21 Mart 2005 Pazartesi Günü Haberleri

21 Mart 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bergama'da yine altın arayacaklar İşletilmesi yıllardır tartışılan Bergama'daki Ovacık Altın Madeni yeniden faaliyete geçiyor. Tesisi, Normandy Madencilik'ten satın alan Koza Altın Şirketi Yö..
Tuhafiyeciydi sanayici oldu 1968 yılında tuhafiyecilik yaparken küçük bir atölyede bir işçileriyle birlikte çatal ve bıçak üretimine başlayan Muzaffer ve Ayhan Aydoğan kardeşler bugün 30 ülke..
Özgürlük 'pişti' oldu Dilekçeyle başvurdu İzmir Foça'daki Yeni Köy'de oturan M.M. kendisine gelen mektupların köy kahvesindeki pişti masasına bırakıldığını belirterek Başbakanlığa dilekçe ya..
Heybeliada'da altı ev yandı Heybeliada'da üç katlı ahşap bir binada çıkan yangında, altı ev kül oldu. Hasyunus Sokak'ta işçilerin kaldığı üç katlı ahşap evde dün belirlenemeyen bir nedenle ya..
İstanbul'a 560 kamera 10 Nisan'dan itibaren İstanbul'un 560 kamerayla izleneceğini belirten İçişleri Bakanı Aksu "Sokak çocukları için barınma imkânı sağlanacak" dedi.
İkinci heyelan her an vurabilir Koyulhisar ilçesine bağlı Kuzulu Mahallesi'de toprak altında kalan 15 köylüye ulaşılamazken, ikinci büyük heyelan riski uyarısı geldi.
Gelin alırken balkondaki çocuğu vurdu Avcılar'da, evden gelin çıkarılmasını camdan izleyen bir çocuk, olayı kutlamak isteyen damadın babasının havaya açtığı ateş sonucu öldü.
Gitarlı İslamcı protesto Taksim Gezi Parkı merdivenlerinde Irak işgalini protesto eden bir grup, hem tekbir getirdi hem de gitar eşliğinde şarkılar söyledi. Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları ..
Çocukla çocuk olmak! Televizyondaki çocuk programlarını hiç sevmiyorum nedense. Gerçi 50 yaşında bir adamın bu programları sevmesi beklenemez ama onlara bu programlarda eziyet çektirildiğini,..
Heidi Klum'un bebek kutlaması Alman televizyonlarının ünlü şov programı Wetten Dass, ünlü Alman top model Heidi Klum'u ağırlardı.
Bütün kadınlar için Geçtiğimiz haftalarda Paris'te gerçekleşen 2005-2006 sonbahar-kış sezonu defilelerinde, moda dünyasına yön veren ve Fransızca 'les createurs' olarak adlandırılan 'yaratıcı..
Terri yaşayacak mı? ABD'de 15 yıldır bitkisel hayatta olan ancak önceki gün yargıç kararı doğrultusunda yaşam destek ünitesiyle bağları koparılan Terri Schiavo'yu 'yaşatmak' için ABD Başkanı ..
Japonlar korktu Deprem, Güney Asya'dan sonra, Japonya'yı yokladı. Ülkenin güney sahili açıklarındaki Kyushu Adası'nı vuran 7 büyüklüğündeki depremde bir kişinin öldüğü, yaklaşık 400 kişinin ..
Yunan okuyucuya 'Duvar' Yunanistan'da iktidar partisi Yeni demokrasi yanlısı (ND) Elefteros Tipos gazetesi dünkü sayısında bir ilke imza attı. Gazete, ilk kez okuyucularına Türk sinemasından ..
Terör tehdidi üst sıralarda ABD'nin Irak, Suriye ve İran politikalarını dikkatle izleyen, olası tehditlere karşı oluşturulacak politikalar konusunda emin adımlar atmak isteyen Genelkurmay Ba..
Mersin'de provokatörler yine sahnede Nevruz kutlamaları tüm yurtta Mersin haricinde olaysız geçti. İstanbul Kazlıçeşme'de Abdullah Öcalan sloganlarının atıldığı gösteriye on binlerce kişi kat..
Etek boyu kriz yarattı 'Milli Egemenlik Yılı' etkinlikleri kapsamında Adana'da gerçekleştirilen sanatçı parlamenterlerin şiir dinletisi 'mini etek' krizine sahne oldu. Yüreğir Spor Salonu'nda..
CHP: Hükümet ve TMSF havlu attı CHP Genel Sekreter Yardımcısı Oğuz Oyan, batık banka yükünü silme girişiminin hükümet ve TMSF'nin havlu attığı anlamına geldiğini belirtti
Finansçılar FED yüzünden yaz tatiline gidemeyebilir FED faizi 0.25 puan artırır ve enflasyona güçlü bir vurgu yapmaz ise piyasalar sakinleşir. Ancak yaz aylarında daha büyük bir dalgayla karş..
Kadın ayrımcılığında sınıf atladık Merkezi New York’ta bulunan ‘Equality Now’ (Eşitlik Şimdi) adlı kadın hakları örgütünün 45 ülkeyi kapsayan 2005 raporunda, Türkiye, Fransa ve İsviçre ile bi..
Gitarını yoksullara verdi Amerikalı rock yıldızı Lenny Kravitz, Güney Amerika’daki yoksulluğun ortadan kaldırılması için beş bin dolarlık elektronik gitarını Brezilya başbakanı Luiz Inacio Lu..
Rumlardan mülk alana tutuklama Kıbrıs Rum yönetimi, KKTC’de eski Rum malı mülk alan AB vatandaşlarına tutuklama emri çıkartacak yasa hazırlayarak onayladı. Yasaya göre, Rumlar KKTC’de yatırım..
7 büyüklüğünde depremde 1 ölü Japonya’nın güneyini vuran Richter ölçeğine göre 7.0 büyüklüğündeki depremde 1 kişi öldü, 400 kişi yaralandı.
Terri uğruna çiftlik tatilini feda etti Bush, mahkeme kararıyla beslenme tüpü çekilen Terri Schiavo’yu kurtarmak için hazırlanan yasayı imzalamak üzere çiftlik tatilini yarıda kesti. Kongre’n..
Irak’a kuzeyden girseydik direniş olmazdı ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, ‘İki yıl önce ABD askerleri ‘bloke edilmiş’ Türkiye sınırından Irak’a girebilselerdi, direniş şimdiye kadar bastı..
Bu din özgürlüğü mü Arjantinli piskopos Antonio Baseotto, kürtajı savunan Sağlık Bakanı Garcia için ‘Boynuna değirmen taşı geçirip denize atmalı’ deyince Devlet Başkanı Kirchner tarafından gö..
Bulgaristan’da 5 oklu, ampullü parti Bulgaristan’da 25 Haziran’da seçimlere girecek 5. Türk partisi, dün İstanbul Halkalı’daki bir düğün salonunda kuruldu.
16 yaşından küçük olanlar evlenemez Yargıtay, 16 yaşını dolduran erkek veya kadının ancak olağanüstü durumlarda ve önemli bir sebeple evlenebileceğini, aksi halde 16 yaşını doldurmayan kişile..
Emniyet’te rütbe ve kıdem krizi çıktı Lise mezunu olarak polis teşkilatına girdikten sonra üniversiteyi bitirerek rütbeli kadrosuna katılan ve ‘Orta K’lılar’ olarak adlandırılan personel ile,..
Heyelan bölgesinde toplu mezar korkusu Sivas’ın Koyulhisar İlçesi’ne bağlı Sugözü Köyü’nün Kuzulu Mahallesi’de meydana gelen heyelanda, toprak altında kalan 15 köylüye henüz ulaşılamadı. Tehl..
Cep telefonu kullanınca yakalandılar Tecavüz edilip boğazı kesilerek öldürülen 13 yaşındaki ilköğretim öğrencisinin katil zanlıları oldukları iddiasıyla tutuklanan madde bağımlısı 3 genç, ger..
Devlet davayı kaybetti ama tazminatı ödemiyor Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde 7 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu belden aşağısı felç olan 50 yaşındaki Fazilet Karaağaç, yoldaki kusur nede..
Kapkaççı, hem canını hem de telefonunu aldı Kapkaççılar, Gebze’nin Darıca Beldesi’nde 40 yaşındaki Muhittin Gönen’in 2 saat önce aldığı cep telefonunu kapıp kaçtılar. Gönen, peşlerine düşüp k..
Tahrik etmek istemiyorum Ben, iktidar-Silahlı Kuvvetler tartışmasını gündeme getirmeyi, tahriki istemiyorum. Bundan rahatsızlık duyarım. Ancak Türkiye terör konusunda bir zaafiyet içine giriy..
Karşılıklı haberler zincirleme kaza Türkiye- ABD Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı, Başbakanlık Dış İlişkiler Danışmanı ve AKP İstanbul Milletvekili Egemen Bağış, Türkiye ve Amerikan ..
Menderes ‘sorun’ etmemiş Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Gazetesi çizeri Musa Kart’ı mahkum ettirdiği kedili karikatürün bir benzerinin, bundan tam 54 yıl önce dönemin Başbakanı Adnan M..
Yanlış anlaşıldı Gelibolu’yu izleyemedi Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, ‘Gelibolu’ filmini izlemek için gittiği sinemada hem yanlış anlaşıldı, hem de filmi izlemeden ayr..
Vodka’yı Hürriyet’teki fotoğrafları buldurdu Bahçeşehir’de bankacı Çağda Yiğit’i eterle bayıltan poşulu iki kişinin gasp ettiği Golden Retriever cinsi ‘Vodka’ Hürriyet’te yayınlanan haber say..
Mini etek krizi Devlet bakanı Abdüllatif Şener’in de katıldığı gecede protokol tribününde ikram için görevlendirilen kızların mini etekleri sorun oldu. Kızlar, tribünden indirilip bacakları h..
Heybeliada'da korkutan yangın Heybeliada’da, Hasyunus Sokak’taki Dilara-Hüsamettin Eldemir çiftine ait 3 katlı ahşap binanın çatı katında dün saat 14.30 sıralarında çıkan yangında 4 bina tama..
Paşa uyardı iktidarın çıtı yok DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın PKK’lı sayısının Abdullah Öcalan’ın yakalandığı döneme ulaştığı yönündeki s..
İmralı Nevruz’u Geçen yıllarda Apo resmi ve PKK flamalarının tek tük görüldüğü Nevruz kutlamaları, bu yıl terör örgütünün gövde gösterisine dönüştü. DEHAP Lideri Bakırhan, Başbakan’dan Öcalan..
Portekizli 2 yılda anlamadı, Türkiye’de 8 ayda sonuç aldık Ramsey ile ortak üretim yapan Armani’nin baş tasarımcısı Ivano Cattarin konfeksiyonda İtalya’nın bir, Türkiye’nin iki numara olduğun..
Koza, altın madenlerinden 180 milyon dolar çıkaracak Bergama'daki Ovacık Altın Madeni’ni 44.5 milyon dolara satın alan Koza Altın, 2 yıl içinde 180 milyon dolarlık ciroya ulaşmayı hedefliyor...
İngilizlerin anavatanında İngilizce kursları açtı Londra ve Toronto’da 2003 yılında İngilizce okulları açan English Time, 2005 yılında İngiltere ve Kanada’da 3’er okul açmaya ve ABD ile Çin p..
Korsan yazılım oranı yüzde 66’ya çıktı BSA Avrupa Bölgesi Başkan Yardımcısı Beth Scott, Türkiye’de, yasadışı yazılım kullanım oranının geçen yıl yüzde 66’ya tırmandığını bildirildi.
Endüstri Holding’de polis 250 milyon markın peşinde Merkezi Konya’da bulunan 11 bin 800 ortaklı Endüstri Holding’in 250 milyon marklık mal varlığını zimmetlerine geçirdikleri iddiasıyla gözal..
Dyson erkeklere de temizlik yaptıracak Torbasız elektrik süpürgesini yaratarak tüm dünyanın beğenisini kazanan İngiliz mucit James Dyson, 4 yıldır üzerinde çalıştığı yeni icadı ‘The Ball’u pi..
Erdoğan: Yok öyle 25 kuruşa simit Kahramanmaraş’ta çeşitli açılışlar yapan Başbakan Tayyip Erdoğan, çiftçi borçlarına af isteyenlere ‘Hem parayı ödeme, hem de sil de. Yok öyle 25 kuruşa simit..
Bankacılık Yasası için Erdoğan’a çıkıyor BDDK ve TMSF arasında gerginliğe neden olan Bankacılık Kanunu taslağı son şeklini aldı. ‘Fon’a devir’ başta olmak üzere, tartışmalı üç maddede de savu..
« » 1 2 3 4 5 6 7