22 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

22 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Irak'ta yine Türk şoför öldürüldü Irak'ın işgalinin ikinci yılında çeşitli kentlerdeki çatışmalarda en az 45 kişi ölürken, Bağdat'ın kuzeyindeki Beyci yakınında biri Türk, üç kamyon şoförünün..
İsrail'in derdi Batı Şeria'ya yayılmak İsrail, Gazze Şeridi'ndeki 21 Yahudi yerleşimini boşaltma planına koşut olarak Batı Şeria'da işgali genişletiyor.
ABD'den bir sinyal daha 'Zor ve sorunlu dönem' ABD yönetimine yakınlığıyla bilinen 'Yeni Amerikan Yüzyılı Projesi' isimli düşünce kuruluşunun yöneticisi Jackson'ın Senato'daki sunumunda ince..
Brüksel'de ana gündem Kıbrıs Başbakan Tayyip Erdoğan ile Yunan meslektaşı Kostas Karamanlis uzun süre sonra dün akşam Brüksel'de bir çalışma yemeğinde buluştu.
'Annan hakem olmasın' Güney Kıbrıs Rum Kesimi lideri Tasos Papadopulos, 'Kıbrıs Rum tarafının Kıbrıs sorununun çözümü için Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin girişimde bulunmasını istedi..
Paris anayasa krizinde Fransa'da 29 Mayıs'ta AB Anayasası için yapılacak referandum yaklaştıkça 'Evet' oyu kullanacak seçmen sayısı da giderek azalıyor.
Din değiştiren kaçağa fırsat Avustralya'da göçmenlik başvuruları reddedilen 30 kadar Irak ve İranlının durumunun, Hıristiyanlığı kabul etmelerinin ardından yeniden gözden geçirilmesine karar ..
Uganda'da dehşet Uganda'da Rabbin Direniş Ordusu'na (RDO) bağlı militanlar, ormanda odun toplayan bir grup kadına saldırarak memelerini, dudaklarını ve kulaklarını kopardı.
İsveç'e özel kanal uyarısı Avrupa Komisyonu, özel televizyonların bulunmadığı tek AB ülkesi İsveç'e devletin tekelinin sona erdirilmesi için iki ay süre verdi.
Canbolat çark ediyor Eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri suikastının ardından diğer muhalefet liderleriyle birlikte Lübnan Devlet Başkanı Emil Lahud'un istifasını isteyen Dürzi lider Velid Can..
Araplardan Şam'a destek Lübnan'da eski Başbakan Refik Hariri'nin öldürülmesinin ardından başta ABD olmak üzere Batı'nın Lübnan'daki askeri ve siyasi etkisini bitirmeye zorladığı Şam'a Arap Bi..
McCarthy: Savaş var, soykırım yok CHP'nin Türkiye'ye davet ettiği ABD'deki Louisville Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Justin McCarthy, Ermeni soykırım iddialarıyla ilgili, "Yaşa..
'AB sınırı açmak istiyor' CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, AB'nin hazırladığı 3. Demiryolu Paketi projesiyle Türkiye-Ermenistan sınırının açılmasının planlandığını öne sürdü.
'Erdoğan latife yapmıştır' AKP'li milletvekilleri, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesindeki gezisinde seçmenlerin dile getirdiği "Milletvekillerinin yüzünü gö..
Çiçek: Yeni TCK incelemeye alındı Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, 1 Nisan'da yürürlüğe girecek yeni Türk Ceza Kanunu'ndaki (TCK) gazetecilerin yazdıklarından dolayı hapis cezas..
Hırsıza atış serbest olsun! CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, evine giren hırsızı öldürenlere hapis cezası verilmemesini öngören bir yasa teklifi vermeye hazırlanıyor.
Evlilik teklifini reddeden öğretmeni okulda vurdu Evlenme teklifini kabul etmediği gerekçesiyle ilköğretim okulu öğretmenini okul bahçesinde başından vuran genç, daha sonra tabancayı kendi ba..
Sezer: Ormanlar için seferber olalım Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, özel ormanlar ve anı ormanlarının yaygınlaştırılmasını, yurttaşların fidan dikimine özendirilmesini isteyerek, ağaçlandı..
Etiler'de kanlı hesaplaşma Etiler'deki bir otomobil galerisine yönelik silahlı saldırıda bir kişi öldü, iki kişi yaralandı. Nispetiye Caddesi'ndeki bir otomobil galerisine dün akşam saatler..
Nöbetçi polis amirini öldürdü Çanakkale Emniyet Müdürlüğü binasında nöbet tutan polis memuru Bayram Göktepe, 'su' yüzünden tartıştığı komiser yardımcısı Ahmet Bakır'ı kurşun yağmuruna tutarak..
Düğün ateşinde ölüme tutuklama Avcılar'da önceki gün, gelini düğün evinden çıkarken havaya ateş açarak dokuz yaşındaki Mustafa Özcan'ın ölümüne sebep olan emekli gardiyan Zati Sungur Aykutluğ..
İzmir'de 503 şişe sahte rakı Karşıyaka ilçesinde bir eve düzenlenen baskında 503 şişe sahte rakı, 200 litre metil alkol, şişeleme ve kapaklama makineleri ele geçirildi.
Her yerde Nevruz ateşi Türkiye, İran ve Orta Asya'da Nevruz coşkusu vardı. AB'den gelen isimlerin de izlediği Diyarbakır'daki kutlamaya 250 bin kişi katıldı. Eski DEP'li Leyla Zana, "Biz bu ü..
'Bayrağa uzanan eller kırılsın' Mersin'de önceki gün yapılan Nevruz kutlamaları sırasında Türk Bayrağı'nın yakılmak istenmesi ve çiğnenmesine Erzurum'dan sert tepki geldi.
Ranza devri sona eriyor Bitişik nizam ranzalar, daracık çelik dolaplar, üstlerine dizili bavullar, leğenler tarih oluyor. İki yılda 24 trilyon lira kredi borcu toplayan YurtKur (Yüksek Öğreni..
'Hapis yatana da burs verilmeli' Danıştay, Eğitim-Sen'in açtığı davada, herhangi bir suçtan altı aydan daha fazla hapse mahkûm olan üniversiteli öğrencilere bir daha burs verilmeyeceğini öngö..
Aydın Doğan Kent Ödülleri Aydın Doğan Kent Mimarisi Kent Dokusu Ödülü iki uygulamaya verildi: İzmir'de, Konak Meydanı düzenlemesi ve Kastamonu'da tarihi kent dokusunu iyileştirme projesi. Ödü..
Times'tan Türkiye için ek Britanya'da yayımlanan The Times gazetesi, Türkiye için 12 sayfalık ek yayımladı. Ekte Türkiye'nin tarihi, kültürel ve sanatsal özellikleri tanıtıldı.
Ameliyathanede yangın çıktı Ameliyat olmak için narkozla uyutulan hasta, uyandığında ameliyat olamadığını, üstelik bir de yangın tehlikesi atlattığını öğrendi! Eskişehir Yunusemre Devlet Ha..
Çözüm ani, işgal baki... Kaldırımı işgal ettiği için birçok kez uyarılan, son olarak 1500 YTL (1.5 milyar lira) ceza kesilen Rizeli esnaf, sabah kapısının önünde belediyeye ait bir kamyon bul..
İlahiyatta yine 'not'lu diploma Açıköğretim Fakültesi İlahiyat Önlisans Programı'nın diplomalarına "Diyanet İşleri Teşkilatı'nda veya Din Hizmetleri sınıfında çalışanlar için geçerli..
İmamlara 'Goethe' eğitimi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, Almanya'da yaşayan Türklere dini hizmet vermesi için bu ülkeye göndereceği 47 din görevlisinin, Diyanet İşleri ve Almanya Dışişleri Ba..
Pencereden yola bakma vergisi kalktı Kübra Üzel, Millet Caddesi üzerinde evi olan binlerce vatandaş gibi bir tebligat aldı. Caddede onarım yaptığını hatırlatan Fatih Belediyesi, caddeye bakan..
Okumuş kediler Bornova Sanat Sokağı'ndaki Edebiyat Kitabevi'nin kedileri, kitap düşkünü! 11 sokak kedisinin dört yıldır kitap standını...
Yeraltı kenti öldürdü! Derinkuyu ilçesinde define aramak amacıyla yeraltı kentine inen beş kişiden biri, 40 metreden düştü.
'Röntgen filmi bitmiştir' 'Bugün git, yarın gel' uygulamalarının en ilginç örneklerinden biri Yüksekova Devlet Hastanesi'nde yaşandı.
Dilenmenin cezası 50 YTL TBMM Adalet Komisyonu'nda oluşturulan alt komisyon, bazı kabahatlere uygulanacak para cezalarında indirime gitti. Alt komisyon, bugün Adalet Komisyonu'nda görüşülecek..
On Numara'ya iki ortak var On Numara Oyunu'nun bu haftaki çekilişinde 10 bilen iki kişi 57 bin 56 YTL 85'er YKr ikramiye kazandı.
ABD'liler Anadolu yolunda Amerika ile Türkiye arasında Irak savaşıyla başlayıp devam eden gerilim ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ni harekete geçirdi. Büyükelçilik, toplumdaki ABD karşıtlığının ..
Köylüler psikolog istiyor Koyulhisar ilçesi Sugözü Köyü Kuzulu Mahallesi'ndeki heyelanda toprak altında kalan 15 kişinin aranması çalışmasına hava koşulları düzelince dün başlanabildi.
Cezaevlerindeki 'dinleyici' gizli Başbakanlık, mahkûmların cezaevi müdürlüğü telefonu ve kapalı görüş kabininde yaptığı görüşmelerini dinleyen görevlilerin isminin açıklanamayacağına karar v..
Asker firarisi nezarette öldü Asker firarisi olan 21 yaşındaki Güven Karakuş'un, gözaltında tutulduğu Çaycuma Jandarma Karakolu'nun nezarethanesindeki tuvalet penceresine kendini asarak yaşam..
İzmit basını TCK'yı kınadı İzmit'te gazeteciler dün yeni Türk Ceza Kanunu'nu protesto etti. Belediye İşhanı önünde toplanan gazeteciler 'Basına özgürlük istiyoruz', 'Özgür basın susturulamaz'..
Desa kabuğunu kırdı Melih Çelet'in ve Desa'nın kuruluş öyküsü diğer kuruluşlardan biraz daha farklı. Çünkü 1950 yılında Gaziantep'te tekstilci bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen ve Ankar..
Bir damla hayat... Açlık yoluyla ölüme terk edilen Terri'ye 'hayat' yasası çıktı. ABD Kongresi, 15 yıldır bitkisel hayatta olan ve eşinin talebini uygun gören mahkeme kararıyla cuma günü besl..
Cennet adaya dönüş Tayland'ın turizm cenneti Phi Phi Adası, tsunami felaketinden üç ay sonra yeniden hareketleniyor. Adanın yerli halkı ve gönüllü yabancılar zarar görmüş binaları temizleyere..
İsviçre, Alp buzullarını paketliyor... İsviçre'de, her yıl metrelerce incelen Alp dağlarındaki buzulları güneş ışınlarından korumak için, buzulların özel bir köpük tabakasıyla kaplanmasına ça..
Bilimkurgu değil gerçek Sevgilinizi birisiyle öpüşürken görürseniz, hemen kızmayın. Belki de sadece karşısındakinden telefon numarası alıyordur! İnsan vücudunun veri aktarımında 'bir kişisel..
Bahar karla geldi İlkbaharın başlangıcı sayılan 21 Mart'ta Doğu illeri kar altında kaldı. Erzurum, Van, Ağrı, Ardahan, Kars ve Iğdır'a 50 yıl aradan sonra ilk defa Nevruz gününde kar yağdı. B..
Yunanistan'da Helen modası Yunanistan'ın başkenti Atina şu sıralar bir ilke, 1. Helen Moda Haftası'na ev sahipliği yapıyor. Helen Moda Tasarımcıları Birliği'nin düzenlediği 1. Helen Moda Haft..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8