27 Mart 2005 Pazar Günü Haberleri

27 Mart 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ecevit, ulusalcı isimlerle ‘düşünce havuzu’ kurdu Sağlık sorunları ve 3 Kasım seçimlerindeki başarısız sonuç sebebiyle DSP genel başkanlığından ayrılan Bülent Ecevit, ilginç bir oluşuma imza ..
İktidar, vekil imamlar için ‘asalete geçiş yasası’ çıkaracak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle, vekil imamların asalete geçişi için yasa çıkaracaklarını açıkladı. Gülle, 1980 yılın..
Ağar’a göre, düğmeye çıkar çevreleri değil millet bastı DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, hükümete karşı düğmeye basıldığı yönündeki iddialarını eleştirdi. Başbakan E..
MHP’li Paçacı: İktidarın tutumu teslimiyetçi MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, hükümetin Türkiye’nin tüm meselelerini çözecek güce sahip olduğunu; ancak ‘teslimiyetçi bir tutum sergilediğini’..
A Milli Takım’ımız Arnavutluk’u ilk yarıda attığı iki golle geçti Futbolun kantarında bize rakip olamayacak Arnavutluk maçı öncesi kara bulutlar hakimdi.
İnönü'de bayrak şov vardı Türkiye-Arnavutluk milli maçında Beşiktaş İnönü Stadı’nı dolduran yaklaşık 30 bin taraftar dün adeta bayrak şov yaptı. Mersin’deki Nevruz kutlamaları sırasında Türk ..
F.Bahçe 100. yılın takımını kuruyor Yeni bir kadro kurmasına rağmen geçen sezon şampiyonluğa ulaşarak büyük bir başarıya imza atan Fenerbahçe, bu yıl da mutlu sona en yakın takım. Kulübün 100..
Canaydın: Sen, saha dışını bana bırak Hagi Şampiyonluk yarışında Fenerbahçe'nin iki puan gerisinde olan Galatasaray'da Başkan Özhan Canaydın ile Teknik Direktör Gheorghe Hagi, görev paylaşımı..
Fenerbahçe, potada G.Saray’ın bayanlarını İkinci Lig’e düşürdü Fenerbahçe; 100. kuruluş yıldönümünde Galatasaray’a büyük bir acı yaşattı. Futbolda kıyasıya bir şampiyonluk yarışının içine gi..
Kartal, milli arada transfer çalışıyor A Milli Takımı'mızın Arnavutluk ve Gürcistan ile oynayacağı maçlar için Süper Lig'e verilen arayı Beşiktaş teknik heyeti transfer çalışması yaparak değe..
Şenol Güneş Tomasz’ı beğendi Trabzonspor’un transfer listesinde yer alan Polonya Milli Takımı’nın golcüsü Tomasz Frankowski, dün gece Azerbaycan’a attığı 3 golle Teknik Direktör Şenol Güneş’i..
Yazarım, üstadım, dert ortağım Onlar etraflarında yüzlerce insanı topluyor, sohbetler ediyor, yol gösteriyorlar. Kimi onları ‘modern çağın şeyhi’ olarak niteliyor; kimi ‘çırak yetiştirmeye ..
Kadınlar ve idare etme yeteneği İdare lâmbaları vardı eskiden; kendi ışığının gölgelerinden ürken, ürktükçe cismine eziyet eden idare lâmbaları.
Sanal alemin kralı bu serveti hack etti! 15 yaşında iken dünyanın en çok aranan bilgisayar korsanı olmuştu. Tüm Amerikan kurumlarının bilgisayarlarına girdi, gizli bilgileri hallaç pamuğu gib..
Amerika'yı 'Dadaş' doyuracak Türk vatandaşları Amerikan yapımı burger yerken, Amerikan vatandaşları da halis muhlis Erzurum ekmeği yiyecek. Guliten adı verilen buğday, köy değirmeninde öğütül..
...Çünkü hat Avrupa'da çok moda! Babası İstanbullu, annesi Beyrutlu bir ailenin çocuğu olan Fransız yazar Yasmine Ghata, babaannesi tezhip sanatçısı Rikkat Kunt’u anlatan bir roman yazdı. Yaz..
Bulgar tasavvuf hocası Velin Belev: Tasavvuf, Batılıları hayrete düşürüyor... Çocuk yaşta İslam’ı, kendi sözleriyle, ‘aşkın bir güç ve yönlendirmeyle’ seçen Bulgar Velin Belev, bundan sonra h..
'Nota'ma sıkar giderim Protest tarzın eski ilgiyi görmemesinde ismi bu müzikle anılan Ahmet Kaya’nın ölümü kadar, AB uyum yasaları çerçevesinde atılan demokratikleşme adımlarınında büyük etki..
İletişim kazaları ciroyu düşürüyor Araştırmalara göre, iletişim kazaları şirketlerde yüzde 30’luk bir ciro kaybına yol açıyor. Bu kazalardan çok çeken iş kadını Melek Bar Elmas, şirketinde uy..
Biz o filmi çevirmiştik! Bugünlerde sinema seyircisi hayli artmış olmasına rağmen özellikle büyük şehirlerde sinemaya gidenler, sanki sanat uğruna çok büyük fedâkarlıklara katlanmış gibi konu..
Bayrağımızı yırtan İngilizlere Osmanlı nasıl ders verdi? 1870 yılında 6 parça İngiliz gemisi Bahreyn adası açıklarında görünür. Amaç, Osmanlılara gözdağı vermek ve Bahreyn üzerinde hükümranlı..
Kabartıcılar ekmekle aramıza girmesin ‘Önce ekmekler bozuldu’ lafı yanlış değil. Gıda ürünlerinin ve beslenmenin kanser dahil birçok hastalığın oluşmasında ve gelişmesinde rol oynadığı dünyad..
Bayrağın gölgesinde Bir avuç densizin bayrağı hedef alan davranışı, neredeyse bütün ülkeyi ayağa kaldırdı. Çok geçmeden karşı gösterilen başladı ve evlerin balkonlarını, araçları bayraklar sü..
ERKİN KORAY: Politikaya müdahale etmek isterdim ama elimde sadece gitarım var Erkin Koray, hiç şüphesiz Türk müziğinin idollerinden birisi. Siz ‘Çöpçüler’ deyin ben ‘Arap Saçı’nı söyleyeyim, ..
STK’nıza ‘hayırlı yönetici’ istemez misiniz? Bütün dünyada sivil toplum kuruluşları sahip oldukları güçle sadece kendi ülkelerindeki devlet yönetimini etkilemekle kalmıyor, uluslararası kamuo..
Türk Silahlı Kuvvetleri iftiharla sunar: Film icabı demediler, askerce çarpıştılar Türkiye’nin ilk Çanakkale filmi bundan 40 yıl önce Türk Silahlı Kuvvetleri-Yeşilçam işbirliğiyle çekildi. De..
Tarih Vakfı’nın ‘alternatif’ bakış açısı 27 Mayıs darbesine 'makul' görüyor! Okullara alternatif tarih geliyor. Tarih Vakfı, hazırladığı kitaba, ‘tarih’ ve savaşların dışındaki kavramları da ..
Okuyucular ne diyor? İnsan böyle bir köşeyi her hafta yazınca, okurun ne düşündüğünü de düşünmeden edemiyor.
Sokaktaki insana imparatorluk rehberi ‘Küçük Şeylerin Tanrısı’ romanıyla İngiltere’nin Booker Ödülü’nü kazanan Hintli kadın yazar Roy, uzun zamandan beri savaş, çevre ve küreselleşme politik..
Duyduğunuz yakında göreceklerinizdir Tarihin uzak ve yakın koridorlarında yankılanan konuşmalardan kimi sözlerin rejimleri değiştirdiğini, kimilerinin ise radikal değişikliklere kapı açtığına..
Kendinden kaçtıkça çoğalttığımız masal Kendinden, kendi ruhu ve bedeninden kaçan erkekleri kitabının sayfaları arasına hapseden Kıraç, hepimizin silinmiş bir geçmişin izinden gidiyor olduğumu..
İnsan merkezli şirket nasıl yönetilir? Dünyanın ilk demokrasi anlayışından günümüz modern şirket yapılanmalarına ilişkin bir adaptasyonu anlatan Ceokrasi kavramı, insan merkezli yönetim anlay..
Saatler nereye yürüyor? Ne önlerine düşmüş bir kavalcı vardı şehirleri saatlerden temizlemek isteyen, ne arkalarında bıraktıkları insanların ihtiyaçları onları yerlerinde tutacak. O insanlar ..
Yeni TCK-1: Kaderden kaçamazsınız Ben şunu anlamıyorum. Zaten hiçbir zaman da anlamadım. Bazı cenazelerde görürüm, ölü sahibinden fazla ağlayanlar vardır.
Punk, ragga, pop ya da hepsi... Müzikal açıdan dünyanın en ‘eklektik’ gruplarından biri sayılan ‘Asian Dub Foundation’ yeni ‘single’ları ile gündemde.
‘Şeyh Bedreddin’in müzikleri albümde İlk kez 1981’de "Hikaye-i Şeyh Bedreddin" adıyla sergilenen tiyatronun o unutulmaz müziklerine imzasını atan ünlü müzisyen Timur Selçuk, 19 eserden oluşan..
‘O şarkılar’ın ilk ve asıl sahibi Bugün yaşayan ve İngilizce müzik dinleyen bütün kuşakların dinlediği bir isim Andy Williams.
Her eşe lazım dört tavsiye "Karşı"dakinin "karşı"sını anlamaya çalışınSevdiğinizle aranızdan bir ırmağın geçtiğini düşünün. Irmak büyük bir ırmaktır.
Çatalsız’da isteyene çatal da var Son derece lüks bir lokantaya girip kuzu tandır söylediğinizi düşünün. Önünüze sık bir şekilde servis edilen tandır kebabını, garsonların ve müşterilerin şaş..
Dünyanın tanıdığı mesiri sadece bir dernek üretiyor Her yıl dernek tarafından üretilen tonlarca mesirin geliri şenliklere harcanıyor her yıl Manisa’yı Mesiri Tanıtma ve Turizm Derneği tarafı..
Hastaneye gideceğinize evdeki bulgura sahip çıkın Deyimlerde bile bulgurun hakkı yenmiştir: "Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak" bunlardan biri. Kış aylarında sofraların vazgeçi..
Gelin ata binsin, ‘bakım’ yaya kalmasın Bahar havasıyla birlikte düğünler başlayacaktır. Bu yüzden düğün konusunda teklifler sunmaya devam ediyoruz. Sırada geline özel bakım konusu var. Sadec..
Kadınlar sigara kurbanı Son 20 yılda Almanya’da sigara yüzünden ölen kadınların sayısı yüzde 92 oranında arttı. Araştırmalara göre 1984 yılında ciğerde tümör nedeniyle ölen kadın sayısı 5.6..
[GİYİM] Erkekler her zaman şık Cacharel yeni koleksiyonunda klasik ve casual giyimde farklı seçenekler sunuyor. İş yaşamında ve günlük hayatta şıklıktan vazgeçmeyenler için.
[YİYECEK] Buz gibi kaymak şeftali Algida, bol şeftali parçaları ve şeftali şurubuyla hazırladığı dondurmasını lezzet severlere sundu. Yaz coşkusunu yeni paketlerde bulabilirsiniz.
[AKSESUAR] Mücevher kadar değerli Leather&More, ucunda paslanmaz çelikten bir çubuk ve özel baskılı deriyle birleşen zincirden oluşan toka tasarımıyla dikkat çekiyor. Fiyatı 298 YTL.
[ALIŞVERİŞ] Aymerkez’de alışveriş Aymerkez Alışveriş Merkezi dünyaca ünlü 250’yi aşkın markanın, yeni sezon ve outlet ürünlerini uygun fiyatlarla ve tüm kredi kartlarına 6 taksitle sunuyor.
[KOZMETİK] Ciltlerinizi değiştirin FlorMar, temizleme serisinde nem düzenleyici yüz temizlik jeli, sıkılaştırıcı tonik ve nemlendirici ile cilt tiplerine özel seçenekler sunuyor.
[GİYİM] Çimlere basın! Gelen baharla birlikte doğada yürüyüş yapmak isteyenler Slazenger’in sportif şıklığı ve zengin koleksiyonunu tercih edebilir. Soft renkli ürünler 69 YTL’ye.
Sanal ortamda gerçek çözümler! Gelişen teknoloji günümüz insanının problemlerini azaltmadı. Sosyal problemlerin yanında psikolojik problemler de insanın yakasını bırakmıyor. Bunu gören Yusuf ..
« » 1 2 3 4 5 6 7