27 Mart 2005 Pazar Günü Haberleri

27 Mart 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Kapatma isteyeceğiz' Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan (EPDK) 9 bin 596 akaryakıt bayii lisans almaya hak kazandı. 2 bin 653 akaryakıt bayii ise eksiklerini tamamlayamadı.
Otellere paskalya akını İstanbul son 10 yılın en dolu mart ayını tamamlamak üzere. Özellikle paskalya nedeniyle İstanbul'daki oteller, Yunan ve Hollandalı turistlerin akınına uğradı.
Beyoğlu'nda hijyen tam Beyoğlu Belediyesi'nin işletmelerde tam hijyen sağlamak amacıyla başlattığı 'Beyaz Zambak' projesi ilk sonuçlarını verdi. Gerçekleştirilen ilk çalışmalar sonucunda en y..
Müsteşar övdü TOBB itiraz etti Hazine Müsteşarı Çanakçı: Cari açık sorun değil. İyi yoldayız. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Tablo hiç tozpembe değil.
'İstihdam ithal ediyoruz' Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, artan ithalatta ihracata dönük olarak yapılan aramalı ithalatının ağırlık taşıdığı savunmasını, &..
Uzan'a 2 yıl hapis istemi Tasarruf Mevduatı Sigorta Foru (TMSF) tarafından el konulan Pamukova'daki çiftliğine 13 Kasım 2004'te gece yarısı baskın yaptığı öne sürülen Genç Parti (GP) Genel Ba..
ABN banka alıyor Hollanda'nın en büyük bankası ABN AMRO'nun İtalyan Antonveneta'yı satın almaya hazırlandığı iddia edildi. Hollanda'da yayımlanan Het Financieele Dagblad gazetesinin haberine ..
Züccaciye dükkânındaki fil olmadan geliri artırdı Vergi Barışı'nı devreye soktuktan sonra vergi mükelleflerinin yakalarına yapışıp "Gösterdiğin matrah düşük, artır, yoksa karışmayız&..
Talat: Rum gemisine onay olmaz Türkiye'nin Gümrük Birliği'ni düzenleyen Ankara Anlaşması Ek Protokolü'nü imzalamak üzere AB ile anlaştığı haberleri gelirken, KKTC Başbakanı Mehmet Ali Talat....
Yakovu çok rahatsız Türkiye ile Avrupa Komisyonu arasında Gümrük Birliği'nin Kıbrıs Rum Yönetimi dahil yeni AB üyesi olan ülkelere uygulanmasını içeren Ankara Anlaşması'nın uyum protokolü içi..
Rice'ı hayran bıraktı ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Washington'da perşembe akşamı bir araya geldiği Yunanistan Dışişleri Bakanı Petros Molivyatis'e hayran kaldı.
Chirac sumo izleyip stres attı Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, hükümetin ekonomik reformlarına tepkilerden Avrupa Anayasası'na dek iç kamuoyunda yükselen seslerden bunalsa da dün çocukla..
Kırgızistan kaynıyor Karşı darbe mi? Kırgızistan'da, seçim sonrası patlayan isyanda Devlet Başkanı Akayev'in ülkeyi terk etmesine rağmen, yağma ve kargaşa durulmadı. İstifa etmeyen ve Rusya'..
Yoksul güneyle zengin kuzeyi birleştirmeye talip Kırgızistan'da sivil darbenin ardından kendini başbakan ve geçici devlet başkanı ilan eden Kurmanbek Bakiyev'in siyasi geçmişi, birkaç sene ön..
Bişkek, bölgede gidişatı belirleyecek Eski Sovyet cumhuriyetlerindeki halk darbeleri, 'Şimdi sıra kimde' sorusunu doğurdu. Muazzam enerji kaynaklarının yanı sıra uyuşturucu kaçakçılığı rotası..
Ankara soğukkanlı, dönen Türkler dehşet içinde Türk Dışişleri, Kırgızistan'da iktidarı deviren isyan sonrası ülkede asayişin hızla normale döndüğü tespiti yapsa da, hem Kırgızistan'da bulunan..
Rumlar Kıbrıs raporuna kızdı BM İnsan Hakları Komisyonu'nun Cenevre toplantısına sunulan Kıbrıs raporu Rumların tepkisini çekti. Hafta başında sunulan raporda, Türkiye'nin adadaki askeri varl..
General Jones İstanbul'da ABD'nin Avrupa'da bulunan kuvvetlerinin (EUCOM) komutanlığını yapan ve aynı zamanda NATO Avrupa Müttefik Yüksek Komutanı (SACEUR) da olan orgeneral James L. Jones, İ..
Lübnan'dan BM'ye onay BM Güvenlik Konseyi'nin, Lübnan hükümetini 14 Şubat'ta öldürülen eski Başbakan Refik Hariri'yle ilgili soruşturmayı ciddiyetten yoksun bir biçimde yürüttüğü için...
Musul'da da işkence yapıldı Amerikan askerlerinin Irak'ın Musul kentindeki bir askeri üste tutulan Iraklılara da işkence yaptığı ortaya çıktı. Üste 20 yaşındaki esir Salih Cessim'in çenesinin..
Berlusconi'nin mafya belası İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, 1988'de iktidara gelmeden kendisini, oğlunun başını keserek Milano'daki katedralde cesedini sergilemekle tehdit eden mafyaya pa..
CHP dikensiz gül bahçesi CHP lideri Deniz Baykal, yerel seçimden sonra başlatılan muhalif hareketi önce İzmir ve İstanbul, ardından da Anadolu'daki 18 il yönetimini görevden aldığı operasyonl..
Baykal: Gereken yapıldı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Mustafa Sarıgül'ün partiden ihracını ve 18 il yönetiminin görevden alınmasını savundu. CHP'de kurumlar ve kuralların çalıştığını belirt..
Sarıgül: Köleleri tutuyor CHP'den ihraç edilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, 18 il yönetiminin görevden alınmasının antidemokratik olduğunu ileri sürerek, "Mevcut genel baş..
Şirin: Yeni TCK hızlı hazırlandı Yargıtay Başkanvekili Osman Şirin, yeni Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) çok hızlı hazırlandığını ileri sürdü. Trabzon'da, önceki akşam Zeugma TV'de yeni TCK' yı de..
DSP lideri: Sansür başlıyor DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, yeni Türk Ceza Kanunu (TCK) ile gazeteciler açısından 2. Abdüllamit dönemini aratmayacak bir sansür dönemi başlayacağını ileri sürdü.
Üç vekilli partiye yardım yok AKP ve CHP'de gündeme gelen istifalarla yeni oluşum arayışları, iki partiyi de harekete geçirdi. CHP'li Osman Özcan'ın 2003'te verdiği, 'TBMM'de, ondan daha az m..
Bu duruma en çok martılar bozulacak Modernleşme tarihimizin kilometre taşlarından 162 yıllık Şehir Hatları İşletmesi dün tarihe karıştı. Şehir Hatları'nı bünyesine katan İstanbul Deniz Otobüs..
Bir ev süsü: Türk kadını! Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, AKP Kocaeli İl Kadın Kolları Teşkilatı'nca düzenlenen Dünya Kadınlar Günü Dayanışma Çayı'na katıldı.
TRT'nin bilançosu TRT, bir yıl içinde 258'i yerli, 712'si yabancı toplam 970 adet sinema filmi aldı. Yerli filmler için 3 milyon 407 bin 611.5 YTL, yabancı filmler için ise 11 milyon 761 bin ..
Gazeteciler yollarda Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi, Bursa Gazeteciler Cemiyeti ve Anadolu Spor Gazetecileri Derneği, yeni TCK'da basın ve...
Dekolte yardımı! Bir firma tarafından fakir ailelere dağıtılmak üzere Diyarbakır'a gönderilen ve aralarında iç çamaşırı, gece kıyafeti ile mini eteklerin yer aldığı 6 bin parça kıyafeti kimse..
Doğu'dan yükselen ışığı dünyaya tanıtan adam 'Temelini attılar' Modern bilimin oluşum sürecinde Doğu'nun payı nedir? Almanya'da, Goethe Üniversitesi Arap-İslam Bilimleri Tarihi Enstitüsü Müd..
Erdoğan'ın evine de Türk bayrağı asıldı Mersin'de Nevruz kutlamaları sırasında Türk bayrağına yönelik saldırıya tepki, tüm yurtta sürüyor. Bayrak kampanyasına Başbakan Tayyip Erdoğan da katıl..
Gül: Kardeşlik unutulmamalı İnsan hakları örgütleri, bayrağa saldırı sonrası milliyetçi rüzgârdan yakındı. Dışişleri Bakanı Gül: Kardeşlik unutulmasın.
DEHAP: Bize haksızlık yapılıyor DEHAP Genel Başkan Yardımcısı Alaeddin Erdoğan, Mersin'de yaşanan Türk bayrağına saldırı olayı sonrasında tepkilerin DEHAP'a yöneltilmesinin haksızlık olduğunu..
Tek hayali Sultanahmet Virginia Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Emine Vadud'un New York'ta kadınlı erkekli cemaate cuma namazı kıldırmasıyla başlayan 'Müslüman Kadınların Özgürlük Turu' ..
'Kıdemli vatandaşa' şefkat Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in eşi Semra Sezer'in himayesindeki Ulusal Eğitime Destek Kampanyası'na bağlı çalışan, Yaşlıların Yaşam Kalitesini Yükseltme Girişi..
Öğretmen için 10 yıl vadeli ucuz konut İlkokul Öğretmenleri Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) ve Toplu Konut İdaresi'nin gerçekleştireceği konut projesiyle Ankara Yenikent'te 2 bin 788 konut yap..
Doktorlar önlük bıraktı Sağlık Bakanlığı hastanelerinde uzman ve başasistan olarak görev yapan doktorlar, Atama ve Nakil Yönetmeliği'nin iptali için eylem yaptı. Ankara, İstanbul, İzmir, Ad..
Kârhane zarar edince "Film, Türk halkının yeni konumunu, bürokrasinin çaresizliğini anlatıyor.Sistemin bizi getirdiği noktayı anlatıyor ve bunu anlatırken de güldürüyor.Trajikomik, s..
Asıl marifet az yemekte Zayıflamak isteyenler, 'mucize diyetler'e sarılmadan önce metabolizmasını iyi tanımalı. Dr. Gündüz Tezmen, "Kişiye özel diyet tespit edilmeli. Hızla zayıflata..
Kaçakçılar uçmuş! Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçıları işleri iyice büyüttü, uyuşturucu madde taşımak için denizaltı kullanıyorlar. Ülkede yapılan operasyonda, kaçakçılara ait tonlarca uyuştur..
Bu canavar dirilecek mi? Jurassic Park gerçek mi oluyor? ABD'nin Kuzey Carolina Üniversitesi'nden Mary Schweitzer başkanlığındaki bir grup paleontolog, 70 milyon yıl önce yaşamış 'Tyrannosaur..
Prens ağır hasta... Monaco Prensi Rainier'nin durumu çok ağır. Saraydan yapılan açıklamada, 7 Mart'ta zatürree nedeniyle hastaneye kaldırılan 81 yaşındaki prensin kalp...
Balon patlatma terörü Kraliçe 2. Elizabeth, Wakefield kentini ziyaret ederken balon patlatan iki genç 'tehdit ve kaos yaratmaktan' tutuklandı. Kraliçe'nin perşembe günkü ziyareti sırasında me..
Marburg korkuttu Ebola'ya benzeyen virüs, Angola'da 115 can aldı. Altı ay önce ortaya çıkan 'marburg'un kurbanlarının dörtte üçü, 5 yaşın altındaki çocuklar.
Müthiş tazminat ABD'de aldatıldığını öğrenen kadın, 40 milyon dolar tutarında tazminat kazandı.
Genç işadamlarından AB'ye Çin uyarısı Avrupa Birliği Genç İşadamları Konfederasyonu (YES) Başkanı Murat Saraylı'nın da içinde olduğu AB'nin reform liderleri, AB'nin Lizbon Stratejisi çerçeves..
Uzan'a baskın davası TMSF'nin el koyduğu Pamukova çiftliğine 13 Kasım 2004'te geceyarısı baskını yapan Cem Uzan ve 21 adamı hakkında iki yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı'Toprak'ın yatı ..
« » 1 2 3 4 5 6 7