22 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

22 Mart 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Diyarbakır'da sinema günleri keyfi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kültür ve sanat etkinliklerine bir imza daha atıyor. 25-31 Mart 2005 tarihleri arasında bu yıl ilki gerçekleştirilecek Diya..
Le Monde'dan Türkiye'ye eleştiri Fransa'da yayımlanan Le Monde gazetesi, AB'nin Türkiye ile tam üyelik müzakerelerine başlama kararından bu yana, Türkiye'nin reformlar konusunda çaba gösterme..
ABD'de lise öğrencisi cinnet getirdi ABD'nin kuzeyindeki Minnesota eyaletinde bulunan bir Kızılderili bölgesinde cinnet getiren bir lise öğrencisi, aralarında akrabalarının da bulunduğu dokuz..
Sıfırdan Trilyonerliğe (3) Melih Çelet'in ve Desa'nın kuruluş öyküsü diğer kuruluşlardan biraz daha farklı. Çünkü 1950 yılında Gaziantep'te tekstilci bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen v..
Türk-Yunan ortak tiyatro projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ile Kıbrıs Rum Kesimi Satirigo Tiyatrosu, KKTC Lefkoşe Belediye Tiyatrosu ve Yunanistan Karamate Belediye Tiy..
Erdoğan: Protokolü imzalayacağız Hıristiyan Demokratlar toplantısına katılmak üzere Brüksel'de bulunan Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin Gümrük Birliği protokolünün imzalanması konusunda verdiği ..
Diyarbakır'da tiyatro rüzgarı esecek Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nun (DDT) evsahipliğinde yapılacak 4. Orhan Asena Tiyatro Festivali kapsamında 9 yerli yapım, Diyarbakırlı sanatseverlerle bul..
Karşıyaka'da Homeros şiir ödülleri Karşıyaka Belediyesi'nce düzenlenen 'Homeros Şiir İnceleme Yarışması'nda derece alanlara, ödülleri törenle verildi.
Anonim eserlerin korumaya alınması Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Devlet Konservatuarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Türker Eroğlu, anonim eserlerin Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde korumaya alınması..
Altan Erkekli'den yaşanmış 5 öykü Başarılı oyuncu Altan Erkekli 'İnadına Yaşamak'la 2001'den beri izleyicileri ile buluşmakta. Erkekli, 26 Mart Cumartesi akşamı saat 20.30'da Atatürk Kültür M..
İmamlara kokteylli uğurlama Dört aylık Almanca eğitiminin ardından, Almanya’daki camilerde görevlendirilmek üzere gönderilecek 47 imam için Alman Büyükelçiliği’nde bir uğurlama kokteyli veril..
Votka müzikleri Genellemeleri geçecek olursak her içkinin müziğini bir ucundan tutup kenara koymak, birbirinden ayırmak lazım.
3 şehirde Tunus filmleri haftası Tunuslu yönetmenlerin özgün filmleri, Ankara, İzmir ve Konya'da, sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.
Hacker 59 bin kişinin bilgisini çaldı ABD'de California Eyalet Üniversitesi'ne saldıran hacker'lar 59 bin kişiye ait kişisel bilgiyi çaldı.
Yahoo ve HP fotoğraf paylaştıracak İnternette fotoğraf paylaşım servislerine talep büyüyor. Yahoo, Flickr sitesini, HP ise Snapfish'i satın aldı.
Egzoz gazı kanser riskini yükseltiyor Egzoz gazı insanların DNA yapısının bozulmasına neden oluyor ve bazı kanser türlerine yakalanma riskini artırıyor.
Sahte rakının panzehiri ithal edildi Sağlık Bakanlığı, metil alkol zehirlenmelerinin tedavisinde kullanılan fomepizol adlı antidotu, Fransa'dan ithal etti.
Vorkink: Kriz ortamı görmüyoruz Dünya Bankası Türkiye Direktörü Vorkink, Türkiye'nin önünde yeni bir krizin bulunmadığını kaydederken, YTL'deki gerilemenin ekonomik durumu güçlendireceğini sö..
'Chirac, AB Anayasası için devreye giriyor' Fransız basını Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'ın, Avrupa Birliği Anayasası için düzenlenecek referandumda “hayır” verecek seçmenlerin ora..
Arap liderlerden İsrail'e çağrı Cezayir zirvesinde konuşan Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa, İsrail'in karşılığında bir şey vermeden Arap ülkeleriyle ilişkileri normalleştirmeyi bekleyem..
Mersin'de 'bayrak' için arbede Mersin'de Türk bayrağını yakmak isteyenleri protesto eden ülkücü grup ile karşıt grup arasında arbede yaşandı.
Bakırhan: Türk bayrağı Kürtlerin de bayrağıdır DEHAP Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, “Türk Bayrağı Kürtlerin de bayrağıdır. Mersin'deki olay provokasyondur, kınıyoruz” dedi.
Genelkurmay'dan sert tepki Genelkurmay Başkanlığı, Mersin'deki Nevruz kutlamalarında Türk bayrağına yapılan saldırıyı sert bir dille kınadı. Saldırı “alçaklık” olarak nitelendiril..
İmamlara kokteyli uğurlama Dört aylık Almanca eğitiminin ardından, Almanya’daki camilerde görevlendirilmek üzere gönderilecek 47 imam için Alman Büyükelçiliği’nde bir uğurlama kokteyli verild..
Monako Prensi yoğun bakımda Monako Prensi Rainer'ın tedavi gördüğü hastanede yoğun bakıma alındığı bildirildi. Monako Sarayı'ndan yapılan açıklamada, 7 Mart'ta akciğer enfeksiyonu nedeniyle h..
TGC'den yeni TCK'da değişiklik önerisi Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Orhan Erinç, "Biz suç işleme özgürlüğünü savunmuyoruz ve istemiyoruz. Biz sadece olaya ifade özgürlüğü ve gaz..
'Dini istismarla servete TBMM el koymalı' CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "İnsanların dini duygularını istismar ederek servet oluşturmaya çalışanların ortaya çıkardığı soruna" TBMM'nin el koy..
Çalıntı malı alana-satana hapis TCK yeniden değişiyor. Çalıntı malı bilerek satın alan veya kabul eden kişiye 6 aydan 3 yıla kadar hapis ve bin güne kadar adli para cezası verilecek.
Çocuk köyü tacizine 42 yıl hapis istemi İzmir'in Urla İlçesi'ndeki Barbaros Çocuk Köyü'nde kalan biri tutuklu 10 çocuğun, yine aynı köyde kalan "küçük yaştaki çocukların ırzına geçtikleri ve ..
Şevket Kazan tazminata mahkum oldu Kapatılan RP'nin Genel Başkanı Necmettin Erbakan hakkında, "kayıp trilyon" davasında verilen mahkumiyet kararını onayan Ersan Ülker başkanlığındaki Yargıtay..
Gül: Türk bayrağına saldıranlar bedhahtır   DEHAP: Türk bayrağı Kürtlerin de bayrağıdır Cep mesajıyla 7 bin kişi toplandı Bayrağı kurtaran polise ödül Üçlük atlayış Rektör ateşe düştü Z..
Cari açık beklentisi 15 milyar dolar Piyasaların yıl sonu cari açık beklentisi 15 milyar dolar düzeyine çıktı. Yıl sonu TÜFE beklentisi yüzde 7.6 düzeyinde kalırken, bileşik faiz tahmini yüzd..
Lufthansa-Swiss Air birleşmesine onay Alman Lufthansa ile İsviçre'nin ulusal havayolu şirketi Swiss Air arasındaki birleşme sürecinde sona yaklaşılıyor. Swiss Air'de yüzde 20 hissesi bulunan ..
TOKİ tapu harcını iade edecek Toplu Konut İdaresi (TOKİ), konut alıcılarının ödediği tapu harcını, talep etmeleri halinde yasal faiziyle birlikte iade edecek. Satışa aracılık eden bankalara 1..
Borsa 25 bini geçti, dolar 1,34'ten döndü ABD Merkez Bankası'nın (FED) bugün gerçekleştireceği toplantısı öncesinde piyasalarda temkinli bir seyir izlendi. Serbest piyasada dolar 1,34 YTL'nin..
Japonlar romanı cep telefonundan okuyor Japonya'da cep telefonuna roman "indirerek" okuma merakı bütün ülkeyi sardı. Telefonu sadece iletişim ve eğlenme aracı olmaktan çıkaran bu yeni teknolo..
Hafta sonu rock zamanı Günün 24 saati soluk alan, şehrin kalbinin daha hızlı attığı, bol adrenalin ve enerjinin salgılandığı, sözün kısası İstanbul’un atar damarı olan Taksim yeni bir mekana ..
Japonya'yı yeniden inşa eden mimar öldü İkinci Dünya Savaşı'nın sonunda harabeye dönen Japonya'nın yeniden inşa edilmesi sürecinde önemli projelere imza atan mimar Kenzo Tange, kalp krizi ned..
Ekonomi büyüyecek nüfus artacak Türkiye, geçen yıl AB ülkeleri arasında, cari fiyatlarla, Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH) büyüklüğü bakımından bir basamak yükselerek dokuzuncu sıraya çıktı...
TS hisselerinin fiyatı 5.25 YTL Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş.'nin, Nisan ayı başında gerçekleştirilmesi planlanan halka arzında, hisse birim fiyatı 5.25 YTL olarak belirlendi.
Vorkink: Türkiye'nin önünde kriz yok Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink, Türkiye'nin önünde yeni bir kriz görmediklerini bildirdi.
İSO Başkanı yarın belli olacak İstanbul Sanayi Odası'nda (İSO) yarın 105 meclis üyesi, İSO Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu üyeleri, Disiplin Kurulu, TOBB delegeleri, İSO Meclisi Başkan..
Taylor görevinden ayrılıyor ABD Hazine Bakanlığı'nın, IMF ve Dünya Bankası gibi uluslararası kuruluşlardan sorumlu bakan yardımcısı olan ve Türkiye ekonomisini de yakından tanıyan John Taylor..
Dolar 1,34 YTL'den döndü ABD Merkez Bankası'nın (FED) bugün gerçekleştireceği toplantısı öncesinde piyasalarda temkinli bir seyir izleniyor. Serbest piyasada dolar 1,34 YTL'nin üzerine çıktık..
İki baldan biri sahte Tarım Bakanı Sami Güçlü, ihbar üzerine analizi yapılan 42 bal numunesinden 22’sinin analiz sonucunun olumsuz çıktığını belirtti. Tüketicinin güveni azaldı
İlaçların yan etkileri azaltılacak Sağlık Bakanlığı, ilaçların yol açabileceği zararın en aza indirilmesi için gerekli tedbirlerin alınması amacıyla yönetmelik hazırladı. Beşeri Tıbbi Ürünler..
Hasan Heybetli'ye tahliye "Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak"la suçlanan Hasan Heybetli ile 2 yakını, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.
Monako Prensi çok hasta Monako Prensi Rainer'ın sağlık durumunun kötüleştiği bildirildi. Prense yakın kaynaklar, 7 Mart'ta akciğer enfeksiyonu nedeniyle hastaneye kaldırılan 81 yaşındaki Pren..
İngilizler'e kötü haber! İngiltere Devlet Bakanı Christopher Leslie, Prens Charles'ın kral olması halinde, nisan ayında evleneceği 30 yıllık sevgilisi Camilla Parker Bowles'un Kraliçe unvanın..
Paulo Coelho 'Zahir'i zirvede Paulo Coelho'nun son romanı 'Zahir' (O Zahir) 2 Nisan'da Brezilya'da, bunu izleyen birkaç gün içinde de 12 ülkede daha piyasaya çıkıyor. Kitap henüz basılmadan, ..
» 1 2 3 4 5 6 7 8