20 Mart 2005 Pazar Günü Haberleri

20 Mart 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yabancıya mülk yüzünden vatan haini ilan edildik Antalya’da turizmcilerle biraraya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yabancılara mülk satışında turizmcilerle aynı düşünceyi paylaştığını sö..
Cezaevi Holding kuruluyor Cezaevlerinde ‘iş yurdu’ faaliyetleri kapsamındaki üretim ‘CE Holding’ çatısı altında toplanacak. 170 cezaevinde, 150 trilyon liralık ciroya ulaşan iş yurdu faaliyet..
Özelleştirmeye ‘şartsız elden çıkar’ yetkisi Özelleştirme Yasası’nda öngörülen düzenlemeye göre, ihaleye çıkıp da satılamayan kuruluşlar değer tespiti dahi yapılmaksızın, kayıtsız-şartsız eld..
Zeynep Tokuş gizlice evlendi Çocuklar Duymasın Dizisi’nin yeni Meltem’i Zeynep Tokuş dün Antalya’da gizlice Jinekolog Doktor Alp Nuhoğlu ile evlendi. 4 yıl evli kaldığı işadamı Bülent Helvacı..
‘Zor baba’ Willis Ünlü aktör Bruce Willis, 16 yaşındaki kızı Rumer ile çıkan erkek arkadaşlarını dedektif gibi sorguluyor. Bruce Willis’ın sorgulaması sırasında Rumer ile çıkmak isteyen gençl..
İşte ‘Çırak’ların evi Yarışma programları arasında yeni bir çığır açacak olan ‘Çırak’ bu akşam saat 22.00’de Kanal D’de başlıyor. ‘Çırak’ta 16 yarışmacı, Anadolu Holding İcra Kurulu Başkanı T..
Ana kucağı Suyun üzerindeki süzülüşleriyle hayvanlar aleminin en zarif üyeleri arasında yer alan kuğular, ABD’nin Kansas Eyaleti’ndeki Lee Richardson Hayvanat Bahçesi’nde yine ziyaretçilerin ..
Uzay neşteriyle tümör erittiler Beyin sapındaki 2 santimlik ur nedeniyle tam 25 yıl denge kaybı, baş dönmesi ve şiddetli kulak çınlaması çeken hasta, ‘Cyber knife’ adlı cihazla yapılan 1.5 sa..
Tüp bebek için İran’a gidiyorlar CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, Türkiye’deki yasal engellerden dolayı her ay yaklaşık 100 ailenin ‘yabancı bir donörden’ tüp bebek sahibi olabilmek için..
Berlusconi’nin villasını bastılar İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin Porto Rotonda’daki muhteşem villası, Sardunya Adası’nın özgürlüğü için mücadele eden ayrılıkçı bir örgütün sempatizanl..
Dünya Bankası’nda cenaze havası var ABD Yönetimi’nin şahinler şahini Paul Wolfowitz’i Dünya Bankası başkanlığına aday göstermesi kurum çalışanlarını rahatsız etti. Bir banka çalışanı internet..
Türkmenler ile ipler kopuyor Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın ‘Türkiye’nin bir Irak politikası yok’ sözleriyle alevlenen ‘Irak tartışması’ dün yeni bir boyut kazandı.
Adana’dan Hollanda’da parti başkan yardımcılığına Hollanda Parlamentosu’nun muhalefet kanadında yer alan Yeşil Sol Partisi’nin kongresinde genel başkan yardımcılığına getirilen 44 yaşındaki N..
Aramızı medya bozdu Washington Post Gazetesi’nde Andrew Borowiec imzalı haberde, ‘Türk medyasındaki nefret dolu ABD karşıtı kampanya diniyor gibi gözüküyor. Ama diplomatlar, iki müttefik aras..
Lübnan devlet başkanına istifa çağrısı Lübnan’da önceki akşamki bombalı saldırıda 11 kişinin yaralanmasının ardından Dürzi lider Velid Canbolat, Suriye yanlısı Devlet Başkanı Emile Lahud’a is..
İmza yerine mektup Türkiye’nin 3 Ekim’de müzakerelere başlaması için ‘ön şart’ haline gelen Ankara Anlaşması’nın imzalanması sorunu ‘mektup’ formülüyle çözüldü. AB’ye verilecek mektup, ‘Türki..
Bush bile kurtaramadı ABD Başkanı George Bush, Kongre ile dinci ve muhafazakar kesimlerin tüm çabalarına karşın yargıç, 15 yıldır bitkisel yaşam sürdüren kadının gıda borusunun çekilmesine ka..
Umutsuz bekleyiş Sivas’ın Koyulhisar İlçesi Sugözü Köyü Kuzulu Mahallesi’nde geçen perşembe günü saat 10.45’te meydana gelen facianın ardından, heyelan tehlikesi sürdüğü için yapılamayan aram..
Katili o gece rüyamda gördüm 2 yıl önce kaybolan ve tecavüz edilip boğularak öldürülen Hediye Handan Çakal’ın annesi, vicdan azabına dayanamayarak cinayeti itiraf eden katili, kızının kaybold..
Mumcu şöleni AKP’den ayrılarak liderliğe soyunan Isparta Milletvekili Erkan Mumcu’nun yeniden ANAP’a dönüşü partide izdiham yarattı. ANAP Genel Merkezi’ne eşi Işıl Mumcu ile gelen Mumcu, kala..
Soykırımı kimse ağzına alamayacak CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ‘Türkiye’ye davet ettiğimiz Prof Justin McCarthy ile yapacağımız çalışmalarla Türkiye olarak yürüteceğimiz kampanya gösterece..
Üç günde 100 bini aşkın kişi ziyaret etti Çanakkale Savaşları’nın 90’ncı yıldönümü nedeniyle yurdun dört bir yanından akın akın gelen vatandaşların, Gelibolu Yarımadası’ndaki şehitlik ziyaret..
Karılarınızı ellerinizden alırım Ferhat alçağı (kardeşi Osman Öcalan) gitti biliyorsunuz. Ama kadınlarımız onurludur. Şemdin de kitap yazmış, alçak. Evet, bütün kadınlar benim. Biz kadınlarım..
AB’lik gösteri ABD’nin Irak’a saldırmasının 2’nci yıldönümü nedeniyle Türkiye’nin bir çok kentinde gösteriler düzenlendi. İstanbul Kadıköy Meydanı’ndaki ‘Biz Savaşa Karşı Yüzde 82, Gerisi Bus..
Türkiye’yi anlamadık Son günlerin tartışmalı ismi Eric Edelman, görevinden istifa ettikten sonra ilginç mesajlar verdi. Edelman, ‘Türkiye’yi yeterince anlayamadık’ dedi. Görevinden istifa ede..
ABD 'de savaş karşıtı gösteriler Irak Savaşı'nın ikinci yıldönümü dolayısıyla, aralarında New York ve San Francisco gibi büyük şehirlerin de bulunduğu pek çok şehirde geniş katılımlı protesto..
Katar'da patlama: 50 yaralı Katar'ın başkenti Doha'da, Amerikan Büyükelçiliği ile bir İngiliz okulunun yakınıda bulunan “Doha Players” adlı tiyatronun içindeki bir lokantada meyda..
Pakistan'da Şiilere bombalı saldırı: 25 ölü Pakistan'ın güneydoğusunda, Şiilerin dini toplantısı sırasında meydana gelen patlamada en az 25 kişinin öldüğü bildirildi.
Endüstri Holding operasyonu: 32 gözaltı Ankara, Konya, İzmir, İstanbul ve Afyon'da düzenlenen operasyonlarda, Endüstri Holding'in eski yöneticileri ile onlara yardım ettikleri gerekçesiyle 32..
« 1 2 3 4 5 6 7 8