29 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

29 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Paris'te harıl harıl hazırlık Fransa'da başta başkent Paris olmak üzere birçok belediye, 24 Nisan'da 'Ermeni soykırımı'nın 90'ıncı yıldönümünü anma etkinlikleri' düzenlemeye hazırlanıyor.
Suikast zanlısı beyaz kamyon Lübnan'da eski başbakan Refik Hariri'nin öldürüldüğü saldırıda kullanıldığı sanılan beyaz bir kamyonetin görüntüleri yayımlandı.
Mısır muhalifi atağa kalktı Mısır'ı 24 yıldır yöneten Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in eylüldeki başkanlık seçiminde altıncı kez aday olacağını resmen açıklaması, muhalifleri ayağa kaldırdı.
AB'ye mektup bugün ulaşıyor Türkiye'nin Gümrük Birliği'ni Rumlar dahil 10 yeni ülkeye uyarlayacağı protokole dair AB mektubuna yanıtı hazır. Mektup, bugün gönderilecek.
Arjantin'e iki talep iletildi Arjantin Dışişleri Bakanı Rafael Bielsa, bu ülkeden 13 yıl sonra Türkiye'yi ziyaret eden ilk bakan olurken, gündemde Kıbrıs konusu ve 'Ermeni soykırımı' iddialar..
Vekillerin geçiş günü Beşliler SHP'ye CHP'li Hakkı Akalın, Züheyir Amber, Ersoy Bulut, Mustafa Sayar ve Ahmet Güryüz Ketenci, partiden ayrıldı. Açıklamada, "CHP, Baykal'ın yönettiği..
Küçük partilere yardım kesiliyor AKP Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa, yüzde 7'nin altında oy oranına sahip siyasi partilere Hazine yardımının kesilmesi konusunda CHP'li Osman Özcan tarafından ve..
TCK'da geri adım sinyali AKP'li Fatsa, "Yeni TCK'daki değişiklikler görüşülürken basını ele alabiliriz" dedi. Basın Konseyi Başkanı Ekşi, Başbakan Erdoğan'dan 13 gündür rand..
Diş hekimleri Meclis yolunda Diş hekimleri de yeni Türk Ceza Kanunu'na (TCK) tepki gösterdi. Yeni TCK'yla sahte dişçilere yönelik cezalarda indirime gidileceğini öne süren Türk Dişhekimleri B..
Adalette DNA'lı dönem Kulak izi ve iris Sanık, şüpheli veya mağdurun moleküler genetik incelemesine dair yönetmelik taslağı hazır. Taslakta ses, kulak ya da iris gibi kişisel unsurlardan yar..
Yap, mühürle ve çöpe at! Milas'taki Kemerköy Termik Santralı'nın 1989'da 40 trilyona bitirilen lojmanı, okul ve sosyal tesisleri kaçak çıkınca mühürlendi. Kurum yöneticisi, "Arsayla ..
Melike Hasefe uğurlandı Bir süredir tedavi gördüğü kanser hastalığı nedeniyle önceki gün vefat eden eski İstanbul Milletvekili Melike Tugay Hasefe, İstanbul'da düzenlenen devlet töreniyle top..
'Kızıltepe'de kaçtı' denilen Bali öldürüldü Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Ahmet Kaymaz ile 12 yaşındaki oğlu Uğur Kaymaz'ın öldürüldüğü operasyonda evin arka bahçesinden kaçtığı ileri sürülen..
PKK'lı cenazesi için 'yerel' hizmet Mardin'in Derik ilçesinde güvenlik güçleriyle girdiği silahlı çatışmada öldürülen PKK'lı Abdullah Deniz'in cenazesi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ait..
'Yaptıklarımın arkasındayım' Karadeniz Sahil Otoyolu Projesi'yle ilgili ihalede devleti zarara uğratmak suçlamasıyla Yüce Divan'da yargılanan eski Bayındırlık Bakanı Yaşar Topçu, iddiaları re..
Depremde vurgun 16.5 milyon metreküp Kalıcı deprem konutlarında devleti dolandırdığı öne sürülen müteahhit ve kamu görevlileri yargıda. İhbar üzerine yapılan teftişte, 'Hafriyat gösterilen y..
İlköğretim öğrencisi havan kurbanı İlköğretim öğrencisi 13 yaşındaki Harun Kaygu, bulduğu havan mermisini bıçakla açmaya çalışınca canından oldu. Gaziantep'in Geneyik Köyü İlköğretim Okulu ye..
ABD'liler 'şehit aileleri'ni ziyaret etti Türkiye'deki ABD karşıtlığına karşı girişimlerini artıran ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden iki diplomat dün Şehit Aileleri Derneği Genel Merkezi'ni ..
DNA'nız devlete emanet Şüpheli, sanık veya mağdurlardan kan, cinsel salgı, saç, tükürük, tırnak gibi örneklerin alınmasının yanı sıra, ilk kez moleküler genetik inceleme yapılmasına olanak sa..
Tepki: İnsan hakları ihlali Genetik incelemeler, beden muayenesi ve fizik kimliğin tespiti ile ilgili düzenlemeler, tıpçıları ve hukukçuları endişelendiriyor.
İşkence delillerini saklamış Kaçırılarak üç ay rehin tutulan Sahip Som, kendisine yapılan işkenceleri kanıtlayabilmek için çekilen tırnaklarını ve kesilen saçlarını 'suç mahalli'nde gizlemiş...
Bu da Komidas tartışması Osmanlı arşivlerinde Ermeni iddialarıyla ilgili olarak incelenmeyi bekleyen 1 milyondan fazla belge olduğunu söyleyen Devlet Arşivleri Genel Müdürü Doç. Dr. Yusuf Sar..
Bayrak satışları katlandı Mersin'de bir grup çocuğun Türk bayrağını yerde sürüklemesiyle başlayan kriz en çok bayrak üreticilerini sevindirdi. Bayrağa saygısızlığa protesto yürüyüşleri sürerk..
Genelkurmay'a suç duyurusu Çağdaş Hukukçular Derneği İzmir Şubesi, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök hakkında, Mersin'deki bayrağa saldırı olayıyla bağlantılı olarak Cumhuriyet Savcıl..
Köpekbalığını bile çaldılar Esenler Belediyesi'nin yeraltı akvaryumununa giren hırsızlar, köpekbalığı ve piranhaların da aralarında olduğu dokuz balığı çaldı.
KPSS tarihi: 2-3 Temmuz A grubu kadrolar ve öğretmen adayları için Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) 2-3 Temmuz'da yapılacak. Sınava lisans mezunları girebilecek.
On Numara'ya iki ortak On Numara Oyunu'nun bu haftaki çekilişinde 10 bilen iki kişi 55 bin 551 YTL 5'şer YKr ikramiye kazandı.
Diyarbakır'da tutuklama Diyarbakır'da Türk bayrağını yırtıp yere attığı belirtilen 21 yaşındaki Umut Demirkol, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
'Sultan Çölü'ne doğru Avrupa ve Ortadoğu'nun en önemli sulak alanları arasındaki Sultan Sazlığı kuruyor. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Yalınkılıç, "DSİ barajlarda su tutm..
'Boğaz' boru hattı! Enerji Bakanı Hilmi Güler, İstanbul ve Çanakkale boğazlarında petrol trafiğinin üç yılda yüzde 50 arttığına dikkat çekti ve Boğazların kapasitesinin daha fazla zorlanmamas..
Niye Guantanamo'da? ABD'nin Guantanamo Üssü'nde tutulan Türk tutsak Murat Kurnaz'ın avukatı, Amerikan'ın Sesi Radyosu aracılığıyla Türk hükümetine seslendi. Bahar Azmi, "Kurnaz'ın do..
Çalışan annenin farkı Çalışan annelerin çocuklarına yeterince zaman ayıramama endişesi boşunaymış. Fark sadece 1.5 saat...
Deniz keyfi başladı bile Türkiye, mart ayını güneyde deniz keyfi, batı ve kuzey bölgelerde ise sağanakla uğurluyor.
Bambular çiçek açtı, pandalar aç! Nesilleri tehlike altındaki pandalar, şimdi de tek yiyecekleri olan bambuların çiçek açma dönemine girmesi yüzünden aç kalma tehdidi altında.
'Rimi Rimi Ley'i 'durdurma' talebi Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek olan 'Rimi Rimi Ley' in 'şartnamede aranan özellikleri taşımadığı'nı iddia eden müzisyen Ümran Akdok..
Bir Türkiye örneği: Oturuyoruz Akdeniz Üniversitesi'nin araştırmasına göre, 40-64 yaş grubunun yüzde 70'i hiç egzersiz yapmıyor. 12-17 Nisan'da ABD'de yapılacak olan Amerika Sağlık, Beden Eği..
Kedi alerjisi bitecek ABD'li bilim adamları, kedi alerjisini önleyebilecekleri bir yöntem geliştirdiklerini açıkladı.
Devlete afet cezası Yunanistan'da mahkeme devletin, 1999'da Atina'da meydana gelen depremde, yıkılan Ricomeks fabrikasında ölenlerden dördünün yakınlarına 1.5 milyon avro ödemesine karar verd..
Genç eşi yaşatmış! Dünyanın en yaşlı maymunu, Japonya'da 53 yaşında öldü. Maymun Merkezi'nin yöneticisi Akira Kato
En çok tartışılan diyet Bir süre önce kaybettiğimiz Dr. Atkins, kendi adını taşıyan düşük karbonhidrat, yüksek protein esasına dayanan diyetiyle sağlık camiasında tartışmalara neden olmuştu. ..
Türk tekstili de Prada yaratabilir Bir konferans için davet edildiğim Türk Ticaret Üniversitesi'nin moda tasarımı bölümünde okuyan gençlerle sohbet ettik. Kızların ağırlıklı olduğu öğrencil..
Türkmen lider, Şiilerin meclis başkan adayı Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Dr. Faruk Abdullah Abdurrahman, bugün yapılacak meclis başkanlığı seçimlerinde Şii İttifakı'nın ikinci adayı ola..
Kürt gruplar, petrolden ‘esaslı pay’ alma peşinde Irak’taki Kürt grupların Kuzey Irak’taki petrol şirketlerinin gelirinden ‘esaslı pay’ istediği belirtiliyor.
Güney Asya bu kez 8,7’lik depremle sarsıldı Endonezya’da 3 dakika süren depremin ardından bölgede tsunami uyarısı yapıldı. Halk sahillerden hızla uzaklaşırken, Nias Adası’nda en az 300 kişi..
Bu resimler 'dokunmak' için Altı Nokta Körler Derneği, bugün Hüsamettin Koçan'ın "özel" sergisini ziyaret ediyor. Koçan'ın yedi ayrı sergisini Galeri Artist'te bir araya getiren "Yedi Sergi B..
İstasyonda aşk infazı Kadıköy'de, Söğütlüçeşme Tren İstasyonu'nun önünde dün 08.45'te, emekli bekçi Sofu Kara (50), kendisini terk eden sevgilisi Sevgi Gencer (40) ile tartışmaya başladı. Kar..
Belediyenin balıklarını çaldılar Esenler Belediyesi'nin Cumhuriyet Meydanı'nda yaptırdığı, içerisinde 30 ayrı türde 400 tropik balığın bulunduğu akvaryuma cuma gecesi hırsız girdi. Hırsızlar ..
Terri'nin cenazesi anlaşmazlık konusu EŞİ Michael Schiavo'nun aldığı mahkeme kararıyla Florida'da yattığı hastanede yemek borusu çekilerek ölüme terk edilen Terri Schiavo'nun ölümü de ABD'de ..
Film festivali 'Yolda' geçecek 24. ULUSLARARASI İstanbul Film Festivali, 2 - 17 Nisan tarihleri arasında, bize dünyanın dört bucağından çok farklı zevkler, görüşler, dünyalar sunacak. Milliye..
Korsan sanat! 'Bansky' takma isimli İngiliz sanatçı, ABD'nin en saygın müzelerinden 3'üne savaş karşıtı eserlerini yerleştirdi. Kimsenin ruhu duymadı!Derisini yüzüp tırnak söktüler
« » 1 2 3 4 5 6 7