3 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

3 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
‘Kredi kartları petrolcü için yıkım’ Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’nın başkanı Muhsin Alkan, akaryakıt sektöründe kredi kartlarına yılda 30 milyon dolar ödendiğini belirterek, kartlar..
Beko yangının hasarı 15,5 milyon YTL Koç Grubu'na ait Avrupa'nın önde gelen televizyon üreticisi Beko Elektronik, İstanbul'daki bir deposunda 24 Ocak'ta çıkan yangında hasar 15,5 milyon Yeni ..
Açe’ye ilk harcı Türk işadamları atıyor Tsunami felaketinde en büyük yarayı alan Endonezya’nın Açe eyaletinde ilk somut projeyi Türk işadamları başlattı. İşadamları bölgede bin öğrencinin eği..
Sahte rakı imalatçıyı sorguda kör etti İstanbul’da 7 kişinin ölümü, 28 kişinin de hastaneye kaldırılmasıyla ortaya çıkan sahte rakıların imalatçılarından Tanju Kelkit, Emniyet’te sorgulanırke..
Yargıtay: Hukukta devrimler sürüyor Yargıtay Başkanı Osman Arslan, temel kanunlarda yapılan değişikliklerin Mahmut Esat Bozkurt’la başlayan hukuk devrimi sürecinin devamı niteliğinde olduğunu..
Korsan ürünün ülkeye faturası 2 milyar dolar Korsan kitap ve CD’ler nedeniyle Türkiye’nin yıllık 2 milyar dolar gelir kaybı olduğu açıklandı. Son 5 yılda sayıları iyice artan korsan yayınlar ..
Telefon dinleme yöntemi insan haklarına aykırı Adalet Bakanı Cemil Çiçek’in 2004’te 23 bin telefonun dinlendiğini açıklamasıyla başlayan tartışmaya, Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr..
Dışişleri: Uzanlar’ın iadesi için girişimler sürüyor Dışişleri Bakanlığı, yurtdışına kaçan Kemal ve Hakan Uzan’ın iadesi için ilgili ülkeler nezdindeki girişimlerin sürdüğünü bildirdi.
Esin’in ailesi hastane masrafı için SSK’ya başvurdu İzmit'te 2 yıl önce kan hastalığı MSD tanısı konulan, ancak daha sonra lösemi teşhisi ile ilik nakli yapılmasına karar verilen Esin Köse'n..
Vakıflar, Gureba Hastanesi’ni geri istiyor Vakıf Gureba Hastanesi’nin de SSK tarafından Sağlık Bakanlığı’na teslim edilmesi, Vakıflar’ı harekete geçirdi. ‘Devir’ işleminin vakıf senedine aykı..
Sağlık Bakanlığı, yer isteyen SSK’ya ‘binalar sağlık için kullanılmalı’ dedi Sağlık Bakanlığı, fatura inceleme komisyonları için yer isteyen SSK'ya "Sağlığa ayrılan binalar sağlık hizmetinde ..
‘Radarlar çalışmadığı için Başbakan’ın uçağı ATA tehlike atlatmış’ iddiası Meteoroloji Mühendisleri Odası, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı taşıyan uçağın düşme tehlikesi geçirmesinden Meteoro..
Küçük kızı dayaktan polis kurtardı Kartal'da üvey annesi ve öz babası tarafından sürekli dövüldüğü iddia edilen 6 yaşındaki Hilal D., kaymakamlığın talimatı üzerine ailesinden alındı.
Aşure, çok kültürlülüğün simgesi oldu Türk mutfağının ünlü tatlısı aşure Avrupa’da çok kültürlülüğün sembolü oldu. Avrupa ülkelerinde faaliyet gösteren Türk dernekleri, diğer din ve kültürler..
Yazar Başkaya ‘askeri tahkir’den beraat etti "Akıntıya Karşı Yazılar’’ adlı kitabında ‘Cumhuriyeti ve devletin askeri kuvvetlerini alenen tahkir ve tezyif etmek’ suçunu işlediği gerekçesiyle..
Yeni Asya yazarı Sami Cebeci gözaltına alındı Yeni Asya Gazetesi yazarı ve Yönetim Kurulu üyesi Sami Cebeci, 17 Ağustos depremi sonrasında yazdığı "Deprem İlahi ikaz" başlıklı yazısından dola..
Bill Gates şövalye oldu Microsoft’un sahibi Bill Gates, bilgisayar dünyasına yaptığı katkılar nedeniyle İngiltere Kraliçesi Elizabeth’ten "şövalyelik" unvanı aldı.
İngiliz mahkemesi: Okul, dinin emrettiği kıyafete engel olamaz İngiliz temyiz mahkemesi, 16 yaşındaki Müslüman bir kız öğrencinin İslamî inancına uygun kıyafetle okula gidebileceğine karar ve..
Sömestr tatili için para alan servislerin belgesi iptal edilecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), hafta başında aldığı ‘yarıyıl tatili servis ücretlerine ta..
Devlet, halkın dinini öğrenme isteğinin gereğini yapmalı Ankara Hilton Otel’de düzenlenen, ‘Türk Milli Eğitim Sisteminde Din Eğitimi ve Öğretimi Sempozyumu’nda din eğitiminin mevcut durumu ve..
Tunceli yöresinde Yarsanizm aranıyor Tunceli Valisi Mustafa Erkal, ABD’nin 2004 yılı İnsan Hakları Raporu’nda yer alan ve ‘Yarsanizm’ diye adlandırılan bir dinî akımın Türkiye’de, Tunceli’de..
Sığınma evine fuhuş operasyonu Ankara Valiliği'ne bağlı Çocuk Eğitim ve Tedavi Merkezi'ne (ÇETEM) sığınan kadınlara zorla fuhuş yaptırıldığı gerekçesiyle aralarında merkez müdürünün de bulun..
Bebeğiniz bir yaşından sonra sizinle beraber sofraya oturmalı Çocukların beslenmeleri ileriki yaşlarda sağlıklı bir insan olması için önemlidir. Bir yaşından sonra çocukların aile sofrasında..
Çocukta empati kurma becerisi özgüveni artırıyor Çocuğun empati kurma konusunda oluşturacağı becerinin, onun ahlak gelişimini geliştireceği ve diğer insanlarla olan sosyal iletişimini kolayla..
Modern şiiri anlama kılavuzu Türk şiirinin son yüzyılı hakkındaki en dikkat çekici poetika kitaplarından olan "Modern Türk Şiirinin Doğası", ilk basımından 12 yıl sonra yeniden yayınlandı.
Ankara’nın on günlük sinema şöleni başlıyor Sinemaseverler için festival mevsimi başladı. Geçtiğimiz hafta İstanbul’da gerçekleşen 4. AFM Bağımsız Filmler Festivali’nin ardından, bugün Ankara..
‘Tiyatro... Tiyatro...’ dergisi 15. yaşını aile içinde kutladı "Tiyatro… Tiyatro…" dergisi, yayın hayatındaki 15. yılını kutladı. Önceki akşam gerçekleşen programın açış konuşmasını, derginin..
Meclis, halka demokrasi ve özgürlüğü anlatmak için seferberlik başlattı Meclis, kuruluşunun 85. yılında ‘demokrasi ve özgürlük’ kavramını tüm vatandaşlara anlatma seferberliği baş..
Topçu, Yüce Divan’daki duruşmaya avukatsız çıktı savunmasını kendisi yaptı Bakanlığı döneminde ‘ihalelere fesat karıştırdığı’ iddiasıyla Yüce Divan’a sevk edilen Bayındırlık ve İskan eski Bak..
‘DEHAP’ın Brüksel’deki bürosu Türkiye’yi şikayet için açılmadı’ Türkiye ile Avrupa Birliği arasında 3 Ekim’de başlayacak müzakereler arifesinde Brüksel’de büro açan ilk parti DEHA..
Belediyelerin ‘kar tazminatı’ talebine Erdoğan’dan yeşil ışık Hükümet, yılın büyük bölümünü kar altında geçiren Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki belediyelere "kar tazminatı" ödemeye hazırlanıyor. E..
Sezer, öğrenci affını veto etti: 330 oy lazım Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, yaklaşık 677 bin üniversite öğrencisini ilgilendiren af kanununu veto etti. Yasanın disiplin cezalarını da kap..
Kınama cezasına tepki gösteren Eskiyapan, CHP’den ayrılıyor Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün Mersin mitingine katıldıkları için CHP Yüksek Disiplin Kurulu tarafından kınama cezasına ..
Ağar, ‘partiden istifa edenin vekilliği düşsün’ önerisine tepki gösterdi DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, partilerinden istifa eden milletvekillerinin vekillikten de düşürülmesini gündeme getir..
9 Aralık, ‘Yolsuzlukla Mücadele Günü’ oluyor Meclis İçişleri Komisyonu, 9 Aralık’ın ‘Yolsuzlukla Mücadele Günü’ olarak kutlanmasını öngören kanun teklifini kabul etti. AK Parti Tekirdağ Mille..
Siyasi Partiler Yasası için değişiklik teklifi hazırladı Yeni oluşum çalışmalarını sürdüren Isparta Milletvekili Erkan Mumcu, Siyasi Partiler Yasası’nın değiştirilmesi için teklif hazırladığı..
Fatsa: CHP ile sadece Hazine yardımını görüştük AK Parti Grup Başkan Vekili Eyüp Fatsa, hükümetin ‘milletvekillerinin parti değiştirmesini engellemek için anayasa değişikliği arayışına girdiğ..
Fenerbahçe kupada dört dörtlük 22 yıllık özlemin bitmesine son 2 maç kaldı. F.Bahçe 12 gün içinde ikinci maçını oynadığı Kayserispor’u yine farklı yendi. Sarı-Lacivertliler, ligde 7-0 mağlup ..
Hedefim 4 olimpiyat şampiyonluğu Gazeteniz Zaman’ın her yıl geleneksel olarak düzenlediği Yılın Sporcusu Anketi’nde Yılın Sporcusu seçilen ve geçtiğimiz pazartesi günü düzenlenen törenle ödül..
[EDİTÖR’ÜN NOTU] Bir teşekkür yetmez ama Kamuoyunda ‘çok başarılı bir organizasyon’ övgüsüne mahzar olan ödül törenimizin en renkli tarafı yabancı konuklardı. Bu alanda bizlere yardımcı olan ..
Atalay, Karam'ın transferi için Ustaoğlu'na talimat verdi Türk milli takımı forması giymek isteyen Mısırlı güreşçi İbrahim Karam’ın transferi için Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, ..
[MİSAFİR KALEM - TODOR VESELİNOVİÇ] Gerçek Fenerbahçe’yi ilk 20 dakikada seyrettik... Çeyrek final maçı öncesi F.Bahçe’nin kağıt üzerinde Kayserispor’dan daha güçlü olduğunu ve farklı kazanac..
Cim Bom, Beşiktaş maçına kilitlendi Samsun deplasmanında kaybettiği morali Diyarbakır deplasmanında bulan G.Saray, mesaisini derbi maçına yoğunlaştırdı. Sarı-Kırmızılılar, dün sağnak yağmur a..
Çalımbay, G.Saray’a karşı Carew’in yerinde Pancu’yu oynatacak Son haftaların formda ekibi Beşiktaş'ta Teknik Direktör Rıza Çalımbay, cumartesi günü oynanacak G.Saray karşılaşmasında cezalı Jo..
Kartal, çeyrek finale çıktı Basketbolda FIBA Erkekler Avrupa Ligi 2. turda mücadele eden Beşiktaş, Fransa'nın Strasbourg takımını 89-75 yenerek seride 2-1 üstünlük sağladı ve çeyrek finale yü..
Ligde dinmeyen karadeniz faturası kupada da esiyor Süper Lig’de fırtına gibi esen ve ikinci sıraya yükselen Trabzonspor, son iki sezondur kazandığı Türkiye Kupası’nda da yoluna devam ediyor. ..
Trabzon, Güneş’le kaybetmiyor Ligde üst üste aldığı galibiyetlerle başarılı günler geçiren Trabzonspor, aynı performansı Türkiye Kupası'nda da sürdürüyor.
Denizli, penaltılarla yarı finalist oldu Süper Lig’de hedefsiz kalan iki takımın kupa mücadelesinde Denizlispor, Konyaspor’u normal süresi ve uzatmaları 1-1 neticelenen maçta penaltı atışları..
Efes Pilsen, Eurolig’de AEK Atina ile oynuyor Basketbol ULEB Erkekler Avrupa Ligi 2. tur G Grubu 2. maçında bugün AEK Atina’yla deplasmanda karşılaşacak Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerh..
Ömer Onan, 15 gün salonlardan uzak kalacak Türkiye Basketbol Ligi’nin güçlü ekiplerinden F.Bahçe’de, Ömer Onan’ın sakatlığı moralleri bozdu.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8