23 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

23 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Danış: LPG ekonomi için kara delik TBMM Akaryakıt Kaçakcılığını Araştırma Komisyonu, sorunun çözümü için önerileri bulunan grupları dinlemeye devam ediyor. TÜPRAŞ Genel Müdürü Hüsamettin Danı..
Trilyonluk ‘at yarışı desteği’ne fren Türkiye Jokey Kulübü (TJK), yaklaşık 125 trilyon lira olan aylık gelirinin yüzde 1’ini Çocuk Esirgeme Kurumu’na aktarmamak için yargı yoluna gitti. Daha ..
Telsim satılacak borçları ödenecek Telsim'in kamuya ve özel sektöre olan ve milyarlarca doları bulan borçları, satış hasılatından karşılanarak, alacaklılarına ödenecek. Telsim’in ABD’li telek..
Taklitçime fason üretim yaptırıp savaşı kazanırım Kütahya Porselen, yurtdışındaki taklitçileri ile baş etmenin yolunu onlara üretim yaptırmakta buldu. Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı ..
Alışverişte 2004’ün en ‘şık’ları YKM ve Atakule Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Alışveriş Merkezleri ve Mağazalar Yılbaşı Tasarım Yarışması’nda, YKM ‘e..
Bombardier CRJ700 AtlasJet’le Türkiye’de AtlasJet, Kanadalı Bombardier’in 70 koltuk kapasiteli yeni nesil CRJ700’ünün Türkiye«deki ilk kullanıcısı olacak. Atlasjet Genel Müdürü Tuncay Doğaner..
Annan, Derviş’i UNDP Başkanlığı’na aday gösterdi Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Kofi Annan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Kemal Derviş’i BM Kalkınma Programı (UNDP) baş..
700 bin markımı batırdılar Endüstri Holding’in eski Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ertekin’i, adliyeye getirildiği sırada mağdur olduğu iddiasıyla protesto eden Adnan Güzeloğlu, ailece Endüst..
Yeni kriz görmüyoruz TL’nin değer kaybının orta ve uzun vadede Türkiye’nin yararına olacağını savunan Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink, ‘Türkiye’nin önünde yeni bir kriz görmüyo..
Kirada oturuyorum Tofaş’a biniyorum Yüce Divan’da dün eski Devlet Bakanı Recep Önal ve Hüsamettin Özkan, savunmalarını yaptı. Önal savunmasında eşinin öğretmen olduğunu, halen kirada oturduğu..
Kırgızistan bölünebilir Kırgızistan’da seçimlere hile karıştırıldığı iddiasıyla patlak veren ‘lale devriminin’ ülkeyi bölmesinden endişe duyuluyor. Devlet Başkanı Askar Akayev, ülkenin güneyi..
Almanya’dan Türk imama sınır dışı kararı Almanya’nın bakenti Berlin’de 30 yıldan beri yaşayan Mevlana Camii imamı Yakup Taşçı, Berlin Eyalet Yüksek Mahkemesi tarafından ‘Müslüman halkı kışkır..
Engellileri çileden çıkaran Rumen prof. Romanya’da Alman ekonomisinin başarısını Nazilerin 1940’lara sakatlara çoğalma hakkı tanımamasına bağlayan Prof. Mircea Nicoara, engellilerin tepkisini..
Kilo takıntısı ile gelen bitkisel hayat 15 yıldır ABD’de bitkisel hayatta olan ve gıda tüpü çekilsin mi çekilmesin mi tartışmalarıyla uluslararası bir kişilik haline gelen Terri Schiavo, kilo..
Cesur politikacı AKP Lideri Erdoğan, Avrupalı Hıristiyan Demokratların toplantısına ‘gözlemci üye’ statüsüyle ilk kez katıldı. Grup sözcüsü, ‘Bunca Türkiye karşıtı liderin arasında olmak cesu..
Siyaset ve dinin ortak noktası yok İngiltere Başbakanı Tony Blair, İngiltere’nin siyasetle dinin karıştığı Amerikan tarzı bir eğilimden uzak durması gerektiğini söyledi.
Tek Türkmen istemiyor Irak’taki koalisyon pazarlığında Şiiler ve Kürtler önemli sandalyeleri paylaştı. Şiiler 16-17; Kürtler 7-8; Sünniler de 4-6 bakanlık alacak. Kürt lider Barzani, yeni yön..
Dil altı çay tabletleri Hintli bilimadamları, sıcak bir fincan çayın yerini tutabilecek çay tabletleri ürettiklerini açıkladılar. Çay tableti, çiğneme ya da dil altına yerleştirilme suretiyle..
Nem, ter ve idrardan su üreten cihazlar Teknolojideki başdöndürücü buluşlar bu kez kurak ve susuzluktan kıvranan yörelerin imdadına yetişti. Almanya’da Aqua Society firması, inanılmaz bir bul..
Bodrum baharı Bodrum’un Yalı Beldesi Çiftlik Köyü’ndeki dağlarda açan papatya ve laleler tablo gibi bir görüntü ortaya çıkardı. Hava sıcaklığı 28 dereceye çıkarken, etraf beyaz, sarı papatya,..
Annan: Şam, asker ve ajanlarının tamamını Lübnan’dan çekecek BM Genel Sekreteri Kofi Annan, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın Lübnan'daki asker ve istihbarat ajanlarının tamamını çekeceğin..
Başbakan’ın 3 gün önce açtığı yol çöktü Antalya'da 19 Mart Cumartesi günü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle açılışı yapılan köprülü kavşaklardan birinde çökme meydana geldi...
Sağlık personeli için müracaatlar başladı Sağlık Bakanlığı’nca alınacak 4 bin 476 sözleşmeli sağlık personeli için başvurular başlıyor. 13 Aralık 2003 tarihinde yapılan ‘Sağlık Bakanlığı Sözl..
Hemşirelik için yüksek okul şartı getiriliyor Milli Eğitim Bakanlığı, 2005-2006 öğretim yılından itibaren sağlık meslek liselerini sağlık liselerine dönüştürecek. Ancak sağlık lisesi mezunlar..
Kanser hastaları eczanede bulamadığı ilacı hastaneden alacak Ayakta tedavi gören kanser ve böbrek hastalarının ilaca ulaşım problemi çözülüyor. İlacını özel eczanelerden alamayan kanser ve bö..
Bediüzzaman 'ın hayatı çizgi filme aktarılıyor Büyük Kur'an müfessiri Bediüzzaman Said Nursî, vefatının 45. yıldönümünde hatim ve dualarla anılıyor. Bediüzzaman Said Nursî, 83 yıllık ömründe ..
Alevi dedesi Ali Çoban: Risale-i Nur, kafamızdaki İslam’la ilgili soru işaretlerini gideriyor Alevi dedesi Ali Çoban, Bediüzzaman Said Nursi’nin yazdığı Risale-i Nurların Kur’an’ın manasının ..
Endüstri Holding için hayali banka hesabı açılmış Endüstri Holding operasyonu çerçevesinde gözaltına alınan Şekerbank Konya Şubesi Müdiresi Nevin Kaya’nın, daha önce BDDK tarafından el konula..
AİHM, ‘lojman cinayeti’ soruşturmasını eksik buldu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), SHP eski Milletvekili Erol Güngör'ün oğlu Mustafa Güngör'ün 1991 yılında milletvekili lojmanlarında ö..
Yeni TCK yürürlüğe girmeden değişiyor Türkiye’deki ceza sistemine önemli değişiklikler getiren yeni Türk Ceza Kanunu (TCK), yürürlüğe girmeden değişikliğe uğruyor.
Samsun’da banka aracı soyuldu Samsun'da bir bankanın nakil aracına yüklenmek istenen çuval içindeki 185 bin YTL (185 milyar lira), silahlı ve maskeli 2 kişi tarafından çalındı.
Bilezik gasp eden sanık 13 yıl hapse mahkûm oldu Kayseri’de, evinde bıçakla tehdit edip yaraladığı kadının 6 bileziğini gasp ettiği iddiasıyla yargılanan sanık, 13 yıl hapse mahkum oldu.
Önce esrar içirip, sonra telefonu için öldürmüşler Adana’da kameralı cep telefonu gasp edilip 32 yerinden bıçaklandıktan sonra Seyhan Nehri’ne atılan 15 yaşındaki Barış Ceyhan’ın 4 katil zanl..
Kredi kartı borcu 20 milyara ulaşınca Gül’den yardım istedi Ankara Esentepe Karakolu’nda görev yapan Metin Demir, tüketici kredilerinin ve kredi kartı borçlarının 20 milyar liraya (20 bin YTL..
Statların güvenliği beş yıl daha polise emanet Sporda şiddetin önlenmesi için çıkartılan yasa, tam anlamıyla uygulanamadan revize ediliyor. Statlarda düzenin sağlanması, şiddete ve küfre önl..
Kaçak motorine operasyon, 30 kişi gözaltında Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık Daire Başkanlığı koordinesinde, 6 ilde eşzamanlı mazot kaçakçılığı operasyonu başlatıldı.
Petkim reklamında oynayınca haber spikerliğine başlayamadı Star TV’de Türkiye’nin yeni ‘Anchorman’i olmaya hazırlanan ünlü tiyatro sanatçısı Kenan Işık, Petkim’in özelleştirme reklamlarına çı..
DSP eski lideri Ecevit: Denktaş ortada bırakılamaz DSP eski lideri Bülent Ecevit, dün Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i ziyaret etti. Yaklaşık 45 dakika süren görüşmeden sonra gazetecilerin ..
2004 yılında 78 gazeteci öldürüldü Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI), geçen yıl 78 gazetecinin öldürüldüğünü, yetkililerin gazeteci cinayetlerinin soruşturulmasındaki başarısızlığının küres..
Amerika’da lise öğrencisi 9 kişiyi öldürdükten sonra intihar etti ABD’nin kuzeyindeki Minnesota eyaletinde bulunan bir Kızılderili bölgesinde cinnet getiren bir lise öğrencisi, aralarında akr..
Mersin’deki saldırı mitingle kınandı Mersin’deki Nevruz kutlamaları sırasında yaşanan Türk bayrağını yakma girişimine tepkiler büyüyor. Önceki gün Erzurum’da 10 bin kişinin protesto yürüyüşün..
[Haber Yorum - Mehmet Kamış] Şimdi aklıselim zamanıdır Al bayrak kırmızı rengini vatan, namus, özgürlük için akıtılan kandan almıştır. Bu kırmızılık ırk olarak sadece Türklerin kanını temsil ..
Provokatörler belirlendi Mersin Emniyet Müdürlüğü, Türk bayrağını ayaklar altına alıp yakmaya çalışan provokatörlerin kimliklerini belirledi.
DEHAP: Bizim de bayrağımız, saldırıyı kınıyoruz DEHAP Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, "Türk bayrağı Kürtlerin de bayrağıdır. Mersin’deki olay provokasyondur, kınıyoruz." dedi.
Başbakan: Bayrağımıza yönelik çirkinliği kabul edemeyiz Başbakan Tayyip Erdoğan, Nevruz kutlamaları sırasında yaşanan bayrak yakma girişimine sert tepki gösterdi.
Genelkurmay’dan sert tepki: Bayrağa saldırı hainlik ve alçaklık Genelkurmay Başkanlığı, Mersin’deki Nevruz kutlamaları sırasında Türk bayrağını yakma girişiminde bulunulmasına sert tepki göst..
Her Türk vatandaşının yapması gerekeni yaptım Mersin’de pazar günü düzenlenen Nevruz kutlamalarında Türk bayrağını yakılmaktan kurtaran polis memuru Gökhan Kızıltepe, Zaman’a konuştu.
BM’nin Hariri suikastı raporu, Lübnan ve Suriye’yi zorlayacak Beyrut’ta geçtiğimiz ay öldürülen Lübnan eski Başbakanı Refik Hariri’ye yönelik suikastın, asfaltın altına yerleştirilen..
Sırplar endişelendi: Ya onlar mahkemeye ya da biz cehenneme Bosnalı Sırplar, savaş suçlularını televizyonlara verdikleri ilanlarla arıyor. Hırvatistan'ın, savaş suçlusu generali Hollanda'nın ..
Haremüşşerif’te ‘işgal’ tedbiri, Tulkarim’de devir Radikal Yahudilerin Gazze’den çekilmeyi protesto için Haremüşşerif’i ‘işgal’ edecekleri haberinden sonra İsrail yönetimi tedbir aldı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9