30 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

30 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tüpraş'tan 659 milyon YTL kâr Tüpraş'ın 2004 yılındaki konsolide kârı, yüzde 40'tan fazla artarak 659 milyon 247.3 bin YTL'ye ulaştı. Nisanda yüzde 51'lik kamu hissesinin blok satışı planlana..
Sanayiciden yine istihdam uyarısı Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Zafer Çağlayan 'istihdam' uyarısı yaptı. Çağlayan, genel ekonomik parametrelerin istihdama yansımasının önemine işaret eder..
Dışbank olası teklifleri istedi Doğan Holding, ana ortağı olduğu Dışbank ile ilgili çeşitli olasılıklara dair değerlendirme çalışmalarını sürdüren bazı uluslararası bankalardan tekliflerini s..
Kur reformu kademeli Çin Merkez Bankası Başkanı Zhou Xiaochuan, kendilerinin belirleyeceği bir program çerçevesinde kademeli bir döviz kuru rejimi gerçekleştireceklerini belirterek reformun ..
İstanbul'a paskalyadan 5 milyon avroluk gelir Hıristiyanların Hz. İsa'nın göğe yükselişini kutladıkları paskalya bayramı nedeniyle yabancılar İstanbul'a akın etti. Hem turistik amaçla hem de ..
'Sabit fiyat' IKEA'da Türkiye'deki ilk mağazasını 5 Mayıs'ta Ümraniye'de faaliyete geçirmeye hazırlanan mobilya ve ev aksesuvarları zinciri IKEA, açılış öncesi ürünlerini incelemek isteyen tü..
Sahte rakı imhası başlıyor Tekel'in Alkollü İçkiler Bölümü'nü satın alan Mey İçki'den yapılan açıklamaya göre, sahte rakıların neden olduğu ölüm olaylarının ardından alınan kararla piyasadan ..
Köprülerden 45 milyon YTL İstanbul Boğaziçi köprüleri ile işletmedeki paralı otoyoldan bu yılın ilk iki ayında 44 milyon 948 bin YTL gelir elde edildi. Karayolları Genel Müdürlüğü'nün son ver..
Tsunami yok ama acı büyük Güney Asya'da, yine Endonezya'nın Sumatra Adası açıklarında meydana gelen 8.7'lik sarsıntıdan sonra tsunami oluşmaması, felaketin büyümesini önledi. Bölge halkı tsun..
Sörf cenneti yerle bir Güney Asya'daki ikinci depremden en çok etkilenen yer olan Endonezya'nın Sumatra Adası'nın 125 km batısındaki Nias Adası, sörfçü ve dalgıç cenneti olarak tanınıyor.
Depremle gelen bebek Endonezya'da önceki gece depremin hemen ardından yapılan tsunami uyarısında Hint Okyanusu'na yakın alçak bölgelerden kaçan yüz binlerce insan arasında, henüz birkaç dakik..
'Bütün dünya sallanacak' Güney Asya'daki ikinci büyük deprem, aralarında Dr. Süleyman Nalbant'ın da bulunduğu İrlanda'nın Ulster Üniversitesi sismologlarının 17 Mart'taki raporunda öngörülmüş..
Bişkek'te kriz kısmen yatıştı Kırgızistan'da Devlet Başkanı Askar Akayev'in devrilmesinin ardından eski ve yeni meclis arasında patlak veren yetki krizi eski meclisin üst kanadının da kendini..
Bu dansı bana... Japonya'da bulunan Amerikalı oyuncu Richard Gere, Başbakan Junichiro Koizumi'nin beklenmedik dans teklifini geri çeviremedi. Ancak Gere'in bir şartı vardı: "Kavalye ..
Bush'a çağrı: 'Soykırımı tanı' ABD Kongresi'nden 90 vekil, Başkan George W. Bush'a bir mektup gönderip, 'Ermeni soykırımı'nı tanımaya çağırdı.
Anayasaya kilise desteği Fransa'da 29 Mayıs'taki AB Anayasası referandumu öncesi 'Hayır' oyu kullanacakların oranı artıyor. Ipsos'un son anketi Fransızların yüzde 54'ünün 'Hayır' diyeceğini o..
Mashadov'un oğlu geldi Rus gizli servisinin öldürdüğü Çeçenya Devlet Başkanı Aslan Mashadov'un oğlu Anzor, Başbakan Tayyip Erdoğan'la görüşmek için Türkiye'ye geldi.
KKTC'de yolsuzluk Ocak-Mart 2001 arasındaki üç aylık dönemde KKTC Cumhurbaşkanlığı'na ait 311 milyar 965 milyon 500 bin TL'yi 'zimmetlerine geçirmekle' suçlanan 15 personel dün mahkemeye çık..
Annan rahat nefes aldı BM'nin Irak'a uyguladığı gıda karşılığı petrol programında yolsuzluk yapıldığı iddialarını soruşturan bağımsız komisyon BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ı akladı.
Kerami yine istifa ediyor Lübnan'da, yeni hükümet kurma görevini başaramayan, Başbakan Ömer Kerami bugün istifa edeceğini açıkladı.
AB'yle pürüzlü mutabakat Türkiye, Kıbrıs'ı da kapsayacak Gümrük Birliği için AB'yle uzlaştı. Ancak pürüz var. Ankara: Rum gemi ve uçağı gelemez. Avrupa Komisyonu: Bu, Gümrük Birliği'ne aykırı..
Gül: Protokol teknik konu, tanıma yok Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Gümrük Birliği'ni Kıbrıs Rum Yönetimi'ni de kapsayacak şekilde 10 yeni AB ülkesine uyarlayan ek protokolün imzasının 'tekn..
Irak'ta meclis krizi Irak'ta 30 Ocak seçimi sonrası ilk toplantıyı Şiilerle Kürtler arasında sonuçsuz hükümet kurma çabaları yüzünden sembolik açılışla sınırlayan yeni meclis, ikinci toplantı..
İnsan hakları ABD'ye sorulur ABD ordusunun Irak, Guantanamo ve Afganistan'daki işkenceler ve insan haklarını ayaklar altına alan uygulamalarına rağmen Bush yönetimi kendini 'insan hakları şam..
Bolton'a karşı isyan çıktı Önde gelen eski Amerikalı diplomatlar, Bush yönetiminin BM büyükelçiliğine dünya örgütünün işlevini aşağılaması ve dalga geçmesiyle tanınan John Bolton'ı atamasına ..
Maradona'dan sola selam Latin Amerika liderlerinin İspanya Başbakanı Jose Maria Rodriguez Zapatero'yu ağırlamaları onuruna Venezüella'da düzenledikleri zirveye, futbolun taçsız kralı Diego Ma..
Emine hanım yetimlerle... Başbakan Tayyip Erdoğan Tunus'ta ekonomi ağırlıklı temaslarda bulunurken, eşi Emine Erdoğan da dün kent gezisindeydi. Tunus Başbakanı Muhammed Ghaaoichi'nin eşi Nehr..
Annan hâlâ Rumlardan yanıt bekliyor ABD'yi ziyaret eden Yunanistan Dışişleri Bakanı Petros Moliviyatis, önceki akşam New York'ta buluştuğu BM Genel Sekreteri Kofi Annan'dan 'yeni girişim iç..
SHP Meclis'te AKP eksiliyor CHP'den ayrılan Hakkı Akalın, Ahmet Güryüz Ketenci, Ersoy Bulut, Mustafa Sayar ve Züheyir Amber, Murat Karayalçın liderliğindeki SHP'ye geçti. AKP'den son kopan 's..
'Solun adresi SHP' CHP'den önceki gün istifa eden Hakkı Akalın, Ahmet Güryüz Ketenci, Ersoy Bulut, Mustafa Sayar ve Züheyir Amber, dün SHP'ye katıldı. SHP'ye katılım töreni, salon yetmeyince ..
Günden güne eriyen AKP yine fire verdi AKP dün de bir fire verdi. Gaziantep Milletvekili Ömer Abuşoğlu AKP'den istifa etti.
Küçük partilere artık Hazine yardımı yok Örgütlenme şartının yanı sıra en az üç milletvekiline sahip partilere de Hazine yardımı yapılmasına olanak sağlayan Siyasi Partiler Yasası'nın geçici ..
ABD: Yargıya baskı var ABD Dışişleri Bakanlığı'nın 'İnsan Hakları ve Demokrasiye Destek: ABD'nin 2004-2005 Kayıtları' isimli raporunun Türkiye bölümünde, ABD yönetiminin Türkiye'de özellikle ..
Isparta'da barbarlık Yazılı talimat Isparta'nın Sütçüler Kaymakamı Mustafa Altınpınar, ilçedeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarına Orhan Pamuk'un kitaplarının yok edilmesi için yazılı talimat g..
'Kitapları altın olsa yetmez' Orhan Pamuk'un "Türkiye'de bir milyon Ermeni öldürüldü" şeklindeki açıklamasına Türk Tarih Kurumu'ndan (TTK) tepki geldi.
Gül: İsviçre yanlış yaptı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, soykırım iddialarını Ermeni diasporasının varlığını sürdürmek için ortaya attığını söyledi.
AİHM: Alınak haklı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), eski milletvekili Mahmut Alınak'ın, 'Şiro'nun Ateşi' isimli romanının toplatılmasında Türkiye'yi haksız buldu.
Küçük yaşta büyük ders Kasımpaşa Sururi İlköğretim Okulu 8A sınıfı öğrencileri için 'İnsan hakları ve vatandaşlık bilgisi' dersleri çok farklı geçiyor. Öğrenciler çeşitli terimleri ezberlemek..
'Vakıflarda iade kargaşa yaratır' Cemaat vakıflarının 1974'te el konulan mallarının iadesine karşı çıkan Vakıflar Genel Müdürlüğü, dün itiraz gerekçelerini hükümete anlattı.
Karikatürde 'zaman' geçti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Eskişehir'deki Sakarya gazetesinde yayımlanan Musa Kart'a ait 'yumağa dolanmış kedi' karikatürünün 'kişilik haklarına saldırı ve ha..
Çocuklar Amazon'u kurtarmaya kararlı Türkiye'nin ikinci büyük subasar ormanı (zemini suyla kaplı orman), Sakarya yakınlarında. Ancak 1993'e kadar bunu kimse bilmiyordu. 1993'te Türkiye Çevre ..
Yolcular limanda mahsur kaldı İtalya'nın Ancona Limanı'ndan Çeşme'ye sezonun ilk seferini yapan 'Çeşme' adlı feribotun kapağı arıza yapınca, 112 yolcu ve 80 araç gemide 5.5 saat mahsur kaldı.
2 saniye 29 salisede kravat Edirneli Sabahattin Kara, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için noter huzurunda 2 saniye 29 salisede kravat bağladı.
Rize'ye 'hayin, köti' olmayan merkez Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın memleketi Rize'nin Güneysu ilçesindeki sağlık merkezi, Başbakan'ın eleştirileri doğrultusunda inşa edildi.
Sahte rakıcılar için müebbet Bayrampaşa'da bir otoparkta ürettikleri sahte rakıyı piyasaya sürmekle suçlanan 16 sanıktan 11'ine müebbet hapis istendi. Eyüp Cumhuriyet Savcılığı...
Galata Köprüsü bu gece kapalı Yeni Galata Köprüsü'nün, periyodik bakım nedeniyle bu gece saat 01.30-05.30 saatleri arasında araç ve yaya trafiğine kapatılacağı belirtildi. Büyükşehir Belediye..
Karadeniz'de tek balet yok! Orta Karadeniz'de sadece iki bale okulu var. Onlar da balet bulamıyor. Samsun'daki 'Tan Sağtürk ve TAB Sanat Bale Okulu' işletmecisi Füsun Uzel dertli:
YDS için başvuru Yabancı Dil Sınavı'na (YDS) girmek isteyen adaylardan 4-15 Nisan 2005 tarihleri arasında Ziraat Bankası şubelerine 40 YTL sınav ücreti yatırmaları istendi. YDS, 26 Haziran ..
1 Nisan'a bu yasayla Yeni Türk Ceza Kanunu'nu (TCK), yürürlüğe girmeden basın özgürlüğünü tehdit eden maddelerden arındırma umudu ertelendi. Ancak tartışılan maddeleri gözden geçirmek için Ad..
Ekşi: Gafil avlandık Akdeniz Üniversitesi'nde bir açık oturumda konuşan Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi (sağda), yeni TCK için şu değerlendirmeyi yaptı:
« » 1 2 3 4 5 6 7 8