26 Mart 2005 Cumartesi Günü Haberleri

26 Mart 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
‘Altın 450 dolarda seyreder’ Dünya Altın Konseyi İcra Kurulu Başkanı (CEO) James Burton, dünya altın fiyatlarının ons başına 450 dolar civarında seyretmesinin beklendiğini söyledi. Bu yıl içi..
Kaçak akaryakıtla mücadele spot piyasadan başlayacak Yılda 2 milyar dolar civarında vergi kaybına yol açtığı hesaplanan kaçak akaryakıtla mücadeleye önce spot piyasadan başlanacak. Bu çerçeve..
Benzine üç ayda sekizinci zam Benzin türleri ve motorinde rafineri çıkış fiyatının artırılmasından sonra, benzinin pompa fiyatları dünden geçerli olmak üzere yaklaşık yüzde 2,1 ila 2,5 oranın..
Maliye uyardı: Akaryakıtta yazarkasa mayısta devrede Maliye Bakanlığı, akaryakıt pompalarına ödeme kaydedici cihazı bağlatması gereken mükelleflere, 28 Mart tarihine kadar sözleşme yapma uyar..
Migros yeni yatırımlarla büyüyor, ciro 2 milyar doların üzerine çıkacak Migros, yıl sonuna kadar yurtdışında 21’i Rusya’da olmak üzere toplam 24 yeni mağaza açacak. Genel Müdür Aziz Bulgu, bü..
Türkiye, akıllı kartla Avrupa’ya örnek oluyor Kredi kartları ile yapılan sahteciliğin önüne geçmek amacıyla geliştirilen akıllı (çipli) kartların yaygınlaşmasında Türkiye, Avrupa ülkelerinin ..
Küba'da dolar bozdurmak yasak Küba Devlet Başkanı Fidel Castro, ülkesinde kullanılan her iki para birimi olan peso ve Küba Pesosu'nun dolara karşı konvertibl (dönüştürülebilir) olmaktan çıkar..
Bayrağa sahip çıkan halk, meydanları doldurdu Türk halkı, dün Anadolu’nun dört bir yanındaki miting ve yürüyüşlerde ay-yıldızlı bayrağına sahip çıktı.
Mitinglere polis, asker ve halk birlikte katıldı Hakkari'de binlerce kişi Mersin'deki nevruz kutlamalarında gerçekleşen bayrak yakma olayını protesto etti. Ellerine Türk bayrakları alarak sok..
Er: Bayrağı yaktıranların kim olduğu belli Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Er, Nevruz kutlamaları sırasında çıkan olaylar konusunda, "Bayrak yakma girişimi ile ilgili olarak yurtdışı v..
‘Hüzünlü Gurbet’ bana yeni bir heyecan getirdi Türk sanat müziği ve Türk tasavvuf musikisinin ünlü sesi Ahmet Özhan’ın İstanbul’da verdiği Hüzünlü Gurbet konseri, izleyicileri sıla hasretine ..
Diyanet: Kadınların erkeklere namaz kıldırması caiz değil Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, kadınların erkeklere namaz kıldırmasının caiz olmadığını açıkladı. Geçtiğimiz ha..
‘Hutbelerimize Avrupa Birliği karışamaz’ Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, "Hutbelerimize, ne siyasetçiler, ne devlet adamları, ne de AB müdahale edebilir." dedi.
Türkiye’de her yıl 150 bin kişi kansere yakalanıyor Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İlhan Tuncer, Türkiye’de her yıl 150 bin kişinin kansere yakal..
Van Emniyeti’nde fuel oil tankı patladı: 1 ölü, 3 yaralı Van Emniyet Müdürlüğü'nde fuel-oil tankının bakım çalışmasında sprey kıvılcımının tankı patlatması sonucu Kaya Petrol firmasının işçil..
Yargıtay’dan yolsuzlukla ilgili ihbarları cesaretlendirici karar Yargıtay, yolsuzluk yapan ya da suç işleyenleri cumhuriyet savcılıklarına şikayet eden vatandaşları cesaretlendirecek bir kara..
20 bin kutu sahte ilaç ele geçirildi Mersin'de, piyasa değeri 150 bin YTL olan 20 bin 446 kutu sahte ilaç ele geçirildi. Bir depoda bulunan sahte ilaçlarla ilgili 1'i gıda mühendisi 4 kişi gö..
Umut Davası’nda karar için yeni TCK bekleniyor Aralarında Uğur Mumcu, A. Taner Kışlalı, Muammer Aksoy ve Bahriye Üçok suikastlarının da bulunduğu 22 faili meçhul cinayeti kapsayan ‘Umut Dava..
Mahkeme, Kemal Uzan’ı savunması için barodan avukat talep etti Rumeli Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Uzan’ı (69) baronun görevlendireceği avukat savunacak. Uzan’ın ‘bilirkişilere rüşvet..
Evcil ve Acar, Sedat Şahin’den şikayetçi olmadı Organize suç örgütü kurduğu gerekçesiyle Sedat Şahin ve arkadaşlarına yönelik düzenlenen "Lale operasyonu" soruşturması kapsamında Erol Evcil v..
Ermeniler Avrupa’dan talimatla ayaklanmış Ermeni diasporasının ‘soykırım’ iddialarına karşı Osmanlı belgeleri üzerindeki araştırmalar sonucu önemli bulgulara ulaşıldı.
‘İhtilalde kamu binalarını yakın, memurları öldürün’ Adana Ermeni Başpiskoposu’na Marsilya ve Londra’dan gönderilen mektupta şöyle deniliyor: Sayın Vehebedian;
Sokak çocuklarını koruma projesi hayata geçiriliyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sokak çocuklarının korunması için kurulan sokak timlerinin harekete geçmesini istedi.
Afet bölgesindeki 13 köyün boşaltılması bürokrasiye takıldı Sivas’ta oturulamaz raporu verilen 13 köy bürokrasi sebebiyle boşaltılamadı. Jeoloji mühendisleri 146 ailenin bulunduğu 13 köyün bo..
Kaçak motorin operasyonunda 9 kişi tutuklandı Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık Daire Başkanlığı koordinesinde, 6 ilde eşzamanlı başlatılan ‘mazot kaçakçılığı operasyonu’nda gözaltına alınan..
‘Oturulamaz’ raporu verilen polis evi 3. yılında boşaltılıyor Yapımına 1998 yılında başlanan ve dört yıl sonra hizmete giren Ardahan polis evi ‘oturulamaz’ raporu verildiği için boşaltılıyor...
Pamukkale’ye termal şehir Pamukkale’de sağlık, kür ve rehabilitasyon hizmetinin verileceği bir termal şehir kuruluyor. 50 bin dolara mal edilecek termal şehir projesi, Türk-Fransız ortak yatı..
Saatlerinizi bu gece bir saat ileri almayı unutmayın! Yaz saati uygulamasına bu gece geçiliyor. Bu gece saatler bir saat ileri alınacak. Yaz saati uygulaması, 30 Ekim 2005 Pazar günü saat 02...
Hastalanan 49 turist Türkiye’den şikayetçi oldu Geçtiğimiz yıl Türkiye’de tatilini geçiren 49 turist lejyoner mikrobu kapması nedeniyle konakladığı otelden şikayetçi oldu. Uluslararası kurulu..
Güzelleşelim derken farkında olmadan zehirleniyoruz Her kadının yılda ortalama 2 kilograma yakın kozmetik ürün kullandığına, dikkat çeken Dr. Özlem Çınar, "Kozmetikler kanserojen madde içeriy..
Tüp bebek, prematüre doğumları artırdı Tıp teknolojisindeki gelişmeyle beraber tüp bebek yöntemi büyük ilgi görmeye başladı. Tüp bebek uygulamasında ikiz, üçüz, dördüz gibi çoğul gebelikler y..
Korsanlar Telif Yasası’yla ‘resmen’ dalga geçiyor ‘Korsanla Mücadele Yasası’ olarak bilinen ‘Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun yürürlüğe girişinin birinci yıldönümünde korsanlar, meydan oku..
[Haber İzlenim - Abdullah Kılıç] Amir geliyor, toplanın! Kaset, CD, VCD, DVD ve kitap gibi materyallerin sokakta satışını yasaklayan, bunların korsanını üretip satanlara büyük cezalar getiren..
Ercümend Behzad Lav’ın bütün eserleri bir arada Çağdaş Türk şiirinin sıra dışı, yapıtı gereğince değerlendirilmemiş şairlerinden Ercümend Behzad Lav’ın bütün eserleri tek ciltte toplandı.
KOCAV Kitabevi’nin açılışında Mehmed Niyazi konuşacak KOCAV (Kültür Ocağı Vakfı) Kitabevi, Süleymaniye’deki vakıf merkezinin giriş katında açılıyor.
Fotoğrafçı Basilico, İstanbul’da Dünyaca ünlü İtalyan fotoğraf sanatçısı Gabriele Basilico, 9. Uluslararası İstanbul Bienali için bir dizi fotoğraf çalışması yapmak üzere İstanbul’a geldi.
18 CHP il yönetimi görevden alındı CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), 11 il yönetimini feshetti. 7 il örgütü de tüzükte öngörülen sürede gerekli toplantıları yapmadıkları gerekçesiyle düşmüş sa..
CHP, Mustafa Sarıgül defterini kapattı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün CHP’deki genel başkanlık mücadelesi ihraçla sonuçlandı.
‘Milletvekiliyim’ diyen gazeteci hediye isteyince yakayı ele verdi Son zamanlarda yaygınlaşan sahtecilik örneklerine bir gazete yöneticisinin de adı karıştı. Ankara merkezli yayın yapan Anayu..
Hazırladığı partiler yasası teklifini vekillere gönderdi AK Parti’den ayrıldıktan sonra eski partisi ANAP’a geçen Isparta Milletvekili Erkan Mumcu, Siyasi Partiler Kanunu’nda değişiklik yapıl..
Murat Karayalçın’ın gözü CHP’deki muhaliflerde SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, partisinin Meclis’te temsil edilmesi için yoğun çaba sarf ediyor. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün ..
Batık bankalar için Meclis araştırması talebi CHP, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilen bankalarla ilgili Meclis araştırması açılmasını istedi.
Üç puan ve moral istiyoruz A Milli Futbol Takımımız, 18. Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde bugün Arnavutluk ile "tamam" ya da "devam" niteliğinde önemli bir maça çıkıyor.
Türkiye’siz bir Dünya Kupası düşünemiyorum Almanya Milli Futbol Takımı’na Jürgen Klinsmann ve Oliver Bierhoff ile birlikte yön veren Joachim Löw, "Bütün Almanya dört gözle Türkiye’nin 2006’ya..
Gerhard Mayer Vorfelder: Türk Milli Takımı’nın Almanya’ya gelmesini gönülden arzuluyorum Alman Milli Takımı’nın Slovenya ile yapacağı hazırlık maçı öncesi ülkesinin son antrenmanını takip ed..
Galatasaray'a gol attığımda bile bu kadar manşetlerde kalmadım Beşiktaşlı İbrahim Üzülmez’in evinde geçirdiği talihsiz bir kaza sonrası sol ayak tendonu kesildi. Bir anda medyanın odak noktas..
Fener, Avrupa’yı futbolla değil basketbolla fethetti Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a, "Avrupa'da kupa getirin, koltuğumu bırakacağım." dedirten futboldaki başarısızlık, basketbolda ..
‘Para her zaman başarıyı getirmez’ Galatasaray Teknik Direktörü Gheorghe Hagi, başarılı olmanın yolunun inanmaktan geçtiğini söyledi.
Sabah’ta ‘Yılın Sporcusu’ Fatih Zaman Gazetesi’nin 15. Yılın Sporcusu Ödül Töreni’nde, "Yılın Futbolcusu" ödülüne layık görülen Trabzonspor ve A Milli Takımı’ın golcüsü Fatih Tekke, Sabah Spo..
Ben bu filmi daha önce görmüştüm Türk futbol tarihinin kırılma noktalarında baş rollerde oynayan bir oyuncu Bülent Korkmaz. Futbol tarihimizde unutulmayacak üç sıkıntılı ama ardından zaferle ..
« » 1 2 3 4 5 6 7