3 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

3 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Uzak Zamana Övgü'nün ödülü TTB'den Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) bu yıl 10. kez düzenlediği Behçet Aysan Şiir Ödülü'nü, 'Uzak Zamana Övgü' isimli kitabıyla Baki Ayhan T. kazandı.
Tarık Akan TED Ankara Koleji'nde Sinema sanatçısı Tarık Akan, TED Ankara Koleji Vakfı Okulları İncek Kampüsü'nde hizmete giren cep sinemasının açılışını yaptı.
Dünyada her yıl 4 milyon bebek ölüyor Dünyada her yıl yeni doğan 130 milyon bebekten 4 milyonunun öldüğü açıklandı.
Kızamıktan ölüm yüzde 39 azaldı Dünyada kızamıktan ölenlerin sayısının, aşı kampanyaları sayesinde, 1999 yılından bu yana yüzde 39 oranında azaldığı bildirildi.
'Aziz Françesko aşığı bir Türk' İtalya'nın en önemli gazetelerinden Corriere della Sera'nın eki 'Magazine', bu haftaki kapak konusunu Ferzan Özpetek'e ayırdı. Dergi, söyleşinin başlığı olarak..
Çalıntı kart SMS ile bildirilecek MasterCard'ın yeni geliştirdiği bir sistemle, çalıntı kart ile alışveriş yapıldığında kartın sahibine SMS ile 30 saniye içinde uyarı gönderilecek. Sistem bu ..
Tasarım ve Sinema Konferansı'ndan çağrı! Tasarım ve Sinema alanında düzenlenen Türkiye'deki ilk etkinlik olan 2. Tasarım ve Sinema Konferansı, bu alanlarda gerçekleştirilen kısa film ve sinem..
Reformlar hızlandı, stand-by yaklaştı Uluslararası Para Fonu, yeni stand-by için ön koşul olan üç yapısal reformda ilerleme sağlandığını belirtti. IMF İcra Direktörleri Kurulu'nun ne zaman to..
F-16'dan sinyal alındı Karabük yakınlarında düşen f-16 uçağından sınyal alındı. Arama çalışmaları Gölören Köyü yakınlarında yoğunlaştırıldı. İki pilottan haber alınamadı.
Kuzeyde ekonomi, güneyde güvenlik Yıllardır Avrupa Birliği kamuoyunun nabzını tutan Eurobarometre'nin araştırması, Türkiye'nin yanısıra KKTC'de de ilk kez yapıldı.
Gül'den Kretschmer'e sert tepki Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Avrupa Birliği Komisyonu Türkiye Temsilcisi Hans-Jörg Kretschmer'in eleştirilerine sert tepki gösterdi.
Mut'ta askeri araç devrildi: 2 yaralı Mersin'in Mut ilçesinde bir askeri aracın devrilmesi sonucu 2 kişi yaralandı.
SIEMENS SX1 SINIRLI SAYIDA MOBİLTEL GÜVENCESİ İLE TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik Bonus ve İdeal Kart’a 12 aya varan taksit imkanıyla!
Lig'de 23. haftanın programı / hakemler Süper Lig'de 22. hafta maçlarının programı belli oldu.
HP: Linux olduğundan düşük gösteriliyor Açık kaynağı destekleyen şirketlerden HP'nin üst düzey bir yöneticisi, istatistik şirketlerinin geri kalmış ölçüm yöntemleri nedeniyle Linux'u olduğund..
En şık oyuncu George Clooney Ünlü aktör George Clooney, Hollywood'un en şık oyuncusu seçildi.
80 kuruşluk SSK kuyruğu bitti SSK emeklisi ve çalışanlarından hastanelerde alınan 80 kuruş (800 TL), bugünden itibaren eczanelerde kesilecek.
Medyada yabancının önü açıldı Fon'a devredilen medya kuruluşlarının tamamıyla yabancı sermayeli gruplara satışına imkan sağlandı.
Enflasyon yok gibi Tarım sektörü fiyatlarının verdiği destekle enflasyon Şubat ayında durdu. DİE verilerine göre, TÜFE on binde 2 artarken, Üretici Fiyatları Endeksi binde 1.1 arttı. Yıllık e..
Papa'nın durumu iyiye gidiyor Katoliklerin ruhani lideri Papa İkinci Jean Paul'ün sağlık durumunun giderek iyiye gittiği bildirildi.
Talat, Maraş pazarlığını reddetti KKTC Başbakanı Mehmet Ali Talat, Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos'un, Maraş'ın verilmesine karşılık, Gazimağusa Limanı'nın ortak işletilmesi önerisinin ..
Gül'den Kretchmer'e sert tepki Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Avrupa Birliği Komisyonu Türkiye Temsilcisi Hans-Jörg Kretchmer'in eleştirilerine sert tepki gösterdi.
WALKİD BEBEK TAŞIMA ÇANTASI TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
Enflasyonda düşüş sürüyor Şubat ayında üretici fiyat endeksi (ÜFE) yüzde 0.11, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ise yüzde 0.02 arttı.
Liderlerin ortalama görev süreleri Osmangazi Üniversitesi (OGÜ) Teknoloji Araştırma Merkezi (TEKAM) Müdürü Prof. Dr. Muammer Kaya, Türkiye'de ortalama 8.2 yılda bir Cumhurbaşkanı, 1.4 yılda b..
ELECTROLUX EHG 674 GW ANKASTRE OCAK TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik Bonus ve İdeal Kart’a 12 aya varan taksit imkanıyla!
Mor filmler geliyor Filmmor Kadın Kooperatifi'nce düzenlenen "3. Filmmor Kadın Filmleri Festivali", 11-18 Mart tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek. Film gösterimleri Fransız Kül..
Beşiktaş'ın dört yanı sanat galerisi İstanbul'un tarihi semtlerinden Beşiktaş yaklaşık bir ay boyunca iki ilginç sergiye evsbahipliği yapacak. Bu sergilerin en önemli özelliği kapalı mekanlar..
Medyada yabancı sermaye Meclis'i karıştırdı TMSF’nin elindeki Star Medya Grubunun satışının kolaylaştırılması amacıyla hazırlanan yasa teklifi, kapsamı genişletilerek TBMM Plan ve Bütçe Komis..
Nema ödemeleri 8 Mart'ta başlıyor Çalışanların 5. taksit nemalarının ödemesine 8 Mart Salı günü başlanacak.   SSK'lı 80 kuruşu eczaneye ödeyecek Emeklilik sistemi sil baştan Gelir İdares..
Haberin Devamı>>> Doğum günü şerefine 'Siberalemde 10 yılda en çok iz bırakan 100 an'ı seçen Yahoo, internetteki milli gururumuz Mahir'i de 'ilk internet ünlüsü' u...Yokluktan evleniyorlar
Haberin Devamı>>> İngiltere İçişleri Bakanı Hazel Blears, uluslararası terörizme karşı etkili bir mücadele yürütülmesi amacıyla polisin yetkilerini artıran yeni ya...BM'ye ilanla savaş açtı
Arap Birliği: Suriye, Lübnan'dan çekilmeli Arap Birliği, Suriye'den, 1989 yılındaki Taif anlaşması taahhütlerine uymasını ve Lübnan'daki askerlerini çekmesini istedi.
Kaddafi'den 'terörle mücadele isteği' Libya lideri Muammer Kaddafi, "terörle mücadeleye aktif olarak katılmak istediklerini" söyledi.
Çin'den ABD'ye: Gaddarsınız Çin, ABD'nin 2004 yılı insan hakları raporuna bir raporla yanıt verdi: ABD'nin Irak'taki gaddarlığı ulusalararası toplumu şok etti. Bu da Türk raporu: İşkence ilk..
Katsav: Genişlemek istemiyoruz İsrail Cumhurbaşkanı Moşe Katsav, ülke sınırlarını genişletmek gibi bir arzuları bulunmadığını söyledi.
F-16 savaş uçağı düştü Zonguldak'ta F-16 savaş uçağının düştüğü bildirildi. Vali Yavuz Erkmen, uçakla irtibatın kesildiğini söyledi.
Turhal'da sel baskını: 1 ölü Tokat'ın Turhal İlçesi'nde Dazya Deresi'nin taşması sonucu oluşan sel baskınında bir kişi hayatını kaybetti. Tokat Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu, selin kent yaşamını ..
Almanya: Kartal'ın dosyası eksik-çelişkili Almanya yakalanan Kongra-Gel Başkan Yardımcısı ve kapatılan DEP’in eski milletvekili Remzi Kartal’ın Türkiye’ye iade edilmesi konusunda karar verile..
Genç Parti'den ABD'ye İran desteği Genç Parti (GP) Başkanlık Divanı, Türkiye’ye komşu bazı ülkelerin nükleer teknoloji kullanmak adına nükleer silahlanma yarışına girmelerine karşı, başta ABD..
Ankara'da beklenen film yağmurları Ankaralı sinefilleri, 7'nci sanatın seçkin örnekleriyle buluşturan Ankara Uluslararası Film Festivali bu akşam (3 Mart Perşembe) Akün Sahnesi'nde yapılacak ..
Salyangozlar ve CD'ler UUİ'de Astronotlara yiyecek ve ekipman götüren Rus uzay aracı, Uluslararası Uzay İstasyonu'na kenetlendi. Araçta, uzay ekibi için CD'ler ve deneyde kullanılacak salyang..
En çekici ünlüler Pitt ile Jolie ABD magazin dergisi Star, sinema dünyasının en çekici yıldızlarını seçti.
Star'da yabancının önü açıldı Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu, Fon'a devredilen medya kuruluşlarının satışında yabancı sermayenin önünü açtı. Yeni düzenleme çerçevesinde, Türkiye'de yayın yapa..
F-16 düştü, 2 pilottan haber yok Ankara Akıncı Üssü'ne bağlı 2 kişilik “F-16” savaş uçağı bilinmeyen bir nedenle düştü.
QUEEN İKİ KİŞİLİK ŞİŞME YATAK TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
Bradley'den "Barbar değiş tokuş" Yazar ve küratör Will Bradley, Platform Garanti Güncel Sanat Merkezi’nin "Normalizasyon / Makulleştirme Programı 2" adlı etkinliği kapsamında 8 Mart saat 18:0..
"Wolfovitz adaylar arasında değil" Dünya Bankası Başkanı James Wolfensohn, ABD Savunma Bakan Yardımcısı Paul Wolfowitz'in görevini devralması muhtemel kişiler arasında bulunmadığını söyledi.
Uzanların Zeytin Adası'na müşteri çıktı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Satış Komisyonu Başkanı Fethi Çalık, Uzan Grubu borçları nedeniyle el konulan Zeytin Adası'na müşteri çıktığını, ..
» 1 2 3 4 5 6 7 8