23 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

23 Mart 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Pekineller, Bach ile dünya basınında Güher ve Süher Pekinel kardeşlerin, Johann Sebastian Bach'ın konçertolarını yeniden yorumladıkları ve geçtiğimiz günlerde müzikseverlerin beğenisine sunul..
Bursa'da Balıklı Göl soyutlamaları Harran Üniversitesi öğretim görevlilerinin resimlerinin yer aldığı sergi, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörlük Sanat Galerisi'nde açıldı. Sergide yer alan Bal..
Özkök: Büyükanıt bildiği konularda konuştu Genelkurmay Başkanı Özkök, Kara Kuvvetleri Komutanı Büyükanıt'ın son açıklamalarının kendi çalışma alanıyla ilgili olduğunu belirtirken, basının soh..
Intel elektronik kağıda yatırım yapıyor Dünyanın en büyük çip üreticisi Intel elektronik kağıt teknolojisinde uzmanlaşan E Ink adlı firmayı satın aldı.
Index'in 2007 hedefi 1 milyar dolar Index Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, şirketin 2007 hedefini 1 milyar dolar ciro olarak açıkladı.
Piyasalar sert düştü ABD'nin faiz artırımı sonrası yurtdışında işlem gören tahvillere gelen satış, piyasaları da olumsuz etkiledi. İstanbul Borsası'nda hisse senetleri yüzde 3.1 değer kaybede..
Chirac'ın 'Anayasa' endişesi Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, Avrupa Birliği Anayasası'nın referandumda reddedilmesi halinde ülkesinin Birlik üzerindeki etkisini kaybedebileceği uyarısınd..
CHP'de 20 il örgütüne sıkı denetim CHP'de 20 il örgütü denetim altında. İl örgütlerinin görevden alınıp alınmamasıyla ilgili karar, Merkez Yönetim Kurulu toplantısında ele alınacak.
Adnan Dalgakıran Tanıl Küçük yeniden İSO Başkanı seçildi Liste karmaşasıyla başlayan İstanbul Sanayi Odası (İSO) seçimlerinde Tanıl Küçük yeniden başkan oldu. Meclis Başkanlığı'nı da Hüsamett..
Avrupa Wolfowitz'i destekleyecek Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, ABD Başkanı George Bush'un Dünya Bankası Başkanlığı için aday gösterdiği Savunma Bakan Yardımcısı Paul Wolfowitz'in Avrupa..
Perakendecilere ilk kadın başkan Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Başkanlığı'na, YKM Yönetim Kurulu Üyesi Nuşin Oral seçildi. AMPD'nin ilk kadın Başkanı olan Oral, görevi..
'IMF'yi nisanda çağırabiliriz' Bakan Babacan, IMF heyetini niyet mektubunda güncelleme yapılması için nisan ayının ilk yarısında davet edebileceklerini belirtti. "Reformların gecikmesi tehli..
'DVD Jon' bu kez iTunes şifrelerini kırdı Bir grup programcı, Apple iTunes sitesinin Linux tabanlı bilgisayarların siteden ücretsiz müzik indirmelerini sağlayacak şifrelerinin kırdı.
Chirac'ta 'Anayasa' endişesi Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, Avrupa Birliği Anayasası'nın referandumda reddedilmesi halinde ülkesinin birlik üzerindeki etkisini kaybedebileceği uyarısınd..
AB'den hutbe eleştirisi Brüksel'de devlet ve hükümet başkanları zirvesinde bir araya gelen AB liderleri reformlar ve uyum protokolüne imza konusunda baskıyı artırıyor.
Haberin Devamı>>> "Gelibolu" belgeselinin yönetmeni Tolga Örnek: "Yaklaşık 1500 asker mektubu ve yüzlerce günlük okuduk. 16 kişilik araştırma ekibi 70 kadar arşivd..."Ben Harry Potter'dan önc..
Haberin Devamı>>> İzmir'in Bademler köyü sakinleri üç kuşaktır gündüz tarlada patlıcan fidanı söküp gece tiyatro sahnesine çıkıyor! Köylüler mezar taşlarına isimle..."Türkiye'de müzik bilen, ..
Koyulhisar'da 5 milyon ton toprak daha kaydı Sivas'ın Koyulhisar İlçesi Sugözü Köyü Kuzulu Mezrası'nda gece yeniden heyelan yaşandı.İl Sivil Savunma Müdürü Peksever Müderrisoğlu, geceki heyel..
Batman’da kayıp silahlara ‘zamanaşımı’ Yargıtay 8. Ceza Dairesi, Batman'da kaybolduğu ileri sürülen silahlarla ilgili açılan davada, dönemin Batman Valisi Salih Şarman ile Vali Yardımcısı Ahm..
'Türkiye habersiz kalmasın' "Türkiye Habersiz Kalmasın" yürüyüşü düzenleyen TGS, Bakan Çiçek'e telgraf çekti: "Basını işlevsiz bırakacak yasa maddeleri ivedilikle değiştirilsin."
Mesut Yılmaz'ın davasında tanıklar dinleniyor Eski Başbakan Mesut Yılmaz ile eski Devlet Bakanı Güneş Taner'in Yüce Divan'da yargılandıkları davada, yarın tanıklar dinlenilecek.
Ecevit: Denktaş'tan kurtulacaklarını sananlar yanılıyor Eski Başbakan Bülent Ecevit, bazı iç ve dış çevrelerin görevinden ayrıldıktan sonra KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'tan kurtulduklarını..
Penguen'e tazminat davası Başbakan Erdoğan; karikatürlerini "Tayyipler Alemi" başlığıyla kapak yapan mizah dergisi Penguen'e 40 bin YTL'lik tazminat davası açtı.
Eski hakime rüşvet davası Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nca (HSYK) meslekten ihraç edilen eski Bolu Hakimi Selami Bereket hakkında "rüşvet almak" iddiasıyla dava açıldı.
Gül: Kıbrıslı Türklere çok şey kazandırdık Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, "AK Parti iktidarının Kıbrıs politikası, Kıbrıs Türklerine de, Türkiye'ye de çok şey kazandırm..
Bizans'ta geçen bir opera: Belisario Gaetano Donizetti'nin 1836 yılında bestelediği, Bizans İmparatorluğu'nun en parlak döneminde -Jüstinyen devri- geçen 'Belisario' operası Türkiye'de ilk ke..
İstanbul FF'den Metallica gecesi Benzersiz bir müzik belgeseli olan 'Metallica: Bu Ne Biçim Canavar' filmiyle sevenlerini Metallica'yla buluşturmaya hazırlanan İstanbul Film Festivali, 26 Mar..
AB baskıyı artırıyor Brüksel'de devlet ve hükümet başkanları zirvesinde bir araya gelen AB liderleri reformlar ve uyum protokolüne imza konusunda baskıyı artırıyor.
Danimarka Prensi boşanıyor Danimarka Prensi Joachim ve eşi Prenses Alexandra boşanma davası açtı. Saraydan yapılan açıklamada, 10 yıldır evli ve iki erkek çocuk sahibi çiftin, geçen Ekim ayın..
Kırgızistan'da olaylar başkente de sıçradı Kırgızistan'da ülkenin güneyindeki ayaklanma başkent Bişkek'e de sıçradı.
Kitao ve Sagae'den TEV yararına Modern dans tiyatrosunun taçsız kraliçesi Pina Bausch’un fizyoterapisti olan Japon sanatçı Hiroyo Kitao ve ses bilimci Yuji Sagae, 25 Mart'ta İstanbullu sanats..
Avrupa basınından Pekineller'e "Bach övgüsü" Piyanist Güher-Süher Pekinel kardeşler, Johann Sebastian Bach'ın eserlerini yorumladıkları yeni albümleriyle dünya medyasındaki müzik eleştirmenle..
Bu ne biçim Metallica! Bu yıl 2 ile 17 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Uluslaraası İstanbul Film Festivali'nin müzikseverlere özel bir sürprizi var. Festival programında yer alan "..
'Fener bu defa elimizden kaçamayacak' Beşiktaş Kulübü Basketbol Komitesi Başkanı Yahya Kemal Gencer, FIBA Erkekler Avrupa Ligi çeyrek final serisi 3. ve son maçında yarın Fenerbahçe ile oynay..
Bahar depresyonuna dikkat Uzmanlar, havaların ısınmasıyla birlikte bitkinlik, güçsüzlük, enerji eksikliği, isteksizlik, uykusuzluk, depresyon ve vücutta karıncalanma gibi belirtilerle ortaya ..
TDK'nın 'bodyguard'ı var Türk Dil Kurumu, günlük hayatta sıkça kullanılan yabancı kelimeleri, okuyucuların, anlamlarını öğrenebilmesi için Türk Dil Kurumu sözlüğüne alıyor.
Yahoo e-posta kapasitesi 1 GB Yahoo, e-posta servisindeki kapasitesini 1 GB'ye çıkarıyor. Symantec, e-posta servisine virüs taraması sunacak.
Çocuklarda obeziteye dikkat Doğum öncesi annenin aşırı beslenmesi, ergenlikte dengesiz beslenme, anne baba ayrılığı ve aşırı televizyon seyretmek çocukları şişmanlatıyor.
Erdoğan: Cari açık tehdit yaratmıyor Başbakan Erdoğan, IMF ile stand-by düzenlemesi için gerekli yapısal reformların zamanında yetişeceğini kaydetti. Erdoğan, cari açığın tehdit yaratmadığını..
Bişkek'te göstericilere sert müdahale Kırgızistan Devlet Başkanı Askar Akayev'in istifasını protesto eden muhaliflerin başkent Bişkek'teki gösterisine polis müdahele etti.
Erdoğan'dan DEHAP'a hassasiyet çağrısı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk bayrağının yakılması girişiminin ardından, DEHAP yöneticilerini daha dikkatli ve hassas olmaya çağırdı.
En İyi 10 Türk Filmi ABD'de Boston Türk Film Festivali'nin dördüncüsü, 1-10 Nisan tarihleri arasında Boston Güzel Sanatlar Müzesi'nde gerçekleştirilecek.
Sinemanın divası Loren İstanbul'da 24. Uluslararası İstanbul Film Festivali bu yılki açılışında İtalyan sinemasının efsanevi yıldızı Sophia Loren'i ağırlıyor. Loren, Festival'in 1 Nisan'daki ..
Yeni risk alanları 'cep ve web' Symantec güvenlik raporu, 2004'ün ikinci yarısında sadece Windows'a saldıran 7 bin 360 yeni virüs saptandığını vurguluyor. 2005'te yeni hedefler, cep telefonla..
Google'a kopya haber davası Fransız haber ajansı AFP, kendi haberlerini telif hakkı ödemeden internette yayınladığı iddiasıyla Google News'a dava açtı.
Karar: Schiavo beslenmeyecek ABD'de federal temyiz mahkemesinden de, onbeş yıldır bitkisel hayatta bulunan Terri Schiavo' adlı kadının beslenmemesi yönünde karar çıktı.
Kredi kartı kullananlara uyarılar! DİSK'e bağlı Türkiye Devrimci Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası (BANK-SEN), tüketicileri, kredi kartı kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı konularda u..
Tiryakilere özel 'çay hapı' yapıldı Hindistan'da tiryakiler için “çay hapı” geliştirildi. Hintli bilim adamları, çay tadındaki hapın, çiğnenebileceğini, bir bardak sıcak ya da soğ..
Her mevsimin hastalığı zatürree Kış mevsiminin hastalığı sanılan zatürree, her mevsim görülebiliyor.
Bahar yorgunu olabilirsiniz Kış aylarının bitip de baharın etkisini göstermeye başladığı bu günlerde kendinizi eskisine göre daha bitkin ve güçsüz mü hissediyorsunuz? Bahar yorgunluğuna bağlı..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9