24 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

24 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ekonomide sıkıntı yok Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin ekonomi konusunda hiçbir sıkıntısı olmadığını söyledi.
‘Reformların gecikmesi tehlikeli’ Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, IMF ile yapılacak yeni stand-by düzenlemesi için gereken yasal reformların gecikmesini 'tehlikeli' bulduğunu söyl..
ABD’nin enflasyona sert tedbir uyarısı piyasaları sarstı ABD Merkez Bankası FED'in faiz oranlarını çeyrek puan (yüzde 0,25) artırmasına karşın enflasyon endişelerine bağlı olarak bundan sonra..
Bakan Babacan: Sıcak para hızlı çıksa da dövize müdahale olmaz Devlet Bakanı Ali Babacan, Türkiye'ye gelen kısa vadeli yabancı sermayenin hızlı çıkması durumunda Merkez Bankası'nın buna müda..
Muhalefet listeyi çizdi, sanayi odasında başkan değişmedi İstanbul Sanayi Odası seçimlerine Tanıl Küçük'ün başkanlığındaki tek liste ile girildi. Ancak değişim grubunda yer alan Adnan Dalgakı..
Özelleştirme Yasası yenileniyor Özelleştirilen kuruluşlarda özürlüleri işten çıkaran firma sahibine asgari tutarın iki katı kadar idari para cezası uygulanacak. Üst üste ihaleye çıkıldığı hal..
Mahkeme, emeklileri haklı buldu: 2 yıllık enflasyon farkı ödenmeli İş Mahkemesi, Tüketici Fiyatları Endeksi farklarının SSK emekli aylıklarına 2 yıl boyunca eksik yansıtıldığı iddiasıyla açıl..
MÜSİAD’dan hükümete: Ekonomide vitesi yükseltin Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Bolat, ekonomi programında bugünün fotoğrafına ve ihtiyaçlarına uygun bir r..
Telekom’un tekeli bitiyor, özel şirketler ‘bilinmeyen numaralar’ hattı açabilecek Türk Telekom’un dakikası 54 yeni kuruş olan ‘118 bilinmeyen numaralar’ hizmetine alternatif geliyor. Günde or..
İsdemir’de grev kararı Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde beklediğini bulamayan Çelik-İş Sendikası, İskenderun Demir Çelik Fabrikası'nda (İsdemir), 2 Mayıs'ta greve çıkma kararı aldı.
İhracatçı Afrika’ya Fas’tan girecek, hedef 3 milyar dolar Kotaların kalkmasının ardından Çin ile sıkı bir rekabete giren Türk tekstil sektörü, yeni pazarlara açılmak için harekete geçti.
Kredi kartı uyarısı: Mecbur kalmadıkça avans çekmeyin DİSK'e bağlı Banka-Sen Eğitim Dairesi, tüketicileri kredi kartı kullanımı konusunda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla bir çalışm..
Ünlü emlakçı Reha Medin vefat etti Emlakçı Reha Medin (43), kalp krizi sonucu öldü. Medin, bugün Maltepe İmdat Vakfı Camii’nde öğleyin kılınacak cenaze namazının ardından Başıbüyük Mezarlığı..
Perakencilere ilk kadın başkan Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği başkanlığına, YKM Yönetim Kurulu Üyesi Nuşin Oral seçildi.
Endüstri Holding’in parasıyla kendi adlarına yatırım yapmışlar Endüstri Holding’in kayıp 250 milyon marklık mevduatının bulunması amacıyla düzenlenen operasyonda ilginç bilgilere ulaşılıyor.
JİTEM’ci Ersever’in Aydınlıkçı sevgilisi olduğu ortaya çıktı Ankara’da 4 Kasım 1993’te ölü olarak bulunan Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele Timleri’nin (JİTEM) kurucusu emekli Binbaşı A..
Kredi borcunu ödeyemeyince babasının mezarında kendini yaktı Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, kredi borcunu ödeyemediği için bunalıma girdiği öne sürülen esnaf, babasının mezarı yanında kendini y..
Mehmet Ali Ağca, cezaevinde nişanlandı Kartal H Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Papa suikastçısı Mehmet Ali Ağca'nın, cezaevinde nişanlandığı iddia edildi. Ağca'nın, Ortadoğu Gazetesi köşe y..
Gazeteciler yeni TCK için yürüdü Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), 1 Nisan’da yürürlüğe girecek yeni Türk Ceza Kanunu’nun gazetecilerle ilgili maddelerinin değiştirilmesi için yürüyüş düze..
İmamın evinde sakladığı Sakal-ı Şerif’i de çaldılar Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Camii’nde bulunan Sakal-ı Şerif’i cami imamı çalınmasın diye evine götürdü; fakat hırsızlardan kurtaramadı. Olayda..
Diyarbakır’da ‘bayrağa saygı’ mitingi yapılacak Mersin’deki Nevruz kutlamaları sırasında Türk bayrağını yakma girişimine tepkiler yurt genelinde artarak sürüyor. Başta Güneydoğu Anadolu Bölge..
Türk bayrağını yakmak isteyen 2 kişi yakalandı Türk bayrağına çirkin saldırıyı gerçekleştirenlerden 2 kişi yakalandı.
DEHAP ilçe binasının camını kırıp bayrak astılar İstanbul Üsküdar’da toplanan yaklaşık bin kişilik ülkücü grubu, dün akşam saatlerinde DEHAP ilçe başkanlığı binasının camlarını kırarak binaya..
TCK’nın boşluğunu dolduran yönetmelik jandarma ve polise geniş yetkiler veriyor Bir hafta sonra yürürlüğe girecek yeni TCK’nın boşluklarını dolduracak yönetmeliğe göre kimlik göstereme-yenle..
Hukukçular: Yönetmelik polise ceza yetkisi veriyor Hukukçular, yeni Ceza Muhakemesi Kanunu’yla (CMK) kişi hak ve özgürlüklerini güvence altına alan düzenlemelerin, yönetmeliklerle geçersiz ha..
Büyükler sabahçı, minikler öğlenci olacak İkili eğitim yapılan ilköğretim okullarındaki 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri öğlenci, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri ise sabahçı olacak. Milli Eği..
Heyelan tehlikesine karşı Trabzon’da köy boşaltıldı Trabzon’un Beşikdüzü ilçesine bağlı Bayırköy’de heyelan tehlikesine karşı 27 ev ile 1 cami boşaltıldı. Köy sakinleri bir süre önce Sivas’ın..
Öğrenci ve ailelerine okullarda deprem eğitimi verilecek Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğü tarafından sürdürülen ‘Temel Afet Bilinci Eğitimi Projesi’ kapsamında uzaktan eğitim..
YÖK Başkanı Teziç, yeni üniversitelere soğuk Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, mevcut üniversitelerin eksiklikleri giderilmeden yeni üniversiteler kurulmasının isabe..
Siirt, temsilcimiz Ali Çelik için seferber Kilis’teki trafik kazasında ağır yaralanan Zaman Gazetesi Kahramanmaraş Temsilcisi Ali Çelik için Siirt’te dua seferberliği başlatıldı.
ABD mahkemesi bitkisel hayattaki kadını ölüme terk etti ABD’de büyük hukuki sorun haline gelen, bitkisel hayattaki Terri Schiavo’nun beslenme tüpünün yeniden takılması başvurusu bir kez dah..
Ölümcül Marburg virüsü çocukları vurdu Angola’nın kuzeyinde, çoğu 5 yaşın altındaki 95 kişinin marburg salgınından öldüğü bildirildi.
Özkök: Dışişleri ile yakın işbirliği içindeyiz Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Türkiye'nin Irak politikasına ilişkin değerlendirmede bulunan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşa..
Meslekten ihraç edilen hakime rüşvet davası Çıkar amaçlı suç örgütlerine yönelik soruşturma kapsamında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nca meslekten ihraç edilen eski Bolu Hakimi Selami Be..
Migren ağrısını diğer ağrılardan basit bir testle ayırabilirsiniz Uygulanabilir basit bir testle migren için yüzde 93,3 doğru teşhis koyduklarını ifade eden Prof. Dr. Mustafa Ertaş, "Ekonomik..
Diş gıcırdatmanın sebebi psikolojik bozukluk ve sinirlilik Bruksuzim olarak bilinen diş gıcırdatması, diş kayıplarına, diş eti hastalıklarına neden olurken, baş ve yüz ağrılarını da beraberin..
‘Üzüm çekirdeğinin değeri bilinmiyor Üzüm çekirdeğinin tespit edilebilmiş en güçlü antioksidan olduğu, bunun yanında insan sağlığı açısından birçok faydalı madde içerdiği belirtildi.
En doğal nefes kokusu gidericisi; yoğurt Yoğurdun, doğal bir nefes kokusu gidericisi ve diş taşı önleyicisi olduğu ortaya çıktı.
10 bin okula kütüphane kurulacak Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’deki 10 bin ilköğretim okulunu ve liseyi kitapla buluşturacak yeni bir projeye imza atıyor.
‘Son Duruşma’, Bahçelievler Tiyatrosu’nda Ekrem Dumanlı’nın 1997’de yayınlanan eserinden Hilali Mahmutoğlu’nun sahneye aktardığı "Son Duruşma", bugün Bahçelievler Belediye Tiyatrosu’nda seyir..
İstanbul Film Festivali biletleri gişeye çıkıyor 24. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin biletleri, 25 Mart Cuma gününden itibaren festival filmlerinin gösterileceği sinema gişelerinde ..
TYB yazar okulunun 10. dönemi başlıyor Türkiye Yazarlar Birliği’nin (TYB) 2000 yılında başlattığı yazar okulu, 25 Mart 2005 Cuma günü saat 18.00’te Tarım Bakanlığı Konferans Salonu’nda yapıl..
Ankara’da, tek kişilik oyunlar buluşması Çankaya Belediyesi’nin, her yıl ünlü tiyatrocuların katılımıyla gerçekleştirdiği "Tek Kişilik Oyunlar Festivali"nin beşincisi 27 Mart’ta başlayacak.
Baykal, muhaliflerin gönlünü alacak CHP lideri Deniz Baykal, kendisine karşı liderlik mücadelesi veren Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile onu desteklediği için kınama cezası alan 15 m..
Mustafa Sarıgül disiplin kuruluna iki CD sundu CHP’den kesin ihracı istenen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül avukatları aracılığıyla, Yüksek Disiplin Kurulu’na 13. Olağanüstü Kurultay’d..
Solun umuduydu siyasete veda etmeye hazırlanıyor Ekonomik krizin yaşandığı 2001 yılında ‘kurtarıcı’ olarak Türkiye’ye davet edilen CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş, politikadan ayrılmay..
CHP yönetimi sıkıntı yaşanan 20 teşkilatı denetliyor CHP Merkez Yönetim Kurulu, bazı şikayetler üzerine 20 il örgütünün denetlenmesi için harekete geçti. Görevlendirilen heyetlerin hazırlayac..
Yeni oluşuma soyunan Doğan, CHP’den ayrıldı Bir süredir başladığı yeni parti çalışmalarını sürdüren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Celal Doğan, CHP’den istifa ettiğini açıkladı..
Erdoğan, mizah dergisine ‘hakaret’ davası açtı Başbakan Tayyip Erdoğan, mizah dergisi Penguen aleyhine 40 bin YTL’lik manevi tazminat davası açtı.
Bana sigarayı bıraktır 10 milyar lirayı al! Meclis Adalet Komisyonu, her yıl milyonlarca insanın ölümüne sebep olan sigaranın ‘kapalı alanda içilmesi’ne yönelik cezayı 12 kat azalttı.
« » 1 2 3 4 5 6 7