25 Mart 2005 Cuma Günü Haberleri

25 Mart 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fischer yeni vatanında Eski Dünya Satranç Şampiyonu olan Amerikalı Bobby Fischer, kendisine vatandaşlık hakkı veren İzlanda'ya gitti. Fisher dün, sekiz ay boyunca alıkonulduğu Japonya'dan ye..
Terri için geri sayım Beslenme tüpü kocasının isteği üzerine mahkeme kararıyla çıkarılan 41 yaşındaki Amerikalı kadının anne ve babası, başvurdukları son kapıdan da çevrildi.
İnternet erkeklerin Türkiye'de erkekler kadınlardan 2.5 kat fazla internet kullanıyor. DİE'nin 24 bin 462 kişiyle yaptığı ankete göre 16-24 yaşında kadınların yüzde 21'i, erkeklerin ise yüzde..
'Porno'yu gören avukat fenalaştı Michael Jackson'ın davasında jüriye gösterilen çıplak fotoğraflar, şarkıcının avukatını hastanelik etti.
Arjantinli kadının 93 yıllık sırrı... Arjantinli bir kadın, beş yaşından beri haberdar olduğu dinozor kalıntılarının yerlerini 93 yıl sonra bilim adamlarına gösterdi.
Houston klinikte... Whitney Houston, bir yıl aradan sonra yeniden rehabilitasyona gidiyor. Houston, 2002 yılında ABC televizyonunda, kokain, marihuana, ve uyuşturucu hap kullandığını açıklam..
Bosna tipi reality şov Bosna'da, 1990'lardaki savaşın ayırdığı eski dostlar, 'reality şov'da bir araya getirilecek.
Edebiyat öğretmeni 4 öğrenciyi ezdi Osmaniye'de, Mehmet Akif Ersoy Süper Lisesi'nde edebiyat öğretmeni olan Gürdal Besnek, otomobiliyle okulun kapısından içeri girerken sol taraftaki duvara ç..
Sahte rakıya bir dava daha İstanbul Ayazağa'daki bir evde sahte rakı imal ederek piyasaya sürdükleri öne sürülen 3 kişi hakkında dava açıldı. Hazırlanan iddianamede, Cengiz Çelik'in sahte rak..
Davaya 'farsça' molası Fotoğrafçı Gülbiz'i öldüren Parisa, dün ilk kez hâkim karşısına çıktı. Parisa, Türkçe iddianameyi anlamayınca duruşma ertelendiDoktor sekreterine 23 bıçak darbesi
İçinizdeki çocuğa müjde GEÇTİĞİMİZ ocak ayında yayın hayatına başlayan "İçimdeki Çocuk" dergisi, "hem anne babanın kişisel gelişimine, hem de çocukların eğitim ve gelişimine katkıda bulunmayı..
Mortgage sistemi Milliyet Emlak'ta Mİllİyet Emlak'ın bu sayısında:Mobil Göz Kliniği Trakya'yı tarayacak
Çamur, Güney Kıbrıs'ta gösterime girdi Yönetmenliğini Derviş Zaim'in yaptığı "Çamur" adlı film, Güney Kıbrıs'taki sinema salonlarında... Başrollerini Mustafa Uğurlu, Taner Birsel, Bülent Emin..
Gerçek robot dansı Japon teknoloji firması Sony'nin ürettiği humanoid (insansı robot) 'Qrio'lar, Nagakute'deki uluslararası EXPO 2005 Fuarı'nda 'Expo Süper Dünya Orkestrası'nın verdiği konser..
Mermi tasarrufu Yeni çıkan 'Hitler Kitabı'na göre Nazi lideri, esir Rus askerlerinin idamında fazla mermi harcanmaması için korkunç bir yol buldu: Gezici gaz odaları!Köpekbalıklarının sardaly..
Yine Kayseri ve 5. facia! Kayseri'de dün bir çocuk daha trafik kazasında can verdi. Burhan'a çarpan ehliyetsiz sürücü, onu 50 metre sürüklediMotor tutkunları buluştu
Bergama 23 Nisan konukları bekliyor 23 NİSAN Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, Bergama'daki ilköğretim okullarında okuyan öğrencilere Romanya, Bosna - Hersek, Yunanistan, Bulgaristan ve ..
Satranççılar Ada'da iki gün nefes kesti ADA Spor Kulübü tarafından Kuşadası'nda düzenlenen 2'nci Satranç Turnuvası sona erdi. Çocuklar kategorisinde Manisa Toplum Merkezi'nden Uğur Mutlu Güng..
Alışveriş yap dikili ağacın olsun BALÇOVA İnciraltı'ndaki Özdilek Alışveriş Merkezi, Ege Orman Vakfı işbirliği ile, yanan ormanları yeşertmeye devam ediyor. 2004 yılında İzmir - Çeşme Otoyolu..
Bulana ödül var İZMİRLİ Veteriner Hekim Ayşe Köse'nin Yorkshire Terrier cinsi, 6 yaşındaki dişi köpeği Ofis kayboldu. Köse, "Hava alması için kliniğin önüne çıkardım. Sonra yok oldu. Çalınmış..
Dev kaya düşmeden söküldü ÇİĞLİ Güzeltepe'de evlerin üzerine düşme tehlikesi yaratan dev kaya, 2 günlük çalışma sonucu parçalanarak kaldırıldı. Belediye Başkanı Ensari Bulut, "Çevredeki 10'da..
Manisa'da ödünç vekiller geri alınacak DYP Manisa'da seçim takvimi işlemeye başlıyor. İlçe kongrelerinin Haziran ayı sonuna kadar, il kongresinin de Temmuz ayı ortalarında yapılması bekleniyo..
Sergide Hint rüzgarı The English Academy kurucularından Aysel Finnegan tatil için Hindistan'a gitti. Uzun süre bu ülkede kalan Finnegan, Hint kültüründen etkilendi, İzmir'e taşımak istedi. Ge..
Kimseden korkmayız CHP İzmir İl Başkanı Ekrem Bulgun, görevden alınan Alaattin Yüksel'in "Olağanüstü kongre yapılsın. Çekindikleri bensem aday değilim. Korkunun ecele faydası yok" sözlerine y..
'Soros'un tezgâhı' GÜRCİSTAN ve Ukrayna'da olduğu gibi Kırgızistan'daki olayların perde arkasında da ABD'li spekülatör George Soros'un bulunduğu ileri sürülüyor. Rus Siyaset Bilimci Nikolay R..
'Türkler kaçırıldı' iddiası AYAKLANMANIN yarattığı güvenlik boşluğundan faydalanan bir grup gösterici, Bişkek'te aralarında 3 büyük alışveriş merkezinin de bulunduğu birçok yeri yağmaladı. Ya..
Dünya, DHA'dan izledi Bişkek'teki ayaklanma, tüm dünyaya Doğan Haber Ajansı'nın (DHA) sağladığı görüntülerle ulaştı. BBC, CNN, yayınlarını keserek DHA'nın verdiği görüntüleri son dakika olara..
Dünya niçin önemsiyor? Kırgızistan, öteki Orta Asya ülkeleri gibi zengin petrol veya doğalgaz yataklarına sahip değil, ancak yine de yaşanan olaylar dünyanın gündeminde ilk sıralarda yer aldı..
Polat Alemdar 'takı' fuarında 'Kurtlar Vadisi'nin oyuncuları Necati Şaşmaz, Erhan Ufak ve Kenan Çoban, Takı Fuarı'nı gezdi. Oyunculara, ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi. Kırıkkale'de 9 YTL bo..
'İkinci Bahar Gönüllerde' başlıyor KANAL D, nisan ayında 'Size Anne Diyebilir miyim?'in ardından yeni bir reality show'u ekranlarına taşıyacak. Ebru Akel'in sunacağı 'İkinci Bahar Gönüllerde'..
Hidayet şoku NBA'de Orlando Magic'te forma giyen milli forvetimiz Hidayet Türkoğlu büyük bir şanssızlık yaşadı ve sakatlanarak sezonu kapadı.
At yarışları 1.AYAK: Eküri koşma avantajına sahip Mostar'ın bu yarışı kazanmasını bekliyorum. Tek ciddi rakibi Sılver Tree'dır.Efes, İstanbul'a bıraktı: 70-59
On yılda on beş milyon genç Onuncu Yıl Marşı'nı sever misiniz ? Ben bayılırım. Marşların kralıdır benim için. Hele, "Başta bütün dünyanın saydığı başkumandan" diye başlayan bölümü... Oraya mu..
Son patronlar Yönetim koltukları boşta olan dört federasyon dün Ankara'da yapılan seçimlerle yeni başkanlarına kavuştuKayak özerk
Ve şifre çözüldü Elemelerdeki kritik sınav öncesi Arnavutluk'u analiz eden Teknik Direktör Ersun Yanal'ın, oyuncularını "Rakibi sakın küçümseyin. Onları çok koşup, pres yaparak çökerteceğiz" ..
Siyaset krampon giyince Terör yıllarında Diyarbakır'da Devlet eliyle yüceltilen futbolun henüz sivilleşemediğini söylüyor amatörler. Ancak kendileri adeta sivil toplum örgütü gibi çalışıyorla..
Canaydın freni Galatasaray Yönetimi, Aziz Yıldırım'ı cevaplamaya hazırlanırken, Başkan'ın uyarısıyla sessiz kaldı. Ancak Canaydın, önlem amacıyla federasyonu ziyaret etme kararı aldıGüneş pat..
Askeri suçlara erteleme yok Hükümet, yeni TCK'ye Türk Silahlı Kuvvetleri rötuşu yapacak. TCK'nin "hapis cezalarının ertelenmesi, zamanaşımı ve kısa süreli hapis cezalarında kamu yararına çalı..
'Soykırım, AB'nin giriş ücreti' CHP'nin davetiyle Türkiye'ye gelen ABD'li tarihçi Prof. Dr. Justin McCarthy'nin verdiği konferansı, Abdullah Gül, Bülent Arınç ve Deniz Baykal birlikte izledi...
Sezer çekildi Erdoğan tam gaz TBMM'nin bu yıl ilk kez vereceği Milli Egemenlik Onur Ödülü'ndeki adaylık karmaşası sürüyor. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, anayasal konumunu gerekçe gösterer..
2. imza kampanyası HAK-PAR, 'Kürt'üm, tarafım, talep ediyorum" başlıklı imza kampanyası başlattı. İmza metninde, 'federasyon, Kürtçe resmi dil olsun ve siyasi af' istekleri yer alıyorGül: Ker..
Düğmeye kim bastı? Erdoğan, hükümete karşı düğmeye basıldı sözlerine açıklık getirdi: Çıkar çevrelerinin çıkarları kesiliyor. Bu çıkarların tekrar temin edilmesi lazımLokman Ayva bu kez sevin..
İşte AİHM'den dönen kararlar Yeni TCK'de basın özgürlüğünü kısıtlayan düzenlemelere tepkiler sürerken AİHM, birçok Avrupa ülkesinde basının cezalandırıldığı kararları bozduOnlardan çekinin
Allah bir daha kanun yazmayı nasip etmesin BDDK Başkanı Tevfik Bilgin, MÜSİAD’da içini döktü. Bilgin, Finansal Hizmetler Kanun Tasarı Taslağı’nı kastederek, ‘Çok zorlu bir süreç yaşadık. Alla..
350 Türk şirketi alarma geçti Kırgızistan’da Devlet Başkanı Asker Akayev’i yarım saatte deviren darbeyle başlayan kargaşa, 350 civarındaki Türk şirketini tedirgin etti. Bu ülkedeki en büyük y..
Telsim satılmadıkça sektör zarar görüyor TYelekomünikasyon Kurumu Başkanı Ömer Arasıl, Telsim’in satışında her geçen günün sektör için olumsuz olduğunu ifade ederek, ‘Bir an önce satılması ge..
Siemens’e ‘Rekabet’ cezası Bayilik sistemi ile ve kamu ihalelerinde rekabeti önlediği gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan Siemens’in yasayı ihlal ettiği sonucuna varan Rekabet Kurulu, Sie..
Benzin ve motorine yüzde 2.4-2.8 zam TÜPRAŞ bir hafta aradan sonra benzin ve motorine yeniden zam yaptı. Benzin türlerinin rafineri satış fiyatı yüzde 10.4-10.7 oranları arasında, motorin fiy..
DDK: Borsa, TMSF’den yüzde 4 bin faiz almış Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu (DDK), İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın (İMKB), Sermaye Piyasası Kurulunun da (SPK) onayıyla Şubat 20..
Baykal’dan izin aldım Gül’den destek gördüm Birleşmiş Milletler Kalkınma Teşkilatı (UNDP) Başkanlığı için Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan’ın aday gösterdiği CHP Milletvekili Ke..
« » 1 2 3 4 5 6 7