3 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

3 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Avrupalı da orduya güveniyor Avrupa'da da Türkiye'deki gibi en çok güvenilen kurumun ordu olduğu ortaya çıktı. AB'nin 2 Ekim-8 Kasım 2004'te 30 ülkede 25 bin kişiyle gerçekleştirdiği Eurobaro..
Arslan'dan Şirin'e: Sus, ben konuşurum Yargıtay Başkanı Osman Arslan, bir süre önce, "Mahmut Esat Bozkurt dönemi bitmiştir" diyen vekili Osman Şirin'e sert çıktı. Arslan, dü..
Başbakanlık: Yasa yerine kanun Başbakanlık, yasa, yönetmelik ve kararnamelerdeki teknik karmaşıklığı gidermek ve ilkeleri belirlemek üzere 'mevzuatı hazırlama usul ve esaslarına dair yönetmel..
Yolsuzluğa karşı 9 Aralık İçişleri Komisyonu, her yıl 9 Aralık'ın 'Yolsuzlukla Mücadele Günü' olarak kutlanmasına ilişkin yasa teklifini kabul etti.
AKP'li başkan 'cebi kaptırdı' AKP Kadın Kolları İl Başkanı Gülsüm Satoğlu, geçen hafta çarşamba günü bir kapkaççının saldırısına uğradı.
Antiemperyalist zemin çok güçlü Türk-İş Başkanı Salih Kılıç: Muhalefet yok, çünkü hem dağınık, hem de kendine güven eksikliği içinde.
İstanbul'a bakıyorum gözlerim faltaşı! Yatırımcıların ilgisini çekmek isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Dubai'nin ünlü Yelken Oteli (Burj El Arab) ve Palmiye Adası benzeri projeler haz..
Alo zehirlendim hattı Türkiye'de zehirlendiğinden şüphelenenlerin başvurabileceği en önemli resmi adres, Ulusal Zehir Danışma Merkezi. Merkeze, 24 saat boyunca telefonla ulaşmak da mümkün.
Komisyonum olur musun? Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Fatih Karaca, 'yüksek reyting için rağbet edilen evlilik yarışmalarının toplumsal sabır sınırlarını aştığını' belirtti ve &am..
Esin'in tedavi masrafı çıkmadı SSK'lı hastaların yurtdışındaki tedavi masraflarının ödenmesi konusunda başlattığı hukuk mücadelesiyle tanınan Esin Köse, Almanya Goethe Üniversitesi'nde yapıla..
Kitap oku altın kazan Devrek Halk Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Kütüphanesi, okuma alışkanlığını geliştirmek için kampanya başlattı.
Zümrüt enkazı 'bekleyecek' Çöken Zümrüt Apartmanı'nın enkazı, bilirkişi raporu tamamlanana kadar kalkmayacak. Selçuklu Belediyesi'nin enkaz alanında...
İranlı kaçağın acı sonu Türkiye'ye kaçak olarak girmeye çalışan İranlı grupta bir kişi öldü. Çaldıran Jandarma Komutanlığı ekipleri, kaçak ihbar üzerine İran sınırında bulunan Üçgöçler Köyü'n..
'Sahte bal timi' kuruldu Bal aroması verilmiş sahte balların ucuz fiyattan piyasaya sürülmesi yetkilileri harekete geçirdi.
Yuva çocuğu nerede? Ayvalık ilçesinde Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü'ne bağlı yuvada kalan yedi yaşındaki Muhammet Çetin'den 25 gündür haber alınamıyor.
Sahte rakıcılara karşı cesur savcı aranıyor Ceza ya yok, ya az İstanbul'da altı kişinin kaçak rakı içerek ölmesi, sahteciliğe ilişkin cezaların yetersizliğini gündeme getirdi. Ölümlere adı k..
LPG'nizi bayiniz bağlasın İhmal ve hatalı kullanım sonucu meydana gelen likit petrol gazı (LPG) facialarına karşı çıkarılan yasa, tüplü LPG kullanıcılarına hem yeni haklar, hem de sorumlulukl..
Genç iletişimciler ödül aldı Aydın Doğan Vakfı'nca düzenlenen 16. Genç İletişimciler Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.
'7 Çok Geç'! Hemen anaokuluna yazılsınlar '7 Çok Geç'. Haydi çocuklar okul öncesi eğitime... Araştırmalar, beyin gelişiminin üçte ikisinin sıfır-dört yaş arasında tamamlandığını gösterirken..
'Görmezden gelince din yok olmaz' Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, din dersi tartışmalarına değinirken, "Dini görmezden gelmek, dini yok etmek anlamına gelmez. Gözünü kapatan, kend..
Başkaya'ya beraat: Eleştiri sınırları içinde 'Akıntıya Karşı Yazılar' adlı kitapta 'Cumhuriyeti ve devletin askeri kuvvetlerini alenen tahkir ve tezyif etme' suçunu işlediği iddiasıyla yargıl..
Kırcı'ya yeşil pasaport mu! İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Haluk Kırcı'ya yeşil pasaport veren polisler hakkında zamanaşımı nedeniyle adli ve idari işlem yapılmadığını açıkladı.
Aile içi şiddete devlet el koydu Üvey annesi ve öz babası tarafından dövüldüğü iddia edilen altı yaşındaki H.D., ailesinden alındı.
SEKA eylemi genişliyor İzmit SEKA tesislerinde devam eden işçi direnişine destek eylemi büyüyor. Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve Kamu Emekçileri Sendikaları Konfede..
Karakollar geri gelecek İstanbul Valisi Muammer Güler, hırsızlık ve gasp olaylarındaki artış nedeniyle, kapatılan bazı karakolların tekrar açılacağını söyledi.
İnekler pek hisliymiş Hayvan uzmanlarının araştırmalarına göre inekler aralarında arkadaşlık geliştiren, kıskanan, seksten ve güneşlenmekten hoşlanan hayvanlar.
Kanal D'ye 'Elmas' ödülü Kanal D, performansı, yenilikçi ve güçlü yapısıyla uluslararası iş dünyasına sağladığı katkılar nedeniyle 'Uluslararası Avrupa Yapılandırma' ödülleri çerçevesinde 'Ul..
Ayakkabının da akıllısı üretildi Adidas, akıllı spor ayakkabısı üretti. Ayakkabı hava ve yol şartlarına göre tabanını değiştirme özelliğine sahip.
Bu sendrom kalbe zarar Kalp ve damar hastalıklarında en önemli risk faktörü olarak bilinen 'metabolik sendrom'da 'obez ABD'yi geride bıraktık. 'Türkiye Metabolik Sendrom Sıklığı Araştırması'n..
Karl Lagerfeld'in galerisi Moda dünyasının dört gözle beklediği Paris Moda Haftası, dün Alman modacı Karl Lagerfeld'in 'Lagerfeld Gallery' adlı sonbahar-kış koleksiyonuyla renklendi.
Antibiyotikte son 10 yıl Dünyanın önde gelen bir bilim adamına göre 10 yıl içinde etkili antibiyotik kalmayacak. Yeni 'süper bakterilerle' savaşacak ilaçların geliştirilmesi için en az beş y..
Şili'nin harmanı farklı Şili'de harman zamanı, şenlik zamanı. Buğday tanelerini çöplerinden ayırmak için hâlâ geleneksel yöntemlerin kullanıldığı köylerde yılın bu vakti aynı zamanda eğlence ..
En büyük asal sayı bulundu Almanya'da bir göz uzmanı dünyanın en büyük asal sayısını buldu. Matematikle amatör olarak ilgilenen Dr. Martin Nowak, kişisel bilgisayarında 50 gün çalışıp rakamı ..
Oyununuz ödüllü mü? Oyun dünyası en iyilerini seçti. Bafta oyun ödüllerinin galibi en iyi oyun, en iyi aksiyon macera gibi dallarda altı ödül alan 'Half Life 2'nin.
Gerçekten de lanetliymiş Britanya'daki Carlisle kasabası, yeni binyıla girerken dikilen 'Lanet taşı' anıtından 'gerçekten lanetli' diye kurtulmak istiyor.
Damper kaldı, kamyon gitti Bir inşaat şirketinde çalışan Selver Kılıç, önceki gece Esenler'den Aksaray istikametine yol alırken, 34 TM 638 plakalı kamyonun damperi açılmaya başladı. Damper, B..
Prens Charles'a üstsüz karşılama BİR haftalık Avustralya gezisine çıkan İngiltere Veliaht Prensi Charles, gezisinin ilk ayağı olan Alice Springs'te Aborjin yerlilerinin üstsüz dansçıları tara..
Oyun 'Oscar'ı Half Life 2'ye 'Video oyunlarının Oscar'ı diye tanımlanan Bafta Ödülleri, önceki akşam İngiltere'nin başkenti Londra'da törenle sahiplerini buldu. Dünya çapında milyonlarca 'bağ..
Mikroplar terör estirecek ABD'li bilim adamlarının son iddiası: Antibiyotikler 10 yıla kadar etkisiz kalacak, süper virüsler en az 5 yıl dünyaya hâkim olacakCola şişeleri manken oldu
Kanal D'ye 'Elmas Ödülü' KANAL D, yüksek performansı, yenilikçi ve güçlü yapısıyla "Uluslararası İş Dünyası"na sağladığı katkılardan ötürü "International Arch of Europe - Uluslararası Avrupa ..
Moskova: Suriye Lübnan'dan çekilmeli Rusya, Suriye'den, BM Güvenlik Konseyi'nin 2 Eylül'de aldığı karar uyarınca Lübnan'daki 15 bin askerini çekmesini istedi ve Şam yönetimine bölgeyi istikra..
Loğoğlu: Rice, PKK'yi halletme sözü verdi Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Faruk Loğoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın, Ankara ziyareti sırasında, Irak'ın kuzeyindeki terör örgü..
Irak'ta 4 Türk şoför öldürüldü Irak'ta geçtiğimiz cuma gününden bu yana 4 Türk şoförünün öldürüldüğü bildirildi. Irak'ta faaliyet gösteren ve El Kaide bağlantılı İslamcı terör örgütü 'Ensar E..
Saddam’ın yargıcına infaz Bağdat’ta önceki gün düzenlenen silahlı saldırıda, her ikisi de Saddam Hüseyin’i yargılayacak mahkemede görevli yargıç Bereviz Muhammed Marvan ve oğlu öldürüldü.
Pakistanlı aktris Hintli aktörle nasıl öpüşür Bir filmde Hintli aktörle öpüştüğü iddiasıyla ölüm tehditleri alan Pakistanlı yıldız Meera, can güvenliğinin sağlanması için Devlet Başkanı Perve..
Azeriler’den rejime ‘Yokh’ Azeriler de Gürcistan ve Ukrayna’daki halk hareketlerinden esinlenerek ‘Yokh’ isimli bir grup kurdular. Baskıcı statükoya ‘hayır!’ demek için kurulan ‘Yokh’ örgütün..
Halk hayır derse AB’ye veda ederiz Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen, 27 Eylül’de yapılacak AB Anayasası refarandumunda sandıktan ‘hayır’ çıkması durumunda, bunun AB’ye veda anlamına ..
AB halkı Türkler gibi en çok askere güveniyor AB'nin kamuoyu araştırma kurumu Eurobarometre'nin anketine göre silahlı kuvvetlerin, hem AB'de, hem de Türkiye'de en güvenli kurum olduğu ortaya ..
İngiltere'de okulda tesettüre onay İngiltere’de Temyiz Mahkemesi, okulda cilbab giymesine izin verilmeyen Müslüman ortaokul öğrencisi kızın haklarının iade edilmesine karar verdi. Öğrencinin ..
‘Soykırım’ sorununu diaspora ile çözemeyiz Almanya Hıristiyan Birlik Partileri Meclis Grup Başkan Vekili Bosbach ile Başbakan Erdoğan’ın dış politika danışmanı Cüneyd Zapsu arasında soykırım ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8