarına yapılacak transferlerden havale ücreti almayacak.
Tüpraş, 659 milyon Yeni Türk Lirası kâr etti Nisan ayında yüzde 51 kamu hissesinin blok satışı planlanan rafineri devi Tüpraş’ın, 2004 yılı konsolide net dönem kârı, 2003 yılına göre yüzde 40..
Turizmde yatırımlar arttı, gözler vergi indiriminde Turizmcilerin, vergilerinin yüksekliği dolayısıyla kârlılığın düşmesinden yakınmasına rağmen sektörde yatırımlar artarak sürüyor.
Fuar ve kongreler artınca İstanbul’da iki yıldızlı otellerde bile yer kalmadı Uluslararası fuar organizasyonları ve Paskalya Bayramı İstanbul’daki otelleri doldurdu. Beş yıldızlı otellerin ya..
Hükümet, Telekom için tek maddelik değişikliğe gidiyor Hükümet, Türk Telekom’a talip olan yerli ve yabancı işletmecilerin, kurumu tüm altyapısıyla birlikte satın almasının önünü açacak yasal ..
Telekomünikasyon Kurumu Başkanlığı’na Acarer atanıyor Telekomünikasyon Kurumu Başkanlığı’na görev süresi dolan Ömer Arasıl’ın yerine Kıyı Emniyeti Genel Müdür Yardımcısı Tayfun Acarer geliyor..
Çin, Türkiye’yi ‘orta şiddette’ sarsacak ABD Dış İlişkiler Konseyi Üyesi ve Çin Uzmanı Dr. Nicholas Lardy, düşük işgücü maliyetine dayalı üretim yapısıyla Türkiye’nin önde gelen sektörlerini ..
Brezilya, IMF’siz yola devam etme kararı aldı Brezilya, IMF ile yaptığı ve bu ay sonunda süresi dolan 41,75 milyar dolarlık kredi anlaşmasını yenilemeyeceğini açıkladı. Böylelikle Brezilya, 1..
Darphane: Piyasada bozuk para sıkıntısı yok Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Ahmet Büyükkaymaz, şu anda piyasada madeni para (kuruş) darlığının söz konusu olmadığını bildirdi. Yılbaşın..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8