24 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

24 Mart 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Derviş UNDP yolcusu Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Kofi Annan, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Başkanlığı için Kemal Derviş'i önerdi. Annan'ın sözcüsü Fred Eckhard...
Endüstri'de 16 tutuklama Gurbetçilerden toplanan paralarla kurulan Endüstri Holding'in 250 milyon markını zimmetine geçirmekle suçlanan 34 zanlıdan 16'sı tutuklandı. Tutuklular arasında holdi..
'Primleri düşürün' Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), Türkiye'nin sosyal güvenlik primi oranları en yüksek olan ülke olduğunu ve kayıt dışı etkinliklerin istihdamın yarısından fazl..
Özelleştirmeye rötuş Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, Özelleştirme Yasası'nda değişiklik taslağı hazırladıklarını belirterek, taslakta yüzde 15'in altında kamu payı olan iştirak hiss..
AB liberalleşmesine Chirac çelme taktı AB'nin 'yaşlı kıta ekonomisinde bahar temizliği' zirvesi kıran kırana tartışmalara sahne oldu. Avrupa Komisyonu'nun AB ekonomisinin yüzde 70'ine denk ge..
Chirac Sarkozy'yi dinletiyormuş Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, 72 yaşına rağmen hem iç politika, hem Avrupa siyaset sahnesi hem de dünya politikası sahnesinde durduraksız at koşturuyo..
Gül'ün Kıbrıs hassasiyeti Avrupa Birliği Zirvesi'nde aday ülkelere yönelik bilgilendirme toplantısına katılan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Kıbrıs politikasına yönelik eleştirilere sert çıkt..
Wolfowitz'e yarım ağız onay AB, ABD Başkanı George W. Bush'un Dünya Bankası Başkanlığı'na aday gösterdiği Irak savaşının mimarı Paul Wolfowitz'i veto etmeme sinyali verse de, 'şahin' isme yön..
Denktaş AKP ile polemikte Başbakan Tayyip Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın, "Siyaseti AKP yüzünden bırakıyorum" sözüne sert çıktı. Başbakan dün, Türkiye Odalar v..
Fuji-Kola ile siyaset umudu Latin Amerika ülkesi Peru'da 10 yıl boyunca indirdiği demir yumruklar ve karıştığı skandallardan sonra kendini halk isyanıyla sürgünde bulan eski Devlet Başkanı Al..
'Yunan lideri mayısta gelir' Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis'in büyük bir olasılıkla mayıs ayında Türkiye'yi ziyaret edeceği kaydedildi.
Arjantin'den ziyaret var Arjantin Dışişleri, Uluslararası Ticaret ve Din İşleri Bakanı Rafael Bielsa, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün davetlisi olarak 27-30 Mart'ta Türkiye'yi ziyaret ediyor..
'Annan'ın oğlu rüşvet aldı' BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın oğlu Kojo Annan'ın, Irak'ın gıda karşılığı petrol programındaki yolsuzluklar çerçevesinde bir İsviçre firmasından 300 bin dolar rü..
Ucuz ilaca büyük darbe Yoksul ülkelerdeki AIDS hastaları açısından en büyük ucuz ilaç üreticisi olan Hindistan, dev ilaç firmaları karşısında diz çöktü.
Putin İsrail'e gidecek Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 27 Nisan'da İsrail'i ziyaret ediyor. Putin, Sovyet döneminden bu yana İsrail'e giden ilk Rus lider olacak.
Bişkek alarma geçiyor Kırgızistan'da hileli 27 Şubat seçimlerinin ardından patlak veren isyan ülkenin güneyindeki iki kentte sürerken, istifası istenen Devlet Başkanı Asker Akayev tonunu sert..
Kibar bir aydın mı, despot mu? Kırgızistan'da iktidarı sorgulanan 61 yaşındaki Devlet Başkanı Asker Akayev, diğer Orta Asya liderleriyle karşılaştırıldığında, üniversiteden fizik diploması, k..
Kaddafi'den yeni inciler... Arap Birliği zirvesi dün Cezayir'de sona erirken zirvenin 'yıldızı' Libya yine lideri Muammer Kaddafi oldu.
Lübnan diken üstünde Eski başbakan Refik Hariri'nin geçen ayki suikastının ardından diken üstünde olan Lübnan'da geçen cuma 11 kişinin yaralandığı patlamanın ardından dün yine Hıristiyanların..
Çeçenya'da 'mini Paris' Çeçenya'nın barış isteyen seçilmiş Devlet Başkanı Aslan Mashadov'u öldüren Rusya, savaş yorgunu bu ülkenin normale döndüğünü ispat için Rus yanlısı yönetimin kalesi Gu..
Yunan yargısı mizahçıya tahammülsüz Avusturyalı karikatürist Gerhard Haderer, hayalindeki Hz. İsa'nın hayatına biraz eğlence katıp meseleyi mizahlaştırınca 'hayatı karardı'.
Öcalan da olsa ilkeye uyulmalı Ankara'ya, "AİHM, Türkiye'nin adil yargı ilkesine uymadığı görüşünde" bilgisi geldi. Dışişleri de hükümeti uyardı: "Bu konuda güvence..
'Tayyipler Âlemi'ne dava Başbakan Erdoğan, Musa Kart'ın mahkûmiyetini eleştiren Penguen'e dava açtı. Erdoğan, kendisini, fil, zürafa, maymun vb. şekillerde gösteren 'Tayyipler Âlemi' adlı ka..
Celal Doğan CHP'yi bıraktı Yeni parti hazırlıkları içindeki Celal Doğan, CHP ile yollarını ayırdı. Doğan, CHP'den istifa ettiğini açıklarken, parti yönetimi, "İstifa bize gelmedi&..
'Onur Ödülü'nü talep eden yok TBMM'nin bu yıl ilk kez vermeyi kararlaştırdığı Onur Ödülü, aday gösterme konusundaki 'aşırı ilgi' ve aday sayısındaki fazlalık nedeniyle sorun oldu.
AB'de hutbe rahatsızlığı Türkiye'de 11 Mart'ta camilerde okutulan hutbe Avrupa Birliği çevrelerinde ve dönem Başkanı Luksemburg'ta rahatsızlık yarattı.
AKP, TCK'dan memnun AKP, Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in medyayla ilgili maddeleri için komisyon kurulacağı sözleriyle değişiklik sinyali verdiği, 1 Nisan'da yürürlüğe girecek yeni Türk Ceza Kan..
Gazeteciler yine eylemde Yeni Türk Ceza Kanunu'nun basına kısıtlama getiren düzenlemelerinin değiştirilmesini isteyen gazeteciler dün eylem yaptı.
IPI: Yeni TCK kaygı verici Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI), Başbakan Tayyip Erdoğan'a bir mektup yazarak yeni Türk Ceza Kanunu'na ilişkin derin kaygı duyduğunu bildirdi.
Kayıp silahlara zamanaşımı Batman'da ortaya çıkarılan 'kayıp silahlar'la ilgili dava zamanaşımı nedeniyle cezasız sonuçlandı. Dönemin Batman Valisi Salih Şarman ve yardımcıları Ahmet Mithat K..
Oğlu sanık çıktı ve yargıç çekildi Eski yargıç Selami Bereket'e 'rüşvet'ten açılan davaya bakacak Yargıtay Daire Başkanı Hayrettin Cevheroğlu, oğlu 'rüşvete aracılık'la suçlanınca davadan çek..
Altın boynuzlu köprü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, metronun Haliç'ten geçmesi için tasarladığı köprüyü tanıtıyor. Unkapanı'nın yerine veya Unkapanı-Atatürk Köprüsü arasına yapı..
Dağ başında hayalet okul Hizan ilçesine 50 kilometre uzaklıktaki Sağınlı Köyü'nde 2001 yılında eğitime açılan 4 trilyon liralık (4 milyon YTL) Kamran İnan Pansiyonlu İlköğretim Okulu'nda yok ..
Başkomiser için 10 yıl hapis istemi Boğaziçi Köprüsü'nde kullandığı otomobille kaza yaparak araçtaki Yeliz Telli'nin ölümüne, iki kişinin de yaralanmasına neden olduğu öne sürülen başkomiser ..
Her yere Türk bayrağı Mersin'deki Nevruz kutlamaları sırasında bayrağa saldırdıkları belirtilen iki kişi yakalanırken, eyleme tepkiler yayılıyor. İstanbul'da, Kapalıçarşı dahil birçok yerden ..
'Sorumlular yakalanıyor' Mersin Emniyet Müdürlüğü, pazar günkü nevruz kutlamalarında bayrağını yere atıp, yakma girişiminde bulundukları tespit edilen 14 ve 12 yaşındakiiki çocuğun yakalandığ..
'Irak politikası değişebilir' Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, "Türkiye'nin Kuzey Irak politikası yok" diyerek Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'le ters düşen Kara Kuv..
İHDK'de yaprak dökümü Türkiye İnsan Hakları Vakfı'nın (TİHV) da aralarında olduğu altı sivil toplum kuruluşu, Başbakanlık İnsan Hakları Danışma Kurulu (İHDK) üyeliğinden çekilme kararı aldı.
Çukurova'da kaçak zirai ilaç Tarımda kontrolsüz kullanılan zirai ilaçlara, İran'dan getirilen TopikEC80 isimli kaçak ilaç da eklendi. Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı İbrahim Yetkin,..
İki itirafçıya tutuklama kararı Güneydoğu'da bazı üst düzey komutanların bilgisi dahilinde çok sayıda cinayet, bombalama ve adam kaçırma eylemine karıştığı iddiasıyla yargılanan ve beş PKK it..
Beş yaşında hırsız! Avukatını istedi! Hırsızlık ve kapkaç çetelerinin çocuk kullanmasına engel olunamıyor. Adana'da çanta çalarken yakalanan M.T., 'susma hakkı'nı kullandı ve avukat istedi. ..
'Eş dayağından bize ne' Denizli Belediyesi'nin düzenlediği 'Aile içi şiddete son' konulu toplantıya katılan mahalle muhtarları, 'karıkoca arasına giremeyeceklerini' söyleyip salonu terk etti.
Karadeniz Sahil Yolu'na iptal Karadeniz Sahil Otoyolu'nun Arhavi geçişinde deniz doldurma ve kurutma yöntemiyle yol geçişini öngören projeyi, mahkeme iptal etti.
Sezerler yaşlılarla Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve eşi Semra Sezer, Yaşlılar Haftası dolayısıyla Keçiören Güçsüzler Yurdu ve Seyranbağları Huzurevi'ni ziyaret etti.
13 ev daha toprak altında Koyulhisar ilçesi Sugözü Köyü Kuzulu Mahallesi'nde 17 Mart'ta 15 kişiyi toprak altında bırakan heyelan, aralıklarla sürüyor.
'Oyuncak'ları onları patron yaptı Kimin aklına gelirdi bir öğle vakti Mecidiyeköy'de bir otobüs durağında Türkiye'nin en büyük 10 yazılım şirketinden birinin temellerinin atılacağı...
Bedende bir hırsız: Ağrı "Kronik ağrı bir hırsızdır. Vücudunuza girer ve neşenizi, evliliğinizi, arkadaşlarınızı, hobilerinizi ve kişiliğinizin büyük bir kısmını sizden alır.&quo..
Temyizden de sonuç alamadılar ABD'de Başkan George Bush'un da müdahale ettiği, büyük hukuki sorun haline gelen ve beynindeki ağır hasar nedeniyle bir çeşit bitkisel hayat yaşayan Terri Schiav..
'Hep genç' cildin anahtarı bulundu Bilim adamları, cildin yaşlanmasını önleyecek ipucunu buldu! Ciltteki kırışıklar ve sarkmalar, deri dokusundaki elastikiyet kaybına bağlanıyordu.
Zıt kutupların beraberliği İnsanların yüz olarak kendilerine benzeyen kişileri güvenilir bulduğu, ancak onlara karşı cinsel yakınlık duyamadığı ortaya çıktı.
« » 1 2 3 4 5 6 7