28 Mart 2005 Pazartesi Günü Haberleri

28 Mart 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Seçmek hep bana mı düşer usta? 'Ustalara Saygı', Film Festivali'nin 'tatmin' garantili bölümlerindendir. 'Sinema sanattır, ustaların da eli öpülmelidir' diyenler hangi filmi seçerlerse seçsin..
Rumlar son metinden haberdar Güney Kıbrıs Rum yönetimi hükümet sözcüsü Kipros Hrisostomidis, “Avrupa Komisyonu'nun Türkiye'ye gümrük birliği protokolü konusunda sunduğu son metin hakkın..
Endonezya'da 8,2'lik deprem Endonezya'nın Sumatra Adası'ndaki Medan kentinin 245 kilometre batısında 8,2 büyüklüğünde bir deprem oldu. Sarsıntının ardından tsunami uyarısı yapıldı.
MS uzlaştı, Windows'a yeni isim Microsoft, Windows işletim sisteminin MediaPlayer içermeyen yeni versiyonunun adını 'Windows XP Home Edition N' olarak belirledi.
Hamile kaldı, işinden oldu Katalogla ürün pazarlama şirketi Otto, ünlü Alman manken Heidi Klum'la olan reklam anlaşmasını iptal etti. Klum'un internet sayfasında yapılan açıklamada, Otto'nun ..
Deep Purple'dan Hughes Ankara'da Efsanevi rock grubu Deep Purple'ın bas gitaristi ve solisti Glenn Hughes, 1 Nisan 2005 Cuma gecesi Ankara Saklıkent Eğlence ve Kültür Merkezi'nde konser veriy..
Intel: Çipler küçülürse, pil ömrü uzar Yakıt pilleri çıkana dek, dizüstü bilgisayarlar bir süre daha lityum pillerle idare edecek. Intel'in önerisi ise, çiplerin küçültülerek enerji tüketimin..
Pandalar açlık tehditi altında Bambuların çiçek açma dönemine girmesi soyları tükenme tehlikesinde bulunan pandaları aç kalma tehdidiyle de karşı karşıya bıraktı.
Bankacılık Yasa Tasarısı'nda sona gelindi Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Uluslararası Para Fonu ile stand-by düzenlemesi için gerekli Bankacılık Yasa Tasarısı'nın en kısa sürede Meclis'e gönder..
Filistinli örgütler FKÖ çatısı altına giriyor Filistinli Hamas ve İslami Cihad örgütleri, Filistin Kurtuluş Örgütü'ne (FKÖ) katılmaya hazırlanıyor.
Gül: İmza Haziran sonrasına kalabilir Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Ankara Anlaşması'nı genişleten ek protokolün imzalanmasının Haziran ayından sonraya kalabileceğini söyledi.
Çiçek: TCK değişir ama ertelenemez Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, yeni TCK'nın yürürlük tarihinin ertelenmesine ilişkin taleplere, “Geçiş döneminde sorunlar olabilir, ancak TCK 1 Nisan'da..
Avşar "bayrak" davasından beraat etti Sanatçı Hülya Avşar, doktor Cevdet Fırat'a hakaret ettiği gerekçesiyle 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada beraat etti. Fatih Cumhuri..
Monaco Prensi'nin sağlık duumu endişe verici Monaco Prensi Rainier'e uygulanan tedavinin olumlu sonuç verdiği, ancak Prens'in sağlık durumunun "halen endişe verici" olduğu belirtildi.Prens Ra..
Baterist Hester'in trajik sonu Avustralya'nın en başarılı müzik gruplarından Crowded House'ın bateristi Peter Hester'in cesedi, Melbourne'daki bir parkta ağaca asılı halde bulundu.
Çalışan anneler açığı kapatıyor Çalışan annelerin çocuklarına yeterince zaman ayıramadıkları konusunda endişe duymalarına gerek olmadığı ortaya çıktı.
'Zerkavi kuşatıldı' Irak İçişleri Bakanı Felah El Nakıb, El Kaide örgütünün Irak'taki eylemlerinin baş yöneticisi olduğu belirtilen Ebu Musab Zerkavi'nin güvenlik güçlerince kuşatıldığını açı..
AKP'den 1, CHP'den 5 istifa daha Ankara'da siyaset gündemi yeni haftaya istifa haberleriyle başladı. AKP Malatya Milletvekili Miraç Akdoğan partisinden istifa etti. Akdoğan'ın ANAP'a katılmas..
Cari açık turizmle finanse edildi Geçen yıl 17.5 milyon turist Türkiye'ye 15.9 milyar dolarlık para girişi sağlarken, bu kaynak, 15.4 milyar dolarlık cari açığın daha büyümesini engelledi.
Sabancı İngiltere'ye su satacak Geçen yıl Kasım ayında Türk tüketicisiyle buluşturulan Sabancı Grubu'nun Saka markalı doğal kaynak suyu, İngiltere'de 0.33, 0.5 ve 1.5 litrelik pet şişe ambala..
Saygısızı soruşturan da saygısız Mersin'deki bayrağa saygısızlığı soruşturan DEHAP'lının da "Türk Bayrağı'nı çiğneyerek çöpe attığı" iddiasıyla yargılandığı ortaya çıktı.
KPSS sınavı 2-3 Temmuz'da Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2005 Kamu Personeli Seçme Sınavı’nı (KPSS) sadece A Grubu Kadrolar ve öğretmen kadroları için 2-3 Temmuz 2005 tarihlerind..
Belediye başkanına 'çete' gözaltısı Antalya'nın Gündoğmuş İlçesi'nde, belediye başkanının da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi çıkar amaçlı suç örgütü oluşturmak, ev ve işyeri kurşunlatmak..
Sanat dünyasının kayıpları Paul HesterSanat dünyası kayıp haberleriyle sarsıldı. Avustralyalı Crowded House'un bateristi Paul Hester'ın cesedi bir parkta bulundu. Mısırlı aktör Ahmed Zeki, uz..
Ana dilimiz 'sinema' İstanbullu sinema tutkunları için bahar, "yedinci sanatın" büyüsüyle gelir. Güneş, neşeli ışınlarını kentin üzerine gönderirken onlar sinema salonlarında belki hiç bilmed..
Erol Deran resimleri Artı Mezat'ta Erol Deran, Artı Mezat Sanat Galerisi'nde sergi açıyor. Sanatçının son dönem yapıtlarının yer aldığı sergi, 29 Mart - 19 Nisan 2005 tarihleri arasında gerçe..
Kamu bankalarına yeni yönetim Ziraat ve Halkbank'ta yönetimde değişiklik beklenirken, murahhaslık sistemi sona erdirilecek. Değişiklikle yönetim kurulunda üye sayısı 7'ye inecek.
'Zerkavi kıstırıldı' Irak İçişleri Bakanı Felah El Nakıb, El Kaide örgütünün Irak'taki eylemlerinin baş yöneticisi olduğu belirtilen Ebu Musab Zerkavi'nin güvenlik güçlerince kuşatıldığını aç..
Akayev, istifayı görüşüyor Kırgızistan Başsavcısı Azimbek Beknazarov, devrik Devlet Başkanı Askar Akayev'in Kazakistan'da olduğunu ve yeni Kırgız yönetiminin üyeleriyle müzakere masasına otur..
AB'nin Ek Protokol'ü Ankara'da Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Türkiye ile AB arasında müzakereleri bir süredir devam adan Ek Protokol metninin Ankara'ya ulaştığını açıkladı.
'Rimi Rimi Ley' mahkemelik oldu TRT'nin düzenlediği Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali'nde birinci olan 'Rimi Rimi Ley' isimli şarkının “şartnamede aranan özellikleri taşımadığı&..
UUİ ekibi tamir için uzaya çıktı Dünya'ya dönmelerine az bir süre kala Uluslararası Uzay İstasyonu mürettebatı, son bir uzay yürüyüşüne çıktı.
Schiavo için hukuki mücadele bitti ABD'de 15 yıldır bitkisel hayatta olan ve eşinin talebi üzerine gıda tüpleri çıkarılan 41 yaşındaki Terri Schiavo'nun ailesi, hukuki mücadelelerine son verd..
Bakiyev'in başbakanlığına onay Kırgızistan'da eski milletvekillerinin tüm yetkilerini devralan yeni parlemento, muhalefet liderlerinden Kurmanbek Bakiyev'in Başbakan olmasına onay verdi.
TCK değişiklikleri Meclis'e geliyor Türk Ceza Kanunu'nun bazı maddeleri üzerinde değişiklik yapılmasını öngören yasa teklifi, Çarşamba günü Genel Kurul'un gündeminde olacak.
Akayev, Kırgız yönetimiyle istifayı görüşüyor Kırgızistan Başsavcısı Azimbek Beknazarov, devrik Devlet Başkanı Askar Akayev'in Kazakistan'da olduğunu ve yeni Kırgız yönetiminin üyeleriyle müz..
Crowded House'un bateristi Paul Hester ölü bulundu Avustralyalı müzik grubu Crowded House'ın bateristi Paul Hester, Melbourne'deki bir parkta ölü bulundu. Yetkililer, Cuma akşamı köpekleriyle..
AB, Ek Protokol'ü Ankara'ya gönderdi Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türkiye ile AB arasında müzakereleri bir süredir devam adan Ek Protokol metninin Ankara'ya ulaştığın..
Irak'ta saldırılar: 15 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ın güneyinde bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında 7 kişi öldü, 9 kişi yaralandı.
Kütüphanelerde dijital devrim Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Mustafa İsen, 1-2 ay içinde 81 ildeki kütüphaneleri dijital altyapı ile donatacaklarını belirtti.
AIDS'i durduran yöntem bulundu HIV virüsünün insan vücudunda yayılmasını önleyen bir yöntem tesbit edildi.
Hasta şikayetleri netten yapılabilecek Hastalar, şikayetlerini Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesindeki hasta hakları şikayet takibi ve bildirim formunu doldurarak iletebilecekler.
Tanker trafiği tehdit yaratıyor Enerji Bakanı Güler, petrol tankeri trafiğinin üç yılda yüzde 50 arttığına işaret ederken, kaza halinde bunun çevre yanı sıra petrol piyasasında krize yol açac..
Irak'ta mutabakat metni hazır Irak'ta, hükümet kurulması için müzakereleri sürdüren birleşik Irak ittifakıyla Kürtlerin bir mutabakat metni üzerine uzlaştıkları belirtiliyor.
Gül: İmza Temmuz sonrasına kalabilir Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Ankara Anlaşması'nı genişleten ek protokolün imzalanmasının Temmuz ayından sonraya kalabileceğini söyledi.
Bayrak talebi karşılanamıyor Türk bayrağına yapılan saygısızlığa karşı oluşan büyük tepki, bayrak satışlarını artırırken, üreticiler talebi karşılamakta zorluk çekiyor. Alsancak Bayrak'ın sah..
AKP’ye beşli muhalefet   Meclis'te istifa furyası
AKP'den bir istifa, ANAP'a bir katılım Malatya Milletvekili Miraç Akdoğan, AKP'den istifa etti; Mardin Bağımsız milletvekili Muharrem Doğan da ANAP'a katıldı.
Crowded House'un bateristi ölü bulundu Avustralyalı müzik grubu Crowded House'ın bateristi Paul Hester, Melbourne'deki bir parkta ölü bulundu. Yetkililer, Cuma akşamı köpekleriyle yürüyüşe çı..
Çin'e silah ambargosunu destekliyor Aktör Richard Gere, AB'nin Çin'e uyguladığı silah ambargosunun kaldırılmaması yönünde destek verdi. Çin'de 1959'dan bu yana istenmeyen kişi olan Tibet'in r..
» 1 2 3 4 5 6 7