30 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

30 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İhracatçılardan 10 bin fidan EGE Orman Vakfı'nın Çeşme'de oluşturduğu, 365 bin ağaçlık Ahmet Piriştina Ormanı'na Ege İhracatçı Birlikleri 10 bin fidanla katıldı. Törende Vali Yusuf Ziya Göksu..
Üniversiteliye Avrupa yolu EGE Üniversitesi Öğrenci Konseyi, Avrupa Öğrencileri Forumu'yla işbirliği yaptı. Socrates - Erasmus AB Yüksek Öğrenim Programı'yla 269 öğrencinin yurtdışında eğitim..
İktidara yürüyüş yemeği İZMİRDE ANAP'lılar, "İktidara Yürüyüş" yemeğinde buluştu. ANAP Konak İlçe Başkanı Süleyman Şamlı, yemeğin partililer arasındaki birlik ve beraberliği pekiştirmenin yan..
BAŞKANLARA ÖDÜL İzmir'de basılıp tüm yurtta dağıtılan Şehir ve Başkan dergisinin bu yıl üçüncü kez vereceği "Kent Ödülleri" nin sahipleri açıklandı. Merhum Ahmet Piriştina onur ödülüne layık ..
Devrimci Maradona DİEGO Armando Maradona, 17 Yaşaltı Güney Amerika Gençler Şampiyonası için gittiği Venezuella'da ilginç açıklamalar yaptı. Venezuella'nın solcu Devlet Başkanı Hugo Chavez'in ..
'Napolyon' yine Türkiye'de Tamamı Türkiye'de çekileceği açıklanan, ama 1 yıldır bir türlü 'motor' diyemeyen 'Gılgamış' filminin yapımcısı Beni Atoori, bu kez kesin konuştu. Atoori, filmde bir..
Faturayı şişirip bedavaya getirin AKP Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, seçim bölgesinde bir araya geldiği köy muhtarlarına, arıcılık konusunda tesis kurup devlet teşvikinden yararlanma..
Doğan: Önemli olan barış zihniyeti Yeni parti kurmaya hazırlanan eski Gaziantep Belediye Başkanı Celal Doğan'ın görüştüğü eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı ile D..
Yardım gelsin de kimden olursa olsun AKP Diyarbakır Milletvekili ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Başkanı Aziz Akgül, yoksul yurttaşların yiyecek, giyecek ve temizlik ihtiyaçlarını karşılamak i..
'AKP'li olarak başınız dik gezin' Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, art arda gelen istifalarla sarsılan AKP'li milletvekillerine, "Hükümetimiz başarılıdır. Onun için AKP'li olarak başınız dik ge..
DEHAP'tan 'bayrak' zirvesi DEHAP yönetimi, dünkü Merkez Yürütme Kurulu'nda (MYK), Mersin'de Türk bayrağına yapılan saldırıya dikkat çekmek ve böyle olaylara fırsat verilmesini engellemek için..
Meclis'te Hazine ittifakı AKP ve CHP, katılımlarla Meclis'e giren ANAP ve SHP'nin 3'er milyonluk devlet yardımını, 1 yıldır bekleyen teklifi yasalaştırarak engelledi. Yasa, yardım için yüzde ..
Patrikhane’nin haklarına yoğunlaşan ABD, başörtüsünü unuttu ABD’nin insan hakları ve demokrasi alanında dünya çapındaki icraatlarını anlatan raporların 2004-2005 dönemini kapsayan üçüncüsü ön..
‘Geçmişinizle yüzleşin’ diyen Rey, PKK için de söz vermedi Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, sözde Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili, "Geçmişinizle yüzleşin." diyen İsviçre Dışişleri Bakanı M..
Hediye kabul etmeyen Erdoğan gazetecilere ‘siz izah edin’ dedi Başbakan Erdoğan, Tunus’taki gezisi sırasında kendisine hediye edilen bir bilekliği kabul etmedi. Bijouterie isimli mağazanın s..
‘Güzellikler Evi’nde buluştular İstanbul Şehir Tiyatroları Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla "Darülbedai (Güzellikler Evi) Gecesi’’ düzenlendi.
112 yolcu kapak arızasından feribotta 5.5 saat mahsur kaldı İtalya’nın Ancona Limanı’ndan, Çeşme Limanı’na sezonun ilk seferini yapan Marmara Lines firmasına ait ‘Çeşme’ adlı feribotun kapağı..
Muhtara faturayı şişirin önerisi AKP Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, Trabzon’da bir araya geldiği köy muhtarlarına, arıcılık konusunda tesis kurup devlet teşviğinden yararlanmaları ko..
Kaymakamın Orhan Pamuk talimatı validen döndü Isparta’nın Sütçüler Kaymakamı Mustafa Altınpınar, ilçedeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında Orhan Pamuk’a ait bütün kitapların imha edilmesi tal..
Biri bayrağı verip yakmamızı istedi Mersin’deki bayrak yakma olayının sanığı olan çocuklar, polis ve savcılıkta verdikleri ifadelerde ‘Tanımadıkları bir kişinin bir kahvehaneden aldığı bayrağ..
Vekillerin % 20’si obez çıktı TBMM’de yapılan sağlık taramaları, kan ve şeker ölçümleri milletvekillerinin yüzde 20’sinin obezite sınırında, yüzde 54’ünün de fazla kilolu olduğunu ortaya çıka..
‘Çiftlik operasyonu’ Yılmaz’a dayandı Merkezi Konya’da bulunan Endüstri Holding’e yönelik operasyonda önemli gelişmeler oldu. Konya Emniyet Müdürlüğü’nün koordinesinde gerçekleştirilen ve ‘çi..
TGC: Vaziyet vahim ama umutsuz değil Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Orhan Erinç, dün Adalet Bakanı Cemil Çiçek ile görüştükten sonra ‘Vaziyet vahim ama, umutsuz değil’ dedi. Erinç..
‘Ormancı’nın Bay Mustafa’sı öldü En yakın arkadaşı Gevenes Köyü Muhtar’ı Tevfik Cezayir’i, Belen Kahvesi’nde kazara vurarak ölümüne neden olup, Muğla yöresinin en ünlü türkülerinden ‘Ormancı’..
Sahte rakı için 11 müebbet Bayrampaşa’da bir otoparkta ürettikleri sahte rakıları piyasaya sürerek zehirlenmelere ve ölümlere neden oldukları iddiasıyla 16 sanıktan 11’i hakkında ağırlaştırıl..
Şişli Terakki’yi basan saldırgan kendini vurdu Polisten kaçan silahlı bir kişi, Akatlar’daki Şişli Terakki Lisesi’ne girerek Fen bölümü öğretmeni Nurettin Yaman ile laborant Ali Kurt’u rehin ..
AKP- CHP uzlaşması AKP ve CHP, TBMM’de sandalye sayısı 20’nin altında olan partilere Hazine yardımı verilmemesini öngören teklifi, dün TBMM’de gece mesaisiyle yasalaştırdı.
Trilyonluk vekillere SHP’den altın rozet SHP Lideri Murat Karayalçın, partisine geçerek 1.2 trilyon Hazine yardımı almalarını sağlayan 5 CHP’li vekile altın rozet taktı. Karayalçın, ‘Bu paray..
1915’te soykırım olmadığını belgeleriz TTK Başkanı Prof. Halaçoğlu, ‘Biz bu kadar rahatız’ dedikten sonra önerisini getiriyor gündeme: ‘Ben diyorum ki, Türkiye, Birleşmiş Milletler nezdinde b..
Talat Paşa‘Masal’a yeni belge Talat Paşa’yı Berlin’de sokak ortasında öldüren tetikçi Teilirian davasında mahkemenin taraf tutuğunu ortaya koyan tarihi bir belge daha ortaya çıktı. Sözde s..
Çete üyesi 22 kişi ele geçirildi İstanbul’un çeşitli semtlerinde çok sayıda gasp, banka takipli kapkaç, kasa hırsızlığı, oto hırsızlığı ve silahla yaralama olayları gerçekleştiren üçü kadın 2..
‘Baba’dan sonra pilot krizi Koç, Eczacıbaşı ve Boyner gibi gruplara da danışmanlık yapan Aspen Grup’un kurucusu David Bork, ‘Aile şirketlerinde uçağı baba kullanıyor. Uçak havadayken baba kal..
Turkcell’e bizden başkası teklif veremez Turkcell İletişim hisselerinin yüzde 27’sini satın almak için Çukurova Grubu’yla mutabakat sağlayan TeliaSonera’nın CEO’su Anders Igel, ‘Çukurova’yla ..
Eroğlu: Türk bankaları yabancıya ucuza gidecek Bankacılık sektöründe özel bankaların yabancılarla ortaklık görüşmelerinin hız kazandığını belirten Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Genel ..
Yoksulunuz en büyük sorun Dünya Bankası Türkiye Temscilcisi Andrew Vorkink, Türkiye’de güçlü bir iş ortamının oluşturulmasının gerekliliğini anlatırken, zorluklardan birinin de zengin-yoksul ..
Sabah ve ATV Ciner’in oluyor Sabah Gazetesi ve ATV’yi yıllık 10 milyon dolar kirayla işleten Ciner Grubu’nun TMSF’yle yürüttüğü görüşmeler anlaşmayla sonuçlandı. Bir-iki gün içinde açıklanmas..
Savaş ve deprem için koruduk Devlet Bakanı Ali Babacan, Bankacılık Yasa Tasarısı’nı değerlendirdi ve ‘Yeni bankacılık yüklerini üstlenmeye hiç de hevesli değiliz’ dedi. Babacan, zora giren ba..
Kırmızı ışık karteli sözleşmeyle kuruldu Rekabet Kurulu’nun 10.2 trilyon lira ceza kestiği Siemens’i ‘Rekabet Kanunu’na aykırı hükümlerle dolu bayilik sözleşmesi’ ele verdi. Bayileşen firmala..
70’lik katil idam edilecek mi Amerika’nın Pennsylvania Eyaleti’nde, 84 yaşındaki Marguerite Eyer evinin mutfak zemininde kanlar içinde bulundu. Yaşlı kadın son nefesinde, kendisine çekiçle sa..
Ya disiplin ya hapis Malavi’de gazetecilerin hayaletten korktuğu için Devlet Başkanı Mutharika’nın sarayından kaçtığını yazdığı gerekçesiyle kısa bir süre tutuklanmaları tartışma yarattı. Baş..
Akayev: Güvence verin istifa edeyim Kırgızistan'da çıkan halk isyanı ile Bişkek’ten kaçarak Rusya’ya sığınan Kırgızistan Devlet Başkanı Askar Akayev, dün Rus televizyonunda kendisine dokunulm..
Arap áleminde SMS devrimi Gürcistan ve Ukrayna gibi ülkelerde halk ‘devrimleriyle’ iktidarlar değişirken, Arap ülkelerinde de SMS sayesinde muhalifler, insan hakları kuruluşları örgütleniyor.
Papadopulos yanlısı medya patronu tutuklandı KIBRIS Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos’un en büyük finansörü ve destekçisi medya patronu ve banker Yannis Andonikovu, Kıbrıs Elektrik Kurumu..
İsrail’in gençlik elçileri İstanbul’da İsrail dışişleri ve eğitim bakanlıkları, ülkenin dünyadaki imajını düzeltmek için bir çalışma başlattı. Gençlik Elçileri (Youth Ambassadors) diye isimle..
Ek protokolde ‘Kıbrıs Cumhuriyeti’ ifadesi Türkiye ile AB’nin üzerinde mutabık kaldığı ve Kıbrıs Rum Kesimi’nin Gümrük Birliği’ne (GB) dahil edilmesine ilişkin ek protokolde ‘Kıbrıs Cumhuriye..
3. deprem bekleniyor Güneydoğu Asya’yı vuran 8.7’lik ikinci depremde bir öncekine göre korkulan olmadı. Uzmanlar, 1000 kişinin öldüğü depremin ardından yeni bir sarsıntının daha yaşanabileceğ..
Kıbrıs için kulis Başbakan Erdoğan Tunus’tan Kıbrıs’a izolasyonun kaldırılması için destek istedi. Erdoğan meslektaşı Muhammed El Ghannouchi ile görüşmesinde ‘Kıbrıs’ta müşterek adım atılması..
Kitap kurdu emekliye ödül Eskişehir’de Kütüphane Haftası nedeniyle düzenlenen törende çok kitap okuyanlar ödüllendirildi. Bir yılda okuduğu 110 kitap ile birinci olan 66 yaşındaki emekli Zeki..
Canavar avda Hayvan hakları savunucularının çığ gibi büyüyen tepkilerine rağmen Kanada’nın Prince Edward Adası’ndaki St. Lawrence Körfezi’nde her sene düzenlenen fok balığı av sezonu dün başl..
Dünyayı zayıflatan diyetler (3) Bir süre önce kaybettiğimiz Dr. Atkins, kendi adını taşıyan düşük karbonhidrat, yüksek protein esasına dayanan diyetiyle sağlık camiasında tartışmalara neden o..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8