25 Mart 2005 Cuma Günü Haberleri

25 Mart 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Köyün gençlerinden, yarım kalan okul inşaatı için tiyatro Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde inşaatı yarım kalan Kırkgöz Köyü İlköğretim Okulu için tiyatro oyunu oynandı. Çorlu'ya 15 kilometre uzakl..
Zabıtalar ‘biz de yıpranma indirimi isteriz’ diye faks çekti Üsküdar’da toplanan zabıta memurları, Emeklilik Sigortaları Yasa Tasarısı’nda ‘yıpranma indirimi’ öngörülen meslek gruplarına dahi..
Topbaş: Liseyle ilgili kararı taraf bakanlar verecek Adalet Bakanlığı’nın bölgede yapacağı ‘Adalet Sarayı’ inşaatı yüzünden yıkılması kararlaştırılan, iki yıl önce yapılan Çağlayan Ahmet Buha..
Uyuşturucu bağımlısı kayınpeder hasılat için gelinini öldürdü Uyuşturucu bağımlısı kayınpeder hasılat için gelinini öldürdü
Beyoğlu'ndaki metruk binalar bir bir çöküyor Beyoğlu'nda, bir süre önce çökme tehlikesi sebebiyle mühürlenen 3 katlı ahşap bir bina çöktü.
Sakaryaspor, ligi ilk 10 sırada bitirmenin hesabını yapıyor Ankaragücü maçına hazırlanan Sakaryaspor, düşme hattından çıkmak için bütün gücünü kullanacak. Teknik Direktör Şaban Yıldırım, "As..
Bursaspor’un geleceği tartışıldı İlk kez gerçekleştirilen "Bursaspor 2005 Forum"unda, Bursaspor'un Süper Lig'e çıkması için daha sağlam adımlar atılması gerektiğine dikkat çekildi. Bursaspor ..
Tavşanlı’da TSO yönetimi belirlendi Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan seçim sonucunda Yönetim Kurulu Başkanlığına Davut Efe seçilirken, yönetim kurulu asil üyeleri Zeynel Korkmaz, ..
Alaplı balıkçı barınağı üç yıl içinde tamamlanacak Bolu Ulaştırma Bölge Müdür Yardımcısı Necmi Ünlü, Alaplı balıkçı barınağında incelemelerde bulundu.
İşadamları, Kütahya’da termal turizm için yatırıma çağrıldı Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, teşvik edilen iller kapsamına alınan Kütahya için en uygun yatır..
Dünya Hidrojen Konseyi İstanbul'da toplanacak Hidrojen enerjisinin yaygınlaşması için kurulan Dünya Hidrojen Konseyi, 13-15 Temmuz'ta İstanbul'da toplanacak. İki yılda bir gerçekleşen konsey ..
Beşiktaşlı yaşlılar Boğaz turuna çıktı Beşiktaş Belediyesi, Yaşlılar Haftası münasebetiyle ilçede oturan 55 yaşın üstündeki yaklaşık 250 kişiye tekne turu düzenledi. Yaşlılar, 3 saat boyunca ..
Milli Gazete yazarı Mahmud Bekkine vefat etti Milli Gazete'de Haris Sultanof mahlası ile diziler yazan Habib Mahmud Bekkine, 14 Şubat'tan beri tedavi gördüğü Vakıf Gureba Hastanesi'nde vefat ..
Binlerce seyirci sıla hasretine ortak Türk sanat müziği ve Türk tasavvuf musikisi’nin ünlü sesi Ahmet Özhan, Fethullah Gülen’in şiirlerinden derlenen "Hüzünlü Gurbet" albümünün altıncı konser..
Kadife devrim Orta Asya’ya sıçradı Gürcistan ve Ukrayna’dan sonra eski Sovyet cumhuriyetlerinden Kırgızistan da sürpriz bir şekilde "kadife devrim" ile tanıştı.
Sivil darbe serisinin son halkası Kırgızistan Kırgızistan’da yaşananlar, Balkanlar ve eski Sovyet ülkelerinde gerçekleşen kansız darbeler serisinin son halkasını oluşturdu. Yeni bin yılın kan..
Muhalefetin başını eski devlet adamları çekiyor Bölgedeki en demokratik ülkelerden biri olarak öne çıkan 5 milyon nüfuslu Kırgızistan’da cılız da olsa muhalif isimler sürekli seslerini duyura..
‘Halk iradesi’ isteyen Ankara Bişkek’e heyet gönderiyor Türkiye, muhalefetin Akayev rejimini devirdiği Kırgızistan'a büyükelçi Metin Göker'in başkanlığında tecrübeli diplomatlardan oluşan bir..
[Haber Analiz - Mirza Çetinkaya - Moskova] Komünist kadınların kehaneti tuttu mu? Eski Sovyet cumhuriyetlerinde süregelen soft devrimler, dört nala koşuyor. Batı destekli soft devrimler rüzga..
[Haber Analiz - Atif Ala - Bişkek] ‘Lale devrimi’ yağmaya dönüştü Kırgızistan, Ukrayna ve Gürcistan’dan sonra üçüncü devrim adresi olarak yansıdı dünya kamuoyuna. Bir zamanlar insanların 3-4 ..
Devrimin 25 günlük serencamı Kırgızistan’da parlamento seçimlerinin ateşlediği "devrim hareketinin" bir ayı bile bulmayan kısa geçmişi özetle şu şekilde:
Aday bile olmayan Rusya’ya destek Türkiye’den fazla Altı Avrupa ülkesinde yapılan bir kamuoyu araştırması, Avrupalıların, Avrupa Birliği (AB)’ne aday bile olmayan Rusya’ya Türkiye’den daha fa..
Köprü ihaleleri iptal yolunda İstanbul’daki 13 köprü ve viyadüğün güçlendirilmesi için açılan ihalede Japonya sürprizi yaşandı.
800 bin kişi hiçbir iş yapmadan maaş alıyor Kamudaki personel politikalarının geldiği nokta, Sanayi Bakanı Ali Coşkun’un değerlendirmesi ile yeni bir boyut kazandı. "Yaklaşık 800 bin kişi hiç..
Bankaların Fon’a devrinde hükümetin kararına uyarız Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin, Bankacılık Yasa Tasarısı’na, zor duruma düşen bankaların Fon’a devri..
Yabancı yatırımcı hız kesince piyasa sakinleşti ABD Merkez Bankası'nın enflasyona sert tedbir uyarısının ardından sarsılan piyasalar dün yabancı çıkışların kesilmesinin etkisiyle sakinleşti. ..
IMF, ziyaret için resmi davet bekliyor Uluslararası Para Fonu (IMF) Dış İlişkiler Direktörü Tom Dawson, IMF heyetinin Türkiye'yi ziyareti için henüz programın belli olmadığını ve bunun Türk ..
88 yıllık Karaca markası yola Narin ile devam edecek Ünlü giyim markası Karaca, Narin Grup'un oldu. Narin Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Güneş, 88 yıllık marka Karaca'yı tekrar tekstil s..
Ford, üretimi 27 bin adet artıracak Ford Otomotiv, artan ihracat talebi sebebiyle ticari araç üretimini bu yıl 201 bin adetten 228 bin adede çıkaracak.
Kuyumculuk Fuarı'na 7 bin 500 yabancı geldi Bu yıl 20.si düzenlenen İstanbul Ku-yumculuk, Takı, Gümüş, Saat ve Malzemeleri Fuarı'nı Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen açtı.
Benzine yüzde 2,7 zam Benzin türleri ile motorinin rafineri çıkış fiyatları, bugünden geçerli olmak üzere artırıldı. TÜPRAŞ'ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, kurşunsuz ve süper ben..
Reformlar aksamadıkça hükümete desteğimiz sürecek Hükümet ile Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) arasında yaşanan mesaj trafiğine her geçen gün yeni bir halka ekleniyor.
[HABER İZLENİM] Türkiye, Avrupa’nın Çin’i olabilir TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı’nın ev sahipliğindeki kahvaltılı toplantı, bana, ülkenin bu çok önemli işadamını hem kişisel özellikleri hem de..
Kombassan Holding Petlas’ı bayiine sattı Kırşehir’de kurulu bulunan ve 8 yıldan bu yana Kombassan Holding tarafından işletilen Petlas Lastik Fabrikası, lastik ana bayii Abdülkadir Özcan’a sa..
Orhan Erinç’e gazetecilerden tepki Yeni Asya Gazetesi muhabiri Naciye Kaynak’ın başörtülü olduğu gerekçesiyle Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenen Tüketiciler Günü etkinliklerini takip ederk..
5 sivil toplum örgütü, İnsan Hakları Kurulu’ndan ayrıldı 5 sivil toplum örgütü, hükümeti "insan hakları konusunda samimiyetsizlikle" suçlayarak Başbakanlık İnsan Hakları Danışma Kurulu üyeliğ..
Komşusu, Hülya Avşar’ı AİHM’ye şikayet edecek Nazmi Karbuz adlı vatandaş, arsasındaki ağaçları kestiği iddiasıyla sanatçı Hülya Avşar’a dava açtı. Karbuz, "Davayı Türkiye’de çözemezsem Avrupa..
25 bin öğrenciyi sınava sanal dersane hazırlıyor Üniversite ve liselere giriş sınavlarına hazırlanan öğrencilere yardımcı olmak amacıyla hazırlanan www.sanaldersane.com web sitesi 25 bin öğre..
60’lık ninelerin suçu çalı toplamak Kastamonu’nun Küre ilçesinin Beşören köyüne bir dava için keşfe giden sulh ceza hakimi, ormandan topladıkları çalı çırpıları taşıyan iki yaşlı kadınla karş..
Emniyet, yabancıların parmak izini alacak Polis, Türk vatandaşlığı için başvuranlar, İskan Kanunu kapsamında göçmen olarak Türkiye’ye gelmek isteyenler, sığınma ve iltica başvurusunda bulunan..
Cinnet getiren şahıs ailesini kurşuna dizdi: 5 ölü, 2 yaralı İzmir’in Torbalı ilçesi Kuşçuburun köyünde fabrika işçisi Mustafa Akbaş (33), cinnet getirerek önce ailesinin 6 ferdini, ardından ..
Dumandan zehirlenen itfaiye amiri hayatını kaybetti Bahçelievler’deki bir tekstil firmasının deposunda çıkan yangına müdahale ederken zehirlenen 4 itfaiyeciden biri hayatını kaybetti. Meslekt..
9 yaşındaki hırsız yakalanınca polisten avukatını istedi Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Ziraat Bankası şubesinden 2 bin 870 YTL çalmaya kalkışan 9 yaşındaki kız çocuğu yakalanınca avukat isted..
AİHM’ye müracaat zorlaşıyor Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ni önemli ölçüde değiştirecek olan 14 No’lu Protokol, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM)’ne gereksiz yere yapılan başvuruları da..
Suçlu hastasını ihbar etmeyen doktora 1 yıl hapis cezası geliyor Yeni Türk Ceza Kanunu, hekimlerin de tepkisini çekmeye başladı. ‘Kasıtla ihmal sonucu ölüme sebebiyet maddesinin ağırlaştırılm..
10 bin polis alımı Meclis’ten geçti Polis eğitim merkezleri kurulması ve üniversite mezunu 10 bin yeni polis alınmasını öngören yasa tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.
Adalet Bakanlığı zabıt kâtibi alacak Adalet Bakanlığı, sözlü sınav ve mülakat ile 2 bin 360 zabıt katibi alacak.
Heyelanda toprak altında kalanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı Sivas'ın Koyulhisar ilçesine bağlı Sugözü köyü Kuzulu mezrasında toprak altında kalan 15 kişi için gıyabi cenaze namazı kıl..
Depremde çöken binadan 10 öğrenci sağ kurtuldu Bingöl’ün Karlıova ilçesinde önceki gece meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından 23 sarsıntı daha oldu.
Sınır dışı edilen Türk imam, Alman Anayasa Mahkemesi’ne gidecek Almanya’nın başkenti Berlin’de Kreuzberg semtinde bulunan Mevlana Camii’nin imamı Yakup Taşçı’nın sınır dışı edilme kararı üzer..
« » 1 2 3 4 5 6 7