29 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

29 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dünya Bankası’na başkan olursam yoksulluk azalacak ABD Başkanı George Bush’un Dünya Bankası başkanlığına aday gösterdiği Savunma Bakan Yardımcısı Paul Wolfowitz, bu göreve gelmesi halinde yok..
Radara takılanlara torpil yapan polisler, ağır cezada yargılanıyor Türkiye genelinde hız denetimlerinde yapılan torpil, Emniyet Genel Müdürlüğü’nce radar kayıtlarının incelenmesi sonucu ortay..
Belediye başkanına çete suçlaması Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinde, belediye başkanının da aralarında bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı.
Polis, 10 yıl taksitle ev sahibi olabilecek Emniyet personelinin ev ihtiyacını karşılamak amacıyla, Eryaman 7. Etap 2. ve 3. Grup Polsan konutlarıyla Bursa Nilüfer 1. Bölge’de yer alan konutl..
1 Nisan ne kara gün, ne de her türlü derdin biteceği tarih Adalet Bakanı Cemil Çiçek, iki gün sonra uygulanmaya başlanacak olan yeni ceza yasalarını Zaman’a değerlendirdi. Düzenleme ile Avrup..
‘Yeni CMK, kameralı takibe engel değil’ Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Zaman’ın dün manşetten duyurduğu ‘Kameralı gözetim CMK’ya takılabilir’ haberini de değerlendirdi.
Gazeteciler, duruşmayı fotoğraf makinesi yerine karakalemli ressamla takip etti 1 Nisan’da yürürlüğe girecek yeni Türk Ceza Kanunu (TCK), basın mensuplarının duruşma salonlarına fotoğraf maki..
‘Yeni yasa, iletişim özgürlüğünü sınırsız yasaklıyor’ Basın Konseyi'nce oluşturulan uzmanlar grubu, 1 Nisan'da yürürlüğe girecek Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) iletişim özgürlüğünü sınırsız yasak..
AB’deki medya mevzuatı panelde tartışılacak Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile TV Yayıncıları Derneği’nin (TVYD) düzenlediği "Avrupa Birliği’nde Medya Mevzuatı’’ başlıklı uluslararası ..
ABD elçiliğinden şehit ailelerine ziyaret Şehit Aileleri Derneği Genel Başkanı Hamit Köse, "ABD, uğradığı terörden dolayı nasıl terörle ve teröristlerle mücadele ediyorsa, teröre uğrayan diğe..
Eğitimciler bilgiye kolay ulaşacak Milli Eğitim Bakanlığı ile Microsoft işbirliğinde hazırlanan ‘Bilgiye Erişim Portalı’, önümüzdeki ay 120 ilköğretim okulunda deneme yayınına başlayacak.
KPSS başvuruları 11-18 Mayıs’ta A grubu kadrolar ile öğretmen adaylarına yönelik Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), 2-3 Temmuz 2005 tarihlerinde yapılacak.
Patlamamış top mermisi bir çocuğun canına mal oldu Gaziantep’in Geneyik köyünde patlamamış top mermileri 14 yaşındaki Harun Kaygu’nun ölümüne sebep oldu.
Tarihî eserler yıkılsa bile yerine aynısı yapılabilecek İstanbul Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Marmara Bölgesi’ndeki tarihi cami, tekke, külliye, medrese, türbe, mevlevihane, han ve imaretleri pr..
AIDS’in vücutta yayılmasını önleyen yöntem bulundu Çinli ve ABD’li bilim adamlarının, HIV virüsünün insan vücudunda yayılmasını önleyen bir yöntem bulduğu bildirildi.
Hastaya, şikayetini internet üzerinden iletme imkânı Hastalar, şikayetlerini Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesindeki hasta hakları şikayet takibi ve bildirim formunu doldurarak iletebilecek..
Her yıl 10,6 milyon çocuk, 5 yaşına gelmeden ölüyor Dünya Sağlık Örgütü (WHO), dünyada her yıl 10,6 milyon çocuğun, 5 yaşına ulaşamadan önlenebilir hastalıklardan yaşamını yitirdiğini bildird..
Endonezya 8,7’lik yeni bir depremle sarsıldı 3 ay önceki tsunami felaketinde büyük kayıpların yaşandığı Endonezya'nın Sumatra Adası, dün gece 8,7 büyüklüğündeki yeni bir deprem ile sarsıldı.
‘Osmanlı, göç ettirilen Ermenilerin tüm yol güvenliklerini sağladı’ ‘1915’te ne oldu?’ sorusuna verilen cevaplar gün geçtikçe çeşitlenirken Başbakanlık Devlet Arşivleri de tartışmalara Osman..
Türkiye’yi Eurovision’da temsil edecek Rimi Rimi Ley mahkemelik TRT Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali’nde birinci olan "Rimi Rimi Ley" isimli şarkı hakk..
Burun tıkanıklığı deyip geçmeyin! Burun tıkanıklıkları, kulak-burun-boğaz hastalıkları polikliniklerine yapılan başvurularda en sık bildirilen şikayetlerden birisi olmasına rağmen çoğu kez y..
Trafik kazasında yaralanan kimsesizler ortada kalmayacak Trafik kazalarında yaralanan sigortasız kazazedelerin parasını Garanti Sigorta Fonu (Hesabı) karşılıyor.
Kütüphanenin haftası var, kendi yok! 41. Kütüphaneler Haftası’nı dün kutlamaya başlayan Türkiye’de kütüphanelerin durumu iç açıcı değil. Resmi rakamlara göre 274 kütüphane kapalı duruyor. Açı..
Modern sanatlar, bir mekana daha kavuştu İstanbul Modern Sanatlar Galerisi (İMSG) iki yıllık bir projelendirme ve altyapı çalışmasının ardından cumartesi akşamı "50 Sanatçı 50 Yapıt" sergisiy..
Yasaklanan kitaplar için ‘özür’ sergisi Bir dönem yasaklanmış kitaplardan, kırmızı karanfillerle özür dileniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından Ankara’d..
Meclis’te ikili yapı bitti, grup yarışı başladı Siyaset dün hareketli bir gün yaşadı. Erkan Mumcu’ya yakınlığı ile bilinen Miraç Akdoğan (Malatya) AK Parti’den ayrılırken, CHP’de toplu istifa..
Sarıgül’ü destekleyen 5 milletvekili CHP’den istifa etti, yeni adres SHP Anamuhalefet partisi CHP’den 5 milletvekili birden istifa etti. Uzun zamandır parti içi muhalefet çalışmalarını sürdür..
‘Parlamento’ya kapıdan giremeyenler bacayı zorluyor’ CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, bir partiden istifa eden milletvekilinin başka bir partiye geçmesiyle seçmene ihanet ettiğini..
Parti içi muhalefet CHP’ye pahalıya patladı; 2 yılda 15 fire Parlamento’ya 2 kutuplu yapıyı getiren 3 Kasım 2002 seçimlerinde yüzde 19,4 oy oranı ve 178 milletvekiliyle TBMM’ye giren CHP, 2,5..
‘Kimse iradesini liderin keyfine bırakmamalı’ ANAP genel başkan adayı Erkan Mumcu, Türk siyasetindeki ‘lider sultası’na son vermek için Siyasi Partiler Kanunu’nun değiştirilmesini istedi.
Saldırıyı araştıran DEHAP’lı, bayrağa hakaretten sabıkalı DEHAP’ın bayrak olayını incelemek üzere Mersin’e gönderdiği heyetin başkanı Alaattin Erdoğan’ın ‘bayrağa saygısızlık’tan yargılandığı..
Aldığı ödülü, şehit ailelerine bağışladı Mersin’deki Nevruz kutlamaları sırasında Türk bayrağına yapılan saldırıyı engelleyen polis memuru Gökhan Kızıltepe, İçişleri Bakanlığı tarafından kend..
Yüce Divan, sahil yolu için eski bakanları dinleyecek Karadeniz Sahil Yolu'nun yapımında ihaleye fesat karıştırdığı iddiasıyla Yüce Divan'da yargılanan eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Yaşar ..
Ağar, Diyarbakırlılarla Kürtçe vedalaştı: Hatıre ve DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Diyarbakırlı partililerle Kürtçe ve Zazaca vedalaştı. İlde birlik ve beraberlik mesajları veren Ağar, ayrılı..
TCK değişikliği için AKP’den uzlaşma sinyali AK Parti Grup Başkan Vekili Eyüp Fatsa, TBMM Genel Kurulu’nda Türk Ceza Kanunu’nda (TCK) yapılacak değişikliklerin ele alınması sırasında basınla ..
ANAP’lı eski vekil Hasefe, son yolculuğuna uğurlandı Geçtiğimiz cumartesi günü vefat eden ANAP eski milletvekillerinden Melike Tugay Hasefe’nin cenazesi, dün İstanbul’da toprağa verildi.
Ateş: Bir sonraki kurultaya haksızlık gölgesi düştü CHP Gaziantep Milletvekili Abdülkadir Ateş, parti yönetiminin başlattığı ‘tasfiye hareketi’yle bir sonraki kurultaya şimdiden ‘haksızlık gö..
[HABER YORUM] Bir ihtimal daha yok Milli Takım’ın Arnavutluk maçındaki futbolunu endişeyle karşılayanlar olduğu kadar iyiye yoranlar da var. Kaygılanmak için daha çok sebep olsa da bunu umuts..
Bıçakcı’nın gözü yükseklerde! Futbol Federasyonu, Türk Hava Yolları (THY) ile sponsorluk anlaşması yaparken Başkan Levent Bıçakcı, "Gözümüz THY gibi yükseklerde" diyerek iddialı konuştu.
Ümit Milliler gelecek için umut vaat ediyor A Milli Futbol Takımımızın 2006 Dünya Şampiyonası’na gidip gitmeyeceğinin tartışıldığı şu günlerde Ümit Milli Futbol Takımı aldığı sonuçlarla grup ..
Alex De Souza, Hooijdonk'un tahtını ele geçirmek üzere Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldız futbolcusu Alex de Souza, takım arkadaşı Pierre Van Hooijdonk'un gol rekoruna göz dikti.
Fenerbahçe gibi ayak oyunlarıyla şampiyon olmayız! Halka arz edilecek Trabzonspor Sportif hakkında yatırımcıları bilgilendirmek amacıyla Almanya'ya giden Başkan Atay Aktuğ, Berlin'de yaptığı ..
[HABER YORUM] G.Saray, bayanlarına ağlarken erkeklerini de kaybedecek! Kabul etmek gerekirki basketbol son 15 yılda olmadığı kadar revaçta bu sezon. Lütfi Kırdar'ın kapılarını zorlayan basket..
Kartal savunmacıya doymuyor Bu sezon 14 yeni ismi renklerine katan Beşiktaş, ibreyi yine savunmaya çevirdi. Mevcut kadrosunda 10 defans oyuncusu bulunan Siyah-Beyazlı takımın yöneticileri, T..
Kayserispor ile Elazığ arasında yemek krizi Türkiye İkinci Ligi A Kategorisi'nde geçtiğimiz hafta oynanan Kayseri Erciyesspor-Elazığspor maçının orta hakemi Yılnur Önen'in, Elazığlı yöneticil..
Final-Four’un ev sahibi Münih’te belli oluyor FIBA'nın organize ettiği Avrupa Ligi'nde 27-28 Nisan tarihlerinde yapılacak olan Final-Four organizasyonunun ev sahibi bugün Münih'te yapılacak ..
Voleybolda ilk 3 takım Play-Off'u garantiledi Voleybolda Erkekler ve Bayanlar Birinci liglerinde son 2 haftaya girilirken, 2 ligde de ilk 3 sıradaki takımlar, Play-Off'a kalmayı garantiledi.
Pablo Montoya tenis oynarken sakatlandı Formula-1 ekiplerinden McLaren- Mercedes'in Kolombiyalı pilotu Juan Pablo Montoya'nın, Bahreyn Grand Prix'i öncesi tenis oynarken omzundan sakatlandığı..
Lakers, tarihinin en kötü serisini yakaladı NBA'de Batı Konferansı Pasifik Grubu'nda bu sezon kötü günler geçiren Los Angeles Lakers, sahasında Philadelphia 76ers'a 96-89 yenildi.
Müslüman futbolcu Abbas İsrail'in milli kahramanı oldu İsrail Milli Takımı’nda forma giyen Müslüman Arap futbolcu Abbas Suan, cumartesi gecesi İrlanda’ya attığı golle İsrail’i yenilgiden kurt..
« » 1 2 3 4 5 6 7