27 Mart 2005 Pazar Günü Haberleri

27 Mart 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Doğru Türkçe' seferberliği RTÜK ve SES-BİR, radyo ve televizyonlarda Türkçe'nin korunması ve doğru kullanılması için ortak hareket etme kararı aldı.
AGİT'ten Kırgızistan'a heyet Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'ndan (AGİT) bir heyet, Kırgızistan'daki yönetim krizinin çözümüne yardım etmek amacıyla bu ülkeye gitti.
WP: Guantanamo'daki Türk suçsuz The Washington Post gazetesi, Pakistan'da yolculuk halindeyken, El Kaide'yle bağlantısı olduğu iddiasıyla tutuklanıp, Guantanamo'ya götürülen Türk vatandaşı Mu..
'Türk Tiyatrosu serumla yaşatılıyor' 27 Mart Dünya Tiyatro Günü bildirisini kaleme alan tiyatrocu Gencay Gürün, günümüzde Türk Tiyatrosu'nu serumla yaşatılan bir hastaya benzetti.
Dosya paylaşımı için kader günü ABD'de Anayasa Mahkemesi, Metro-Goldwyn-Mayer'in Grokster'a karşı açtığı, son 20 yılın en önemli telif davalarından sayılan dosyayı görüşmeye Salı günü başlıyo..
Alpler'in eteğinde geleceğin TV'si Avusturya'nın Engerwitzdorf kasabasında başlatılan internet tabanlı televizyon yayını projesi geleceğin televizyonu olarak niteleniyor.
Peşmergeler Irak ordusuna alınıyor Irak'ta Şii ve Kürtlerin, peşmergelerin Irak ordusuna dahil edilerek Kürt denetimi altında kalması konusunda anlaştıkları bildirildi.
Haberin Devamı>>> Milyonları ekran başına toplayan 1980'lerin ünlü dizisi 'Dallas', Brad Pitt ve Catherine Zeta-Jones'un da yer aldığı bir kadroyla beyazperdeye t...Festivalde yerli prömiyerl..
Haberin Devamı>>> Kırgız başketinde iki gün önceki yağmanın ardından sağlam kalan az sayıdaki dükkan da kapalıRoza, 'yıldırım devrim'i anlattı
Akayev yandaşları anayol kapattı Kırgızistan'da muhalefetin devirdiği Devlet Başkanı Askar Akayev'in yandaşları, Kurmanbek Bakiyev'in geçici devlet başkanı olmasına karşı çıkarak protesto ama..
Meclis, holdingleri görüşecek TBMM Genel Kurulu, tasarruf sahiplerinden para toplayarak mağduriyetlerine yol açan holdingleri görüşecek.
Ocakbaşına devam Biges Restaurant yenilenmiş dekorasyonu ve kebap ustası Muzaffer Altınsoy'un yemekleri ile müşterilerine ocakbaşı keyfi sunmaya devam ediyor. Biges'in mönüsünde et döner, öze..
Kemençe eşliğinde yemek Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Hidiv Kasrı'nda yarın başlayacak olan "Karadeniz Lezzetiyle 7 Gün 7 Gece" adlı yemek şenliği 4 Nisan'a kadar devam..
Bir başka dünyaya yolculuk İstanbul'un yanı başındaki Polonezköy özellikle hafta sonları ziyaretçi akınına uğruyor. Burada üç otel, 27 pansiyon, beş et-mangal lokantası ve bir tane de şık res..
Jenital bölgelerin estetiği Cinsel organlarından şikayetçi kadın ve erkeklerin bazı sorunlarına ameliyatla çözüm bulmak mümkün1 liranın 81 yıllık macerası
Bilgisayarı kapan dışarı çıkıyor Artık İstanbul'daki birçok yer kablosuz internet erişimi hizmeti veriyor. Taşınabilir bir bilgisayarla telefona ve kablolara ihtiyaç olmadan bir kafede, bir r..
Beyaz Saray'ı "fetheden" elbise Mevhibe Loğoğlu'nun Beyaz Saray'da giydiği ve çok beğenilen kıyafeti, Ankara Olgunlaşma Enstitüsü'nün Fatih Koleksiyonu'ndanÇapkın hafiyenin Türkiye serüveni
Türkiye, kış turizminde yetersiz Türkiye'nin, yüzölçümünün yaklaşık yüzde 55'i 1500-3 bin metre yükseklikte ve dağlık alanları Alpler'in 2-3 katı olmasına karşın, kış turizmi yatak sayısı top..
Şok diyetler sağlığı tehdit ediyor Şok diyetlerin yerini sağlıklı diyetlere bırakın...
Paralar borca gidiyor ATO'nun “Son 10 Yılın Borç Raporu”na göre, Türkiye son 10 yılda iç ve dış borç anapara ve faizi olmak üzere toplam 970.8 milyar dolar ödedi.
Sigaradaki vergi AB'yi rahatsız etti Üretici firmaların tepkisine yol açan sigara ve içkilere uygulanan özel tüketim vergisi, Avrupa Birliği temsilcileriyle görüşmelerde de gündeme geldi.
Enerjide uzun vadeli çalışma planı Türkiye'nin elektrik sektöründe ileriye dönük arz ve talep projeksiyonları, ilgili bazı kuruluşlar tarafından alınacak ortak karar ve belirlenecek yeni stra..
AGİT'ten Kırgızistan'a uyarı Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı, Kırgızistan'da Askar Akayev'in iktidarının devrilmesinin ardından yaptığı açıklamada, yönetimi ele geçiren muhalefet lider..
Gazze'den çekilmeye engel kalmadı İsrail Başbakanı Ariel Şaron, muhalefettteki Şinui partisinden bütçe konusunda destek alarak, Gazze'den çekilme planının önüdeki engeli kaldırmış oldu.
Trafik kazaları 9 kat daha fazla Türkiye'de gelişmiş ülkelerle karşılaştırıldığında 9 kat daha fazla trafik kazası gerçekleştiği açıklandı.
Yaşar Topçu kendini savunacak Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Yaşar Topçu'nun Yüce Divan'da yargılandığı davanın ikinci duruşması yarın yapılacak.
Ertelemeye direndi, koltuğundan oldu Devlet Bakanı Abdüllatif Şener’in borç ertelemeye izin vermediği için elinden alınan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda (ÖİB), aynı nedenle ikinci tasfiy..
Beyrut'ta bombalı gece: 2 ölü Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta daha çok Hırıstiyanların yaşadığı bir bölgede bomba yüklü bir araç patladı. Patlamada 2 kişi öldü.
Baykal: İktidarın boyası dökülüyor CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, “Bu iktidarın boyası dökülmeye başladı. Tarımda uyguladıkları politikalar iflas etti. Çiftçiyi kaderine terk ettiler&#..
Ağustos Karıncası İbrahim Er İbrahim Er, 45 yaşında bir İznikli. Mesleğini merak edecek olursanız, işte bütün mesele bu... İznik Belediyesi’nde çaycı, anonsçu ve nikah memuru. Akşamları hamam..
Türkiye’de diyabet denilince akla o gelir Türk Diabet Cemiyeti Başkanı Prof. Dr. Nazif Bağrıaçık, şeker hastalığı denilince Türkiye’de ilk akla gelen uzman. İsmet İnönü, Cemal Gürsel, Cevdet ..
Bir milyon şişe rakıyı toplamaları üniversitede ders olarak okutulacak 27 Şubat pazar akşamı İstanbul Gaziosmanpaşa’daki Dem Restoran’da demlenen akşamcılar, içtikleri rakıdan zehirlenip iki ..
Bu takımın 13 bin antrenörü var Web Football Club dört yıl önce Fransa’nın Caen kentinde beden eğitimi öğretmeni Frederic Gauquelin (32) tarafından kuruldu. İl Amatör Ligi’nde oynamaya başlay..
Hiç imajımız olmayacağına korkunç Türk kalmak da iyi Havai fişek gibi rengarenk bir kişilik Özlem Kumrular’ınki. Akademisyen, yazar, çevirmen, polilog, kronik gezgin, müzik programcısı, folkl..
Tarihi hastane otel oluyor Bir asırdan fazla hastalara hizmet verdikten sonra Fransız Konsolosluğu tarafından 1991 yılında Tekfen Grubu’na satılan Pasteur Hastanesi butik otel oluyor.
Telsizli simitçi devri bitti işte yeni sivil polisler Gittikçe çeşitlenen suç türleriyle başedebilmek, suç dünyasına nüfuz edebilmek için polis de kendini yeniledi. Eskinin köşe başında bekle..
Siz olsaydınız Terri Schiavo nun beslenme hortumunu çıkarır mıydınız? Terri Schiavo, 15 yıldan beri bitkisel hayatta ama yiyip içiyor. Terri ölü sayılabilir mi? Kocası beslenme hortumunun çek..
Düşmanını tanı! Göğüs göğüse süren bir savaş. Taraflar, bazen birbirlerine 15 metre uzaklıkta kurulan cephelerde savaşıyorlar. Hele süngü hücumunda kimin senle aynı safta olduğunu anlamak ner..
Ciddi ciddi haber sunuyorlar ama popstar muamelesi görüyorlar Fransa’da iş çığırından çıkmış durumda. LCI haber kanalında spikerlik yapan Melissa Theuriau yüzünden internette özel fan siteler..
Sivri dişli nazik kurt İkisinin de soyadı wolf (kurt) sözcüğüyle başlıyor. Dünya Bankası Başkanlığı’ndan ayrılmaya hazırlanan James Wolfensohn virtüözite düzeyinde çellist, sanatsever bir kur..
Duman avcılarına plaket İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası (MMO) işbirliğiyle İzmir'de hava kirliliğini en aza indirmek amacıyla başlatılan eğitim çalışması tamamlandı. ..
Tansaş yönetiminde bayrak değişimi TANSAŞ genel kurul toplantısı yapıldı. Yönetim kurulunun iki üyesinde değişikliğe gidildi. Mehmet Refik Soyer ve Ali Fuat Erbil, görevlerini Nezih Çevik ile..
Dantel geri döndü İÇ giyimin ünlü markalarından Türkiye dağıtıcısı İzmirli olan Ten, 2005 koleksiyonunda klasik şıklığı öne çıkardı. Katalog çekimleri Ukraynalı Natalia ile yapıldı. Minik aks..
AKP kampa girdi AKP İzmir İl Başkanlığı'nın üç günlük eğitim programı Özdere Grand Efe Otel'de başladı. Toplantılara Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Devlet Bakanı Mehmet Aydın ve bazı m..
Meclis'te ibre CHP'den yana İZMİR İl Genel Meclisi 29 Mart'ta toplanacak. Daha önce valilerin yaptığı başkanlık görevine yeni bir isim seçilecek. AKP ve CHP'nin 59'ar sandalyeye sahip olması,..
İtalyan modasının tarihi bu sergide İZMİR İtalyan Konsolosluğu ve Sartirana Sanat Vakfı işbirliği yaptı. "İtalyan Modası'nın Cazibesi" adlı sergi İzmir'e taşındı. Konak Pier'de 30 Mart Çarşam..
100 metrede geçim savaşı BERGAMA'DA minarelerin boya ve tamiratını yapan Reşat Aktaş, 50 ila 100 metre yükseklikte çalışarak ekmeğini çıkarıyor. Aktaş mesleğini, tehlikeli olmasına karşın, se..
Yağmur çocuklar hayatı öğreniyor Sabahat Akşıray Otistik Eğitim Merkezi'ndeki çocuklar üretim yapıyor.Yetenek geliştiriyor, hayata hazırlanıyorSevgi, barış ve kardeşlik kenti
SSK, her gün iki bin karne veriyor SSK İzmir Sigorta Müdürü Ali İhsan Yeşilçimen, SSK'lı hastaların karne eziyetine açıklık getirdi. Yeşilçimen, SSK hastaneleri ve dispanserlerinin Sağlık Bak..
Ülkü'nün ressam torunu CHP İzmir Milletvekili Hakkı Ülkü'nün kızı Birsen'in 7 yaşındaki oğlu Kaan Altıntaş büyük bir başarıya imza attı. TED Aliağa Koleji 2. sınıf öğrencisi olan Kaan, Sloven..
» 1 2 3 4 5 6 7